Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Maďarsko - 3. září 2020   20:45

Turecko
Turecko
0:1
(0:0)
Maďarsko
Maďarsko
80' Szoboszlai
Turecko
Çakır – Müldür, Demiral, Söyüncü, Meraş – K. Ayhan, Yandaş (58. Kahveci) – Kutucu (46. Yazıcı), Çalhanoğlu, Kılınç (76. Karaman) – B. Yılmaz (C).
Dias – Tavares, Soares (POR)
Yeni 4 Eylül Stadyumu, Sivas
Maďarsko
Gulácsi – Attila Szalai, Lang, Orban, Fiola – Sigér (60. Schafer), Á. Nagy – Holender, Szoboszlai, Sallai (81. Kalmár) – Ádám Szalai (C) (71. Nikolić).

To je ode mě z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:5.
Střely mimo: 5:4.
Rohy: 4:5.
Ofsajdy: 3:2.
Fauly: 13:19.
Maďaři poměrně překvapivě vítězí v úvodním kole Ligy národů UEFA na půdě Turecka a po průběhu zápasu se dá říct, se víceméně zaslouženě. Turci až na cca 15 minut v úvodě druhého poločasu nepředvedli směrem dopředu skoro nic, naopak několikrát je výbornými zákroky musel podržet nejen brankář Çakır, ale i branková konstrukce. Rozhodujícím momentem utkání se stal nádherný gól Dominika Szoboszlaie z přímého kopu, který bude určitě jeden z kandidátů na nejhezčí gól Ligy národů UEFA. Maďaři si pak závěr zápasu bez větších potíží pohlídali a s přehledem dovedli tento zápas do vítězného konce.
90+3'
90+3'
Poslední přidaná minuta probíhá na polovině Turecka, které už asi rezignovalo na jakoukoliv útočnou snahu. Maďaři si přihrávají míč na pravé straně poloviny domácích a čekají na závěr zápasu.
90+2'
Maďaři výborným pohybem drží Turky na jejich polovině a vůbec jim nedovolují v klidu rozehrát. Míč se dostal dokonce i k brankáři Çakırovi, který ho ale odkopl jen k maďarským obráncům.
90+1'
Žlutou kartu dostává za zásah Fioly do kolena po odehrání míče İrfan Can Kahveci (Turecko).
90'
Bude se hrát ještě tři minuty.
89'
Jeho kolegové z obrany pod velkým tlakem odkopli míč na polovinu Turků, odkud začíná další postupný útok domácích. Turecká kombinace ale opět narazila na maďarskou zeď, která nepouští domácí do blízkosti pokutového území hostů.
88'
Çalhanoğlu chtěl zaskočit disciplinovanou maďarskou obranu pasem na rozběhnutého Karamana, proti němu ale včas vyběhl gólman Gulácsi, jenž byl u míče jako první.
87'
Turecký pokus o postupný útok se opět zasekl už ve středu pole. Maďarská obrana zatím v závěru utkání funguje spolehlivě a nepouští soupeře ani do blízkosti své šestnáctky.
86'
Hosté se dostali na polovinu Turků, kde svou kombinací už spíše natahují čas. Směrem dopředu se moc netlačí, místo toho si přihrávají míč v blízkosti středového kruhu.
84'
Na domácích je už ale viditelná značná nervozita a míč rychle ztratili. Při napadaní maďarské rozehrávky navíc fauloval Orbana Yılmaz.
83'
Až teď se domácí dostali na polovinu soupeře a po faulu střídajícího Kalmára na Çalhanoğluho dostávají možnost s klidem rozehrát na útočné polovině.
