Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Estonsko - 8. září 2020   18:00

Arménie
Arménie
43' Karapeťan (Korjan) • 65' Wbeymar
2:0
(1:0)
Estonsko
Estonsko
Arménie
D. Jurčenko – Hambardzumjan, Harojan (C), Calisir (46. T. Voskanjan), A. Hovhannisjan – Grigorjan, Wbeymar – Korjan (65. Bičachčjan) – Barseghjan, Karapeťan, Kadymjan (73. Bajramjan).
Coote – Betts, Hatzidakis (vš. ENG)
Národní stadion Vazgena Sargsjana, Jerevan
Estonsko
Hein – Käit, Baranov, Mets (C), Kallaste (30. Järvelaid) – Roosnupp, Ainsalu, Antonov (67. Vassiljev), Siňavskij – Sappinen, Tunjov (63. Anier).
Kotenko, Pechter – Kuusk, Järvelaid, Kreida, Anier, Zenjov, Liivak, Vassiljev, Purg.

Z mé strany je to pro dnešek vše! Přeji příjemný zbytek večera.
Končíme, poslední zhasíná! Arménci slaví zaslouženou výhru 2:0, o kterou se krásnými góly postarali Alexander Karapeťan a Wbeymar. Nutno přiznat, že vítězství a první tři body Arménců jsou zasloužené, protože výkon Estonska na body stačit nemohl. Hosté se sice ve druhé půli zvedli, přesto jim chyběla kvalita v koncovce, proto se domů vrací bez bodů.
90+3'
90+2'
Arménci dohrávají s poklidem a s míčem na svých kopačkách.
90+1'
Vassiljev zkoušel střílet zpoza šestnáctky, jenže jeho dělovka trefila jen hlouček těl. Takhle to také nepůjde.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Takhle to nejde, Estonci. Centr na zadní tyč ve Vassiljevově podání byl špatný, proto skončil za brankovou čárou a odkopem arménského brankáře.
89'
Na levé straně se prodíral do vápna Rauno Sappinen, kterého nedovoleně zastavil vyběhnutý brankář David Jurčenko (ARM).
87'
Arménci nadále drží míč, Estonci napadají, leč se jim nedaří míč získat. Domácí už si pouze hlídají svůj náskok a čisté konto.
85'
Hezká akce Estonska gólem nekončí. Na levé straně dobře zabojoval Vassiljev, jehož centr z hloučku soupeřů zkoušel trefit Järvelaid, a přestože mu střela nesedla, míč tečoval jeho parťák pouze vedle branky.
84'
Arménie drží míč ve své moci, pomáhá si rozehrávkou s brankářem a snaží se otevřít defenzivní postavení soupeře.
83'
Útok Estonska po levé straně zastavila nepřesná přihrávka a Käitovo mizerné zpracování – aut Arménie.
82'
Arménci jsou aktivnějším týmem, Estonci se snaží zahrozit z brejků, leč se jim to vůbec nedaří. Dneska už to na bodový zisk nevypadá.
80'
Henri Järvelaid vyslal z levé strany přízemní centr na přední tyč, který však Jurčenko přečetl a míč lapil.
79'
Tigran Barseghjan se snaží pálit, z čeho může. Ani tentokrát na estonský talent nevyzrál. Následuje Heinův výkop od vlastní branky.
78'
Estonci byli opět blízko vyrovnání. Alespoň opticky, protože si Henri Anier dokázal připravit střelu na levé straně, ale pravačkou mířil jen vysoko nad levý horní roh branky.
76'
Zajímavá šance Arménců! Tentokrát se do míče opřel střídající Vahan Bičachčjan, jemuž střela bohužel pro domácí vůbec nesedla a zamířila hodně vedle levé tyče.
74'
Arménci se ženou za třetím gólem. K tomu však musí zlepšit finální část kombinace a práce v útočné třetině hřiště.
73'
Arménskou akci hosté odvrací, budeme znovu střídat. Končí aktivní Kadymjan, kterého nahradí Bajramjan.
72'
Estoncům chybí v ofenzivě potřebná šťáva a trošku nápaditosti. Opět je zastavila nepřesnost a útočí domácí.
