Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Řecko - 11. září 2018   20:45

Maďarsko
Maďarsko
15' Sallai  • 42' Kleinheisler
2:1
(2:1)
Řecko
Řecko
18' Manolas
Maďarsko
Gulácsi – Bese, Lang, Kádár, Fiola – Kleinheisler, A. Nagy, Kovács (80. Pátkai) – Varga, Szalai (C) (69. Eppel), Sallai (62. Lovrencsics)
Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko)
Grouparama Arena (Budapešť)
Řecko
Barkas – Torosidis (C), Manolas (52. Oikonomou), Papastathopoulos, Tzavellas (46. Lykogiannis) – Christodoulopoulos, Kourbelis, Bouchalakis, Pelkas, Fortounis – Donis (46. Mitroglou)

Maďaři se dnes v Budapešti konečně dočkali vítězství, když ubránili, trápící se Řeky. Řekové měli spoustu šancí, jen chybělo štěstí v zakončení, které měli domácí. Dobrou noc a nejen u Ligy národů na shledanou.
Pozápasové statistiky
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 27:13.
90+3'
90+2'
Maďaři zdržují, Sallai držel balon u čáry velmi dlouho. Řekové se nedostávají do souvislého tlaku.
90+1'
Řekové znovu hlavou těsně minuli branku, tentrokrát to byl Mitroglou.
90'
Hlavní arbitr nechává hru v závěru volně plynout, menší zákroky nepíská. Nastaví ještě tři celé minuty.
87'
Řekové stále hrozí, ale přesné zakončení nepřichází.
86'
I Řekové si nepohlídali ofsajd, ocitl se v něm Bouchalakis.
85'
Řekové ke konci zápasu otevřeli obranu, což vytvořilo zajímavou příležitost pro Maďary. Ti si však nepohlídali ofsajdové postavení.
84'
Eppel se těžce zvedá po šlápnutí od Oikonomoua.
83'
Další žlutá karta v zápase. Tentokrát si ji vysloužil řecký obránce Torosidis.
82'
Po dalším maďarském faulu rozehrál Fourtonis přímý kop a následná hlavička Papastathopoulose o pár centimetrů minula branku!
80'
Pátkai střídá unaveného Kovácse.
79'
Z následného přímého kopu byli Maďaři blízko další brance! Barkas však dokázal balon vytěsnit na roh.
78'
Oikonomou zbytečně trefil ze zadu nohy prchajícího Kovácse. Jasná žlutá.
76'
Fortounisův zákrok byl ale už za hranou.
75'
Rozhodčí Kulbakov nastavil volnější metr a některé zákroky nepíská.
75'
Další zákrok si připsal Gulácsi po nebezpečné střele Mitrogloua.
73'
Dobývání maďarské obranné hradby stále pokračuje, Řekové vrhají všechny síly do útoku. Naopak Maďaři mají vysunutého jen Vargu.
71'
Maďaři zdržují, ale tato neaktivita se jim málem vymstila! Řekové teď dvakrát nebezpečně ohrozili branku.
70'
A právě Eppel hned fauloval Fortounise.
69'
Maďarského kapitána Szalaie nahrazuje hráč Kajratu Almaty Eppel.
68'
Další řecký roh. Ani ten neznamenal ohrožení branky, i když se balon zamotal mezi maďarskými obránci.
65'
Hra je nyní velmi rozkouskovaná. Míč je snad více v zámezí než na hrací ploše. Navíc Sallai nedovoleně bránil Christodoulopoulose.
63'
Fiola se skoro protlačil do zajímavé příležitosti, avšak byl v ofsajdu.
62'
První maďarské střídání, Lovrencsics více vyztuží domácí obranu.
60'
Dva nedovolené zákroky v rychlém sledu na obou stranách.
59'
Řekové vybojovali roh, po němž míč ze vzduchu sebral brankář Gulácsi.
57'
Řecký kolotoč přihrávek je znovu v provozu, ale ke gólovým šancím zatím nevede.
56'
Řekové zahrávali přímý kop, i s tím si domácí poradili.
55'
Nebezpečný centr Řeků pokutovým územím jen proletěl.
52'
Poslední střídání Řecka v tomto zápase. Stopera Manolase střídá další obránce Oikonomou.
52'
Z dalšího přímého kopu trefil Kourbelis hlavou břevno!
50'
Další maďarský faul. Po něm bránil Sallai rozehrávku, a tak dostal žlutou kartu.
48'
Szalai přidržel Manolase, již druhý faul v tomto dějství pro Maďary.
47'
Řecký centr do šestnáctky chytil bez problému Gulácsi.
46'
