Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litva : Rumunsko - 11. října 2018   20:45

Litva
Litva
90' Žulpa
1:2
(0:1)
Rumunsko
Rumunsko
13' Chipciu   • 90+4' Maxim
Litva
Šetkus – Baravykas, Jankauskas, Klimavičius, Slavickas – Žulpa, Vorobjovas (63. Kuklys), Slivka – Novikovas, Černych (C) (87. Petravičius), Šernas (63. Valskis)
Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie)
LFF stadionas (Vilnius)
Rumunsko
Tatarusanu – Manea, Tamas, Sapunaru (C), Bancu – Anton, Marin – Chipsiu, Stanciu (87. Rotariu), Mitrita (78. Maxim) – Tucudean (71. Keseru)

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:16.
Je dobojováno. Domácím se podařilo v devadesáté minutě srovnat, když se mezi tři tyče trefil Arturas Žulpas. Ovšem hosté strhli vedení znovu na svou stranu v nastavené čtvrté minutě díky Alexandru Maximovi a získávají tak tři body do tabulky Ligy C. Domácí tak nakonec zůstávají bez jediného bodu.
90+6'
90+5'
Domácí mají ještě odkop od své branky a už to vypadá, že po něm hlavní sudí ukončí tento zápas.
90+4'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
A hosté jdou zpátky do vedení. Nádherně to udělal ALEXANDRU MAXIM, jenž v pokutovém území zasekl před obráncem domácích míč a poté ho napálil k levé tyči z pohledu Šetkuse, který na něho nedosáhl – 1:2.
90+3'
Hosté se nadechli k další akci a zahrozili před domácí brankou, ale znovu si poradila obrana Litvy.
90+2'
V další šanci se ocitli hosté, kteří stříleli v pokutovém území, jejich pokus však obrana domácích poslala do bezpečí.
90'
Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se bude nastavovat ještě pět minut navíc.
90'
Litva právě vstřelila branku!
Tak jsem to asi přivolala a hned na to založili akci domácí, po které je vyrovnáno. ARTURAS ŽULPA z pravé strany v pokutovém území napálil balon ke vzdálenější tyči a brankář hostů tak byl bez šance – 1:1. Asistence: Nerijus Valskis.
89'
Hosté stále drží těsný náskok v samotném závěru druhého poločasu. Domácí hráči tak nemají už moc času na to, aby minimálně vyrovnali.
87'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Fiodor Černych, přichází Deimantas Petravičius.
87'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Dorin Rotariu.
86'
Alexandru Maxim byl uvolněn na pravé straně Stanciuem, ale prvně jmenovaný pak zakončit nedokázal.
85'
Jankauskas odhlavičkoval centr hostů od rohového praporku a Litevští se tak nadechují k další akci před hostující brankou.
85'
Další rohový kop pro Rumunsko.
83'
Tatarusanu si vyšlápl na Slivku, kterého nenechal zakončit a skákavý balon ukryl ve svých rukavicích. Nyní tak bude balon odkopávat od své branky.
82'
Slivka byl dalším domácím hráčem, který se dostal do zajímavé situace, ale jeho zakončení chybělo opět více přesnosti.
81'
Po akci domácích, kdy zasahoval Sapunaru, zahrávali Litevští rohový kop. Po této standardce se ale prosadit nedokázali.
80'
Na druhé straně byla akce domácích ofsajdová, to neuniklo postrannímu sudímu a balon tak získávají opět rumunští fotbalisté.
79'
Mana poslal míč skrze obranu domácích pro Stanciua, druhý jmenovaný chtěl založit akci, ale rázem přišel o balon.
78'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Mitrita, přichází Alexandru Maxim.
77'
Keseru ztratil balon a ten získal Černych, uháněl s ním podél pravé postranní čáry do blízkosti branky hostů, ale míč mu utekl a skončil za zadní čárou.
76'
Po nenápadné akci domácích získali balon na svou stranu opět hosté a Tatarusanu ho odkopl daleko od své branky. Poslal tak své spoluhráče znovu do útoku.
74'
Nyní čelili domácí dalším střelám hostů a zasahovat tak musel Šetkus. Ten si tak připsal další veledůležitý zákrok.
73'
Domácí hráči se snaží o vyrovnání, zatím se jim to nedaří. Agilní hosté tak drží stále svůj nejtěsnější možný náskok.
72'
U míče jsou hosté a začínají akci od vlastní branky. Následně pak se dostali až před branku domácích, střela Marina skončila jen na domácí obraně.
71'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Tucudean, přichází Claudiu Keseru.
70'
Hosté zahrávali volný přímý kop, ovšem Sapunaru trefil jen připravenou zeď z domácích hráčů.
69'
Vykintas Slivka si vyšlápl na unikajícího soupeře a poté ho rukou srazil k zemi. Další žlutá karta v utkání a první pro domácí celek.
69'
Několik přihrávek si vyměnili hráči Litvy, k žádné akci před hostující brankou to ale nevedlo. Obrana hostů pracuje na výbornou a domácí k ničemu nepustila.
68'
