Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Irsko - 15. listopadu 2020   18:00

Wales
Wales
66' Brooks (Bale)
1:0
(0:0)
Irsko
Irsko
Wales
D. Ward – N. Williams, Rodon, Mepham, B. Davies – Norrington-Davies (62. Moore), Ampadu, Morrell, D. James – Bale (C), Brooks (88. T. Roberts).
P. Ardeleánu
Cardiff City Stadium
Irsko
Randolph – Doherty, Duffy (C), Horgan (59. Knight), O'Shea (82. O'Dowda) – Molumby (76. Hourihane), Brady (82. J. Byrne), K. Long – Hendrick, Idah (76. Collins), McClean.

Wales opět nedostal branku a opět zvládl utkání s těsným výsledkem. Tentokrát však docílil branky na jeho poměry brzy a to v 66. minutě, kdy se prosadil Brooks, který měl pak ještě jednu velkou příležitost a mohl svou druhou brankou uklidnit tým. Irové nehráli špatně, ale neměli potřebné štěstí v zakončení. Ostrovní derby tedy nakonec vyznělo lépe pro Wales!
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.
90+5'
90+5'
Poslední minuta nastaveného času. Míč je daleko od branky Walesu a tohle domácí již zvládnou a na své konto si připíšou další těsně vítězství.
90+4'
Tyler Roberts utíkal za míčem a mířil sám na branku. Z pravé strany k němu přispěchal se svým skluzem Jeffrey Hendrick a tento zákrok je jasně odměněn žlutou kartou a jelikož už jednu má, tak musí předčasně ze hřiště.
90+1'
A hned v první minutě nastavení mohl rozhodnout Kieffer Moore, který se dostal ve vápně ke střele, ale mířil přesně doprostřed branky, kde byl připraven irský brankář!
90'
Pět minut nastavuje hlavní sudí!
88'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází David Brooks, přichází Tyler Roberts.
88'
V tísní nyní hlavičkoval hráč Irska, jehož pokus dobře viděl Ward a bezpečně chytil míč.
87'
Naopak se často přerušuje, což se více hodí domácímu mužstvu, které se snaží zdržovat jak jen může.
86'
Blíží se nám koncovka zápasu a z pohledu hostů to zatím vůbec nevypadá na nějaký souvislejší tlak.
85'
Probíhá ošetřování hráče Walesu, který rozhodně nebude pospíchat zpět na nohy a Wales nyní hodně šetří čas.
85'
Žlutou kartu dostává Shane Duffy (Irsko).
83'
Obrana Walesu se musela mít na pozoru, neboť Irsko zahrávalo centrovaný míč na jejich branku, vše nakonec pro ně dobře dopadlo a míří za svým dalším těsným vítězstvím.
82'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Dara O'Shea, přichází Callum O'Dowda.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Robbie Brady, přichází Jack Byrne.
82'
Žlutou kartu dostává Jeffrey Hendrick (Irsko).
80'
Žlutou kartu dostává Jason Knight (Irsko).
80'
Irsko již nechává mezery ve své defenzívě a o tom se mohl přesvědčit Bale, který vystřelil a poslal míč o kousek mimo levou tyč!
79'
A z následného protiútoku mohl Wales vstřelit svou druhou branku, konkrétně David Brooks, který unikl obraně a z levé strany poslal míč nad branku. Ovšem, bylo to s tečí a je tu roh pro jeho celek.
78'
Nebezpečně vypadající centr mířil na branku, ale jeden z hráčů dokázal odhlavičkovat míč do bezpečí,
77'
Wales se dopustil faulu v blízkosti pokutového území a Irové mají solidní šanci, jak ohrozit Warda v jeho brance.
76'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jayson Molumby, přichází Conor Hourihane.
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Adam Idah, přichází James Collins.
75'
Na druhé straně se pokoušel něco vymyslet střelec úvodní branky, Brooks, ale dopustil se útočného faulu.
73'
Adam Idah je hodně aktivní směrem do útoku. Nyní si v těsné blízkosti branky chtěl počíhat na teč, ale míč byl dříve v rukavicích brankáře Warda.
70'
Dvacet minut hry mají hosté k tomu, aby mohli vyrovnat, případně otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch.
69'
Naopak, Wales mohl přidat druhou branku v krátkém sledu za sebou, ale hráč netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
67'
No, uvidíme, co nám první branka zápasu nabídne v následujících minutách. Jestli se Irsko nadechne k většímu tlaku.
66'
Wales právě vstřelil branku!
Světe div se, Wales dosáhl branky dříve, než v posledních deseti minutách zápasu! PO centru z pravé strany, který vyslal Daniel James, se dva hráči Irska pokoušeli odhlavičkovat míč z vápna, což se jim nepodařilo a jako uragán zde přiletěl DAVID BROOKS a ten hlavičkou uklidil míč do správného místa.
65'
Nedávno střídající Moore se snažil dostat ve vápně k míči, ale po souboji upadl na trávník a od českého arbitra vidí žlutou kartu za simulování.
63'
Irové se dostali do blízkosti branky Warda a zakončení míří mimo tři tyče. Hosté mají nyní poměrně více ze hry, avšak to se může rychle změnit, neboť jejich soupeř míří do útoku.
62'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Rhys Norrington-Davies, přichází Kieffer Moore.
62'
Rohový kop nepřinesl nic zásadního. Irsko však má stále míč pod svou kontrolou a vymýšlí další způsob jak překonat hráz Walesu.
61'
James McClean se dostal ke střele, kterou obránce Walesu nedokázal ihned odrazit a k dorážce se pokoušel dostat Adam Idah, který nakonec nezamířil přesně, ale vybojoval rohový kop.
60'
Hodina hry je za námi a stále čekáme na nějakou pozdvižení před jednou či druhou brankou.
59'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Daryl Horgan, přichází Jason Knight.
57'
Avšak ani tentokrát nemusel Ward nikterak zasahovat a jeho obrana se postarala o veškerý rozruch před jeho brankou.
56'
Možná se něco změní po faulu hráče Walesu a Irsko bude posílat dlouhý míč do vápna ze standardní situace.
55'
Ve druhém poločase není zatím k vidění příliš pohledný fotbal. Oba celky se střídají ve své kombinační hře a často bez nějakého zakončení.