82'
Turci se snaží o založení svého postupného útoku, Maďaři je ale výborným pohybem drží na jejich polovině.
81'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Zsolt Kalmár.
80'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Tak to byla nádhera! DOMINIK SZOBOSZLAI tvrdě vystřelil i z této vzdálenosti a zřejmě s drobným tečem jednoho z hráčů Turecka ve zdi poslal míč tak, že se v levém horním rohu Çakırovy branky odrazil od tyče do sítě. Turecký gólman neměl absolutně žádnou šanci. Bez asistence.
79'
Orban se odvážně rozběhl z pozice posledního obránce směrem k tureckému pokutovému území a po faulu Yazıcıho získávají přímý kop ze vzdálenosti zhruba 35 metrů.
78'
Na centr z rohu si na hranici brankoviště naskočil Demiral, hlavou ale míč jen tečoval a ten i tak doletěl do autu na opačné straně. Maďaři po autovém vhazování otáčejí hru.
77'
Kahveciho centr podběhla hned dvojice maďarských obránců a nechybělo mnoho, aby se dostal k míči za nimi stojící Yılmaz. Toho ale tato situace asi také zaskočila a hrací předmět tak nakonec jen proletěl kolem něj.
76'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Emre Kılınç, přichází Kenan Karaman.
75'
Žlutou kartu za šlápnutí na nohu Kahveciho dostává Ádám Lang (Maďarsko).
73'
Nakonec se pokusil zrychlit hru přihrávkou za obranu z první Çalhanoğlu, Yılmaz si ale přihrávku zpracovat nedokázal.
72'
Turci se po několika minutách usadili na maďarské polovině hřiště, kde se snaží najít volný prostor na průnik do šestnáctky soupeře. Zatím se jim to nedaří.
71'
Aktvní Szoboszlai vystřelil ze střední vzdálenosti, jeho pokus letící ve výšce kolen ale výrazně minul Çakırovu branku.
71'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Nemanja Nikolić.
68'
Hra se trochu uklidnila a ani jeden z týmů se zdánlivě nežene do útoku. Míč mají na kopačkách maďarští obránci.
66'
Szoboszlaiův centr z rohu pak brankář Çakır vyboxoval do bezpečí a následně míč získali Turci. Ti tak mají opět možnost postupné rozehrávky.
65'
Na centr z přímého kopu si skvěle naskočil Orban, jehož hlavičku letící pod břevno musel vyrazit výborným zákrokem na rohový kop turecký brankář Çakır.
64'
Střídající Schafer se pěkně uvolnil na pravém křídle a rozběhl se k turecké šestnáctce. U ní ho fauloval Söyüncü, Maďaři tedy získávají přímý kop z pravého křídla.
63'
Na centr z rohu si nejlépe naběhl Ayhan, jehož hlavička ale skončila výrazně mimo Gulácsiho branky.
62'
Çalhanoğlu krásným pasem mezi maďarské stopery našel nabíhajícího Kılınçe, jenž si ale míč předkopl až příliš do levé strany. Jeho zpětnou přihrávku na spoluhráče srazil na roh Holender.
61'
Hra se ve druhém poločase změnila a aktivnějším mužstvem jsou teď domácí. Ti se znovu tlačí na polovinu Maďarska, které se nemůže navzdory vší snaze dostat k míči.
