Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Island - 2. června 2022   20:45

Izrael
Izrael
25' Abada (Solomon) • 84' Weissman (Leidner)
2:2
(1:1)
Island
Island
42' Helgason   • 53' A. Sigurdsson  (Magnússon)
Izrael
Marciano – Dasa (C), Vítor, Goldberg, Leidner – Abu Fani (61. Jaber), Peretz (74. D. Glazer), Karzev (73. Baribo) – Abada (80. Atzili), Dabbur (61. Weissman), Solomon.
Gerafi, O. Glazer – Abu Abaid, Menachem, Haziza, Safouri, Gandelman.
A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (všichni LVA)
Sammy Ofer Stadium (Haifa).
Island
Rúnarsson – Sampsted, Bjarnason (46. Ólafsson), Grétarsson, Magnússon – Helgason, Bi. Bjarnason (C) (89. Thrándarson), Haraldsson (78. Thórdarson) – Thorsteinsson (78. Anderson), S. Gudjohnsen (60. A. Gudmundsson), A. Sigurdsson.
P. Gunnarsson, Jónsson – Fridriksson, Leifsson, Bjarkason, Ellertsson, A. Gudjohnsen.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:11.
Také druhé dějství přineslo dvě branky, tentokrát se jako první prosadil hostující tým, který těsné vedení držel až do závěru zápasu, kdy také podruhé inkasoval, nakonec může být ještě rád za bod, neboť Izrael mu v obraně v nastavení zle zatápěl. Další změna skóre se už ale nekonala a oba celky se tak dnes o body dělí.
90+6'
90+5'
Eli Dasa střílel příliš mimo, zřejmě to byla poslední střela utkání.
90+5'
Island má v závěru v obraně spoustu práce, aby uhájil alespoň remízový stav.
90+3'
Shon Zalman Weissman se mohl stát hrdinou, avšak z bezprostřední blízkosti poslal míč hlavou do země, od které se balón následně odrazil mimo tři tyče.
89'
Střídání v týmu Island:
ze hřiště odchází Birkir Bjarnason, přichází Aron Thrándarson.
88'
Manor Solomon pěkným střeleckým pokusem těsně minul břevno soupeřovy brány.
86'
Nepřesná přihrávka domácích z pravé strany končí u Rúnarssona, který sebral míč do náruče.
84'
Izrael právě vstřelil branku!
Šest minut před koncem se domácím daří dotáhnout jednobrankové manko. Leidner přesně odcentroval a zcela volný SHON ZALMAN WEISSMAN usměrnil míč hlavou do volné části hostující svatyně.
82'
Žlutá karta pro tým Island (Arnór Sigurdsson).
81'
Thórir Jóhann Helgason mohl zvýšit náskok svého celku, ale jeho nebezpečnou střelu dokázal domácí brankář vyrazit, čímž udržel svůj tým ve hře.
80'
Střídání v týmu Izrael:
ze hřiště odchází Liel Abada, přichází Omer Atzili.
79'
Žlutá karta pro tým Island (Birkir Bjarnason).
78'
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Stefán Thórdarson.
78'
ze hřiště odchází Jón Dagur Thorsteinsson, přichází Mikael Anderson.
77'
Hákon Arnar Haraldsson je ošetřován na trávníku a šetří čas svému celku.
74'
ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Dan Glazer.
73'
ze hřiště odchází Eden Karzev, přichází Tai Baribo.
72'
Zblokovaná střela jednoho z izraelských fotbalistů přináší domácímu celku rohový kop.
71'
Hosté si vynutili faul a rozehrávat budou na útočné polovině.
70'
Shon Zalman Weissman byl blízko vyrovnání, ale z bezprostřední blízkosti střílel pouze do brankáře Islandu.
69'
Domácí tým rozehraje rohový kop.
66'
Žlutá karta pro tým Izrael (Eden Karzev), jenž hodně tvrdým skluzem počastoval protihráče.
63'
Rúnar Rúnarsson si vyběhl pro volný míč a uklidil jej do rukou.
61'
ze hřiště odchází Mohammad Abu Fani, přichází Mahmoud Jaber.
61'
ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Shon Zalman Weissman.
60'
ze hřiště odchází Sveinn Aron Gudjohnsen, přichází Albert Gudmundsson.
58'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, ale bez větších příležitostí. Čas hraje ve prospěch hostů.
56'
Špatná kombinace Izraele na hranici vápna přerušuje jeho útočnou snahu.
54'
Gól ještě musel potvrdit VAR, který zkoumal, zda brance nepředcházel ofsajd.
53'
Island právě vstřelil branku!
Hráči ostrovního státu otáčí vývoj zápasu. ARNÓR SIGURDSSON si zpracoval křižnou přihrávku a prudkou ranou z pravé strany do vzdálenějšího dolního rohu brány nedal strážci izraelské svatyně žádnou šanci.
51'
Liel Abada vyzkoušel pozornost brankáře Islandu, ale tomu se povedlo míč uklidit do rukavic.
50'
Jeden z hráčů Izraele nyní tečoval míč v malém vápně, ale těsně vedle vzdálenější tyče. To byla dobrá šance.
49'
Nepřesný centr domácích končí u soupeřovy obrany, která odpaluje míč do bezpečí.
46'
ze hřiště odchází Brynjar Ingi Bjarnason, přichází Davíd Kristján Ólafsson.
46'
Domácí jsou zatím aktivnější a po zásluze šli také do vedení. Hosté ale zbraně nesložili, dokázali počkat na příležitost a ta přišla v závěru, kdy se Islandu povedlo vyrovnat. Před druhou půlí je tak vše otevřené, oba celky mají k výhře stejně daleko.
45+2'
45+1'
Eden Karzev pálil tvrdě z dálky, Rúnarsson měl problémy, ale povedlo se mu míč zkrotit v rukou.
45'
Domácí budou ještě rozehrávat standardku kousek za středovou lajnou.
42'
Ještě před odchodem do kabin máme srovnáno. Marciano trochu zaváhal při svém zákroku, míč vyrazil pouze na levou stranu a nedaleko od sebe, toho využil nepokrytý THÓRIR JÓHANN HELGASON, který zblízka dorazil míč do sítě.
40'
Thórir Jóhann Helgason pálil nebezpečně z dálky, jeho pokus zblokoval jeden z obránců a Island rozehraje třetí rohový kop.
39'
Málem se Izrael dostal do velké šance, kdy si jeden z hráčů nabíhal osamocen na přihrávku, ale balón k němu nedoputoval.
37'
Munas Dabbur zůstal na chvíli sedět na trávníku, ale po chvíli se zvedl a pokračuje ve hře.
35'
Arnór Sigurdsson byl blízko vyrovnání, jeho prudká střela levačkou do bližšího dolního rohu ale gólem nekončí, Ofir Marciano bravurně zasáhl a míč vyrazil.
33'
Dvakrát se domácí provinili útočným faulem, šanci si tak nevypracovali.
31'
Hákon Arnar Haraldsson si nezpracoval prudký míč na hranici vápna a do šance se tak nedostal.
29'
Nakopnutý míč letí k brankáři Islandu, který jej bere do rukavic.
27'
Hosté se málem dočkali vzápětí vyrovnání, ale zakončení jednoho z nich skončilo nad bránou.
25'
A máme tu první změnu skóre. Po pěkné kombinaci přišel centr z levé strany na vzdálenější tyč, kam naběhl úplně volný LIEL ABADA, který z bezprostřední blízkosti tečoval míč do sítě.
24'
Hodně špatná kombinace hráčů Izraele končí balónem v zámezí. Island může v klidu vhazovat.
22'
Pěkný pokus z dálky v podání Mohammada Abu Faniho, míč ale končí nad břevnem hostující svatyně.
20'
Pěkná kombinace na jeden dotek v podání Izraele, Eden Karzev se pokusil o střelu před velkým vápnem, ovšem ta byla zblokována obranou Islandu.
18'
Útočný faul domácího mužstva, jeho hráči se tak musí vrátit na svou stranu.
17'
Žlutá karta pro tým Island (Thórir Jóhann Helgason).
15'
Míč odvrátil do zámezí jeden z hráčů Izraele a následovat bude první rohový kop utkání, po čtvrt hodině hry.
14'
Island si vynutil faul na útočné polovině a bude rozehrávat standardku.
12'
Liel Abada se s míčem dostal už za postranní brankovou lajnu, rozehrávat tak bude gólman Islandu.
10'
Jeden z hostů možná zahrál rukou ve vápně a domácí na to poukazovali, hraje se ale dál.
9'
Izrael pokračuje kombinací u středové čáry, dál se dostat nemůže.
6'
Liel Abada se dostal do velké šance, ale nejen, že gól se mu nepovedlo dát, navíc byl máván ofsajd.
3'
Domácí vyrazili do útoku, ale přetaženým centrem z pravé strany o šanci přišli.
1'

