Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Estonsko : Řecko - 8. září 2018   20:45

Estonsko
Estonsko
0:1
(0:1)
Řecko
Řecko
14' Fortounis
Estonsko
Aksalu – Kams, Baranov, Vihmann, Mets, Pikk – Ojamaa (80. Tamm), Dmitrijev, Vassiljev (C), Luts (85. Puri) – Anier (63. Zenjov)
Gözübüyük – Goossens, Schaap (vš. NIZ)
A. Le Coq Arena, Talinn
Řecko
Barkas – Torosidis (C), Manolas, Sokratis, Lykogiannis – Kourbelis, Bouchalakis (77. Tziolis) – Mantalos, Fortounis, Pelkas (90+1. Koulouris) – Mitroglou (50. Bakasetas)

Já se pro dnešek loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 18:8.
Řekové si dnes výhru jednoznačně zasloužili. Fortounisovi se podařilo po pěkné akci hostí rychle poslat svůj celek do vedení, Estoncům pak už jasně chyběl herní plán a až příliš defenzivní rozestavení útočné hře příliš nepomáhalo. Ačkoliv se místy jednalo o lehce nudné utkání a je škoda, že padla pouze jedna branka, bylo k vidění hodně pěkných fotbalových momentů a to především v podání Řecka.
90+3'
90+3'
Ještě poslední výkop rozehraje Aksalu.
90+3'
Řecký výběr se už pokusí dokopat utkání na soupeřově polovině.
90+1'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Pelkas, přichází Koulouris.
90+1'
Řekové selhali v situaci dva na jednoho! Fortounis místo jednoduché přihrávky odkrytého Pelkase volil střelu, neústupného Aksalua však nepropálil.
90+1'
Hlavní arbitr dnešního mače nastavuje tři minutky.
89'
Fortounis dobře obešel několik soupeřů a vzápětí vypálil, ze slušné pozice však míč mezi tři tyče nevměstnal.
88'
Estonsko se ještě snaží na Řeky přitlačit, jejich defenzíva ale zdárně odolává všem pokusům o rozvlnění sítě.
87'
Bakasetas vysokým přitlačením protihráčů alespoň pozdržel hru odehráním na odkop Estonska.
85'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Luts, přichází Puri.
85'
Mets se objevil u odraženého míče před pokutovým územím, hradbu těl však nepropálil.
84'
Skluz ze strany Koubelise na Lutse ve středu pole byl posouzen za nedovolený.
81'
Fortounis vypálil z voleje na hranici šestnáctky a přestože se nejednalo o nějak umístěný pokus, donutil Aksalua míč vyrazit.
80'
Při napadání to tentokráte Luts přehnal a fauloval Torosidise.
80'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ojamaa, přichází Tamm.
79'
Sokratis se v rohu hřiště dostal pod tlak hned několika útočících hráčů a balón raději zakopl.
77'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Bouchalakis, přichází Tziolis.
76'
Na kvalitní centr Ojamay si vyskočil Vihmann, míč však bohužel pro domácí vůbec nezasáhl.
75'
V utkání ale kapitán hostí pokračovat určitě bude.
75'
Na zemi nyní zůstává Torosidis, jehož ve vzdušném souboji nedovoleně nakopl Luts.
74'
Výborně nyní do defenzivy zapracoval Mantalos, který kvalitním skluzem zastavil vyvážejícího Pikka.
71'
Torosidis nedokázal dostatečně pokrýt Lutse, jenž si na zadní tyči našel střílenou přihrávku Ojamay, estonské křídlo však dalece přestřelilo.
68'
Fortounis narazil míč Torosidisovi pouze na paty, z pěkné kombinace tudíž nic nebude.
68'
Přestože jsou domácí fotbalisti snaživí, po inkasování rychlého gólu jim s rozestavením na pět obránců chybí herní plán a jakoby nevěděli, jak mají hrát.
66'
Také Pelkasově následné střele z hranice vápna nechybělo moc, jen o něco málo minula Aksaluovu klec.
66'
Z těžké pozice vypálil Fortounis a málem překvapil pohotového Aksalua!
65'
Žlutou kartu dostává Baranov (Estonsko).
64'
Pelkas unikal po levé straně a jeho snažení utnul až Baranov, který si na hranici pokutového území pomohl nedovoleně.
63'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Anier, přichází Zenjov.
61'
Nasazení se obou celkům upřít nedá, kvalita herního projevu ale zatím oproti prvnímu poločasu velmi poklesla.
60'
Hvizd rozhodčího se ozval po Sokratisově faulu loktem na Aniera.
59'
Manolas se pokusil rozhýbat své útočnější kolegy nákopem dopředu, nikdo se s ním však nesetkal a Aksalu provede výkop.
58'
Řecký útok zatím zůstává v druhém poločase naprosto hluchý, ani soupeři na tom nejsou o moc lépe.
57'
Lykogiannis špatným zpracováním připravil fotbalisty v bílém o míč.
55'
Vassiljevův rohový kop neměl špatné parametry, ani jedno z hned několika zakončení ale strážce řecké svatyně neprověřilo.
54'
Estonci o hodně zefektivnili své napadání a jako hladoví vlci se ženou za míčem kmitajícím mezi obránci hostů.
53'
Zatím jsou v druhém poločase spíše než krásné akce vidět časté ztráty meruny ve středu hřiště.
52'
Aksalův nepovedený výkop dopadl do zámezí.
50'
Autor asistence u prvního gólu nakonec bude muset ze zdravotních důvodů opustit hřiště. Nahradí jej Bakasetas.
50'
