Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Srbsko : Rumunsko - 10. září 2018   20:45

Srbsko
Srbsko
26' Mitrović  • 63' Mitrović
2:2
(1:0)
Rumunsko
Rumunsko
48' Stanciu   • 68' Ţucudean
Srbsko
Dmitrović – Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov (C) – Maksimović, Lukić (71. Matić) – Ljajić (77. Prijović), Milinković-Savić (64. Kostić), Tadić – Mitrović
Vladislav Bezborodov – Valerij Dančenko, Maxim Gavrilin (všichni Rusko)
Partizan Stadium, Bělehrad
Rumunsko
Tătăruşanu – Manea, Bălașa, Săpunaru (C), Bancu – Marin, Anton, Chipciu (90+4. Rotariu) – Stanciu, Ţucudean (83. Keșerü), Drăguş (61. Mitriță)

Ode mě je to vše, dobrou noc!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:11.
Dnešní utkání vítěze nepoznalo, Srbsko se rozešlo s Rumunskem nerozhodně 2:2. Domácí musí být zklamaní, po většinu hrací doby totiž dominovali a navíc hned dvakrát přišli o jednobrankové vedení. Jako první se prosadil Aleksandar Mitrović, krátce po přestávce ale hosté vyrovnali, když pokutový kop s přehledem proměnil Nicolae Stanciu. Svěřenci trenéra Krstajiće si ztracený náskok vzali zpět zásluhou ve velké pohodě hrající Aleksandara Mitroviće, jenže Rumuni se nevzdali a pět minut nato se po rohovém kopu trefil George Ţucudean.
90+6'
90+5'
Ciprian Tătăruşanu si připsal ještě jeden zákrok, když nadvakrát zasáhl proti dalekonosnému voleji z kopačky Matiće. Rumunský gólman dnes odchytal kvalitní utkání.
90+4'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Chipciu, přichází Rotariu.
90+3'
Rumunsko nezvládlo rozehrávku rohového kopu, naopak muselo čelit rychlému protiútoku, jenže Filipa Kostiće ve středovém kruhu zastavil Anton.
90+2'
Velmi dobrou práci odvedl Mitriță, který se dokonce dostal až k zakončení, jeho nepříliš důrazný přízemní pokus ale Marko Dmitrović s přehledem lapil.
90+1'
Ojedinělou ofenzivní akci hostí nemohl táhnout nikdo jiný než Nicolae Stanciu, Keșerü ale balon po jeho nahrávce zpracovával v ofsajdu.
90'
Nastavovat se bude hned šest minut.
89'
Tadićův přetažený centr vracel zpět před branku hostí Aleksandar Mitrović, Rumuny ale opět podržel výborně hru čtoucí gólman Tătăruşanu .
88'
Na herním projevu Srbů je vidět, že chtějí dnešní utkání zvládnout. Naopak Rumuni vypadají s aktuálním stavem spokojeni, což je, vzhledem k průběhu zápasu, pochopitelné.
86'
V hodně zajímavé možnosti se zjevil Prijović, střídajícímu útočníkovi ale nevyšel krok, což se na výsledku jeho střely levačkou pořádně podepsalo.
85'
Žlutou kartu dostává Tătăruşanu (Rumunsko).
84'
Mitrović je v hlavičkových soubojích neuvěřitelně silný a potvrdil to i nyní, když si naskočil na Prijovićovu nabídku, ale hlavičkoval mimo tři tyče.
83'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Ţucudean, přichází Keșerü.
82'
Drobný zdravotní problém zřejmě trápí i Ţucudeana. Cosmin Contra už připravuje další střídání, tak se nechme překvapit, kdo bude stažen ze hry.
81'
Ţucudean zvládl vzdušný souboj s Urošem Spajićem, jeho následný pas pro Marina se ale už tolik nevydařil. Rumuni budou mít k dispozici alespoň aut.
80'
Na trávníku zůstává ležet hostující obránce Bancu, kterého s největší pravděpodobností trápí křeče. Uvidíme, zda bude Cosmin Contra muset sáhnout k vynucené změně.
79'
Aleksandar Mitrović hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče rumunské branky, jeho zakončení ale předcházel faul ve vzdušném souboji se Săpunarem.
78'
Kostić po levém křídle pláchl svému strážci, nacpal se do šestnáctky až ke střele, jenže trefil pouze nohu vybíhajícího Tătăruşana, který tak zabránil v přihrávce na sbíhajícího si Mitroviće.
77'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Ljajić, přichází Prijović.