Nevýrazného Tzavellase vystřídá ofenzivnější Lykogiannis.
46'
Hned dvě střídání přichystali Řekové. První odešel Donis, místo něj přijde Mitroglou.
46'
V prvním poločase jsme viděli celkem tři branky. Řekové jsou mnohem častěji na míči, ale zatím nemají takové štěstí v koncovce jako domácí. Uvidíme, co přinese druhý poločas. Další tři branky? Sledujte se mnou i po pauze.
45'
45'
Maďaři pokračují v náporu. Vargův přímý kop ale hostující branku neohrozil.
42'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Nečekaný tlak Maďarska vyústil ve vedoucí gól, který obstaral LÁSZLÓ KLEINHEISLER. Domácí vedou 2:1.
42'
Maďaři zatápějí řecké obraně! Barkas si připsal hned čtyři zákroky během jedné minuty.
40'
Řecký přímý kop nebyl nebezpečný, domácí obránci si s nabíhajícími protihráči poradili.
39'
Řekové ovládají hřiště a Maďary k ničemu nepouští.
36'
Torosidis fauloval velmi aktivního Sallaie.
35'
Žlutou kartu si vysloužil Tzavellas, když přihrál zákrok od bránícího hráče.
34'
Z následného rohu byli Řekové znovu blízko vedoucí brance! Gulácsi ale opět skvěle zasáhl.
33'
Další šance pro Řeky. Guláci se natáhl a vytěsnil míč na roh.
31'
Řecká aktivita pokračuje. Hosté prokazují své technické dovednosti pěknými kombinacemi, domácí se soutřeďují více na obranu.
30'
Řecký centr do vápna nenašel svého adresáta.
28'
Christodoulopoulos je v posledních minutách velmi aktivní, tentokrát se ale dostal do ofsajdu.
27'
Grouparama Areně zamrazilo, když se Christodoulopoulos dostal do velké šance. Naštěstí pro domácí jeho střela mířila vedle.
25'
Szalai na druhé straně ve vzduchu zasáhl Manolase. Další nedovolený zákrok.
24'
Torosidis složil Sallaie, jasný faul.
23'
Po řeckém rohu se ke střele dostal Fortounis a trefil břevno! Řecko se již mohlo dostat do vedení.
22'
Řekové drží míč na svých kopačkách a Maďaři jejich rozehrávku napadají
20'
Další ofsajd, tentokrát se provinili Řekové.
19'
Sallai je dnes při chuti, svou střelou přinutil Barkase k těžkému zákroku.
18'
Řecko právě vstřelilo branku!
To je ale odpověď! Po Sallaiově faulu zahrávali Řekové přímý kop, na jehož konci stál KOSTAS MANOLAS, jenž hlavičkou posunul balon za Gulácsiho.
15'
Po hlavičkové kombinaci v řecké šestnáctce se z voleje prosadil ROLAND SALLAI. Domácí tak jdou již po čtvrt hodině do vedení.
13'
Řekové se pokoušejí překombinovat maďarskou obranu. Průnikovou přihrávku Tzavellase si však hosté pohlídali.
12'
Maďarsko se vzdalo přímého kopu, kvůli neodpískanému zákroku na řeckého hráče.
11'
Szalai znovu v ofsajdu, špatně načasoval svůj náběh za obranu.
10'
Fortounis protančil mezi obránci Maďarska a jen o kousek minul branku!
8'
Szalai nedovoleně bránil Torosidise. Volný kop pro Řeky.
7'
Barkas teď skvěle vyběhl a zachytil dlouhý míč od Maďarů.
5'
Už to vypadalo, že Szalai půjde sám na brankáře, ale i on stál v ofsajdu.
2'
Manolas se ocitl v ofsajdové pozici.
1'
Výkopu se ujali hosté a začínají kombinovat.
1'
Maďaři sáhli po červených dresech, Řekové si vybrali bílou kombinaci. Za pár okamžiků uslyšíme hymny obou národů.
Fotbalisté zamířili do kabin, odkud je za pár minut přivede na hřiště hlavní arbitr Kulbakov.
Hráči jsou na trávníku a zahřívají se na optimální teplotu.
Dnešním mírným favoritem je hostující Řecko. Maďarsko v uplynulých pěti zápasech hned čtyřikrát prohrálo. Uhrálo jedinou remízu s Běloruskem. Řekové zdolali trpaslíka z Estonska a porazili Egypt. Ale zase překvapivě podlehli Saúdské Arábii. Naposledy se dnešní soupeři utkali v kvalifikaci o EURO 2016, když Řekové přestříleli Maďary 4:3. Dočkáme se podobného výsledku i dnes?

