Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Albánie : Kazachstán - 15. listopadu 2020   18:00

Albánie
Albánie
15' Cikalleši (Memušaj) • 23' Ismajli  • 62' Manaj
3:1
(2:1)
Kazachstán
Kazachstán
24' Abiken  (Ajmbetov)
Albánie
Beriša – Djimsiti, Ismajli, Veseli – Memušaj (86. Selahi), Kallaku (54. Gjasula), Abraši, Hysaj – Cikalleši (86. Seferi) – Manaj (85. Balaj), Uzuni (67. Doka).
X. Fernandez – R. Fernandez, G. Ayuso (vš. ESP)
Air Albania Stadium, Tirana
Kazachstán
Pokatilov – Vorogovskij, Maročkin, Kerimžanov (47. Fedin), Alip – Bejsebekov, Kuat, Abiken (47. Tagybergen), Sujumbajev (71. Bystrov) – Ajmbetov (71. Chižničenko), Ščotkin.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z Ligy národů na viděnou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:22.
Je konec. Albánie po dvou bezbrankových remízách konečně vítězí, a to doposud největším výsledkem z posledních 5 zápasů. Již od úvodních minut si Albánie šla za výhrou a první dvě branky to akorát potvrdili. Jedinou branku kterou Kazachstán dnes vstřelil byla z poloviny hřiště, a to ihned po rozehrání. Třetí a finální branku vsítil Rey Manaj z pokutového kopu a postaral se tak o dnešní zaslouženou výhru Albánie. Kazachstán tak zůstává na posledním místě a o záchranu budou bojovat v poslední šestém zápase. Albánie tak putuje na druhé místo a o postupu budou též bojovat v posledním zápase. Hráčem utkání byl zvolen Ardian Ismajli.
90+3'
90+2'
Hosté se ještě zkoušeli dostat do posledního zakončení, ale nepřesná přihrávka rozhodla a dopředu se tak stěhují Albánci.
90+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty!
90'
Tu branku teď měl na noze Aschat Tagybergen, který ale nedokázal úspěšně zamířit na branku domácích.
89'
Kazachstán ještě tlačí a snaží se vstřelit alespoň jeden kontaktní gól. Uvidíme, zda se jim to povede.
88'
Albánie mohla přidat čtvrtou branku, kterou měl na kopačce rychlý Hysaj, jenž proběhl po pravé straně až na hranici malého vápna, i zde však úřadoval brankář.
86'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Taulant Seferi.
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Ledian Memušaj, přichází Lindon Selahi.
85'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Rey Manaj, přichází Bekim Balaj.
83'
Po delší době jsme se konečně dočkali akce, kterou předvedli hostující hráči. Po pravé straně se až do brankoviště dostal Jan Vorogovskij, který i zakončoval, ovšem jeho pokus mu výtečně zastavil Beriša.
81'
Fedin již neudržel nervy a fauloval jednoho z domácích hráčů. Albánie tak bude zahrávat volný kop.
80'
Po téměř třech minutách se hosté konečně dostali k míči, a to po nepřesné přihrávce, jenže tu stejnou chybu udělali hráči ve žlutých dresech ihned poté.
79'
Kombinační hra Albánie stále pokračuje, vypadá to, že se posledních deset minut bude již pouze dohrávat.
78'
Albánie se již necelé dvě minuty nedostala od balónu, žádnou akci z toho však zatím nevytěžili..
76'
Albánie tak bude zahrávat volný kop z vlastního brankoviště.
75'
Kazachstán mohl v klidu nacentrovat, ale kvůli žádnému náběhu tak musel Abzal Bejsebekov počkat, mezitím však o balón přišel a následně i fauloval.
74'
Po delší době tu bylo ohrožení branky domácích. O zakončení se postaral hrotový útočník Alexej Ščotkin, brankáře Berišu však neprostřelil.
73'
V případě výhry, by se Albánie na první příčku zpět nedostala. Bude ji patřit zatím jen druhá, a to proto, že Bělorusko momentálně vede nad Litvou 2:0 a poslední zápas v týdnu tak bude rozhodující, kdo vlastně z této skupiny postoupí.
72'
Trenér Kazachstánu Michal Bílek poslal do hry ještě dva čerstvé hráče, aby se pokusili s utkání něco udělat, ale pokud bude Albánie dále dobře bránit, tak si výhru pohlídají.
