Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Srbsko - 27. září 2022   20:45

Norsko
Norsko
0:2
(0:1)
Srbsko
Srbsko
42' Vlahović  (Kostić) • 54' Mitrović III  (I. Ilić)
Norsko
Nyland – Ryerson (58. Holmgren), Hanche-Olsen (79. Berg), Østigard, Meling (74. Bjørkan) – Ødegaard (C), Aursnes (57. Ajer), Berge – Elyounoussi (57. Larsen) – Haaland, Sørloth.
Grytebust, Hansen – Brynhildsen, Dæhli, Gregersen, Thorsby.
Lahoz – Devís, del Palomar (ESP)
Ullevaal Stadion, Oslo
Srbsko
V. Milinković-Savić – Veljković, S. Mitrović, Pavlović (89. Babić) – Živković (72. Lazović), Lukić, I. Ilić, Tadić (C) (90+3. Djuričić), Kostić (72. Radonjić) – Vlahović, A. Mitrović (90+3. Jović).
Dmitrović, M. Ilić – Eraković, Maksimović, Mašović, Mladenović, Terzić.

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! Hezký zbytek večera.
Utkání je za námi. Srbové ho nakonec zvládli lépe a díky brance Mitroviče ve druhé půli vezou ze severu Evropy výhru 2:0. Norové se k větší šanci nedostali, kromě závěru, kdy v nastavení velkou šanci spálil Haaland. Srbové ve své skupině končí první, což znamená, že postupují do Ligy A, Norové končí hned za nimi na druhém místě a i v příští sezóně tak budou hrát Ligu B.
90+5'
90+4'
Hlavní rozhodčí odpískal faul Bergemu.
90+4'
Ödegaard centroval, ale jeho centr byl nepřesný a nikoho nenašel.
90+3'
Střídání v týmu Srbsko:
ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Filip Djuričić,
ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Luka Jović.
90+1'
Haaland dostal skvělou nahrávku, kterou si z první zpracoval a z pokutového území vypálil. Brankář Milinkovič-Savič ale předvedl dobrý zákrok a vyrazil míč na roh.
90'
Nastavení druhé půle bude trvat 4 minuty.
90'
Bergeho centr do pokutového území odvrátila srbská obrana.
89'
ze hřiště odchází Strahinja Pavlović, přichází Srdjan Babić.
87'
Na dobrý centr Ödegaarda z rohu si naskočil Ostigard, ale svůj pokus poslal vysoko nad bránu. Odkopávat od brány bude Milinkovič-Savič.
86'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Strahinja Pavlović).
85'
Lazovič se snažil prodrat přes soupeře, to se mu ale nepovedlo a navíc přišel o balón, který navíc skončil mimo hrací plochu. Brankář Nyland bude odkopávat od branky.
84'
Mitrovičovi odmáván ofsajd.
83'
Po faulu Ostigarda rozehrávali přímý kop Srbové. Jejich standardní situace ale nepřinesla ohrožení brány, protože míč dokázala pryč odehrát norská obrana.
80'
Nebezpečnou ranou se prezentoval Radonjič, který pálil z pokutového území. Do jeho rány skočil jeden z obránců norského týmu.
79'
Pedersen je při chuti. Tentokrát vyslal centr do vápna, ale ten odvrátila srbská obrana.
79'
Střídání v týmu Norsko:
ze hřiště odchází Andreas Hanche-Olsen, přichází Patrick Berg.
77'
Pedersen natáhl ke střele, ale ta proletěla těsně vedle levé tyče.
76'
Mitrovič vyslal hlavičkový pokus na norskou bránu. Nyland ale předvedl skvělý zákrok, když balón mířící pod břevno vytáhl na roh.
75'
Berge vyslal centr do vápna, ale neprošel, protože včas zasáhla obrana Srbů.
74'
ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Fredrik André Björkan.
74'
Tadič dobře našel Mitroviče, ale ten si na Nylanda nepřišel, protože norský gólman předvedl dobrý zákrok.