Tatarusanu po akci domácích získal u své branky balon a ten hned odkopl až za polovinu hřiště. Posílá tak svůj celek do další útočné akce.
66'
Domácí hráči se ale před hostující brankou nedostali k žádné střele, ovšem nadále drželi útočnou polovinu. Tam střílel Kuklys, novic na hřišti však přestřelil.
65'
Tamas tečoval střelu spoluhráče těsně před domácí brankou, kde znovu zasáhla pozorná obrana Litvy. Domácí tak mají míč a jdou směrem k hostující brance.
64'
Litevci vystřídali a na hřišti jsou tak dvě čerstvé síly. Povede to k vyrovnání?
63'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Darvydas Šernas, přichází Nerijus Valskis.
63'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Modestas Vorobjovas, přichází Mantas Kuklys.
62'
Nicusor Bancu byl vysunut spoluhráčem a málem šel do samostatné akce. Zastaven byl obranou domácích, která pak míč zakopla do zámezí.
61'
Tamas centroval balon do pokutového území z velké dálky, trefil ale pouze obránce domácích a ti tak míří s balonem na opačnou stranu.
60'
Z této standardní situace nezapršelo a následuje tak pouze odkop od branky rumunského týmu.
59'
Fiodor Černych střílel z levé strany před velkým vápnem, jeho přihrávku do pokutového území srazila obrana Rumunska za zadní čáru. Domácí budou zahrávat rohový kop.
58'
Jankauskas potáhl míč středem hřiště a hned se snažil přihrát spoluhráči. Balon však získali hosté, ale zakopli ho do zámezí. Autové vhazování pro litevský celek.
57'
Další dobrý obranný zákrok Tamase, jenž tak zase nepustil domácí celek do zakončení. Hosté tak míří do další útočné akce.
56'
Novikovas se jal ke střele u pravého rohu velkého vápna, tu ale zneškodnil Tamas a ten tak získal znovu balon na rumunskou stranu.
54'
Hosté vybojovali rohový kop, který zahráli nakrátko a poté se v pokutovém území nedostali ke střele. Míč tak sebral Slivka a domácí jdou na druhou stranu.
53'
Hned na to se tváří v tvář Šetkusovi ocitl Stanciu, ale jeho střelu také domácí brankář zneškodnil. Ten tak má v posledních chvílích plné ruce práce.
52'
No tak to byla krásná akce Rumunska. V pokutovém území vystřihl parádní nůžky Ionut Mitrita a jeho nebezpečný pokus zlikvidoval domácí brankář Šetkus. Ten tak zabránil jasné tutovce.
51'
A nakonec balon skončil s odrazem od domácí zdi v moci Šetkuse, který tak bude znovu odkopávat.
50'
Hosté po faulu domácích budou zahrávat volný přímý kop. Je to ale z velké dálky.
49'
Ionut Mitrita střílel z hranice velkého vápna a jeho pokus zablokovala obrana Litvy do bezpečí. Hosté znovu začínají vystrkovat růžky.
48'
Hosté vyslali příliš prudkou střelu, která nakonec skončila až u domácí branky a následuje tak odkop také od zařízení Šetkuse.
46'
Domácí založili jako první akci ve druhém poločase a do akce musela obrana hostů, která dostala míč pod kontrolu. Hned na to ho od své brány odkopl Tatarusanu.
46'
Střely na branku: 3 – 3
První poločas je za námi. V něm jsme viděli jednu branku, o kterou se postarali hosté. Ve třináct minutě se trefil Alexandru Chipciu a poslal hosty do vedení. Domácí ale ožili a v závěru první půle měli šanci na srovnání, jejich akce však skončila zmarem. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně ve 21:45.
45'
45'
Domácí ho však zahráli špatně, míč skončil jen na připravené zdi a hosté balon odkopávají na druhou stranu.
45'
Alexandru Chipciu je dalším hostujícím hráčem, který za faul inkasuje žlutou kartu. Následuje tak volný přímý kop pro Litvu.
43'
Domácí tak v závěru prvního poločasu měli slibnou šanci, po které se jim ale vyrovnat nepovedlo. Na druhou stranu tak míří opět Rumuni.
42'
Vykintas Slivka vypálil kus před velkým vápnem a jeho střelu musel likvidovat Tatarusanu, jenž z výskoku ukryl míč v rukavicích!
41'
A to se jim povedlo i v tuto chvíli, kdy ubránili další akci Litvy a následuje tak odkop od branky hostujícího brankáře.
40'
Jdeme do poslední pětiminutovky prvního poločasu, hosté stále vedou rozdílem jedné branky a snaží se tento těsný náskok udržet.
39'
Další pokus Novikovase, který byl hodně nepřesný. Hosté však zakopli míč za postranní čáru a domácí u něho zůstanou. Mají k dispozici autové vhazování.
38'
Domácí ožili a znovu se dostali do zakončení před brankou Rumunska. Střela Novikovase ale zamířila jen vedle Tatarusanuovy branky. Ten tak bude mít další odkop.
37'
Centr z levé strany přilétl do pokutového území, jenže Fiodor Černych svou střelu na hostující branku příliš přetáhl a balon končí daleko za brankou hostů.
36'
Hosté velmi dobře pokrývají už střed hřiště a opět do blízkosti Tatarusanuovy branky domácí celek nepouštějí.
