Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Černá Hora - 14. listopadu 2020   18:00

Ázerbajdžán
Mahammadalijev – Medveděv (C), Badalov (67. Isgandarli), B. Husejnov, Salahli – A. Husejnov (43. Sejdijev), Garajev, Mustafajev (46. Jamalov), Sadychov (46. Šejdajev) – Mutallimov (81. Nadzhafov), Emreli.
Ivanov – Ušačev, Dančenko
Stadion Ivan Laljak-Ivić, Zaprešic
Černá Hora
Mijatović – Marušić, Šofranac, Vujačić, R. Radunović – Ivanović, Šćekić (81. Savičevič), Bakić, Hakšabanović – Musoga (58. Boljević), Jovetić (C) (90+3. Islamović).

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:9.
Je konec. V tomto utkání mezi Ázerbájdžánem a Černou Horou jsme se nedočkali ani jedné branky. Obě mužstva měly v první půli po jedné větší šanci, ale gólmani předvedli skvělé zákroky. Největší událost se ale stala těsně před přestávkou, jelikož byl po dvou žlutých kartách vyloučen hostující hráč Ivanović! V 68. minutě mohl dát neskutečný gól z půlky hřiště Jovetić, ale trefil pouze břevno. Ke konci zápasu si Ázerbájdžán vytvořil tlak, ale gól nevstřelil.
90+4'
90+4'
Hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a nastavený čas je za námi.
90+3'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Dino Islamović.
90+2'
Černá Hora se posléze tlačila dopředu po pravé straně, kde získala autové vhazování.
90+1'
Nyní se ovšem domácí útočník nachytal pouze v ofsajdové pasti.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
90'
Tentokrát hosté vybojovali rohový kop z pravé strany, po kterém se sice dostal ke hlavičce Jovetić, ale tu poslal nad.
89'
Posléze se Černá Hora sice dostala do protiútoku, ovšem ten po nepřesném centru nic nepřinesl.
88'
Ovšem míč odvrátil hostující obránce znovu do zámezí a k vidění bude další autové vhazování.
87'
Nyní získal Ázerbájdžán autové vhazování na pravé straně u rohového praporku.
86'
Domácí cítí, že v tomto utkání mohou brát veledůležité tři body a stále jsou ve velkém tlaku.
85'
Následně se ovšem domácí mužstvo dopustilo faulu ve vápně soupeře.
84'
Tlak Ázerbájdžánu ovšem tvrdá i nadále a opět se domácí dostávají blízko vápnu soupeře.
83'
Chajal Nadzhafov si dal míč na levou nohu a z nějakých osmnácti metrů vystřelil, ovšem Milan Mijatović předvedl dobrý a důležitý zákrok!
82'
Ramil Šejdajev se snažil zakončit, ale hosté se ubránili a Ázerbájdžán tak získal pátý rohový kop v zápase.
81'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tellur Mutallimov, přichází Chajal Nadzhafov.
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksandar Šćekić, přichází Vukan Savičevič.
80'
Zbývá nám posledních deset minut plus nějaké nastavení a stále jsme se nedočkali ani jedné branky.
78'
Ázerbájdžán se sice dostal do vápna soupeře, ale tam nedokázal nic vážnějšího vymyslet ani tentokrát.
77'
Hosté se sice dostali k míči na své polovině, ale posléze skončil jen v zámezí a Ázerbájdžán bude mít autové vhazování.
75'
Aleksandar Boljević je hodně naštvaný, jelikož mu sudí odpískal ruku v dobré příležitosti na šanci a uviděl žlutou kartu. Je ale třeba podotknout, že se černohorský hráč rukou balónu nedotkl.
73'
Černá Hora se ale také probudila ke konci zápasu a to hraje celý druhý poločas v oslabení.
71'
Tentokrát ale Ázerbájdžán získal rohový kop z levé strany a může zahrozit také on.
70'
A opět se ozvala Černá Hora, ale pokus po centru do vápna skončil v moci gólmana.
68'
Tak tohle je obrovská škoda pro Černou Horu, která mohla být proměněna snad v nominaci na gól roku! Stevan Jovetić si na polovině hřiště všiml vyběhnutého brankáře a zkusil tak z obrovské dálky zakončit, ovšem jeho pokus orazítkoval horní tyč! Ázerbájdžán měl tentokrát neskutečně velký kus štěstí!
67'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Elvin Badalov, přichází Vusal Isgandarli.
67'
Následně se uprostřed hřiště dopustil faulu Adam Marušić, když nakopl soupeře.
66'
Ázerbájdžán se snaží si vytvořit tlak, ovšem nemůže se dostat přes dobře bránící obranu Černé Hory.
65'
Následně musel jít z brány domácí gólman Šahruddin Mahammadalijev, aby odhlavičkoval míč před soupeřem.
64'
Další rohový kop Ázerbájdžánu, ale další nepovedený útok domácích, který tak nic nepřinesl.
63'
Badavi Husejnov následně uviděl od sudího žlutou kartu za nevhodné řeči.
63'
Posléze ale balón skončil pravděpodobně od Mutallimova mimo hrací plochu.
62'
Nyní domácí celek vybojoval rohový kop z levé strany a může tak otevřít brankový účet zápasu.
60'
Hodina hry je u svého konce a stále jsme se v zápase mezi Ázerbájdžánem a Černou Horou nedočkali branky.
59'
Sead Hakšabanović se dopustil nedovoleného zákroku a Ázerbájdžán tak bude rozehrávat na své polovině.
58'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stefan Musoga, přichází Aleksandar Boljević.
57'
Mutallimov se rovněž dostal do zakončení, ovšem jeho pokus skončil opět vedle.
55'
Gara Garajev se sice dostal ke střele, ale ta skončila jen vedle levé tyče.
53'
Ale ani tentokrát ovšem Ázerbájdžán nedokázal něco vymyslet a balón končí znovu mimo hrací plochu.
52'
Opět se hostující mužstvo dostalo k centru z levé strany, ale to proletělo vápnem na druhou stranu.
51'
Aleksandar Šofranac se na zadní tyči snažil dostat ke hlavičce, ale tu netrefil podle představ.
50'
Amin Sejdijev tentokrát uviděl žlutou kartu za svůj faul a Černá Hora získala volný kop.
49'
Znovu měli domácí velký tlak do vápna soupeře, ale balón skončil vedle brány.
47'