72'
ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Nemanja Radonjić,
ze hřiště odchází Andrija Živković, přichází Darko Lazović.
72'
Z velké dálky se rozhodl vypálit Kostič. Mířil ale jen doprostřed brány, kde byl připravený Nyland.
70'
Živkovič svým centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel. Míč skončil za čarou a Srbové budou házet další aut.
69'
Tadičova rána byla tečována za postranní čáru. Aut pro Srby.
69'
Sörloth si až moc předkopl míč, který doputoval za brankovou čáru.
66'
Ostigardův dlouhý centr nedokázal Meling doběhnout, a tak se k míči dostanou Srbové.
64'
Další faul. Tentokrát od Bergeho.
64'
Na druhé straně pískán faul Ivu Iličovi.
63'
Meling držel svého soupeře za dres. Hlavní rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok.
62'
Sörloth fauloval, Srbsko bude zahrávat volný přímý kop.
62'
Ödegaard je naštěstí pro domácí v pořádku.
61'
Na hrací ploše zůstává ležet Ödegaard, který se bude muset nechat ošetřit.
60'
Rozehrávky se ujal Tadič, ale nikoho ze svých spoluhráčů svým centrem nenašel.
60'
Kostičovu šanci zblokoval jeden z Norů na roh.
59'
Ajer si našel centrovaný míč, ale v akci mu zabránil jeden ze srbských beků.
59'
Nový muž na hřišti Larsen hned hledal centrem někoho ze svých spoluhráčů, ale Srbové míč odvrátili na roh.
58'
ze hřiště odchází Julian Ryerson, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
57'
ze hřiště odchází Fredrik Aursnes, přichází Kristoffer Ajer.
57'
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Jörgen Larsen.
56'
Srbové si nyní posílají krátké přihrávky a vyčkávají na další příležitost.
54'
Srbsko právě vstřelilo branku! Uprostřed pokutového území se k míči dostal ALEKSANDAR MITROVIČ a tvrdou střelou nedal šanci Nylandovi zasáhnout. Srbsko vede 2:0!
53'
Tadič držel svého soupeře za dres, a tak mu rozhodčí píská nedovolený zákrok.
50'
Žlutá karta pro tým Srbsko (Filip Kostić).
49'
Haaland se dostal k hlavičce a vyslal míč na bránu. Hlavičkoval ale pouze doprostřed brány, kde stál připravený Milinkovič-Savič.
47'
Aursnes centroval od rohového praporku, ovšem Milinkovič-Savič vyboxoval míč mimo.
47'
Melin centroval do vápna, ale jeden z hráčů Srbska míč srazil na roh.
46'
Oba týmy už se vrací zpátky na hrací plochu.
V první půli jsme viděli jednu branku, kterou dal Vlahovič a díky tomu Srbové vedou 1:0. Norové se zatím k žádné větší příležitosti nedostali. Druhá půle začne zhruba ve 21:48.
45+2'
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
Ödegaardův centr ale likviduje Milinkovič-Savič.
44'
Ryersonův centr odvrátila srbská obrana na roh.
42'
Srbsko právě vstřelilo branku! Kostič před pokutovým územím poslal balón DUŠANU VLAHOVIČOVI, který do střely vložil nohu a poslal míč za záda Nylanda.
42'
Haaland se dobře vrátil a dobrým obranným zákrokem zabránil šanci Srbů.
40'
Ryerson byl ošetřován a musel opustit hrací plochu. Už je ale zpět ve hře a pokračuje.
38'
Ryerson faulován. Ale zdá se, že je v pořádku.
38'
Kostič hledal někoho ze svých spoluhráčů centrem. Obrana Norů dokázala včas zareagovat a odehrála míč pryč.
37'
Odkop od brány měl Nyland.
35'
Sörlothovi odpískán faul.
35'
V další šanci byl Kostič. Dostal se k dorážce v pokutovém území, ale poslal střelu daleko mimo branku.