76'
Do konce základní hrací doby zbývá odehrát necelých patnáct minut a šance na vítězství jsou opět vyrovnané. Aktivněji si počínají domácí, jenže Rumuni už během zápasu ukázali, že dnes jsou velmi produktivní.
75'
Kolarov byl faulován a poté sám rozehrál nařízenou standardní situaci, jeho povedený centr ale zůstal nevyslyšen. Škoda pro srbské mužstvo.
73'
George Ţucudean, autor zatím posledního gólu tohoto utkání, si sbíhal do další příležitosti, pomezní sudí jej ale přistihl v těsném ofsajdovém postavení.
72'
Nicolae Stanciu dnes hraje ve slušné formě, jeden gól a k tomu asistence budiž jasným důkazem. Tentokráte ale hostující záložník nemířil přesně, rána mu nesedla.
71'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Lukić, přichází Matić.
70'
Domácí rozehrávali rohový kop, po kterém se ke střele dostal Adam Ljajić, zamířil ovšem pouze do míst, kde se v tu chvíli pohyboval brankář Tătăruşanu.
68'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
No vida, těsné vedení Srbsku dlouho nevydrželo, Rumunům se podařilo bleskově srovnat. Domácí nezvládli bránění rohového kopu, na Stanciův přízemní centr si naběhl GEORGE ŢUCUDEAN a přesnou ranou na bližší tyč překonal Dmitroviće.
67'
Už poněkolikáté poslal do šestnáctky balon Ljajić, načež se k hlavičce hnal Mitrović. Hlavičku, která mohla skončit hattrickem, mu ale znemožnil Bancu.
66'
Rumuni doplatili na vlastní pasivitu. Do druhého poločasu sice vstoupili dobře, ovšem poté, co vyrovnali, v podstatě pouze čekali, s čím domácí přijdou.
64'
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Milinković-Savić, přichází Kostić.
63'
Srbsko právě vstřelilo branku!
Domácí v posledních minutách naprosto dominovali a nyní si po zásluze berou ztracené vedení zpět. Milinković-Savić našel ALEKSANDARA MITROVIĆE, jenž si v šestnáctce parádně poradil se dvěma protivníky a krásnou ranou k tyči překonal pouze přihlížejícího Tătăruşana.
62'
Milinković-Savić nahrál osamocenému Mitrovićovi, jenž zkusil brankáře soupeře překvapit technickým pokusem, prostor mezi třemi tyčemi ale nezasáhl.
61'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Drăguş, přichází Mitriță.
60'
Rumunsko se vydalo do ojedinělé šance, ke střele se nakonec dostal Drăguş, který zakroutil balon o kus vedle vzdálenější tyče.
59'
Hosté se stále nemohou vymanit z velkého tlaku svého soupeře. Tentokráte jim zatápěl Tadić, po přechodu do pokutového území to ale přehnal s kličkami.
58'
Chipciuova nabídka zůstala nevyslyšena, do odraženého míče se za šestnáctkou tvrdě opřel Anton, jenže trefil jen před sebou stojícího Lukiće.
57'
Milinković-Savić zabojoval a ve skluzu ještě zkusil vrátit balon do ohně, jenže nebyl úspěšný. Následovat bude odkop od rumunské pokladnice.
56'
Do pokutového území hostujícího celku teď létá jeden kroucený balon za druhým, Rumuni ale po přestávce brání velmi zodpovědně, což nyní potvrdil Manea.
55'
Maksimovićův zpětný pas se opravdu nepovedl. Kolarova sice Nicolae Stanciu přesprintoval, Srby ale zachránil včas reagující gólman Dmitrović.
54'
Nedlouho nato už si Ljajić vedl o něco lépe, když prudkou nabídkou málem přenesl balon k nabíhajícímu si Mitrovićovi, skvěle ale zasáhl Bălașa.
53'
Ljajić se ovšem zmohl jen na nepovedený centr, který z pokutového území odklidil u bližší tyče bránící Cristian Săpunaru.
52'
Rumunská obrana se bude muset mít na pozoru, Anton totiž u postranní čáry fauloval Adama Ljajiće, a domácí tak čeká rozehrávka standardní situace.
51'
O pár okamžiků později byla k vidění velmi podobná situace, když se do balonu opřel Sergej Milinković-Savić, trefil však pouze odvážně blokujícího Bălașu.
50'
Srbsko se pokoušelo přijít s okamžitou odpovědí, když z hranice vápna tvrdě pálil Aleksandar Mitrović, díky Antonově bloku ale Tătăruşanu zasahovat nemusel.