70'
Rauno Sappinen byl velmi blízko snížení! Estonský útočník se nenápadně prodral do zakončení po levé straně, když jeho těžkou střelu domácí brankář vyrazil nohou těsně vedle pravé tyče.
68'
Arménci už jsou blízko vítězství. Ve druhé půli jsou aktivnější, vedou o dvě branky a mají stále více ze hry, přestože Estonci dokázali zahrozit.
67'
Estonci reagují dalším střídání. Na závěr zápasu vypomůže Vassiljev, naopak zápas končí pro Antonova.
65'
Arménie právě vstřelila branku!
Arménci odpovídají na rostoucí tlak Estonska gólem, který byl opět neskutečný! Když už se dneska střílí na branku, dějí se věci. Arménce nejprve vychytal ve velké šanci Hein, následně zablokoval střelu obránce, ale na dělovku WBEYMARA už neměl estonský brankář nárok. Krásná trefa o levou tyč zvyšuje náskok Arménie.
65'
Tentokrát střídají Arménci. Utkání končí pro Korjana, jehož místo převzal Bičachjčan.
64'
Arménci otupili snahu Estonců, kombinují na útočné polovině, ale stále daleko od branky. Vhazování.
63'
Hru nám kouskují fauly a přerušení. To Estonci využívají ke druhému střídání. Ze hřiště odchází Tunjov, přichází Anier.
61'
Estoncům se v posledních desítkách vteřin daří dostat Arménce pod tlak. Brankář Jurčenko je však stále bez práce. Nutno přiznat, že Estonsko se ve druhé půli zlepšilo.
59'
Taktický faul na polovině hřiště, po němž pokračují domácí. Vybojovali si rohový kop.
58'
Z něho domácí nezahrozili, jejich centr na přední tyč gólové parametry rozhodně neměl.
58'
Taktický faul na polovině hřiště musel být potrestán. Rozhodčí tasí žlutou kartu pro Hovhannese Hambardzumjana (ARM).
57'
Krásná střela! Tigran Barseghjan si na hranici šestnáctky připravil míč ke střele, pěkně ji schoval za obránce a Karl Hein musel k zemi! Tento mini souboj vyhrál osmnáctiletý brankář Arsenalu, který vyráží na rohový kop.
56'
Arménie útočí. Domácí kombinují na útočné polovině hřiště, kde se snaží prolomit domácí hradbu.
54'
Hráči v bílém vystrkují růžky. Tentokrát zahrozili po pravé straně, ve vápně už se chystal zakončovat jeden z Estonců, jenže zpracování mu příliš nevyšlo a míč ztratil.
52'
A Estonci přece jen zahrozili po levé straně, kde si vybojovali rohový kop. Centr na malé vápno nebezpečně proletěl kolem Jurčenka, ale nakonec k zakončení nevedl.
51'
Arménci jsou více na míči, kombinují na útočné polovině, leč se jim nedaří dostat do zakončení. Estonsko dobře brání, přesto při výjimečných brejcích nechává otevřená vrátka.
50'
Arménci se tlačí do útoku, Estonsko slibně rozjíždí jen protiútoky. Ty však nemají potřebnou rychlost a chytrost.
48'
Gegam Kadymjan dostal míč do běhu, dostal se s ním do vápna, ale na hranici šestnáctky se o něj svou nešikovností připravil a už se do zakončení nedostal.
47'
Arménci začínají druhý poločas aktivně. Bohužel pro ně se jim zatím nedaří dostat do zakončení.
46'
Domácí šli do druhé půle s jednou změnou. Calisira nahradil Voskanjan, což je podle mého názoru zmíněné vynucené střídání.
46'
Závěrečná akce Arménců ke střele nevedla, tudíž si svěřenci Joaquína Caparróse odnáší těsné vedení. Nemastný neslaný úvod zápasu nic výrazného nepřinesl, obě mužstva často kazila, ale pak šel zejména domácí výkon nahoru. Odměnou byla vedoucí branka Alexandera Karapeťana, jehož pěkný gól levačkou bude jistě patřit mezi nejhezčí branky tohoto kola.