60'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dávid Sigér, přichází András Schafer.
59'
Žlutou kartu za protesty proti verdiktu rozhodčího dostává Attila Fiola (Maďarsko).
58'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Mert Hakan Yandaş, přichází İrfan Can Kahveci.
57'
Dlouhá kombinace Turků napokon skončila gólovou příležitostí. Meraş přihrávkou z levé strany našel na hranici šestnástky volného Çalhanoğluho, jenž si míč zpracoval, pak ale vystřelil nad Gulácsiho branku.
56'
Hostům se ale rozehrávka nepovedla a teď jsou to oni, kdo musí hrát v hlubokém obranném bloku. Domácí rozvíjejí svou postupnou útočnou kombinaci.
55'
Müldür hledal nákopem do šestnáctky nabíhajícího si Çalhanoğluho, jenž ale prohrál hlavičkový souboj s Orbanem a k míči se tak vůbec nedostal.
54'
Turci se nastěhovali na polovinu Maďarska a po dlouhé době můžeme sledovat jejich postupnou kombinaci. Maďaři už čekají na své soupeře v obranném postavení.
53'
Centr z tureckého rohu letěl zhruba na penaltový bod, kde se snažil míč zasáhnout z voleje Yılmaz. To se mu nepovedlo a hrací předmět tak skončil na opačné straně v zámezí.
52'
Szoboszlaiův centr od rohového praporku odvrátila turecká obrana a Çalhanoğlu pak nádherným nákopem za maďarskou obranu vysunul do úniku Yılmaze. S ním se vrátil Nagy, jenž ho vytlačil trochu do strany, i z těžké pozice ale dokázal Yılmaz zakončit a Gulácsi musel zasahovat.
51'
Sallai dostal výbornou kolmou přihrávku od Szoboszlaie za obranu Turecka, včas se ale s ním vrátil Söyüncü, jenž ho zastavil a navíc mu i srazil jeho zakončení na rohový kop.
50'
Holender hledal kolmicí na pravé křídlo rozběhnutého Szoboszlaie, jeho přihrávka ale nebyla přesná a Söyüncü navíc odtlačil Szoboszlaie od míče.
49'
Hosté znovu zastavili turecký postupný útok už v zárodku ve středu pole a maďarští obránci tak mají možnost rozehrát svou útočnou akci.
48'
Střídající Yazıcı se hned chtěl ukázat, když se na hranici šestnáctky chtěl otočit kolem Orbana. Ten ho ale k míči nepustil a Yazıcı ho na konci své snahy fauloval.
47'
Hosté pokračují tam, kde skončili. Okamžitě po výkopu se natlačili k šestnáctce domácích a z obou stran letěl před Çakırovu branku nebezpečný centr, který ale nedokázal Ádám Szalai ani jednou zasáhnout.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Ahmed Kutucu, přichází Yusuf Yazıcı.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
V prvním poločase bylo hodně překvapivě výrazně aktivnějším týmem Maďarsko, které v některých úsecích prvního dějství zatlačilo Turky do velmi hluboké obrany. I když měli Maďaři dostatek příležitostí na gól, tak jejich maximem byla Szoboszlaiovi střela do tyče a Holenderova rána do břevna. Turci směrem dopředu nevymysleli skoro nic a během přestávky se dá tedy očekávat pořádně hlasitý projev domácího trenéra.