48'
Lepší vstup do druhého poločasu si svěřenci trenéra Contry nemohli přát, krátce po jeho začátku se totiž dočkali srovnání. Penalty se ujal v pražské Spartě působící NICOLAE STANCIU, směr jehož rány sice Dmitrović vystihl, na balon ale nedosáhl.
47'
Žlutou kartu dostává Kolarov (Srbsko).
47'
Kolarov v šestnáctce stáhl k zemi Drăguşe, načež sudí Bezborodov neváhal a okamžitě odpískal penaltu!
47'
Mitrović neudržel balon proti Marinovi, který hodlal roztáhnout hru na Drăguşe, s tím se ale tvrdě vypořádal Antonio Rukavina.
46'
Ani jeden z trenérů během šestnáctky nesáhl ke střídání, rozehrávky tentokráte obstarali fotbalisté Rumunska. Nechme se překvapit, zda se jim povede favorizovanému soupeři herně vyrovnat, nebo zda budou Srbové pokračovat v nátlakovém fotbalu.
46'
Srbsko zatím potvrzuje roli favorita a svého soupeře po většinu dosavadního průběhu zápasu přehrává. Hlavní ofenzivní síla domácích opět spočívá v Mitrovićovi, který nejprve trefil břevno, v šestadvacáté minutě už ale mířil přesně, a otevřel tak brankový účet. K tomu, aby Rumuni vsítili nepopulární gól do šatny, moc nechybělo poté, co Chipciu z hranice šestnáctky orazítkoval horní tyč.
45+1'
45+1'
Rumuni se naopak málem dočkali překvapivého vyrovnání. Centr z levé strany doputoval až do míst, kde číhal Chipciu, po jehož ráně a Kolarovově lehké teči skončil balon na horní tyči.
45'
Nakonec zahrávali Beli orlovi hned dva rohové kopy, rumunská obrana si ale pohlídala jak Mitroviće, tak ostatní nebezpečné hlavičkáře, a inkasování nepříjemného gól do šatny tak nepřipustila.
44'
Žádné krvavé zranění si Chipciu z předchozího střetu neodnesl, k ošetření tak nemuselo dojít. Přímý kop Srbsku nevyšel, jak domácí naloží s nařízeným rohem?
43'
Po Ljajićově rohu na míč před poloprázdnou branku těsně nedosáhl Mitrović. Smůla Srbům vydržela i po zbytek akce, Milinković-Savić na hranici vápna nešikovně promáchl.
42'
Chipciu přidržel Kolarova, jasná žlutá karta. Zároveň si rumunský obránce sám nešťastně ublížil, když se čelem otřel o loket domácího kapitána.
41'
Kolarov zvedl hlavu a milimetrově přesným pasem oslovil Tadiće, jemuž nachystání balonu na střelu trvalo příliš dlouho, čehož ihned využil vracející se Săpunaru.
40'
Dušan Tadić znovu odcentroval pouze do míst, kde hlídkoval Tătăruşanu. Rumunského brankáře sice balon úplně neposlouchal, vše ale pro hosty dopadlo dobře.
39'
Stanciu se zachoval trochu sobecky. Místo centru na některého ze svých kolegů se totiž rozhodl pro zcela zbytečnou střelu, která neměla šanci na úspěch.
38'
Obléhání Dmitrovićovy svatyně mohlo skončit střeleckým pokusem, jenže Nicolae Stanciu místo toho ještě zbytečně nahrával Marinovi. Hosté vybojovali alespoň přímý kop.
37'
Spajić vystartoval trochu později, a v souboji s Ţucudeanem se tak dopustil nedovoleného zákroku. Rumuni rozehráli na krátko, zkouší rozjet celou akci od píky.
36'
Pro Rumuny, kteří si opravdu hodně zaběhají, ale balon mají na kopačkách jen výjimečně, musí být průběh zápasu frustrující. Sledujeme srbskou dominanci.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát už jen deset minut. Srbsko hru převážně kontroluje, povede se domácím před odchodem do šaten znovu prosadit?
34'
Bylo to lehce krkolomné, nakonec si ale Tadić s Mitrovićem přeci jen zvládli balon vyměnit. Druhý jmenovaný pak nepřesně hledal Maksimoviće, k míči se tak dostávají Rumuni.
33'
Srby vedoucí branka nakopla, od jejího vstřelení na hřišti dominují a svého soupeře k ničemu nepouští. Momentálně sledujeme klidnější pasáž, domácí si chystají další výpad.
32'
Drăguş dokázal odcentrovat přes nedůrazného Rukavinu, načež se k hlavičce zkusil prodrat Ţucudean, jenže proti byl zatím pozorně bránící Veljković.