Útočník Marseille si znovu sedá na trávník. Asi má nějaký problém v podobě naraženého palce.
49'
Mitroglou měl problémy s jednou z kopaček, už je ale zpět na hrací ploše.
48'
Vassiljevův dalekonosný míč málem našel Dmitrijeva, nakonec však skončil v gólmanově náručí.
46'
Vihmann si nedělal potíže a raději zatahal Fortounise za dres a přerušil rodící se akci.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21.48.
Jednoznačně lepším mužstvem je zeleném pažitu hostující Řecko. Více drží míč, dostává se do gólových příležitostí a Estonsko přestože se snaží, do šancí se zatím ne a ne příliš prodrat.
45+2'
45+2'
Pelkas se po standardní situaci hnal do jasné gólové příležitosti, spoluhráči jej však nedoplnili včas a situace byla zavržena.
45+1'
Domácí si ještě kopnou jeden rohový kop.
45'
Mets obdrží za nebezpečný skluz žlutou kartu.
44'
Od svěřenců německého kouče Skibbeho se ale nejedná o špatnou taktiku. Gól do šaten za to riskovat nestojí a alespoň unaví protivníky, jež jen marně napadají.
43'
Řekové opravdu spíše než své ofenzivní dovednosti ukazují, jak se hraje bago.
42'
Jak už jsem naznačoval dříve, hosté si opět po velké šanci z přímého kopu šetří střelný prach do druhé poloviny utkání.
40'
Balón propadl až k Manolasovi, který nohou z jasně gólové pozice jen orazítkoval levou tyč!
40'
Fortounis rozehraje standardní situaci, z níž nejspíše centr.
39'
Řekové s ofenzivním postupem vůbec nepospíchají, aktuální výsledek jim do poločasové přestávky evidentně postačí.
37'
Ani jednomu z obou výběrů se nedaří po delší dobu podržet míč na vlastních kopačkách.
35'
K Vassiljevovi se dostal sklepnuté autové vhazování Kamse, nedůrazné zakončení ale gólovými parametry rozhodně neoplývalo.
34'
Vihmann Barkase jasně fauloval.
34'
Hlavní rozhodčí si ještě před rohem Estonska ujasní pořádky v nebezpečném území.
33'
Míč se v napěchovaném vápně objevil u Anier, jehož zradil první dotyk.
33'
Dalekonosný aut si Kams zopakuje.
32'
Lykogiannis precizním skluzem přerušil akci domácích.
32'
Domácí se nyní poprvé na delší dobu nastěhovali na protější polovinu.
30'
S Ojamaaovým záměrem poslat nezištný pas za obranu se nikdo ze spoluhráčů neshledal.
29'
Pro vysoký centr do pokutového území si musel Barkas dojít.
29'
Vzdušný pas vyslaný Sokratisem skončil za pomezní čárou.
27'
Fortounis byl po odehrání míče hodně nepříjemně dohrán Baranovem a nevypadá to s ním vůbec dobře.
25'
Také druhý muž s páskou na paži Vassiljev se začíná činit. Dalekonosnou ránou protáhl Barkase.
24'
Torosidis sice nejdříve na pravé straně prošel přes prvního obránců, dále si už ale cestu neproklestil.
23'
Domácí miláčci vytáhli na protější jedenáctku vyšší presink, Řekové se s ním však zatím hravě vypořádavají.
21'
Kapitán hostí zatím vpravdě zásobuje protější šestnáctku vodopádem pasů, tentokráte z toho ale bude pouze Aksalův odkop.
20'
Další načechraný míč z Torosidisovy kopačky propadl přes všechny hráče ve vápně včetně těch bíle oděných.
18'
Řekům jsou zatím úspěšní v dobrém vykrývání Estoncům, kteří si s defenzívou reprezentace Řecka neví rady.
14'
Řecko právě vstřelilo branku!
Mitroglou výborně sklepl centr Torosidise na dobíhajícího KOSTASE FORTOUNISE, který nehlídán rozvlnil síť střelou k tyči!
13'
Fortounis svižně vedl protiútok svého mančaftu, vzápětí však byl přeci jen zastaven.
11'
Málem jsem to zakřikl, protože Luts si dobře zasekl balón na střed a jeho zakončení chyběl k ohrožení branky jen asi decimetr!
10'
Estoncům se podařilo otupit úvodní tlak hostí, do šancí se ale zatím nedostávají.
9'
Útočník Anier si ve vzdušném souboji se Sokratisem počínal nedovoleně.
9'
Další postavení mimo hru je odmáváno Řekům.
8'
Presink Anier vyústil ve faul na Lykogiannise.
7'
Mitroglou se v době přihrávky na svou osobu nacházel v ofsajdu.
6'
Baranovův dlouhý nákop za obranu Manolas zneškodnil.
5'
Závar po rohovém kopu vyústil pouze ve výkop.
4'
Opravdu krásně to nyní sehráli Řekové, když se po přihrávce Mitrogloua ocitl Mantalos tváří v tvář Aksalovi, brankáře ale střelou na bližší tyč nepřekonal.
3'
Bouchalakis napřáhl z velké vzdálenosti, nepovodenou střelou však jen alespoň na chvíli přerušil tlak svého mužstva.
2'
Tento míč už Lykogiannis do šestnáctky dostal, žádného adresáta ale nenašel.
2'
Kams zablokoval Lykogiannis pokus o centr. Hosté budou vhazovat.
1'
Zápas rozehráli v bílém hrající Řekové. Estonci oblékli modrou sadu.
1'
Už pouze několik nezbytných formalit včetně losu kapitánů nás dělí od úvodního hvizdu nizozemského rozhodčího.
Stadion si samozřejmě ještě před výkopem vyslechne hymny výběrů.
Obě jedenáctky již jsou nastoupeny v tunelu a čekají na povel hlavního arbitra Gözübüyüka.