54'
Chris Mepham byl faulován McCleanem a rozhodčí přiřkl míč pro domácí, kteří budou rozehrávat z vlastní poloviny.
53'
Nyní byla k vidění snaha Walesu, který operoval s míčem v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
51'
Dara O'Shea vyslal vysoký míč, který přesně našel hráče Walesu a ani z tohoto pokusu Irsko neudeří.
50'
Shane Duffy si nabíhal na centrovaný míč ze standardní situace, ale nakonec míč letěl dál, než potřeboval.
50'
Žlutou kartu dostává Ben Davies (Wales).
48'
Oba týmy hrají velmi organizovaně a uvidíme, který z týmů jako první dokáže najít recept směrem na branku.
47'
Daniel James poslal míč na hranici vápna, kde se pokoušeli jeho spoluhráči o střelu, ale defenzíva Irska rychle přistoupila k míči a nedovolila vystřelit.
46'
Jak je u zápasů Walesu zvykem, tak jsme nebyli svědky brankové situace v prvním poločase. Oba celky si však dokázaly vytvořit příležitosti, ale veškeré střely buď mířily mimo tři tyče nebo je chytili brankáři. Obecně sledujeme vyrovnanou hru a ani jeden celek nemá výrazně navrch.
45+1'
44'
Blíží se nám konec prvního poločasu a dle předpokladů to vypadá na bezbrankovou remízu.
43'
Oba celky se nyní střídají na míči bez nějaké zjevnější akce na jednu či druhou branku.
41'
A tento rychlý útok musel ve vápně hasit Shane Duffy, který odrazil dobrou přihrávku do před brankového prostoru.
40'
Útok po levé straně se hostům nepodařil. Obrana Walesu zkušeně získala míč a zahajuje rychlý protiútok.
39'
...klasicky poslali vysoký centr na branku Irska, které se rychle dokázalo dostat na míč a dostávají hru na druhou stranu.
38'
Žlutou kartu dostává Joe Morrell (Wales).
38'
Žlutou kartu dostává Jayson Molumby (Irsko).
38'
Po faulu je tu další standardní situace domácích z větší dálky...
37'
Hra může pokračovat. Další pokus o útok rozjíždí domácí celek. Dokáže vstřelit branku v prvním poločase? Nebo dostojí své statistiky, že branky střílí až v koncovkách zápasů?
35'
A po čistém souboji upadl na trávník a potřebuje krátké ošetření. Hra je aktuálně přerušena.
34'
Irsko sází na své individuální schopnosti hráčů. Nyní dostal do běhu míč Adam Idah, který byl odzbrojen na poslední chvíli.
32'
V průběhu prvního poločasu jsme již mohli vidět slibné pokusy na jedné či druhé straně, avšak skóre je stále bezbrankové.
31'
Na druhé straně obrana hostů zastavila nadějný útok soupeře na hranici pokutového území.
30'
Irsko po delší době dokázalo zahrozit! Z pravého úhlu se pokoušel míč umístit ke vzdálenější tyčce James McClean, ale Ward špičkou kopačky dokázal míč vykopnout!
29'
Útok Walesu nebyl nyní dotažený do zdárného konce a míč se ocitá u Randolpha, který jej zastavuje a v klidu rozehrává na své spoluhráče v poli.
28'
Wales vhazoval na polovině hřiště a snaha vést útok po levé lajně se neosvědčila a zkouší to středem hrací plochy.
26'
Hodně těžká přihrávka na pravou lajnu, kde hráč nedokázal prudkou přihrávku zpracovat. Nutno však říci, že Irové skvěle a rychle přistupují ke svému soupeři a ten nemá dostatek času ve své kombinaci.
25'
Walesu se podařilo nyní otočit hru a nyní je týmem, který má více míč pod svou kontrolou.
24'
Zahrávání standardní situace se ujal Gareth Bale, který poslal míč kousek nad horní tyč, nicméně dobře padal pod horní tyčku.
23'
Joe Morrell nabral rychlost a postupoval s míčem, nakonec jej doběhl Adam Idah a fauloval domácího hráče.
21'
Na centr se pokoušel doskočit Shane Duffy, ale př své snaze nechal ruce na zádech bránícího hráče a je mu odpískán útočný faul.
20'
Irsko se chystá k zahrávání rohového kopu, konkrétně se k míči staví Daryl Horgan.
19'
David Brooks vyslal míč směrem k pravé tyči, kde stačil doskočit brankář Irska a nedovolil radost domácímu celku.
18'
I na druhé straně jsme nyní mohli vidět zakončení, kdy z hranice šestnáctky vystřelil Brady. Jeho rána šla nad branku.
17'
Obránce Walesu dobře zastavil pronikajícího soupeře a to byl počátek rychlého útoku. Za míčem mířil Daniel James, ale ve vápně byl rychleji Randolph, který chytil míč do své náruče.
16'
Ethan Ampadu se neodvážil proniknout po pravé straně až do hloubi hřiště a přihrál na střed, kde pokračuje opatrná kombinace jeho celku.
14'
Po centru přišla hodně nepřesná hlavička, která končí nad brankou Irska.
13'
Avšak nakonec přece jen dokázali domácí vybojovat rohový kop a možnost jak ohrozit brankáře Randolpha.
12'
Wales nyní zrychlil hru po svém levém křídle, ale nedokázali se dostat přes hranici šestnáctky, kde je vystavěn blok bránících hráčů.
10'
Až z toho byl nebezpečný centr do vápna, na který si počíhal Ward a chytil míč do svých rukavic.
9'
Úvod zápasu lépe podchytili hosté, kteří mají více míč na svých kopačkách a nyní se výrazně přiblížili na dostřel branky Walesu.
8'
Adam Idah už nestihl míč na hrací ploše a bude to jen odkop od branky Warda.
7'
Zatím dle předpokladů sledujeme opatrnou hru, kdy oba celky vychází ze zabezpečené obrany. Nyní sledujeme delší kombinaci Irska.
5'
Nyní se ke kombinaci dostal i Wales, ale ten se nedokázal dostat před branku.
4'
James McClean na levé straně dostal centr, ale ten byl o něco delší, než by sám potřeboval.
3'
Hosté opět u míče a kombinací na polovině hřiště se pokouší překonat defenzívu svého soka, který aktivně napadá.
2'
Irsko poprvé nebezpečně zahrozilo po standardní situaci, kdy si na centr nabíhal Daryl Horgan, ale jeho hlavička netrefila míč čistě.
1'
Irsko rozehrálo dnešní střetnutí a kombinuje na vlastní polovině hřiště.
1'
Zápas má i českou stopu a to v podobě hlavního sudí, kterým bude P. Ardeleánu.