Fauly: 3:9
45+1'
45+1'
Çalhanoğlu znovu vystřelil na maďarskou branku i z této vzdálenosti, opět ale jen přímo do středu branky na připraveného Gulácsiho.
45'
Žlutou kartu za podražení pronikajícho Kutucuho dostává Dávid Sigér (Maďarsko). Turecko bude mít přímý kop ve vzdálenosti zhruba 35 metrů od Gulácsiho branky.
44'
Na opačné straně se o individuální průnik pokusil Yılmaz, turecký kapitán se ale nakonec sám vytlačil do pravé strany a z ostrého úhlu už jen nacentroval do rukou brankáře Gulácsiho.
43'
Attila Szalai si naběhl na pas na levé křídlo a pak ho přihrál do druhé vlny Szoboszlaiovi. Jeho střelu zastavil Demiral a tureckého obránce pak v souboji o odražený míč fauloval Ádám Szalai.
42'
Szoboszlai zasáhl skluzem ve středu pole kotník protihráče, za svůj zákrok ale nedostal žádnou kartu. Naštěstí nikdo není zraněn a hra pokračuje dále.
41'
Hned po zisku míče letěl od maďarských obránců nákop na Ádáma Szalaie, jenž si ho zpracoval a z první vystřelil nad Çakırovu branku.
40'
Domácí obránci hledají prostor na rozehrávku, nikdo z jejich spoluhráčů na maďarské polovině se jim ale nenabízí na přihrávku. Míč si tak přihrávají jen oni před vlastním pokutovým územím.
39'
Kutucu potáhl míč po levém křídle k maďarské šestnáctce, kde se přes Çalhanoğluho dostal k Yandaşovi. Ten z první vystřelil po zemi jen do rukou připraveného gólmana Gulácsiho.
37'
Hra se na chvilku zasekla ve středu pole, kde si oba celky několikrát za sebou rychle vyměnili kontrolu nad míčem. Vítězně ze série soubojů vyšli Turci.
37'
První žlutou kartu zápasu dostává za šlápnutí na nohu Orbana Burak Yılmaz (Turecko).
36'
Ádám Szalai vystřelil ze zhruba 30 metrů od turecké brány, jeho tvrdá střela ale letěla do středu brány na připraveného Çakıra.
35'
Dlouho si ale domácí míč neužili a už při snaze dostat se středem pole na maďarskou polovinu hřiště o něj přišli. Hosté se tak velmi rychle vracejí na polovinu Turecka.
34'
Až teď získali Turci míč pod svou kontrolou a obránci domácího výběru se hned snaží uklidnit hru kombinací před vlastním pokutovým územím.
32'
Maďaři teď hrají s Turky doslova bago. Hráči v červeném se ne a ne dostat k míči a více než tři minuty si ho přihrávají na jejich polovině hráči soupeře.
31'
Szoboszlai posunul míč na levou stranu šestnáctky k Holenderovi, jenž technickou střelou pravačkou trefil břevno Çakırovy brány.
30'
Obléhání turecké obrany ale pokračuje, Turci totiž míč znovu rychle ztratili. Hosté mají v této chvíli jasnou územní převahu.
29'
Szoboszlai přihrávkou za tureckou obranu z první hledal nabíhajícího si Ádáma Szalaie, který nedokázal tuto prudkou přihrávku zasáhnout ani ve skluzu. Míč končí u domácího brankáře Çakıra.
28'
Postupná kombinace maďarské reprezentace na turecké polovině hřiště pokračuje. Bílí sice drží míč na svých kopačkách, do střelecké pozice se ale zatím nedostali.
27'
Fiola se dostal přes dvojici protihráčů ve středu pole a zavezl míč na tureckou polovinu. Domácí se ale dokázali velmi rychle seřadit do obranného postavení a Maďaři musí hledat mezery v turecké obraně.
26'
Centr Maďarů z rohového kopu proletěl celým tureckým pokutovým územím a skončil až v zámezí na opačné straně. Turci se snaží o založení svého postupného útoku.
25'
Na přihrávku na pravou stranu turecké šestnáctky si pak naběhl Fiola, který se dostal až k brankové čáře. Odtud hledal přihrávkou do brankoviště nabíhajícího si Ádáma Szalaie, před ním ale míč dokázal odvrátit do bezpečí jeden z tureckých obránců.
24'
Zatím sledujeme docela zajímavý fotbal z jedné strany na druhou. Holender znovu připravil střeleckou pozici Szoboszlaiovi, jenž tentokrát z hranice turecké šestnáctky trefil jen domácího obránce.
23'
Kutucu si převzal míč v blízkosti středového kruhu, posunul si ho blíže k pokutovému území Maďarska a nakonec vystřelil. Jeho pokus skončil výrazně mimo Gulácsiho branky.