Maďarsko: Gulácsi – Bese, Lang, Kádár, Fiola – Kleinheisler, A. Nagy, Kovács – Varga, Szalai (C), Sallai
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Paulo Vinícius, G. Nagy, Litauski, Kalmár, Lovrencsics, Pátkai, Stieber, Eppel, Sallói, Tamás
Trenér: Rossi

Řecko: Barkas – Torosidis (C), Manolas, Papastathopoulos, Tzavellas – Christodoulopoulos, Kourbelis, Bouchalakis, Pelkas, Fortounis – Donis
Náhradníci: Karnezis, Gianniotis – Kolovetsios, Tziolis, Zeca, Koulouris, Mitroglou, Bakasetas, Mantalos, Giannoulis, Oikonomou, Lykogiannis
Trenér: Skibbe

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (všichni Bělorusko).
Nominace Řecka

Brankáři: Orestis Karnezis (Neapol), Vasilios Barkas (AEK Atény), Andreas Gianniotis (Olympiakos).
Obránci: Michalis Bakakis, Marios Oikonomou (oba AEK Atény), Vasilis Torosidis (Olympiakos), Kostas Manolas (AS Řím), Sokratis Papastathopoulos (Arsenal), Giorgos Tzavellas (Alanyaspor), Charalambos Lykogiannis (Cagliari), Kostas Giannoulis (Asteras Tripolis).
Záložníci: Zeca (Kodaň), Dimitris Kourbelis (Panathinaikos), Alexandros Tziolis (Al-Fayha), Andreas Bouchalakis, Kostas Fortounis (oba Olympiakos), Dimitris Pelkas (PAOK).
Útočníci: Lazaros Christodoulopoulos (Olympiakos), Petros Mantalos, Tasos Bakasetas (oba AEK Atény), Tasos Donis (Stuttgart), Kostas Mitroglou (Marseille), Efthimios Koulouris (Atromitos) .
Nominace Maďarska

Brankáři: Péter Gulácsi (Lipsko), Dénes Dibusz (Ferencváros), Ádám Kovácsik (Vidi).
Obránci: Ádam Lang (Kluž), Paulo Vinícius (Vidi), Tamás Kadár (Dynamo Kyjev), Attila Fiola (Vidi), Robert Litauski (Újpest), Barnabás Bese (Le Havre), Krisztián Tamás (Vidi).
Záložníci: Gergö Nagy (Honvéd), Ádám Nagy (Bologna), István Kovács (Vidi), Zsolt Kalmár (Dunajská Streda), Gergö Lovrencsics (Ferencváros), Lászlo Kleinheisler (Astana), Máté Pátkai (Vidi), Zoltán Stieber (DC United).
Útočníci: Ádám Szalai (Hoffenheim), Roland Sallai (Freiburg), Roland Varga (Ferencváros), Márton Eppel (Kairat), Dániel Sallói (Kansas).
Liga C – skupina 2, složení týmů

Řecko je podle bookmakerů favoritem této skupiny, právě před Maďarskem. Řekové navíc zvládli první zápas s Estonskem, když zvítězili 1:0. Maďaři napravují úvodní porážku se stejným výsledkem od Finska.
Hezký večer u Ligy národů všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Domácí reprezentace Maďaska dnes narazí v Grouparama areně na Řecko. Zápas má výkop ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.