Ázerbájdžán se sice dostal do vápna, ale obrana Černé Hory si dokázala poradit na hranici faulu.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Vugar Mustafajev, přichází Elvin Jamalov.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Rahim Sadychov, přichází Ramil Šejdajev.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Máme za sebou první polovinu utkání. Ázerbájdžán stále hraje s Černou Horou 0:0. Obě mužstva měly po jedné větší šanci, ale gólmani předvedli skvělé zákroky. Největší událost se ale stala těsně před přestávkou, jelikož byl po dvou žlutých kartách vyloučen hostující hráč Ivanović!
45+2'
45+1'
Igor Ivanović, který už má žlutou kartu se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku uprostřed hřiště a uviděl druhou žlutou kartu! Černá Hora tak jde těsně před přestávkou do oslabení!
45'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
44'
Domácí se snažili něco vymyslet na levé straně, ale bohužel v poslední půl hodince jsme neviděli nic nebezpečného a tak to zůstalo i nyní.
43'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Abbas Husejnov, přichází Amin Sejdijev.
43'
Igor Ivanović se následně dopustil faulu a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
42'
Risto Radunović sice poslal centr z levé strany do vápna, ale tam se Černá Hora nedokázala dostat ke střele.
41'
Nyní skončil míč pouze v zámezí a domácí mužstvo získalo autové vhazování na své polovině.
40'
Ázerbájdžánský hráč Abbas Husejnov má nějaké zdravotní problémy se stehnem a pravděpodobně bude muset střídat.
39'
Stevan Jovetić se tentokrát dostal k odraženému míči a zpoza vápna vystřelil, ovšem jeho pokus letěl vedle pravé tyče.
38'
Tentokrát se sice domácí celek dostal do zámezí, ale po autu přišel zblokovaný centr hostujícího hráče.
37'
Černá Hora se znovu snaží něco vymyslet s míčem u nohou, ale má to proti početní obraně soupeře velmi těžké.
36'
Ázerbájdžán brání uprostřed velmi úzce, osobně a tvrdě a hosté se tak nemohou vůbec dostat do šestnáctky soupeře.
35'
Nyní se ale hostující křídelník ocitl na pravé straně v ofsajdovém postavení.
34'
A další faul Ázerbájdžánu, který přerušil útočnou akci Černohorců.
33'
Abbas Husejnov poslal protihráče k zemi, ale tentokrát sudí žlutou kartu nevytáhl.
32'
Znovu jsou k vidění velmi vyrovnané souboje uprostřed hrací plochy.
31'
Maxim Medveděv se sice diví, ovšem za faul na Musogu uviděl jasnou žlutou kartu.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a Ázerbájdžán zatím hraje na domácí půdě s Černou Horou bez branek.
29'
Mahir Emreli se snažil probít do zakončení ve vápně soupeře, ale dopustil se pouze útočného faulu.
28'
Ovšem Černohorci se ani nyní nedostali do žádné větší šance a balón končí u gólmana Šahruddina Mahammadalijeva.
27'
Azer Salahli stáhl Igora Ivanoviće k zemi a Černá Hora tak bude pokračovat v útoku na polovině hřiště.
25'
Poté sice šli domácí dopředu po pravé straně, kde získali autové vhazování.
24'
Ázerbájdžán nyní uklidnil hru a drží míč na své vlastní polovině.
23'
Vugar Mustafajev uviděl za svůj nedovolený zákrok kartu žluté barvy.
23'
Velice nebezpečně se tentokrát Černá Hora dostala před bránu z levého křídla, ale následná přihrávka byla odklizena soupeřem.
22'
Ovšem volný kop hostů nepřinesl nic a následná rána zpoza vápna letěla vysoce nad svatyni Mahammadalijeva.
21'
Nyní ale přišel také nedovolený zákrok ze strany domácích a Černá Hora získala standardní situaci.
20'
Gara Garajev se ujal exekuce volného kopu, ale jeho centr se snesl pouze do rukou připraveného gólmana Milana Mijatoviće.
19'
Adam Marušić se dopustil faulu na Mahira Emreliho a hra je na malou chvíli přerušená. Následně bude mít Ázerbájdžán volný kop z levé strany.
18'
Ázerbájdžán si nyní vytvořil tlak a posléze získal autové vhazování na levé straně.
17'
Abbas Husejnov tentokrát poslal skvělý centr do vápna, kde se dostal do zakončení hlavou Mahir Emreli, ale Milan Mijatović rovněž předvedl výborný zákrok! Na velké šance a ještě lepší zákroky gólmanů tak máme srovnáno 1:1.
16'
Opět končí balón pouze v moci ázerbájdžánského gólmana Mahammadalijeva.
15'
Následný rohový kop Černé Hory nepřinesl nic nebezpečného, ale domácí dlouho u míče nezůstali.
14'
Stevan Jovetić následně vyslal skvělou střelu zpoza šestnáctky, ale Šahruddin Mahammadalijev předvedl famózní zákrok!
13'
Černá Hora sice dostala balón do vápna, ale obrana Ázerbájdžánu dostala míč do bezpečí.
11'
Igor Vujačić se nyní dopustil faulu ve středu hrací plochy a Ázerbájdžán posléze získal rohový kop.
10'
Gara Garajev se snažil o zakončení, ale to se mu vůbec nepovedlo a balón skončil daleko vedle hostující svatyně.
9'
Centr domácího hráče z pravé strany byl přetažen a skončil tak pouze v zámezí.
8'
Na Stadionu Ivana Laljak-Iviće je dnes ovšem trochu mlhavo a dost sychravo.
7'
Opět to je Černá Hora, která se snažila procpat ke střele, ale obrana Ázerbájdžánu je zatím pozorná.
5'
Velice nepříjemně se srazili černohorští hráči na pomezí vápna, ale vypadá to, že budou moct pokračovat po krátkém ošetření.
4'
Stevan Jovetić si sice naběhl do vápna na centr, ale následně vypálil pouze vedle brány domácího celku.
3'
Následně to sice hosté opět zkoušeli po levé straně, ale Ázerbájdžán se dokázal ubránit.
2'
Černá Hora se sice dostala k balónu, ale zatím si netroufla projít do vápna domácích.
1'
O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo domácí mužstvo, která z obrany poslalo nákop, který ale skončil v moci soupeře.
1'