71'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Gafuržan Sujumbajev, přichází Marat Bystrov.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Abat Ajmbetov, přichází Sergej Chižničenko.
70'
Žlutou kartu dostává Gafuržan Sujumbajev (Kazachstán).
69'
Po volném kopu nastal další útočná akce domácích, při které bylo k vidění i zakončení. Do střely se tam opřel střelec třetí branky Manaj, jenže ani on brankáře Pokatilova neprostřelil.
68'
Alip fauloval na středu hřiště, Albánie tak bude mít k dispozici volný kop.
67'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Albi Doka.
65'
A znovu Pokatilov. Tentokrát to byl Cikalleši, který zkusil zahrozit, jenže jeho pokus z otočky nebyl tak prudký aby brankáře soupeře prostřelil.
64'
Po pokutovém kopu se hra opět rozjela. Nyní to z velké dálky zkusil domácí Manaj, ale se střelou si bez problému poradil brankář Pokatilov a připsal si tak třetí zákrok dnešního večera.
63'
Kazachstán mohl okamžitě snížit! Po pravé straně běžel až do brankoviště Gafuržan Sujumbajev, jehož střelu však vyrazil Beriša. Do dorážky se tam ihned rval Ajmbetov, ten však přestřelil více jak polovinu odkryté branky!
62'
Albánie právě vstřelila branku!
A využije! Pokutový kop na sebe vzal REY MANAJ, který zvolil levou stranu, tu však zvolil i brankář, na středu byl však krátký.
61'
Alexandr Maročkin nestihl odstavit Abrašiho, a tak si musel pomoci rukama, které ho však stály faul a pokutový kop! Uvidíme zda toho Albánie využije.
60'
Byla nařízena penalta pro Albánii!
59'
Druhý poločas zatím probíhá v klidném duchu, nikdo se z obou týmů nikam moc netlačí, spíše tak sledujeme kombinační fotbal.
58'
Domácí to tentokrát zkoušeli středem, ovšem tam na ně číhala obrana Kazachstánu, kterou nedokázali prolomit.
56'
Nepadne. Přímý kop byl rovnou zblokovaný obrannou zdí hostů, tudíž dopředu tak teď mohou oni.
55'
V krátkém sledu jsme mohli vidět dva fauly na obou stranách, nyní nastal třetí, který nabízí domácím zajímavý přímý kop. Padne branka?
54'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Šerif Kallaku, přichází Klaus Gjasula.
52'
Po autovém vhazování nakonec žádné nebezpečí nenastalo, hosté se tak úspěšně ubránili.
51'
Sokol Cikalleši chtěl projít mezi dvěma hráči Kazachstánu, ti mu to však nedovolili, i přesto ale budeme svědky autového vhazování poblíž brankoviště hostů.
50'
Albánie kombinuje na vlastní polovině a vyčkává na správný moment pro akci.
49'
Na zadní tyč přilétl zajímavý centr, na který si ještě lépe seběhl Ledian Memušaj, jenže jeho střelu na přední tyč vychytal brankář Pokatilov.
48'
Hned čerstvě vystřídaný Aschat Tagybergen zkoušel vystřelit na branku, jenže Amir Abraši jeho střelu skvěle zablokoval.
47'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Olžas Kerimžanov, přichází Maxim Fedin.
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Ajbol Abiken, přichází Aschat Tagybergen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
První poločas přinesl rovnou tři branky, což se moc před zápasem neočekávalo. Albánie se dočkala branky po dvou soutěžních zápasech, nakonec jich vstřelila dvě, což bylo doposud za čtyři utkání. K vidění byl i velmi netradiční gól z půlky hřiště. Ten nastal ihned po rozehrávce, když byl brankář ještě hodně venku z branky, čehož tak využil hostující Ajbol Abiken, jenž překonal brankáře ze středového kruhu. Dále jsme viděli spíše nepřesné pokusy, ale hlavně fauly. Uvidíme, jak na tom bude druhý poločas.
45+3'
45+2'
Nuraly Alip těsně před odchodem do kabin fauloval u postranní čáry Manaje a myslím si, že může být rád, že odešel pouze s varováním.
45+1'
Kazachstán ještě zahrával rohový kop, který nejdříve zblokoval v brankovišti Hysaj, následná dorážka pak z kopačky Gafuržana Sujumbajeva putoval jen vedle.
