Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Maďarsko - 15. října 2018   20:45

Estonsko
Estonsko
20' Luts  • 70' Pikk  • 79' Anier
3:3
(1:1)
Maďarsko
Maďarsko
24' D. Nagy   • 54' Szalai   • 81' Szalai
Estonsko
Aksalu (43. Lepmets) – Teniste, Baranov, Mets, Tamm, Pikk – Luts, Antonov, Vassiljev (C), Ojamaa – Anier (90. Purje).
Özkahya – Sesigüzel, Yemisken (všichni TUR)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Maďarsko
Gulácsi – Baráth, Orban, Kádár – Lovrencsics (80. Bese), D. Nagy (75. Eppel), Kovács, Kleinheisler (68. Pátkai), A. Nagy – Sallai, Szalai (C).

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:18.
Je dobojováno! Kompletně všichni hráči se dnes vydali ze všech sil, a tak po závěrečném hvizdu synchronně padli na trávník. Radost z výsledku ale nemá ani jedna strana. Estonci hned dvakrát vedli, náskok ale neudrželi a s jediným bodem zůstávají na chvostu tabulky. Maďarsko tahalo spíše za kratší konec provazu, rovněž ale bere jenom bod a ztrácí veškerou šanci na postup do druhé divize, neboť Finsko si díky výhře nad druhým Řeckem vypracovalo na čele už šestibodový náskok.
90+4'
90+4'
Další důležitý obranný zákrok pro Baranova, který nenechal zakončovat jednoho z hostů, který se snažil srovnat ke střele po centru z levého křídla.
90+3'
Máté Pátkai fauloval během domácího přechodu přes střed hřiště a jako další si připisuje na konto žlutou kartu.
90+3'
Sedmička Maďarů se vydala do pokutového území před dalším rohovým kopem. K centru Kovácse se ale dostal Baronov.
90+2'
Vassiljev posílal dopředu dlouhý nákop po faulu na Lutse. Estonci si ale také pomohli nedovoleně, jmenovitě Tamm.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Ats Purje.
90'
Orban přenášel hru zprava doleva. Na Kovácse to ale bylo dlouhé a Lepmets může zklidnit hru před odkopem od branky.
89'
Sám faulovaný István Kovács zleva centroval k vzdálenější tyči, u které byl u míče jako první Lepmets a vyboxoval jej do bezpečí.
88'
Zdvojený Kovács byl na levé straně odzbrojen. Míč se ale odrazil na Sallaie, kterého ihned fauloval Luts: je z toho maďarská standardka.
87'
Kovács na půlící čáře fauloval Tenisteho. Domácí o míč rychle přišli a do útoku jdou hosté.
86'
Ojamaa byl hostující obranou úplně zapomenutý, po autovém vhazování napřáhl k solidní střele z nějakých šestadvaceti metrů, kterou Gulácsi zlikvidoval skokem k pravé tyči.
84'
Už poněkolikáté se územní převaha přesunula z jedné strany na druhou. Teď to jsou zase Maďaři, kteří mají pověstné momentum na své straně a rádi by přidali i čtvrtý zásah.
82'
Žlutou kartu dostává Nikita Baranov (Estonsko).
81'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Uteklo jen pár vteřin a Estonci o svůj náskok zase přišli! Na Kovácův centr z rohového kopu si naskočil ÁDÁM SZALAI, jehož hlavičku Lepmets vyrazil jen do levé tyče a od ní se balón odrazil za brankovou čáru.
80'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Lovrencics, přichází Bese.
79'
Estonsko právě vstřelilo branku!
Vedení se opět překlápí na stranu Estonců, kteří dávají svůj třetí gól! Maďaři zpackali rozehrávku po faulu Lutse. Jeden z domácích pak vyslal dopředu šťastně tečovaný nákop, za kterým šel HENRI ANIER a před vybíhajícím Gulácsim nezaváhal.
78'
Lídr skupiny Finsko v souběžně hraném utkání vede nad Řeky. Ani jednomu z týmů tak remíza rozhodně nestačí.
77'
Právě Ojamaa vracel míč zpět do ohně po nepřesném centru Vassiljeva. Míč skončil na hlavě Tamma, ale mezi tyče se nevešel.
76'
Poslední minuty patří domácím, kteří budou pokračovat rohovým kopem. Ten vybojoval centrující Ojamaa.
75'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Nagy, přichází Márton Eppel.
75'
Další žlutou kartu vidí Dominik Nagy, který zastavoval rodící se rychlý útok Estonců faulem na Pikka.
74'
Baráthův dlouhý aut z levé strany jeden z Estonců zastavil a poté došlo k odkopu k půlící čáře.
73'
Siim Luts fauloval Ádáma Nagyho a k tomu zlostně odhodil míč, čímž ještě více vybídl hlavního arbitra k vytasení žluté karty.
70'
