Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Bulharsko - 6. září 2020   15:00

Wales
Wales
90+4' N. Williams (Jonathan Williams)
1:0
(0:0)
Bulharsko
Bulharsko
Wales
Hennessey – Roberts (65. N. Williams), Lockyer, Ampadu, B. Davies – Smith, Morrell – Brooks (76. Jonathan Williams), Bale (C), D. James – Moore (61. Robson-Kanu).
Verissimo – Campos, De Sá Martins (všichni Portugalsko)
Cardiff City Stadium (Cardiff)
Bulharsko
G. Georgiev – Cicinho, K. Dimitrov, Nedjalkov, Goranov – Karabeljov, Kostadinov (C), G. Ivanov (70. Delev) – Karagaren, Krajev (61. D. Iliev), Nedelev (82. F. Krastev).

Utkání mezi Walesem a Bulharskem skončilo. Domácí se radují z výhry 1:0, která se rozhodně nerodila snadno. Rozdílová branka přišla v úplně závěrečné chvíli po souhře dvou Williamsů a hlavně hlavičce Neca Williamse. Wales tak navazuje na svou úvodní výhru v Lize národů a připisuje si další tři body do tabulky. Ve skupině tak bude po dvou kolech jednoznačně první.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:13.
90+5'
90+4'
Wales právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Wales dává branku v úplném závěru a dnes získá tři body. NECO WILLIAMS si naběhl na zadní tyč a dokonale si našel přesný centr Jonathana Williamse. Svou pohotovou hlavičkou k bližší tyči nedal brankáři Georgievovi šanci. 1:0. Asistence: Jonathan Williams.
90+4'
Domácí obléhají prostory okolo pokutového území, ale střely a centry zatím nepřicházejí.
90+3'
Bulharsko se už zatáhlo na svou polovinu. Nyní vyčkává, co ještě soupeř vymyslí.
90+2'
Ofenzivní hráč Realu Madrid následně také vystřelil z uctivé vzdálenosti. Kapitán domácích ale zamířil zhruba metr nad břevno.
90+1'
Gareth Bale si dal tělo tak šikovně, že vybojoval aut. Wales tak operuje na útočné polovině.
90'
Nastavovat se bude 5 minut.
89'
Vypadá to, že dnes gól neuvidíme. Míč získalo Bulharsko a rozhodně nikam nespěchá. Podle všeho by bod z venkovního utkání na hřišti favorita bralo všemi deseti.
88'
Daniel James rozehrál přímý kop překvapivým centrem. Balón byl sice prodloužen na malé vápno, ale v tomto území si bulharská defenzíva opět poradila.
87'
Delev musel být ošetřen týmovými lékaři. Utkání už však musí dohrát, neboť oba celky mají vystřídáno.
86'
Žlutou kartu dostává Neco Williams (Wales).
85'
V ponechané výhodě došlo k centru, který našel Bircenta Karagarena. Křídlo hostů hlavičkovalo ale velmi nepřesně, a proto Hennessey zasahovat nemusel.
84'
Probíhá nám 84. minuta a branku jsme stále neviděli. Bulhaři se nyní snaží něco vymyslet na vlastní polovině.
83'
Wales ale dnes doplácí na velký důraz v předbrankovém území. Znovu se tak dopustil poměrně zbytečného útočného faulu.
83'
Robson-Kanu podržel míč na útočné polovině a posléze navíc vybojoval rohový kop.
82'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Todor Nedelev, přichází Filip Krastev.
81'
Bulhaři poté předvedli kvalitní souhru u vápna Walesu. Dimitar Iliev se ale přes pohotové zadáky domácích k ráně nedostal.
80'
Dlouhá přihrávka na Spase Deleva mířila do ofsajdu. Šance k rychlému protiútoku tak vyšla vniveč.
80'
Kapitán hostů se už vrací na hřiště. Střídání se tak konat nebude.
79'
Na place zůstal ležet Kostadinov, jenž má křeče. Uvidíme, jestli nakonec bude muset vystřídat.
78'
Při rohovém kopu domácích bylo před bránou Bulharska opět rušno. Georgiev musel centr vyboxovat.
76'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Jonathan Williams.
75'
James parádně sklepl Baleův nákop k Brooksovi, jenž ve vápně hostů rychle vypálil. Jeho pokus byl nesmírně kvalitní a dokonce orazítkoval spojnici. Rozhodně teď byla úvodní branka zatím nejblíže.
74'
Teď už se aktivity ujali hosté. Balón ale doputoval až k brankáři, který má starosti s přesnou rozehrávkou.
73'
Cicinho si dobře zpracoval míč, ale přes vracejícího se Jamese si ho už neobhodil.
72'
Následně ale přišel útočný faul, který choutky domácího celku zhatil.
71'
Wales se usadil na polovině soupeře a rozhodně se snaží zrychlovat svou kombinaci.
70'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Galin Ivanov, přichází Spas Delev.
69'
Na druhé straně byl ofenzivním hráčům Bulharska odpískán ofsajd.
68'
Jeden z mála fotbalových momentů, který zatím dnes byl k vidění. Daniel James si v rychlosti narazil míč se spoluhráčem a poté pravačkou vystřelil. Pokus měl dobrou výšku, jenže zamířil do středu bránu, kde musel Georgiev zasahovat.