34'
Dobrá šance Vlahoviče! Ten si naskočil na prudký centr a hlavou poslal míč na bránu. Brankář Nyland ale předvedl skvělý zákrok a vyrazil míč na roh.
32'
Ödegaard vyslal pěkný centr do vápna, ale srbská obrana ho včas odvrátila.
31'
Roh byl rozehrán nakrátko.
31'
Rohový kop na druhé straně pro Nory. Rozehraje ho Ödegaard.
29'
Rohový kop ale Nylanda nijak neohrozil.
29'
Živkovičův centr odehrála norská obrana včas na roh.
27'
Kostičův hlavičkový pokus bez větších problémů sebral do rukavic Nyland.
26'
Další výkop od brány pro Nylanda.
22'
Pavlovič si hráče Norska obehrál efektní otočkou, ale dál už se s míčem nedostal.
22'
Kostič svým centrem našel Vlahoviče, ovšem jeho pokus hlavou skončil mimo Nylandovu bránu. Norský gólman bude odkopávat od své branky.
19'
Haalandova dobrá rána zpoza vápna byla ztečována Pavlovičem hlavou na roh.
19'
Balon teď mají Norové, kteří budou vhazovat.
17'
Kostič dokázal doběhnout prudkou nahrávku, ale míče se následně zmocnili Norové.
16'
Autové vhazování pro Srby.
15'
Sörloth se v pokutovém území tlačil k balónu, ale poslal ho pouze za čáru. Kop od branky bude mít brankář Milinkovič-Savič.
13'
Míč se dostal až k brankáři Nylandovi, který ho odkopem posílá zpět do hry.
13'
Berge faulován. Norové dostanou možnost rozehrávky.
12'
Autové vhazování pro Nory.
11'
Momentálně se hraje spíše ve středu hřiště.
6'
Po teči jednoho z hostů následuje další roh pro norské barvy.
5'
V ofsajdovém postavení přistižen Mitrović, domácí budou rozehrávat.
2'
Milinković-Savić se na rohový kop od Ödegaardy vyhoupl a bez problému odvrací.
1'
První ohrožení hostující branky, postaral se o to Erling Haaland, jehož ránu brankář hostí vyráží na roh.
1'
SRBSKO
Pro Srbsko bude úterní těžká prověrka zároveň generálkou na blížící se světový šampionát v Kataru, kam se dokázalo probojovat. Do utkání navíc půjdou Srbové dobře naladěni, nepohráli už čtyři soutěží duely v řadě, naposledy právě s Norskem. Svému soupeři tak má srbský výběr rozhodně co vracet. Naposledy Srbsko dokázalo v sobotu rozstřílet na domácím hřišti v Bělehradě i díky hattricku Mitroviče Švédy 4:1. Právě Aleksandar Mitrovič je pro Norsko zřejmě největší hrozbou. Tým Srbska je však kvalitní na každém postu. Mezi další ofenzivní esa patří Sergej Milinkovič-Savič, Dušan Vlahovič či Filip Kostič, vše hráči svétové úrovně.
NORSKO
Norové vstupují do závěrečného zápasu v lepší pozici. Na domácí půdě jim stačí remíza k postupu do Ligy A. Poslední duel se však norské reprezentaci moc nevyvedl, padl totiž ve Slovinsku 1:2. Norové se budou spoléhat na výhodu domácí prostředí, na svém domácím hřišti totiž nepadli osmkrát v řadě. Naposledy v červnu remizovali nejprve v Oslu se Slovinskem a následně porazili Švédsko. Hlavní útočnou hrozbou Norska je bezpochyby Erling Haaland, který se prosadil v dosavadním průběhu Ligy Národů už šestkrát. Trenér Solbakken má však v kádru i další zajímavé hráče, patří mezi ně Mohamed Elyounoussi či kapitán Martin Ødegaard.
Krásný úterní večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítám všechny u sledování zápasu posledního kola Ligy Národů. V lize B si to rozdají o přímý postup o ligu výše Norsko a Srbsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.