22'
Maďari už po několikáté v zápase zbytečně pokazili rozehrávku, ani tentokrát ale Turci z této chyby nevytěžili nic. Jejich akce skončila centrem Kutucuho z pravého strany, který však bez problémů chytil brankář Gulácsi.
20'
Maďaři se znovu rychle natlačili na polovinu soupeře a po krátké kombinaci před pokutovým územím Turecka přišel centr Holendera z pravého křídla. Ten nedokázal tečovat v šestnáctce soupeře nabíhající Ádám Szalai.
19'
Holender přihrávkou z levého křídla připravil střeleckou pozici Szoboszlaiovi, jenž střelou z hranice šestnáctky zakroutil míč do levé tyče Çakırovy branky.
18'
Holender ztratil míč ve středu pole a Turci se hned chtěli natlačit k šestnáctce Maďarska. Jejich akci ukončil rezolutním odkopem míče na tureckou polovinu Attila Szalai.
17'
Ten rozehrál sám faulovaný Çalhanoğlu. Jeho nákop na zadní tyč letěl do prostoru, kam si nabíhal obránce Leicesteru Söyüncü, v souboji s maďarským obráncem ale nedokázal míč zasáhnout.
16'
Rozehrávka se však Maďarům nepovedla a míč už na vlastní polovině hřiště ztratili. Po faulu na Çalhanoğlua Turci navíc získali přímý kop.
15'
Turci se pokusili o rychlý protiútok a hned přišel nákop na Yılmaze, ten si ale míč předkopl příliš daleko a prakticky ho daroval maďarskému brankáři Gulácsimu.
14'
Zatím výborně hrající Sallai si nabíhal na pravé křídlo za nákopem z vlastní poloviny, v souboji před tureckou šestnáctkou ho ale o míč obral Meraş.
13'
S následným rohovým kopem Maďarska si turecká obrana poradila, míč ale opět získali na svoje kopačky hráči v bílíém.
12'
Po přihrávce Szoboszlaie doleva před šestnáctkou Turecka střílel z první Sallai, jeho nádhernou technickou střelu ke vzdálenější tyči ale dokázal výborným zákrokem vyrazit turecký gólman Çakır.
11'
Szoboszlai nacentroval od rohového praporku na přední tyč, kde míč tečoval jeden z nabíhajících Maďarů. Hrrací předmět se ale od něj odrazil do prostoru, kde byli jen obránci Turecka.
10'
Szalai vybojoval na levém křídle míč v souboji s tureckým obráncem a zblokovaným centrem získal pro Maďarsko rohový kop.
8'
Maďaři přebrali iniciativu a dobrým presinkem získali míč na svoje kopačky. Aktuálně probíhá kombinace hostů ve středu pole.
7'
Sallai si naběhl za tureckou obranu na dlouhý pas z vlastní poloviny hřiště a nakonec dokázal tuto přihrávku tečovat. Vyběhnuvší brankář Çakır míč vyrazil pravou rukou a Sallai už pak v šestnáctce domácích nedokázal přesně přihrát svým dobíhajícím spoluhráčům.
6'
Maďaři měli vůbec poprvé v utkání možnost postupné rozehrávky svého útoku, obránci hostujícího celku s ní ale naložili velmi mizerně a míč nepřesným nákopem vrátili Turkům.
5'
Sallai se hezky uvolnil na levém křídle a přesným centrem našel v turecké šestnáctce volného Szalaie. Ten si ale míč zpracoval velmi špatně a nakonec jeho slabý pokus zablokoval Demiral.
4'
Yandaş se dostal k centru z pravé strany, jeho nákop do šestnáctky ale sklepl hrudí ke svému brankáři Orban. Hosté otáčejí hru na opačnou stranu.
3'
Çalhanoğlu chtěl střelou z velké dálky zaskočit maďarského gólmana Gulácsiho, ten si ale dal pozor a tento pokus bez větších problémů chytil. Gólman Lipska pak hned vykopl míč dopředu, ve středu pole ho ale získali zpět pod svou kontrolu Turci.
2'
Nákop na Kılınçe na levé křídlo nebyl přesný a míč získali Maďaři. Okamžitě se pokusili o svůj útok, míč ale rychle ztratili a po faulu na vlastní polovině navíc dali Turkům možnost standardní situace.
1'
Úvodní výkop utkání měli domácí, kteří začínají svou první útočnou akci rozehrávkou od obránců na vlastní polovině.
1'
Domácí Turci budou hrát v červených dresech, Maďarsko v bílých.
Oba týmy právě vybíhají na hrací plochu, zápas se tak o malou chvíli začne.