67'
Nákop do oblasti nikoho nyní vyslali hosté. Balón tak doputoval až do náručí brankáře Wayna Hennesseyho.
66'
Ani kop od rohového praporku z opačné strany přesný nebyl. Bulharská čtveřice v obraně zatím hraje hodně povedený zápas.
65'
Baleův rohový kop musel vyboxovat pozorný brankář Georgi Georgiev, jenž dokázal ze své brány vystartovat včas.
65'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Neco Williams.
64'
Ryan Giggs chystá další střídání. Je pochopitelné, že s průběhem zápasu spokojen být nemůže.
63'
Bulhaři poprvé vystřelili. Na vysoký centr z levé strany si naskočil hlavičkující Janis Karabeljov, jenž ale bránu o pár čísel minul.
62'
Po osobním souboji u postranní čáry se dožadovaly autu oba celky. Nakonec hlavní rozhodčí zvýhodnil domácí Wales.
61'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Božidar Krajev, přichází Dimitar Iliev.
61'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Kieffer Moore, přichází Hal Robson-Kanu.
61'
Matthew Smith zastavil rozběhnutého Nedeleva za cenu žluté karty.
59'
Wales se dlouho chystal na rozehrání standardní situace, které ale moc povedené nebylo. Daniel James nacentroval k přední tyči pouze do míst, ve kterých zasáhli bránící hráči Bulharska.
58'
Jamesův centr pravačkou byl okamžitě zablokován. Ani tentokrát tak domácí nezahrozili.
57'
Na hřišti se zase trochu přiostřilo. Kostadinov šel do skluzu poměrně ostře na to, že už jednu žlutou kartu dnes má.
56'
Joe Morrell fauloval Karabeljova. Balón tak připadá k moci fotbalistů v bílých dresech.
56'
Gareth Bale uklidnil hru. Wales se opět snaží získat převahu v držení balónu.
55'
Z něj ale nic kloudného nevzešlo. Za okamžik bude brankář Georgiev odkopávat od své svatyně.
54'
Domácí získali zásluhou dobré práce Connora Robertse autové vhazování poblíž rohového praporku na útočné polovině.
53'
Bulharský centr ze strany doputoval k druhé vlně. První střela hostů ale stejně nepřišla.
51'
Domácí rozehráli standardní situaci, která se kroutila na hranici malého vápna. Tam ale srazil útočník Kieffer Moore brankáře Georgieva, a proto se pískal další faul. Tentokrát ale útočný.
50'
Daniel James už nestihl na hrací ploše až příliš dlouhou pobídku spoluhráče. Bulharsko se tak zadarmo dostává k autovému vhazování.
49'
Wales rozehrává standardní situaci. Po něj je ale pozitivnější zpráva, že Bale bude ve hře pokračovat.
49'
Po střetu dvou hráčů došlo k nepříjemné situaci. Bale velice nešťastně upadl v souboji s Goranovem a zdá se, že si přilehl nohu.
48'
Karabeljov předvedl u postranní čáry dvě kličky, jenže nabídku spoluhráčů poté už neměl. Zvolil tak raději přihrávku na obránce Cicinha.
47'
Baleova rychlá předávka moc úspěšná nebyla. Wales to zkusil rychlou kombinací, ale uspět nedokázal.
46'
Hned po úvodním nákopu domácích došlo k faulu útočníka Moorea. Rozehrávky se tak ujímá bulharský brankář Georgiev.
46'
Bezbrankový výsledek je zasloužený. V prvním poločase totiž přišly jen tři střely, takže moc záživný fotbal určitě nesledujeme. První rána mezi tři tyče se dostavila až ve 44. minutě, kdy zkoušel štěstí Gareth Bale se svým přímým kopem. Brankář Georgiev se ale překvapit nenechal a celkem v pohodě udržel čisté konto. Snad nám druhá půle nabídne kvalitnější podívanou.
45+1'
45'
Vzápětí se domácí opět dostali ke střele. Po nedůrazné hlavičce stopera míč došel k noze Jamese, jenž okamžitě vypálil z voleje. Rána křídelníka domácích ale mezi tři tyče nezamířila.
44'
Až ve čtyřiačtyřicáté minutě přišlo zatím největší vzrušení. Baleova střela mířila do brány, ale pouze jen do středu, kde Georgiev stál.
43'
Žlutou kartu dostává Georgi Kostadinov (Bulharsko).
43'
Wales bude rozehrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice. Gareth Bale si už pochopitelně chystá balón.
41'
Píšťalka se zase ozvala, ale tentokrát na opačné straně. Sledujeme zatím zápas, ve kterém je k vidění mnoho zákroků za hranou pravidel.
41'
Pravý bek Bulharů byl opět atakován. Také tentokrát sudí odpískal faul.
40'
Cicinho byl zezadu přistrčen nedovoleným způsobem. Po faulu tak rozehrává Bulharsko.
39'
Ivan Goranov šel do souboje s Garethem Balem. Ofenzivní záložník domácích prokázal své kvality a pro svůj tým vybojoval aut.
38'
Hosté získali kontrolu nad míčem, ale znovu si jen přihrávají v rámci své defenzivní linie.
37'
Jamesova přízemní přihrávka doputovala do rukavic pozorného gólmana Georgiho Georgieva.