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty!
43'
Nutno podotknout, že v prvním poločase nastalo mnoho faulů, nyní je například ošetřován domácí Amir Abraši, jenž byl nakonec odveden za postranní čáru.
41'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky, nebo již skóre bude nedotčené.
40'
Abzal Bejsebekov obdržel přesnou přihrávku na levou stranu, odkud to rovnou z první zkoušel, ale jeho rána trefila hned prvního stojícího obránce.
39'
Kazachstán uklidnil hru a hráči ve žlutých dresech tak kombinují na polovině soupeře, uvidíme co v následujících minutách vymyslí.
38'
Myrto Uzuni utíkal po levé straně naprosto sám, ovšem na poslední chvíli ho jeden z obránců odstavil, podle rozhodčího čistě, podle Uzuniho však ne.
37'
Po zákroku Pokatilova, jsme byli svědky zajímavé akce hostů, která ale skončila pouze na jedno z obránců v červeném.
36'
Manaj se dokázal uvolnit v blízkosti brankoviště Kazachstánu a vypálil tak na zadní tyč zajímavou pozemní střelu, kterou mu však nakonec vychytal pohotoví brankář Stas Pokatilov.
34'
Žlutou kartu dostává Nuraly Alip (Kazachstán).
33'
Hostující hráč Alexej Ščotkin byl varován za hru rukou, Albánie tak bude mít k dispozici volný kop.
32'
Po pravé straně unikl Uzuni, jenž byl nakonec atakován jedním z obránců, který mu tak nedovolil zakončit zrovna nejlépe a podle toho tak střela vypadala. Rána totiž směřovala pouze vedle.
31'
Díky žluté kartě měli hosté výhodu přímého kopu, jenže ten hráči nerozehráli, tak jak nejspíše chtěli a díky tomu se Albánie dostala do protiútoku.
30'
Žlutou kartu dostává Amir Abraši (Albánie).
28'
Jeden z hostujících hráčů zkusil štěstí zpoza vápna, ale do střely mu tam na poslední chvíli vlétl obránce Frederic Veseli, jenž tak nejspíše zabránil nebezpečné střele.
26'
Po gólu Kazachstánu byli všichni velmi překvapení a zdá se, že to hosty velmi nabudilo. Právě od snižující branky hrají hosté jako vyměnění a tentokrát jsou to domácí, kterým se nedaří dostat ze své poloviny.
24'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Tak tento gól? Kazachstán ihned rozehrál a rovnou z půlky nadešla dlouhá střela, která překvapila brankáře Berišu, jenž inkasoval opravdu kuriózní gól. Střelec gólu: AJBOL ABIKEN.
23'
A máme tu druhou branku! Po přímém kopu nastal v brankovišti menší rozruch, kde se však k balónu po odrazu dostal ARDIAN ISMAJLI, jenž pohotově překonal k pravé tyči brankáře Pokatilova.
22'
Nakonec se Albánii podařilo vybojovat přímý kop, a to díky ruce Bejsebekova, který odejde jen s varováním.
20'
Albánie zapojila do hry i brankáře Berišu, který čeká na nějaký ten náběh vepředu, no uvidíme co vymyslí.
19'
Po nepřesně zahraném rohu se hra přemístila zpět na polovinu Kazachstánu, kde se Albánie pokouší něco vymyslet.
18'
Po dlouhé době se dopředu dostali hosté, kteří si i dokonce vybojovali rohový kop. Ten opět putoval do středu vápna, kde ho znovu sbíral brankář Beriša.
16'
Tlak Albánie se tak výrazně vyplatil a skórují po dvou zápasové odmlce. Navíc je to jejich teprve třetí gól v Lize národů.
15'
Nakonec tu máme první gól utkání. Domácí zahrávali rohový kop, který byl nejdříve zahrán nakrátko, a poté centr směřoval přesně na hlavičku SOKOLA CIKALLEŠIHO, jenž zpoza malého vápna nedal brankáři Pokatilovi žádnou šanci.
13'
Domácí hráči v posledních minutách vůbec nechtějí nechat hosty hrát, a ti se tak jen neustále brání tomuto tlaku domácích. Zatím úspěšně.