Izrael: Marciano – Dasa (C), Vítor, Goldberg, Leidner – Abu Fani, Peretz, Karzev – Abada, Dabbur, Solomon.
Náhradníci: Gerafi, O. Glazer – D. Glazer, Abu Abaid, Jaber, Atzili, Weissman, Menachem, Haziza, Safouri, Baribo, Gandelman.
Trenér: Alon Hazan.

Island: Rúnarsson – Sampsted, Bjarnason, Grétarsson, Magnússon – Helgason, Bjarnason (C), Haraldsson – Thorsteinsson, S. Gudjohnsen, A. Sigurdsson.
Náhradníci: P. Gunnarsson, Jónsson – Fridriksson, Leifsson, A. Gudmundsson, Thrándarson, Thórdarson, Bjarkason, Anderson, Ólafsson, Ellertsson, A. Gudjohnsen.
Trenér: Arnar Thór Vidarsson.

Rozhodčí: A. Treimanis – H. Gudermanis, A. Spasjonnikovs (všichni LVA).
Vzájemné zápasy

Jediným vzájemným soubojem je přátelský duel, jenž se odehrál 17. listopadu 2010 a který skončil výhrou Izraele 3:2. Domácí tým rozhodl o vítězství v první půli, kterou vyhrál 3:0, hosté v té druhé dotahovali, ale vyrovnat se jim nepovedlo.
Izrael

Domácí tým byl součástí Ligy B už v uplynulém ročníku, kdy jeho soupeřem byla i Česká republika, dále pak Skotsko a Slovensko. Izrael nakonec v této konkurenci skončil na třetí příčce s osmi body, které získal za dvě výhry a stejný počet remíz, vstřelil a inkasoval shodně sedm branek.

Island

Hosté byli součástí Ligy A, avšak měli příliš silné protivníky. V konkurenci Belgie, Dánska a Anglie neuhráli z šesti utkání jediný bod, vstřelili pouhé tři branky, zatímco hned sedmnáctkrát inkasovali. Je pravda, že v některých případech byli bodovému zisku velmi blízko, doma s Belgií prohráli 1:2, stejným poměrem pak v Dánsku, kde druhou branku inkasovali až z penalty v 90+2. minutě. Podobně smolně se jim vedlo před svými fanoušky v duelu s Anglií, které podlehli 0:1, když jediný gól inkasovali také z pokutového kopu a také až v nastavení druhé půle.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.