35'
Zatím mají více ze hry hosté, kteří zaměstnávají obranu Litvy, ale také brankáře Šetkuse střelami, které jsou nebezpečné. Domácí zatím drží krok a prohrávají pouze o jednu branku.
34'
Mitrita se uvolnil na středu pole a dostal poté přihrávku od Stanciua, prvně jmenovaná ale nevyslal na domácího brankáře žádnou střelu.
33'
Pěkná akce na hostující straně, tři hráči si mezi sebou vyměnili balon a nakonec z rohu velkého vápna střílel Nicusor Bancu, jenž však poslal míč příliš vysoko nad.
32'
Hostující Paul Anton si počínal proti soupeři tvrdě a při hlavičkovém souboji ho rukama poslal k zemi. Dostává tak žlutou kartu.
31'
Další odkop od své branky provedl brankář Litvy a domácí se tak hnali do dalšího útoku, který ale zase zastavila pozorná obrana Rumunska.
29'
Černych uvolnil na levé straně nabíhajícího Slavickase, ten střelou z hranice velkého vápna nenadělal Tatarusanuovi žádné problémy.
28'
Ten ale zastavila srážka dvou hráčů uprostřed hřiště. Oba jsou otřeseni, ale měli by být v pořádku. Za chvilku tak bude hra pokračovat dále.
27'
Domácí opět nepředvedli nic v blízkosti hostující branky a nabízí tak hostů rychlý protiútok.
26'
Tucudean střílel od velkého vápna, jeho střela však byla nepřesná a balon skončil jen v moci domácí obrany. Litva tak jde po delší době zase dopředu.
24'
Po nepřesné střele Sapunarua získal balon domácí brankář, který tak znovu míč odkopne od své branky.
23'
Baravykas nacentroval míč před velké vápno, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na něj nakonec nedosáhl. U balonu tak jsou opět hráči v červených dresech, tedy hosté.
22'
Nicolae Stanciu vyslal z hranice velkého vápna další střelu, která končí jen na obraně domácích. Ti tak zabránili další možné šanci hostujícího celku. Následuje odkop od Šetkusovy branky.
21'
Obrana Rumunska nepustila domácí celek do šance před Tatarusanuem a ten tak v poklidu může balon odkopnout od svého zařízení.
20'
Novikovas vyslal přízemní střelu, která ale branku hostů vůbec neohrozila a balon tak skončil pouze v moci hráčů Rumunska a ti tak znovu v krátkém sledu po sobě otáčejí směr hry na druhou stranu.
19'
Razvan Marin na půlce hřiště poslal míč svým spoluhráčům, ale toho si všimli domácí, kteří je o míč rychle připravili a sami zamířili na polovinu soupeře.
17'
Agilní hosté neustále operují před domácí brankou, Stanciu posílal z pravé strany centr do pokutového území, ten srazil do zámezí Žulpa. Autové vhazování pro Rumunsko
16'
A domácí brankář vytasil další přesný zákrok, po němž vyboxoval míč na rohový kop. Zabránil tak další šanci hostujícího celku.
15'
Záhy však o balon zase přišli a do rychlé akce na druhé straně šli opět hosté a Stanciu po další střele málem ohrozil domácího brankáře Šetkuse.
14'
Domácí tak musí velmi brzy dohánět jednobrankové manko. Nyní jsou u míče a kombinují na polovině Rumunska.
13'
Hosté za svou aktivitu posledních minut jdou zaslouženě do vedení. Kousek před malé vápno našel odražený míč ALEXANDRU CHIPCIU a poté v pádu zakončil naprosto přesně mezi tři tyče – 0:1.
11'
Poté se na levé straně uvolnil Černych dostal se do zakončení. Míč směřoval do hostující branky, jenže akce byla ofsajdová a branka tak platit nemůže.
10'
Litevci vybojovali na rumunské polovině autové vhazování.
9'
A také na druhé straně se zrodila akce, Fiodor Černych dělovkou nechal vyniknout hostujícího brankáře. Hra se začíná pomalu, ale jistě zrychlovat a doufejme, že se dočkáme více šancí či branek.
8'
První vážnější akce na hostující straně. Nicolae Stanciu napřáhl u velkého vápna k dělovce, kterou vyrazil Šetkus před sebe, následně jeho spoluhráči poslali míč na rohový kop!
6'
Slavickas si naskakoval na centr z levé strany v pokutovém území, ale balon minul. Ten pouze proletěl nad jeho hlavou.
5'
Fiodor Černych ztratil míč a toho se ujal Stanciu, který z pravé strany málem vyslal nebezpečnou střelu. Jenže znovu jeho pokus zastavila hostující obrana.
4'
Nicolae Stanciu mohl unikat sám před branku Litvy. Jenže mu dobře sekundoval jeden z domácích obránců a vystihl tak jeho střelu. Míč končí v moci litevských hráčů.
3'
Znovu se hráči Rumunska dostali blíže domácí brance, jenže jejich snaha k žádnému střeleckému pokusu nevedla.
2'
Baravykas zahrál autové vhazování a domácí se tak mohli dostat směrem k hostující brance. Jenže ve středu hřiště je Rumuni o míč připravili.
1'
Rumunsko je od úvodních minut prvního poločasu u míče a pokouší se projít na litevskou polovinu.
1'