11'
Ledian Memušaj posunul přesný míč na volného Manaje, který bez přípravy rovnou vypálil nebezpečnou střelu po zemi, ale putovala jen vedle branky.
9'
Po tomto zákroku tak nastal další, již třetí roh Albánie, který též nebyl nejdříve nebezpečný dokud nenastal centrovaný balón, který musel zneškodnit jeden z obránců.
8'
Rohový kop byl zahrán i na druhé straně, kde se ale balón v šestnáctce moc dlouho neohřál, vzápětí na to ale nadešel centr, kde hlavičkoval Rey Manaj, brankář Pokatilov však předvedl bravurní zákrok
6'
Zřejmě při zakončení nastala teč, neboť hosté zahrávali další rohový kop, ovšem ani tentokrát žádné nebezpečí nenastalo, neboť míč rovnou ze vzduchu sbíral Etrit Beriša.
5'
Po chvilce byla k vidění další šance zápasu, o kterou se tentokrát postarali hosté. Do zakončení zpoza vápna se tam dostal Jan Vorogovskij, jenže jeho dalekonosná rána putovala pouze nad.
4'
Posléze si Kazaši vybojovali rohový kop, jenž putoval do středu vápna, nikdo z hráčů ve žlutém se však k zakončení nedostal.
3'
Albánci se dostali do prvního zakončení, konkrétně to byl Berat Djimsiti, ale jeho hlavičkový pokus putoval pouze vedle.
2'
Hned v úvodu tu máme první faul ze strany hostů. Olžas Kerimžanov nedokázal doběhnout Uzuniho, a tak si musel pomoci faulem.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Kazachstánu, kteří ihned zkoušeli něco vymyslet, obrana Albánie však první útok okamžitě zastavila.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v červených dresech, zatímco hosté v dresech žlutých.

Albánie: Beriša – Djimsiti, Ismajli, Veseli – Memušaj, Kallaku, Abraši, Hysaj – Cikalleši – Manaj, Uzuni.
Náhradníci: Selmani, Hoxha – Memolla, Çepele, Gjasula, Selahi, Doka, Ramadani, Balaj, Ismailgeci, Seferi.

Kazachstán: Pokatilov – Vorogovskij, Maročkin, Kerimžanov, Alip – Bejsebekov, Kuat, Abiken, Sujumbajev – Ajmbetov, Ščotkin.
Náhradníci: Nepohodov – Dosmagambetov, Tagybergen, Chižničenko, Darabajev, Percuch, Žangylyšbaj, Bystrov, Fedin, Logviněnko.

Rozhodčí: X. Fernandez – R. Fernandez, G. Ayuso (vš. ESP).
Vzájemná utkání

11.10.20 – Kazachstán – Albánie 0:0
3.9.05 – Albánie – Kazachstán 2:1
13.10.04 – Kazachstán – Albánie 0:1
Kazachstán se nachází na posledním čtvrtém místě s 4 body. Na kontě mají dvě prohry, jednu výhru a jednu remízu. Ta jedna jediná výhra nastala hned v prvním kole na Litvou, od té doby se však tým už moc neradoval. Poté nastala smolná prohra a bezbranková remíza s Albánií. Dnes čeká Kazachy těžký zápas ve kterém půjde o hodně, o hodně myslím vyhnutí se sestupu do Ligy D. Albánci již před utkáním na tiskové konferenci řekli, že se budou snažit vrátit na první místo, to jim však bojovnost Kazachstánu může překazit!
Albánie se nachází na 3. místě s 5 body. Na kontě mají zatím 2 remízy, jednu prohru a jednu výhru. Poslední dva zápasy byly právě ty remízové, a to 0:0. Mezi těmito remízy je i utkání s Kazachstánem, tudíž doufám, že se dnes dočkáme nějakého gólového zápasu. Albánie má ze 4 zápasů skóre 2:1, což je nejméně ze skupiny. Pokud Albánie uvažuje o postupu, tak v dnešním zápase musí na 100% bodovat. Oznámena byla i kvalitní sestava, takže se máme na co těšit.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 5. kolo Ligy národů, a to konkrétně na utkání Albánie – Kazachstán. Oba celky na tom nejsou moc dobře, neboť drží poslední a předposlední příčky ve skupině. Favoritem by však měla být domácí Albánie, která by se díky výhře mohla posunout až na první příčku. Výkop je stanoven na 18:00.