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Medveděv (C), Badalov, B. Husejnov, Salahli – A. Husejnov, Garajev, Mustafajev, Sadychov – Mutallimov, Emreli.
Náhradníci: Balajev, Bajramov – M. Abbasov, Alijev, Ibrahimli, Šejdajev, Sejdijev, Çelik, Jamalov, Isgandarli, Mammadov, Nadzhafov.

Černá Hora: Mijatović – Marušić, Šofranac, Vujačić, R. Radunović – Ivanović, Šćekić, Bakić, Hakšabanović – Musoga, Jovetić (C).
Náhradníci: Dragojević, Petković – Bećiraj, Boljević, Jovović, Kosović, Raičković, Savičevič, M. Vukčević, Islamović, Balić.

Rozhodčí: Ivanov – Ušačev, Dančenko.

Ázerbájdžán se aktuálně nachází na 3. místě se 4 body a skóre 2:4. V prvním utkání podlehl Lucembursku 1:2, ovšem posléze si zpravil chuť na Kypru, kde vyhrál 1:0. Následně ale přišla prohra s dnešním soupeřem 0:2. V posledním utkání Ligy národů přivítal na domácí půdě Kypr, kde branka nepadla.

Černá Hora míří na postup. Aktuálně se totiž nachází na 2. pozici s 9 body a skóre 6:2. Společně s Lucemburskem tak mají stejný počet bodů, ovšem Černá Hora horší vzájemné zápasy, neboť na půdě Lucemburska sice vyhrála 1:0, ale doma podlehla 1:2. Zbývající utkání vyhrála a to s Černou Horou 2:0 a Kyprem rovněž 2:0.
V 5. kole Ligy národů se proti sobě v Lize C utkají týmy Ázerbájdžán a Černá Hora. Naposled se spolu tato mužstva utkala v říjnu na půdě Černé Hory, která zvítězila 2:0. Dnes se ale bude bojovat na Stadionu Ivana Laljak-Iviće v Zaprešice. Utkání budou řídit Rusové a to hlavní rozhodčí Sergej Ivanov a jeho asistenti Roman Ušačev a Valerij Dančenko. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.