45+3'
45+3'
Už jedeme několik vteřin přes čas, zdá se, že rozhodčí první půli brzy ukončí.
45+2'
Na hřišti zůstali ležet hráči obou týmů po vzájemném hlavičkovém souboji. Jejich střet si vyžaduje vyšetření.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
45'
Estonci se krátce po rozehrání pokusili zaútočit, ale bohužel pro ně chyběla centru po pravé straně potřebná přesnost.
43'
Narůstající převaha domácích je zpečetěna gólem, který byl výstavní! Chytrý lob přes obránce dopadl na nohu ALEXANDERA KARAPEŤANA, který se do míče pěkně položil a střelou k levé tyči otevřel skóre.
42'
Faul se k údivu domácího borce nekopal, navíc dochází k ošetření jeho parťáka Grigorjana. Zdá se, že bychom brzy mohli vidět další vynucené střídání.
41'
Domácí mužstvo ještě pokračovalo v držení míč, leč Kadymjan jen nechal proletět míč kolem napadajícího Estonce, jenž ho poslal k zemi.
40'
Arméncům se podařilo zatlačit Estonce do jejich šestnáctky, jenže dlouhé obléhání skončilo jen nepřesným a příliš vysokým centrem na zadní tyč.
39'
Estonci musí rozehrát od své branky, ale zatím se jim to příliš nedaří.
38'
Pěkný nákop za obranu už dopadal na kopačku volného a nabíhajícího Kadymjana, jenže před ním ho ještě hlavou prodloužil bránící Estonec, čímž ho poslal nad Arméncovu nohu do náručí svého brankáře.
36'
A Tunjov se opravdu zkusil prosadit sám. Střela nebyla špatná, jenže pohodlně zaplula do Jurčenkových rukavic. Brankář Arménie tento pokus dobře viděl, navíc mu k ideálu chyběla ještě větší razance.
35'
Zajímavý přímý kop Estonců! Hosté rozehrávají zhruba 30 metrů od branky, z toho už se dá zahrozit i přímo.
34'
Nenápadná akce středem hřiště skončila zajímavou střelou. Ona tedy byla zajímavá jen na první pohled, protože Korjan se dostal až těsně před šestnácku, jenže střela mu nesedla a mířila vedle pravé tyče.
32'
Tentokrát kombinují s míčem Estonci.
31'
Vzápětí kopali Arménci rohový kop, jenže ten jim vůbec nevyšel. Vysoký míč si vzal do náručí estonský brankář a rozehrál.
30'
Hra je přerušena, můžeme jít na to! Zranění ukončilo utkání pro Kallasteho, kterého nahrazuje Järvelaid.
29'
Estonci s útokem nesupěli, zdá se, že brzy dojde ke střídání, protože už je nachystaný náhradník.
28'
Heham Kadymjan se krásně prosmýkl mezi dvěma obránci a jeho rychlost začínala být nebezpečná, jenže u volného míče byl včas estonský brankář.
28'
Arménský nákop skončil v rukavicích estonského brankáře. Hostující střídačka už chystá střídání, protože Kallaste signalizoval, že je zraněný a musí jít dolů. Zdá se, že je to následek nesmyslného zákrok Wbeymara.
27'
Estonci šli do brejku, ale jejich vzrušení bylo zbytečné. Sappinen se sice dostal na pravé straně do vápna a vystřelil, jenže ještě před výstřelem byl odpískán ofsajd.
26'
Arménci opět zahájili akci od své branky, leč centr z pravé strany Estonci odvrátili. Domácí však zůstávají na míči!
25'
Sympatická Siňavského snaha kýžený efekt nepřinesla. Estonský záložník se prodral po levé straně přes jednoho hráče, ale když už byl u vápna, předkopl si míč kolem druhého soupeře až za brankovou čáru. Odkop od domácí branky.
24'
Arménci obléhali hostující vápno, jenže finální řešení akce bylo neuspokojivé. Baltská země se osvobozuje.
23'
Arménci vzápětí získali míč zpět, a přestože Estonci odvrátili na rohový kop, mohli znovu zaútočit. O svou možnost se však brzy sami připravili.