31'
Srbská kombinace v prostoru levého křídla vyústila v Kolarovovu nabídku, ovšem i tentokráte si v šestnáctce nejlépe ze všech vedl Tătăruşanu.
30'
Dušan Tadić se skrze obranné řady soupeře probil až do vápna, kde však slabší pravačkou odcentroval pouze do náruče připraveného Cipriana Tătăruşana.
29'
Rumunský útočník tentokráte aktivně napadal rozehrávající Spajiće, nakonec to ovšem přehnal s agresivitou, sudí správně odpískal nedovolený zákrok.
28'
Na Maneův centrovaný balon si naběhl Nicolae Stanciu, jenž chtěl sklepnout pro lépe postaveného Ţucudeana, jeho záměr ale skvěle přečetl Veljković.
26'
Z další akce už se ale domácí tým prosadil, a zaslouženě se tak ujímá vedení. Rumunská obrana tentokráte zaspala a až ke střele pustila Kolarova. Nejistotu ukázal také brankář Tătăruşanu, který vyrazil míč pouze před sebe, načež se ve skrumáži na hranici malého vápna nejlépe zorientoval ALEKSANDAR MITROVIĆ a doklepl jej do sítě.
26'
S tímto rychlým protiútokem mohli domácí naložit lépe. Kolarov posadil balon přesně na hlavu Milinkoviće-Saviće, jenž z dobré pozice prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
25'
Stanciu si z předchozí standardní situaci odnesl lehké zranění, načež jej sudí poslal ke střídačce, kde je nyní fotbalista pražské Sparty v rukou zdravotníků.
24'
Ten dokázali domácí odvrátit, rumunský tlak však pokračoval. Bancu se krásně prokličkoval do vápna, kde místo Stanciuovi nahrál pouze Rukavinovi.
23'
Răzvan Marin si troufl na dravou expedici skrze obranné řady Srbska, jeho sóloakci ale chybělo lepší zakončení. Nakonec z toho bude alespoň roh.
22'
Po Rukavinově autovém vhazování se Tadićovi nepovedlo zpracování, bývalý záložník Southamptonu se navíc dostal mezi dva protivníky, proti nimž neuspěl.
21'
Začátek utkání se jim povedl celkem obstojně, v posledních minutách jsou ale Rumuni nuceni se pouze bránit a v podstatě čekat, s čím jejich dnešní soupeř v ofenzivě přijde.
20'
Chipciu si neporozuměl s ostatními, když před napadajícím Milinkovićem-Savićem málem ukázkově namazal Mitrovićovi, Rumuny však stačil zachránit Săpunaru.
19'
Co se týče držení balonu, svěřenci Mladena Krstajiće určitě dominují. V nadějné pozici se nyní ocitl Ljajić, jeho přízemní centr ale hravě zlikvidoval Tătăruşanu.
18'
Mitrović vyhrál další důležitý vzdušný souboj, když sklepl míč do běhu Ljajićovi, jehož povedenou dělovku na hranici vlastního sebeobětování zastavil Manea.
17'
Další Spajićova kolmice už byla o poznání lepší, odcentrovat po ní mohl Dušan Tadić, ale Aleksandara Mitroviće v šestnáctce ke střele nepustil Bălașa.
16'
Nicolae Stanciu si svým typickým způsobem nachystal balon na velmi silnou pravačku, jenže tvrdou ranou trefil pouze na hranici vápna blokujícího Veljkoviće.
15'
Spajićův pas nebyl špatný, Ljajićovi ale k dostihnutí balonu na hrací ploše scházela rychlost. Následovat tak bude odkop od branky, který provede Ciprian Tătăruşanu.
14'
Srbsko pokračuje v obléhání rumunské defenzivy, která si zatím až na jeden moment, mám na mysli Mitrovićovu hlavičku do břevna, vede velice dobře a nedopouští se pozičních chyb.
13'
Tentokráte Beli orli ze standardní situace nic nevytěžili, protože na Ljajićovu nabídku nedosáhl nikdo z domácích borců, míč do bezpečí odklidil Manea.
12'
Utkání začalo v hodně solidním tempu. Nyní se Srbům naskýtá další příležitost k ohrožení branky soupeře, v nebezpečné vzdálenosti od hostující šestnáctky byl faulován Tadić.
11'
Dmitrović si seběhl na Rukavinovu zpětnou přihrávku a posléze si dovolil velkou parádu, když v šestnáctce mazanou kličkou ošálil napadajícího Drăguşe.