Wales: D. Ward – N. Williams, Rodon, Mepham, B. Davies – Norrington-Davies, Ampadu, Morrell, D. James – Bale (C), Brooks.
Náhradníci: King, Fôn Williams – Gunter, Johnson, J. Lawrence, Lockyer, Matondo, Moore, C. Roberts, T. Roberts, Smith, Sheehan.

Irsko: Randolph – Doherty, Duffy (C), Horgan, O'Shea – Molumby, Brady, K. Long – Hendrick, Idah, McClean.
Náhradníci: Kelleher, Travers – J. Byrne, Curtis, Hourihane, C. Christie, Knight, Maguire, O'Dowda, Collins, Clark.

Rozhodčí: P. Ardeleánu.

Wales

Wales je příkladným týmem, který nedostává branky a ani sám jich příliš nestřílí. O tom svědčí jejich bilance tří výher, které skončily vždy těsným výsledkem 1:0.Jeden zápas pak remizovali 0:0. Avšak díky tomu se drží na první pozici ve své skupině a na svém kontě tak mají deset bodů. Na záda jim dýchá Finsko, které má jen o bod méně. A ještě jedna rarita tohoto týmu. O svém vítězství vždy rozhodl až v samotném závěru zápasu. Ve všech třech duelech se na úvodní a jedinou branku zápasu, čekalo až do poslední desetiminutovky zápasu!

Irsko

Ani Irsko není ve střílení branek odborník. ve svých čtyřech odehraných zápasech se prosadilo jen jednou a to v zápase s Bulharskem (1:1). S Walesem se již v rámci letošní Ligy národů utkali a právě Irsko bylo zatím jediným týmem, které neinkasovalo od Walesu branku a jejich první vzájemný zápas skončil bezbrankovou remízou.
Wales ani Irsko nemají v krvi útočné pojetí hry a dá se očekávat vyrovnaný souboj, ve kterém se příliš branek očekávat nedá.