Dvacet minut před koncem začínáme prakticky od nuly! ARTUR PIKK si pohlídal nerovnou ofsajdovou linii a na levé straně si připravil centr, který skluzující Maďar nešťastně ztečoval k vzdálenější tyči Gulácsiho brány.
69'
Teniste roztáhl hru ještě více doprava na Lutse, jehož přetažený centr zmizel za koncovou čarou a umožnil Gulácsimu vykopávat.
68'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Máté Pátkai.
67'
O chvíli později to domácí zkusili po levé straně. Ani to k ničemu nevedlo, neboť Arutur Pikk se nachomýtl v ofsajdu.
66'
Siim Luts proti přesile neuspěl a maďarští fotbalisté mohou vhazovat z obranné poloviny.
65'
Lovrencsics si zpracoval vysokou přihrávku do vlastní ruky a rozhodčí museli přiřknout míč Estoncům, kteří u něj zůstanou i po faulu Kovácse na Antonova.
63'
Anier bojoval o dlouhý nákop na pravé straně. Míč sice udržel, ale jeho kolegové už nikoliv.
62'
Napadání přineslo ovoce v podobě zisku míče. Henri Anier si pomohl nedovoleným zákrokem proti Orbanovi.
61'
Maďaři v jedenácti lidech hlídali vlastní půlku. Posléze se téměř v kompletním počtu vysunuli a znepříjemňují rozehrávku Estonců.
59'
Z dlouhého vhazování ani v tomto případě nic nebylo. Antonov navíc fauloval Szalaie a hosté mohou rozehrávat z naprostého klidu.
58'
Kádár si poradil pod tlakem, který na něj vyvíjel napadající Henri Anier. Další z Maďarů už si tak dobře neporadil a následovat bude Tenisteho aut.
57'
Hra se nám pěkně rozhýbala. Luts na levé straně přihrál Anierovi, který z úhlu zakončoval jen do připraveného Gulácsiho.
56'
Domácí obránci nedokázali odhlavičkovat míč do bezpečí. Ke střele se tak dostal Lovrenciscs, kterému to vůbec nesedlo a Lepmetsovu branku tentokrát netrefil.
54'
Hosté ve čtyřiapadesáté minutě otáčí skóre! Kovácsův centr Estonci ubránili. Sallai míč do vápna okamžitě vrátil a našel ÁDÁMA SZALAIE, který si ho prohodil přes sebe a z bezprostřední blízkosti propálil bezmocného Lepmetse.
53'
Oba týmy už jsou v plném počtu. Na hřiště se vrátil také Luts, který sledoval akci Sallaie a bude pomáhat při bránění rohového kopu.
52'
Po vynucené pauze se znovu hraje. Netrvalo dlouho a Lovrencsics se prodral ke střele z hranice šestnáctky. Tlačil ji ze svého pohledu k pravé tyči, nicméně Lepmets byl na tuto variantu připraven.
51'
Jeden z Maďarů i Estonec Tamm se už zvedli. Nejhůře to vypadá s Lutsem, který stále leží na břiše a je v péči lékařů.
50'
Z rohu Vassiljeva nic nebezpečného nebylo. Po dalším centru stejného hráče se srazili hned tři hráči najednou a hra musí být přerušena.
49'
Gulácsi pod tlakem nevykopl míč vůbec ideálně. Domácí se dostali k míči a maďarský gólman musel jistit padáček z hlavy Aniera.
48'
Z podobného místa vhazovali i domácí, jmenovitě Teniste. Ten předvedl dlouhatánský hod, ale obrana Maďarů si s ním poradila.
47'
Estonci hned po rozehrávce posílali pas do pravé strany. Nebyl ale vůbec přesný a Ádám Nagy může vhazovat.
46'
Estonci se ve svém čtvrtém utkání v Lize národů konečně dočkali prvního gólu, o který se ve dvacáté minutě postaral teplický záložník Siim Luts. Domácí radost ale vydržela jen krátkou chvíli, už o čtyři minuty později bylo znovu vyrovnáno díky Dominiku Nagymu. Ten mohl před pauzou skóre i otočit, narazil ale na střídajícího brankáře Lepmetse.
45+4'
45+4'
Tak se skutečně stalo, ale jeden z Estonců měl klid na odhlavičkování balónu do bezpečí. Vše uťal faul Kádára na Aniera.
45+3'
Tamás Kádár rozdal míč na levou stranu, odkud se bude vhazovat. Míč možná poletí až do pokutového území.
45+2'
Slušná šance pro Maďary! Ádám Szalai vedl míč v situaci čtyři na tři. Přihrávkou mezi stopery našel Dominika Nagyho, kterého v dobré pozici vychytal náhradní gólman Lepmets!
45+1'
Dominik Nagy se hodně diví, že mu byl odpískán faul na Vassiljeva. Oba šli do souboje o míč totožným způsobem a více to odnesl právě estonský záložník.
45'
Nastavují se čtyři minuty.
43'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mihkel Aksalu, přichází Sergej Lepmets.
41'
Mihkel Aksalu si opět sedl na trávník a tentokrát už to vypadá, že Estonci budou muset sáhnout k vynucenému střídání.
40'