Turecko: Çakır – Müldür, Demiral, Söyüncü, Meraş – K. Ayhan, Yandaş – Kutucu, Çalhanoğlu, Kılınç – B. Yılmaz (C).
Náhradníci: Günok, Akkan – Celik, Kaldırım, Yokuşlu, Tufan, Karaman, Yazıcı, Tekdemir, Kökçü, Kabak, Kahveci.

Maďarsko: Gulácsi – Attila Szalai, Lang, Orban, Fiola – Sigér, Á. Nagy – Holender, Szoboszlai, Sallai – Ádám Szalai (C).
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Kecskés, K. Simon, Kalmár, Babati, Pátkai, Schafer, Cseri, Szőke, Nikolić.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (POR).

Vzájemné zápasy

Obě reprezentace se doteď utkaly ve 12 vzájemných zápasech a vzájemná bilance mluví mírně ve prospěch Maďarska, které vyhrálo nad Tureckem šestkrát, čtyřikrát s ním prohrálo a dva zápasy se skončily nerozhodným výsledkem. Naposled se tyto dvě reprezentace proti sobě postavily v kvalifikaci MS 2014. Maďarsko tehdy doma vyhrálo 3:1 a v Turecku se zrodila remíza 1:1.

Maďarsko

I pro Maďary se kvalifikace na EURO 2020 vyvíjela slibně a v jeden moment svou kvalifikační skupinu dokonce vedli, katastrofální závěr je ale srazil až na nepostupovou čtvrtou příčku jejich skupiny. Maďarsko vůbec nezvládlo druhou polovinu roku 2019 a z posledních šesti reprezentačních zápasů prohrálo pět, přičemž šestým zápasem byla těsná výhra 1:0 nad Ázerbájdžanem. Hlavním důvodem těchto výsledků byla slabá útočná produktivita, když Maďarsko za zmíněných šest utkání vstřelilo len čtyři góly.

V předchozím ročníku Ligy národů UEFA hrálo Maďarsko v Lize C, kde ve skupině s Finskem, Řeckem a Estonskem obsadilo druhé místo. I když toto místo nebylo původně postupové, tak se díky rozšiřování Ligy A a Ligy B posunulo do vyšší ligy.

Turecko

Turecko bylo v roce 2019 jednou z nejlepších evropských reprezentací, když za celý rok prohrálo jen jednou – v kvalifikaci na EURO 2020 na Islandu 1:2. V rámci této kvalifikace to byla spolu se dvěma remízami jediná ztráta Turků, jinak totiž tato reprezentace proletěla kvalifikací ve velkém stylu. Za 10 kvalifikačních zápasů inkasovali Turci jen tři góly (z toho dva ve dříve zmíněném utkání na Islandu) a i když v tabulce skončili na postupovém druhém místě, tak měli proti vítězům skupiny – mistrům světa z Francie – dokonce lepší vzájemnou bilanci (doma 2:0, venku 1:1).

Co se týče předchozího ročníku Ligy národů UEFA, tak v něm hrálo Turecko také v Lize B. Ve skupině se Švédskem a Ruskem sice obsadilo se ziskem tří bodů ze čtyř utkání poslední pozici, díky rozšiřování Ligy A a B se však udrželo ve „druhé lize“.
Do života (nejen) fotbalového světa výrazně zasáhla pandemie onemocnění COVID-19. Oba týmy odehrály své poslední reprezentační zápasy ještě v listopadu loňského roku v rámci kvalifikace na EURO 2020, které se však právě kvůli koronavirové pandemii přesunulo na rok 2021. V rámci opatření proti šíření tohoto onemocnění se dnešní zápas, stejně jako ostatní zápasy Ligy národů UEFA, odehraje bez diváků.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Turecko – Maďarsko. Utkání se odehraje v rámci Ligy B (Skupiny 3) Ligy národů UEFA a začíná v 20:45.