22'
Dlouhý nákop po pravé straně dobíhal jeden z Estonců, ale než míč doběhl, už u něj byl vyběhnutý Jurčenko, který ho poslal do zámezí.
21'
Ne, že bych vás chtěl ochudit o dění na hřišti, ale nutno přiznat, že se neděje vůbec nic zajímavého. Oba týmy se přetahují převážně kolem středové čáry.
20'
Čárový sudí zastavil snahu Arménců – ofsajd.
19'
Kombinace Estonců končí v zámezí. Opět se hra přesouvá do středu hřiště, kde se snaží míče zmocnit oba týmy.
18'
Nepřesnosti v rozehrávce trápí obě mužstva, která se horko těžko dostávají k blízkosti vápna. Když to nejde po zemi, nefungují ani dlouhé nákopy.
16'
V kombinaci se oběma týmům příliš nedaří, což přináší i přibývající fauly na obou stranách. Ty hru hodně kouskují.
14'
Estoncům rozehrávka nevyšla, protože o míč přišli. Vzápětí útočili domácí, ale Karapeťan byl načapán v ofsajdu.
12'
Nutno říct, že Wbeymar vletěl po Kallasteho kotníku nesmyslně. V případě, že se domácí borec nebude krotit, vsadil bych se, že dneska nedohraje.
11'
Ostrý Wbeymar (ARM) opět fauloval, což už anglický sudí nepřehlédl a po zákroku na Kallasteho vytasil žlutou kartu.
10'
Na druhé straně zahrozili Estonci, jejichž rohový kop gólovou šanci nepřinesl. Naopak útočí domácí, které zastavil při brejku až faul.
9'
Domácí si vytvořili první střelecký pokus. Barseghjan se dostal s míčem do velkého úhlu, odkud pálil vysoko nad branku.
9'
Arménci si vytvořili slibnou šanci! Po jejich rozehrávce a kombinaci pálil Karapeťan, jehož pokus zablokoval Käit.
8'
Arménci centrovaný míč ustáli, načež zaútočili, ale jejich výpad zastavil Sappinen. Přímý kop pro Arménii.
7'
Druhý faul Wbeymara, tentokrát už na zajímavějším místě pro Estonce. Antonov rozehraje.
6'
K ohrožení domácí branky při něm nedošlo, naopak rozehrávají Arménci. Zdá se, že podle očekávání žádnou oslnivou fotbalovou podívanou neuvidíme.
4'
Wbeymar defenzivním zákrokem zastavil Siňavského, čímž nabídl Estoncům přímý volný kop.
4'
Z obou stran sledujeme opatrný úvod bez výraznější ofenzivní aktivity, respektive bez ohrožení branky.
2'
Anglický sudí zahájil utkání, do kterého vstoupili aktivněji domácí, ale hostující branku ohrozit nedokázali.
1'

Arménie: D. Jurčenko – Hambardzumjan, Harojan (C), Calisir, A. Hovhannisjan – Grigorjan, Wbeymar – Korjan – Barseghjan, Karapeťan, Kadymjan.
Náhradníci: Ajvazov, Beglarjan – T. Voskanjan, Bajramjan, Hovhannisjan, Išchanjan, Udo, Bičachčjan, A. Grigorjan, S. Grigorjan, Briasco-Balekian.

Estonsko: Hein – Käit, Baranov, Mets (C), Kallaste – Roosnupp, Ainsalu, Antonov, Siňavskij – Sappinen, Tunjov.
Náhradníci: Kotenko, Pechter – Kuusk, Järvelaid, Kreida, Anier, Zenjov, Liivak, Vassiljev.

Rozhodčí: Coote – Betts, Hatzidakis (vš. ENG).
Obě mužstva budou chtít odčinit úvodní porážky. Arménci nestačili na Severní Makedonii, se kterou padli 1:2. Estonsko pro změnu padlo s Gruzíí, proti které neskórovalo a prohrálo nejtěsnějším rozdílem.
Dobrý den, vítám vás u utkání skupiny C Ligy národů! Od 18:00 hodin budeme sledovat utkání Arménie proti Estonsku.