Kleinheisler si pořádně vyšlápl na Antonova, kterého trefil do pravého lýtka a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
39'
Aksalu byl uschopněn k pokračování. Právě po jeho prodlouženém odkopu přišel ofsajd Konstantina Vassiljeva.
38'
Stále se nehraje. Podle všeho se bude muset nastavovat poměrně velká porce minut.
36'
Velmi dobrá kolmice od Dominika Nagyho neprošla k plánovanému adresátovi přes skluzujícího Tamma. Během toho se s jedním z hráčů srazil Aksalu a musí být ošetřen.
34'
Lutsův centr z pravé strany přes zahuštěnou šestnáctku neprošel k nikomu v modrém. Domácí se vrátili až na vlastní půlku.
33'
Oba týmy solidně napadají a nedávají si navzájem ani trochu klidu na rozehrávku. Z toho plyne i dost nepřesností.
32'
Ádám Szalai v urputném souboji o míč udeřil loktem Pikka. O faul se ale nejednalo a Estonci nemají výhodu žádné standardky.
30'
I na druhé straně nepřesnost při dlouhém pasu do útoku. Ke Gulácsimu poslal míč estonský kapitán Vassiljev.
29'
István Kovács nedostal vůbec přesný pas z půlící čáry a musel nechat projít míč až do míst, kde vládne estonský gólman Aksalu.
28'
Maďarští fotbalisté se pomalinku přiblížili k soupeřově vápnu, ale k dalšímu zakončení se už neprokombinovali.
26'
Hosté jsou při chuti a vymýšlení další recept na estonskou obranu. Zatím se tak děje převážně u půlící čáry.
25'
Rychlá odpověď se nekoná kvůli ofsajdu, ve kterém byl nachytán Henrik Ojamaa.
24'
Maďaři velmi rychle odpovídají na inkasovaný gól a srovnávají na 1:1! Tamm vystoupil proti míči, který ale nezískal a jenom ho odrazil k DOMINIKU NAGYMU, který ustál souboj s Pikkem a ze sedmnácti metrů poslal balón ze svého pohledu k pravé tyči, kam Aksalu nedosáhl.
23'
Henri Anier si pomohl rukama v boji o dlouhý odkop a za faul na Kádára vyfasoval i žlutou kartu.
22'
Estonci se zatáhli do bloku a nutí hosty komplikovat dobrých čtyřicet metrů od své branky.
20'
Domácí se konečně dočkali prvního gólu v Lize národů! Henrik Ojamaa rychle předal míč do velké díry mezi stopery a krajem maďarské obrany. Henri Anier měl na levém křídle klid na centr, kterým našel SIIMA LUTSE a ten se zblízka nemýlil.
19'
Luts to zkusil po pravé straně. Estoncům zařídil alespoň aut, po kterém následuje poklidná kombinace ve středu hřiště.
18'
Kleinheisler dal hodně špatnou přihrávku k nepřipraveným obráncům. Míče se zmocnil Vassiljev, jenž zpoza vápna i zakončoval, ale nebylo to tak nebezpečné, aby mohl překonat Gulácsiho.
16'
Držení míče: 48% – 52%.
14'
No a Estonci se víceméně dobrovolně vrátili až do vlastního vápna, kde hraje i brankář Aksalu.
13'
Kleinheisler zakopl míč na roh, který rozehrál Vassiljev. Hodně nepovedený centr však jeden z hostů odklidil až k půlící čáře, odkud vhazuje Pikk.
12'
hosté ztratili míč uprsotřed hřiště. Rychle se ale zatáhli do kompaktního bloku a Estonci se jen těžko prokousávají do útoku.
11'
Zatím se hraje v dosti vlažném tempu, čemuž odpovídá také atmosféra na stadionu, který není zaplněný ani z poloviny. O kulisu se stará hlavně pár desítek Maďarů.
10'
Ádám Nagy zvolil rozehrávku na krátko. Maďaři to zkusili kombinačně, jenže Salali na levé straně nezískal ani roh.
9'
Mets poslal k zemi Kovácse a také Maďaři mohou poprvé zahrozit ze standardní situace z pravé strany.
7'
A znovu aut z domácí pravé strany. Tentokrát po neúspěšné snaze Siima Lutse na kraji šestnáctky.
6'
Willi Orban si našel propadlý míč a dalším odkopem ho vrátil prakticky do stejného místa. Teniste si svůj aut zopakoval, ale ani tentokrát z něj nic nebylo.
5'
Domácí jsou v úvodu zápasu trochu aktivnější. Taijo Teniste se v zámezí chystá na další dlouhý aut.
4'
Gulácsi trochu nečekanou z úhlu vyrazil do kluka hráčů. Dorážka ale nepřišla, Tenistemu byl odpískán útočný faul na Sallaie.
3'
Vassiljevův centr ve vápně žádné větší drama nezpůsobil. Vedle něj však Baráth zatáhl za ruku Lutse a Estonci ještě dostávají výhodu standardky.
2'
Tenisteho dlouhý aut maďarská obrana odvrátila jen na Vassiljeva, který zkusil pálit z voleje. Střela byla zablokovaná a resultuje z ní rohový kop.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v modročerných dresech.
1'

