Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Arménie - 27. září 2022   20:45

Irsko
Irsko
18' Egan (Brady) • 52' Obafemi (O'Shea) • 90+1' Brady
3:2
(1:0)
Arménie
Arménie
71' Dašjan   • 73' Spercjan
Irsko
Bazunu – O'Shea, N. Collins, Egan (C) – Doherty, Molumby (51. Hourihane), Hendrick, Knight (76. Browne), Brady – Obafemi (86. Hogan), Parrott (76. Robinson).
O´Leary, Travers – Coleman, Duffy, McClean, O'Dowda, Ogbene, Scales.
Obrenovič – Praprotnik, Kordež
Aviva Stadium, Dublin
Arménie
Jurčenko – Hambardzumjan, Harojan (C), Mkojan (60. T. Voskanjan), Calisir (82. Muradjan) – Monroy (60. Dašjan), Spercjan, Grigorjan I, Bajramjan – Barseghjan (82. Šagojan), Zelarayán (69. Bičachčjan).
Bučněv, Beglarjan – Hakobjan, Haruťunjan, Margarjan, St. Mkrtčjan, Serobjan.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:1. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:9.
Je konec. Irsko zvítězilo nad Arménií 3:2 a udrželo se v lize B. Jediná nebezpečná situace v první půli skončila gólem, o který se zasloužil John Egan v 18. minutě po rohovém kopu, který zakončil hlavou k levé tyči. V 52. minutě poslal Iry do dvoubrankového vedení Obafemi a zdálo se, že domácí mají vše pod kontrolou. Ovšem v 71. minutě nejprve snížil Artak Dašjan a o dvě minuty později srovnal Eduard Spercjan. Konec zápasu tak nabídl velké drama, ale v 90+1. minutě rozhodl o výhře Irska gólem z penalty Robbie Brady.
90+7'
90+7'
Scott Hogan mohl ještě pojistit vedení, ale v dobré šanci vypálil vedle pravé tyče.
90+6'
Arméni sice získali míč po faulu irského hráče ve středu hrací plochy, ale domácí se dostali k balónu.
90+5'
Domácí celek nyní získal autové vhazování na polovině soupeře.
90+4'
Irové bezpečně drží balón na své polovině a nikam se samozřejmě neženou.
90+3'
Karen Muradjan se nyní dopustil hraní rukou a u míče bude Irsko.
90+1'
Irsko právě vstřelilo branku!
Domácí mužstvo si bere vedení zpět na svou stranu! Pokutový kop si vzal na starost ROBBIE BRADY, jenž zakončil precizně k levé tyči, zatímco gólman Jurčenko skočil na druhou stranu brány.
89'
Artak Dašjan také vidí žlutou kartu za nevhodné řeči a jelikož už jednu má tak přichází červená. Arménie bude dohrávat v devíti hráčích!
89'
Následně si Hovhannes Hambardzumjan dovolil další řeči sudímu a obdržel červenou kartu!
89'
Hovhannes Hambardzumjan neudržel nervy a za řeči uviděl od sudího kartu žluté barvy!
88'
Dara O'Shea napálil ruku Artaka Dašjana a hlavní rozhodčí po zhlédnutí videa ukázal na pokutový puntík!
87'
Irové se snažili vymodlit penaltu po centru do vápna a rozhodčí se jde podívat na video!
86'
Střídání v týmu Irsko:
ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Scott Hogan.
85'
Matt Doherty centroval z pravé strany, ale jeho míč tečoval Eduard Spercjan a balón skončil v zámezí.
84'
Nyní se Taron Voskanjan dopustil faulu ve středu hrací plochy a Irové budou na míči.
83'
Choren Bajramjan mohl být hrdinou, ale jeho zakončení zpoza vápna letělo zhruba metr vedle levé tyče!
82'
Střídání v týmu Arménie:
ze hřiště odchází André Calisir, přichází Karen Muradjan,
ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Žirajr Šagojan.
81'
Irové šli do útoku příliš důrazně a po centru z pravé strany přišel útočný faul Jeffreyho Hendricka.
80'
Artak Grigorjan zastavil Michaela Obafemiho nedovoleným zákrokem a domácí mužstvo bude zahrávat volný kop.
79'
Následně ale přišla zbytečná ztráta balónu a Conor Hourihane se dopustil faulu. Irsko znervóznělo a konec zápasu bude opravdu velice dramatický.
78'
Domácí mužstvo drží míč na polovině soupeře a chce se rychle dostat zpět do vedení.