36'
Kostadinov až moc dlouho váhal, co s míčem udělá, až nakonec jej ztratil. Po pravé straně pak pelášil dopředu Brooks, jehož centr ale Gaerth Bale nezakončil. Před kapitánem Walesu totiž zasáhli obránci.
35'
Bulhaři se včas vrátili na své pozice v defenzívě a dokázali přečíst rychlou souhru Walesu na pravé lajně.
34'
Hennessey si bez potíží stáhl centr ze strany. Následně ihned rozehrál do strany levé.
33'
Karagaren byl tvrdě poslán na zem. O faul se ale podle portugalského arbitra nejednalo.
32'
Útočník Krajev na přihrávku nedosáhl, ale mrzet jej to nakonec nemuselo, protože se stejně pohyboval v ofsajdovém postavení.
31'
Gareth Bale zkoušel z hranice šestnáctky vystřelit k zadní tyči. Před kapitánem Walesu ale operoval hostující hráč, jenž dokázal tuto ránu zablokovat.
31'
Bulharsko se znovu zmocnilo míče, ale uprostřed hřiště je plno. Střela tak ani po půlhodině nepřichází.
30'
Napadající Karabeljov si u postranní čáry pomohl faulem. Kopat tak budou domácí fotbalisté.
29'
Smith vyslal dlouhý pas do strany. Rychlonohý James jej však na hrací ploše udržet nedokázal.
28'
Po doteku míče s útočníkem Moorem byl balón odvrácen do zámezí. Forvard domácích si přihrávku nedokázal zpracovat zrovna ideálně.
27'
Hosté udělali taktický faul na útočné polovině. Wales tak znovu rozehrává z obranných pozic.
26'
Zdá se však, že hostující tým přebírá iniciativu. Zatím rozhodně není vidět, že by dnes měl být outsiderem.
25'
Galin Ivanov vyslal z levé strany nepříjemný střílený centr na malé vápno. Míč se odkroutil těsně za zadní tyč, takže Wayne Hennessey zakročit nemusel.
24'
Míč přebralo Bulharsko, ale na dobře se vracející obranu Walesu zatím recept nenašlo.
22'
Stále nám pokračuje opatrná hra. Ani jeden celek toho v úvodních dvaadvaceti minutách moc nepředvedl.
21'
Wales před chvílí centr okamžitě odvrátil a nyní už postupuje směrem vpřed. Akci tahá po pravé straně Brooks.
19'
Ivanov za malý okamžik rozehraje první standardní situaci hostujícího celku.
18'
Kristian Dimitrov hledal na pravé lajně spoluhráče. Pro balón si ale doběhl brankář Hennessey.
17'
Další pokus o dlouhou přihrávku hráčům v červených dresech nevyšel. Bulharsko se bez problémů ubránilo.
16'
Kieffer Moore si naběhl na zadní tyč na poměrně přetažený centr. Špičkou kopačky jej dokázal zasáhnout, ale nedokázal víc, než míč posunout do zámezí.
15'
Gareth Bale rozehrál hned po faulu na svou osobu. Opět však pouze zvolil přihrávku k obráncům, protože uprostřed pole bylo přehuštěno.
14'
Postupná kombinace domácích i nadále trvá. Už zhruba dvě minuty si přihrávají někde u středové čáry.
13'
Connor Roberts si vyměnil míč s Garethem Balem, jenž se snad až nyní poprvé dotkl míče.
12'
Wales se snaží hostující obranu rozpohybovat. Obrana Bulharů se ale zatím nenechává nachytat.
11'
Todor Nedelev se snažil prostrčit míč na spoluhráče v útoku, který byl v náběhu. Přes tři bránící hráče Walesu se míč nedostal, a proto už hrají zase domácí.
10'
V úvodních deseti minutách patří držení míče hostům. Zakončení ani na jedné straně jsme však stále neviděli.
8'
Domácí se zmocnili míče, ale nejprve si to namířili dozadu. Do rozehrávky se zapojil i brankář Wayne Hennessey, jenž se poprvé dotkl míče.
7'
Bulharsko se dostalo dopředu a už to zkouší po levé straně. Úvod zápasu je ale spíše opatrnější.
6'
Následně přišla rozehrávka rohového kopu, na který si naskočil Matthew Smith. Středopolař domácích se vyšplhal do vzduchu, ale při souboji s brankářem Georgievem fauloval.
6'
Daniel James byl na útočné polovině faulován. Wales rychle rozehrál na pravou stranu, kam přenesl těžiště.
5'
Poprvé se do kombinace dostali také domácí. Svěřenci kouče Ryana Giggse ale zatím zůstávají v okolí půlící čáry.
4'
Ivan Goranov si přehodil míč na pravačku, ale na středu hřiště neměl nabídku. Nakonec tak musel přihrát dozadu.
3'
Balón i nadále víceméně patří Bulharům. Ti to teď opět zkusili dlouhým nákopem, ale obránci Walesu si dobře poradili.
2'
Nedjalkov dobře přenesl hru na pravou stranu, kde si příležitost k centru hledal Karagaren. Přes levého obránce domácích ale projít nedokázal.
1'
Hosté utkání zahájili rozehrávkou. Momentálně drží míč na své polovině.
1'
Sluší se dodat, že Wales dnes nastupuje v červených dresech a Bulhaři v dresech bílých.
1'
Oba celky už vcházejí na hrací plochu. Dnešní zápas za okamžik začne.