Litva: Šetkus – Baravykas, Jankauskas, Klimavičius, Slavickas – Žulpa, Vorobjovas, Slivka – Novikovas, Černych (C), Šernas
Náhradníci: Zubas, Bartkus – Januševskis, Leimonas, Kazlauskas, Šimkus, Petravičius, Kuklis, Valskis, Borovskij, Šilenas

Rumunsko: Tatarusanu – Manea, Tamas, Sapunaru (C), Bancu – Anton, Marin – Chipsiu, Stanciu, Mitrita – Tucudean
Náhradníci: Pantilimon, Nita – Benzar, Tosca, Baluta, Stoian, Rotariu, Maxim, Keseru, Tanase, Dragus

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (všichni Francie).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v březnu roku 2016 v rámci přátelského zápasu a tehdy zvítězilo Rumunsko 1:0. Litevci tak mají svému soupeři co vracet.
Rumunsko

Hosté z Rumunska mají dva body a jsou třetí. Drží tak tabulku třetích míst, ale rádi by si připsali další body, aby se přiblížili vyšším patrům v tabulce ve čtvrté skupině. Rumuni zatím dvakrát remizovali. 0:0 s Černou Horou a 2:2 se Srbskem. Proti Litvě by tak hosté dnes rádi zvítězili, aby si připsali první výhru v Lize národů. Uvidíme, jak si oba celky dnes povedou a kdo se bude radovat z výhry nebo zda dojde na dělbu bodů. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
Litva

Domácí Litva je v tabulce ve skupině 4 zatím na posledním čtvrtém místě. Po dvou odehraných zápasech nemají litevští fotbalisté na svém kontě ani jeden bod. Nejprve podlehli 0:1 Srbsku a poté 0:2 Černé Hoře. Dnes by proti Rumunsku rádi připsali další body, aby měli ještě alespoň malou možnost dostat se do další fáze této nově vzniklé soutěže v rámci UEFA. Uvidíme, jak si dnes proti rumunskému týmu povedou.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. V tomto týdnu jsou na ředě opět reprezentační zápasy a my v tomto textovém online přenosu budeme sledovat duel ve skupině 4 fotbalové Ligy národů UEFA mezi Litvou a Rumunskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.