76'
ze hřiště odchází Jason Knight, přichází Alan Browne,
ze hřiště odchází Troy Parrott, přichází Callum Robinson.
76'
Nathan Collins se dostal ke střele po volném kopu, ale David Jurčenko jej vychytal. Následné zakončení letělo nad bránu.
75'
Nyní to Artak Dašjan se svou dravostí přehnal a uviděl od sudího žluté varování. Utkání se nám ovšem rázem rozhýbalo a čeká nás drama.
73'
Arménie právě vstřelila branku!
Tak tohle je obrovský šok pro domácí, kteří měli zápas naprosto pod svou kontrolou! Naprosto hrůzostrašná přihrávka Conora Hourihaneho, jenž našel pouze EDUARDA SPERCJANA, který si balón zpracoval a z nějakých dvaadvaceti metrů zakončil přesně k pravé tyči.
71'
Hosté snižují na 1:2 a možná nás čeká drama! Nejprve se Vahan Bičachčjan opřel do míče, který Gavin Bazunu vyrazil na tyč! Následně se ale balón odrazil k ARTAKU DAŠJANOVI a ten zpoza vápna zakončil přesně k levé tyči.
70'
Irové stále drží balón bezpečně na své polovině. Zbývá posledních dvacet minut a Arménie musí vstřelit tři branky.
69'
ze hřiště odchází Lucas Zelarayán, přichází Vahan Bičachčjan.
66'
David Jurčenko si pohlídal další centr soupeře ze strany.
65'
Choren Bajramjan uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.
63'
Arménie nyní chvíli držela balón na své polovině hrací plochy, ale opět se nedostala blíž k bráně Bazunua.
61'
Další střelecká příležitost pro domácí, ale Jeffrey Hendrick znovu pálil vedle.
60'
ze hřiště odchází Jordy Monroy, přichází Artak Dašjan,
ze hřiště odchází Hrajr Mkojan, přichází Taron Voskanjan.
59'
Útok po pravé straně skončil zblokovanou přihrávkou a následuje rohový kop Irska.
57'
Nathan Collins se dostal ke střele, ale jeho zakončení letělo vedle.
56'
Znovu je k vidění stejný obraz hry, kdy Irsko bezpečně drží balón na polovině soupeře.
54'
Hrajr Mkojan nedostihl balón na hrací ploše a Irsko tak má k dispozici autové vhazování.
52'
A je to 2:0 pro domácí! Dara O'Shea ze své poloviny hrací plochy posunul míč na MICHAELa OBAFEMIHO, který se dostal přes obránce a následně vypálil ze střední vzdálenosti přízemní střelu přesně k levé tyči. Asistence: Dara O'Shea.
51'
ze hřiště odchází Jayson Molumby, přichází Conor Hourihane.
50'
Dara O'Shea se po centru z rohu dostal ke hlavičce, ale ta nebyla nebezpečná a skončila jen vedle brány soupeře.
49'
Sražený pokus o centr domácího hráče skončil v rukou gólmana.
48'
Jayson Molumby se provinil faulem, když stáhl k zemi Artaka Grigorjana.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První půle je za námi a Irsko zaslouženě vede nad Arménií 1:0. Jediná nebezpečná situace skončila gólem, o který se zasloužil John Egan v 18. minutě po rohovém kopu, který zakončil hlavou k levé tyči. Následně jsme se už ovšem nedočkali žádné větší šance, ovšem domácí mají zápas pod kontrolou.
45'
43'
Irsko drží bezpečně míč na svých kopačkách a rozhodně nikam nespěchá.
41'
Následný centr ale obrana domácích odhlavičkovala bez větších problémů.
40'
Hosté získali rohový kop a mohou se pokusit ohrozit bránu Irska z levé strany.
38'
Irsko se snažilo něco vymyslet přihrávkou do pravé části vápna a Jeffrey Hendrick vybojoval rohový kop.
36'
Robbie Brady se nyní nachytal pouze v ofsajdovém postavení a útočná akce domácího celku je u konce.
35'
Irové už jsou opět na míči a hra na jednu bránu tak pokračuje.
34'
John Egan se opět chtěl dostat hlavou do zakončení, ale provinil se pouze faulem.
33'
Tentokrát se Jason Knight dostal ke střele, ale jeho pokus byl zblokován a následuje tak rohový kop.
32'
Robbie Brady poslal z levého křídla měkký centr do vápna, ale následná střela byla zblokována.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Irsko vede nad Arménií 1:0.