Estonsko: Aksalu – Kams, Baranov, Vihmann, Mets, Pikk – Ojamaa, Dmitrijev, Vassiljev (C), Luts – Anier
Náhradníci: Lepmets, Igonen – Kallaste, Jaager, Kaljurnäe, Tamm, Antonov, Puri, Teniste, Purje, Zenjov

Řecko: Barkas – Torosidis (C), Manolas, Sokratis, Lykogiannis – Kourbelis, Bouchalakis – Mantalos, Fortounis, Pelkas – Mitroglou
Náhradníci: Gianniotis, Karnezis – Kolovetsios, Oikonomou, Tzavellas, Giannoulis, Christodoulopulos, Zeca, Tziolis, Koulouris, Bakasetas, Donis

Rozhodčí: Gözübüyük – Goossens, Schaap (vš. NIZ).
Vzájemné zápasy:

V níže zmíněné kvalifikaci vyšli ze vzájemných utkání lépe Řekové, kteří nejdříve venku zvítězili 2:0 a na domácí půdě pak uhráli s Estonskem bezbrankovou remízu.
Řecko:

Reprezentace z Baltského poloostrova se po dřívějších ne příliš úspěšných štacích dokázala z neúspěchů oklepat a málem se probojovali na letošní mistrovství světa. Měli sice slabou kvalifikační skupinu, v níž skončili na 2. místě, stopku jim však vystavili v baráži pozdější vicemistři z Chorvatska po výsledcích 1:4 a 0:0. Poslední zápasovou praxi obdrželi hráči německého trenéra Skibbeho v květnu při porážce 0:2 se Saudskou Arábií.

Poslední zápasy:

Řecko 0:1 Švýcarsko
Řecko 1:0 Egypt
Saudská Arábie 2:0 Řecko

Estonsko:

Mnohem fotbalově menší Estonsko se ocitlo ve stejné grupě jako Řekové. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že 4. místem z šesti týmů hanbu neudělali, jestli se dá považovat přeskočení Kypru a Gibraltaru jako úspěch, toť otázka. Poslední alespoň lehce soutěžní duely, které výběr kouče Reima prověřily, byla utkání Baltic Cupu s Litvou a Lotyšskem, z nichž si odnesli tři body.

Estonsko 2:0 Litva
Lotyšsko 1:0 Estonsko
Estonsko 1:3 Maroko
Vítáme Vás u textového přenosu utkání nově vzniklé Ligy národů UEFA mezi Estonskem a Řeckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.