Estonsko: Aksalu – Teniste, Baranov, Mets, Tamm, Pikk – Luts, Antonov, Vassiljev (C), Ojamaa – Anier.
Náhradníci: Lepmets, Meerits – Kams, Vihmann, Kaljumäe, Puri, Purje, Lepistu, Sappinen, Kallaste, Dmitrijev.

Maďarsko: Gulácsi – Baráth, Orban, Kádár – Lovrencsics, D. Nagy, Kovács, Kleinheisler, A. Nagy – Sallai, Szalai (C).
Náhradníci: Dibusz, Gróf – Lang, Vinícius, Gyurcsó, Németh, Kalmár, Pátkai, Varga, Eppel, Bese, Holender.

Rozhodčí: Özkahya – Sesigüzel, Yemisken (všichni TUR).
Vzájemné zápasy

Oba výběry se proti sobě naposledy utkaly v rámci kvalifikace na světový šampionát v Brazílii. V obou případech se radovali Maďaři, kteří v Estonsku urvali výhru 1:0 a v domácí odvetě přesvědčivě zvítězili 5:1.
Maďarsko

Od reprezentace, kterou od června tohoto roku vede italský kormidelník Marco Rossi, se před startem Ligy národů dalo čekat, že Řekům zkomplikují cestu za prvním místem zaručující postup do druhé výkonnostní divize. Po polovině soutěže je ale všechno trochu jinak. Maďaři si zkomplikovali život hned v prvním utkání, když prohráli ve Finsku 0:1. Jsou to právě seveřané, kterým patří prvním místo s tříbodovým náskokem na Řecko a šestibodovým náskokem na třetí Maďary, kteří sice na své půdě Řeky porazili, ale v nedávné odvetě na venkovní půdě prohráli 0:1.
Estonsko

Ani jeden z dnešních soupeřů nerozehrál nově vzniklou soutěž vůbec dobře. Platí to hlavně od Estoncích, kteří zatím naplňují papírová očekávání a sídlí na posledním čtvrtém místě, z něhož ztrácí na třetí Maďarsko tři body. Všechny tři zápasy přitom Estonsko neodehrálo vůbec zle, nejprve potrápilo Řeky a poté svedlo dvě vyrovnaná utkání s Finy. Doplatilo však na mizernou ofenzivu, neboť ani jednou neskórovalo a ke své smůle vždy prohrálo 0:1. Naposledy se tak stalo doma se zmíněnými Finy, od kterých estonští fotbalisté inkasovali rozhodující gól až v nastaveném čase druhého poločasu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Ligy národů. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na střetnutí mezi domácími Estonci a hosty z Maďarska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.