10'
Velká příležitost domácího týmu, málem jsme byli svědky prvního gólu. Na Ljajićův kroucený balon od rohového praporku si naskočil Mitrović, Rumuny ale zachránilo břevno.
9'
Srbové se dopustili další lehkovážné chyby v rozehrávce, načež z dobré pozice do boční sítě pálil George Ţucudean. Další rázné varování pro domácí.
8'
Rumuni to zkoušeli po pravé straně a nakonec se dostali již ke své druhé střele v tomto mači. Z hranice vápna levačkou pálil Chipciu, balon ale netrefil ideálně.
7'
Veljkovićova nahrávka doputoval až k Mitrovićovi, který balon sice z první sklepl Dušanu Tadićovi, letní posila amsterdamského Ajaxu ale faulovala Antona.
6'
Podle očekávání jsou to domácí, favorit dnešního utkání, kdo se v úvodu prvního poločasu častěji drží u balonu. Jejich další kombinaci rozjíždí stoper Spajić.
5'
Dmitrović váhal s rozehrávkou o něco déle, než bylo potřeba, a nakonec mohl být rád, že jeho odkop díky pozdnímu zásahu Lukiće nedoputoval do míst, kde číhal osamocený Chipciu.
4'
Rukavinův skákavý centr odvrátil Bancu na další roh pro Srby. Domácí ani tentokráte se standardní situací nenaložili ideálně, pro centr si došel Tătăruşanu.
3'
Do otevřené obrany domácích se naopak vydal Marin, který podnik zajímavý sprint přes více jak polovinu hřiště, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.
2'
Domácí ihned po rozehrávce získali k dispozici rohový kop, který se rozhodli rozehrát na krátko, Ljajić si ale neporozuměl s Tadićem.
1'
Ruský arbitr Bezborodov právě foukl do píšťalky, dnešní utkání mezi Srbskem a Rumunskem tak bylo zahájeno. Rozehrávky se ujali domácí, kteří nastupují v červených dresech, naopak svěřenci trenéra Contry budou hrát ve žlutém.
1'

Srbsko: Dmitrović – Rukavina, Spajić, Veljković, Kolarov (C) – Maksimović, Lukić – Ljajić, Milinković-Savić, Tadić – Mitrović
Náhradníci: Rajković, Vasiljević – Rodić, Milenković, Živković, Prijović, Vuković, Krstičić, Kostić, Radonjić, Matić

Rumunsko: Tătăruşanu – Manea, Bălașa, Săpunaru (C), Bancu – Marin, Anton, Chipciu – Stanciu, Ţucudean, Drăguş
Náhradníci: Pantilimon, Niță – Benzar, Toşca, Băluţă, Stoian, Rotariu, Maxim, Keșerü, Budescu, Mitriță

Rozhodčí: Vladislav Bezborodov – Valerij Dančenko, Maxim Gavrilin (všichni Rusko).
Rumunsko

Také Rumunům v cestě na světový šampionát nestál žádný z evropských gigantů, jenže fotbalisté Tricolorii, na rozdíl od svého dnešního soupeře, nástrahy kvalifikace nepřekonali. Na druhou pozici, která by jim zajistila alespoň účast v baráži, jim scházelo propastných sedm bodů. Do Ligy národů nevstoupili svěřenci trenéra Contry, jenž opět nominoval i sparťanské trio ve složení Florin Niță, Alexandru Chipciu, Nicolae Stanciu, ideálně. Proti Černé Hoře sice měli před vlastními fanoušky jasnou převahu, doplatili ale na mizernou koncovku a nakonec získali jen bod za bezbrankovou remízu.
Srbsko

V kvalifikaci na poslední světový šampionát se Srbové vyhnuli těm nejtěžším protivníkům, přímý postup si zajistili díky prvnímu místu ve skupině D. V Rusku už se svěřencům trenéra Krstajiće tolik nedařilo, po výhře nad Kostarikou totiž přišly porážky s Brazílií a Švýcarskem a nepostupová třetí příčka. Srbsko disponuje velmi kvalitním kádrem, který v Lize C rozhodně vyniká nad ostatními týmy, a rozhodně patří mezi hlavní aspiranty na postup o patro výše. Na první výhru se ale celek z Balkánu poměrně nadřel, když v Litvě zvítězil 1:0 díky proměněné penaltě v podání Dušana Tadiće.
Příjemný pondělní večer přeji všem fanynkám a fanouškům evropské kopané! První reprezentační přestávka této sezony se nese ve znamení nové soutěže pod názvem Liga národů. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj v rámci Ligy C, Srbsko přivítá Rumunsko. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.