29'
Jayson Molumby šel podrážkou napřed v souboji s Lucasem Zelarayánem a uviděl kartu žluté barvy.
28'
Robbie Brady se skvěle vrátil a hlavou posunul balón svému brankáři Gavinu Bazunovi, který zatím nemá žádnou práci.
27'
Dara O'Shea tentokrát poslal k zemi Tigrana Barseghjana, ale hosté dlouho míč ve své moci neudrželi.
26'
Eduard Spercjan podrazil Troye Parrotta a Irové tak budou znovu na míči.
24'
Kromě úvodní branky nám toho zatím zápas příliš nepřinesl. Irové pokračují v tlaku a Arméni jsou hluboce zatažení.
23'
Irsko pokračuje v nátlaku, ale centr z levé strany byl pouze zblokován.
21'
Už to vypadalo na nebezpečnou přihrávku Jeffreyho Hendricka, ale míč se svezl jen do zámezí.
20'
Nyní přišel faul, kterého se dopustil Dara O'Shea a Arménie bude zahrávat volný kop.
18'
Domácí mužstvo se ujímá vedení! JOHN EGAN se po centru Robbie Bradyho dostal ke hlavičce, kterou umístil přesně k levé tyči a David Jurčenko se natahoval marně. Asistence: Robbie Brady.
17'
Matt Doherty se perfektně prodral z pravého křídla do vápna a posunul míč Jasonu Knightovi, ale jeho zakončení zblokovala obrana soupeře.
16'
Arméni mají velký problém se vůbec s míčem dostat ze své poloviny a vymyslet něco smysluplnějšího.
14'
Tentokrát Irsko získalo rohový kop a Dara O'Shea se po centru Robbie Bradyho dostal ke hlavičce, kterou ještě tečoval John Egan, ale míč skončil vedle brány Arménie.
12'
Zatím se hraje pouze na polovině hostů, ale na nějakou první šanci nadále čekáme.
11'
Jason Knight poslal z levé strany skvělý centr do vápna, který se snažil hlavičkovat Michael Obafemi, ale balón letěl příliš vysoko.
10'
Jayson Molumby se snažil prodrat středem obrany, ale na hranici vápna jej soupeř odebral o míč.
8'
Nathan Collins nyní dokázal zblokovat přihrávku soupeře a hostující mužstvo tak pokračuje autovým vhazováním.
7'
Robbie Brady se provinil faulem na Lucase Zelarayána a Arménie se může pokusit něco vymyslet.
6'
Nathan Collins se dostal ke střele z dálky, ale jeho pokus neměl gólové parametry a David Jurčenko nemusel zasahovat.
4'
S nákopem do vápna si obrana Arménů poradila, ale míč jen odkopla zpátky na kopačky domácích.
3'
Domácí hráči zatím Arménii nepustili k balónu a stále jej drží na útočné polovině.
2'
Irsko drží míč ve středu hrací plochy a snaží se krátkými přihrávkami rozpohybovat soupeře.
1'

Irsko: Bazunu – O'Shea, N. Collins, Egan (C) – Doherty, Molumby, Hendrick, Knight, Brady – Obafemi, Parrott.
Náhradníci: O´Leary, Travers – Coleman, Browne, Duffy, Hogan, Hourihane, McClean, O'Dowda, Ogbene, Robinson, Scales.

Arménie: Jurčenko – Hambardzumjan, Harojan (C), Mkojan, Calisir – Monroy, Spercjan, Grigorjan I, Bajramjan – Barseghjan, Zelarayán.
Náhradníci: Bučněv, Beglarjan – Bičachčjan, Dašjan, Hakobjan, Haruťunjan, Margarjan, St. Mkrtčjan, Muradjan, Serobjan, Šagojan, T. Voskanjan.

Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež.
Irsko se aktuálně nachází na 3. místě se 4 body a skóre 5:5. Jedinou výhru si připsalo proti Skotsku poměrem 3:0. Arménie je momentálně na 4. pozici se 3 body a skóre 2:14. Dnešní zápas je velmi důležitý, neboť rozhodne, který tým sestoupí do Ligy C. Irsku stačí neprohrát, zatímco Arménie musí zvítězit.
V 6. kole Ligy národů v Lize B se proti sobě utkají týmy Irsko a Arménie. Tato mužstva se spolu naposled utkala v červnu na půdě Arménie, kde se o jedinou branku postaral v 74. minutě domácí Spertsjan. Dnes se bude hrát v Aviva Stadium v Dublinu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Obrenovič a jeho asistenti Praprotnik a Kordež. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.