Wales: Hennessey – Roberts, Lockyer, Ampadu, B. Davies – Smith, Morrell – Brooks, Bale (C), D. James – Moore.
Náhradníci: D. Ward, A. Davies – Gunter, N. Williams, Cabango, J. Lawrence, Levitt, Jonathan Williams, H. Wilson, Robson-Kanu, Vaulks, Matondo.

Bulharsko: G. Georgiev – Cicinho, K. Dimitrov, Nedjalkov, Goranov – Karabeljov, Kostadinov (C), G. Ivanov – Karagaren, Krajev, Nedelev.
Náhradníci: Mihajlov, Lukov – S. Popov, Delev, Rabotov, Galabov, Kovačev, Isa, F. Krastev, D. Iliev, Cvetkov, V. Popov.

Rozhodčí: Verissimo – Campos, De Sá Martins (všichni Portugalsko).
Bulharsko
Bulharsko začalo na své poměry docela úspěšně. To totiž z posledních deseti zápasů rovnou sedm prohrálo, což jen svědčí o tom, že se mu úplně nedaří. V rozmezí posledních deseti zápasů v kvalifikaci Bulhaři bodovali jenom s Černou Horou, se kterou si připsali remízu 1:1 a také se mohou chlubit výhrou nad Českem v posledním utkání kvalifikace, jinak čtyři duely prohráli. V úvodním zápase Ligy národů pak dnešní hosté remizovali s favorizovaným Irskem a nutno podotknout, že jim výhra utekla až v nastavení. Bulhaři tak budou chtít na předchozí výkon navázat a obrat o body další ostrovní stát, i když s Walesem to asi bude ještě větší oříšek.

První utkání Ligy národů
Bulharsko vs. Irsko – 1:1
Wales
Wales úspěšně navazuje na svůj loňský postup na Euro a dává jednoznačně najevo, že to nebyla náhoda. Dnešní domácí totiž poslední porážku zaznamenali před rokem v červnu, od té doby už drží šňůru sedmi zápasů bez prohry. Výborně začali i ve druhém ročníku Ligy národů, kde na úvod těsně zdolali Finsko 1:0, a to když jim v 80. minutě vystřelil tři body Moore. Wales se tak vyhřívá na první místě tabulky ve skupině 4, ale aby se tam udržel, bude muset vyhrát i dnes. Povede se mu to?

Finsko vs. Wales – 0:1
Dobrý den při sledování Ligy národů UEFA! Ta už v neděli pokračuje druhými skupinovými zápasy. Společně se mnou se tak zaměříme na duel mezi Walesem a Bulharskem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.