Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Kypr - 13. října 2020   18:00

Ázerbajdžán
Mahammadalijev – A. Husejnov, Badalov, Mustafazade (71. Sejdijev), Krivocjuk – Ibrahimli (57. Dinijev), Garajev (C), Mustafajev, Salahli (57. Alaskarov) – Sadychov (71. Hadžijev), Šejdajev (81. Ghorbani).
F. Jovič – I. Modrič, H. Radič (všichni CRO)
Elbasan Arena (Elbasani)
Kypr
Demetriou – Antoniou, Karo, Laifis, Wheeler – Kyriakou (46. Zachariou), Artymatas, Kastanos – Christofi (C) (69. Loizou), Sotiriou (18. Pittas), Tzionis (81. Kousoulos).

Z tohoto duelu je to pro tuto chvíli všechno. Děkujeme vám za pozornost a hodně sil do nelehkých dnů. Na viděnou.
V dalším duelu Ligy národů se Ázerbájdžán střetne za měsíc na domácí půdě s Černou Horou. Kypr bude ve stejný den, konkrétně 14. listopadu, hostit Lucembursko.
Ázerbájdžán zůstává se čtyřmi body na třetí příčce skupiny C. Kypr, který neskóroval ani ve čtvrtém odehraném utkání, získal svůj první bod, je ale nadále poslední.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:8. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 19:21.
Utkání mezi Ázerbájdžánem a Kyprem branku nepřineslo, a tak si oba týmy rozdělí do tabulky skupiny C po jednom bodu. Nebezpečnějším celkem byl ten domácí, který měl hned několik výborných příležitostí. Hned třikrát vychytal Šejdajeva v jasné pozici Demetriou, jenž v prvním poločase lapil i pokutový kop Garajeva. Své možnosti měl po změně stran rovněž střídající Dinijev, odkrytý prostor branky ale ani v jednom případě netrefil. Jinak platilo, že ve druhém dějství byl aktivnějším týmem Kypr, přes svůj tlak ale nedokázal za celých 94 minut ani jednou zakončit mezi tři tyče.
90+4'
90+4'
Ázerbájdžán vybojoval z nákopu před branku rohový kop, ten už se ale zahrávat nebude. Sudí Jovič píská naposledy do píšťalky a ukazuje domácím fotbalistům, kteří se na něj slétli jako vosy, že už nastavil o minutu více, než původně avizoval.
90+4'
Žlutou kartu vyfasoval za protesty rovněž Konstantinos Laifis.
90+4'
Kostakis Artymatas zastavil faulem u postranní čáry rozběhnutého Aliho Ghorbaniho. Poslední standardka pro domácí a zároveň žluté napomenutí.
90+3'
Po přetaženém centru na levé křídlo rozehrával Kypr. Ten přesunul hru k půlící čáře, odkud se postupně dostal vzduchem až k Mahammadalijevovi. Už se zřejmě nic nestane.
90+2'
Grigoris Kastanos zajel na středu hřiště skluzem do Džohšguna Dinijeva. Ázerbájdžán má jednu z posledních možnosti zaútočit.
90+1'
Akce Kypru končí zdviženým praporkem pomezního sudího. V ofsajdu byl přistižen Ioannis Pittas.
90'
Chorvatský rozhodčí Jovič nastaví druhý poločas o tři minuty.
89'
Rahman Hadžijev se snažil nákopem za obranu vybídnout někoho ze spoluhráčů, míč ovšem dohopsal až do rukavic kyperského gólmana.
88'
Po centru Amina Sejdijeva neudržel Demetris Demetriou míč v rukavicích a ten se dostal na střed k Džohšgunu Dinijevovi. Ten měl před sebou opět odkrytý prostor branky, z voleje ale pálil mimo tři tyče.
86'
Po zpětné přihrávce Loizose Loizoua pálil levačkou Grigoris Kastanos. Jeho rána ale nabrala opačnou faleš a stočila se vedle levé tyče.
85'
Ramil Šejdajev vyhrál po centru z levé strany vzdušný souboj, jeho slabou hlavu ale pokryl bez nejmenších problémů Demetris Demetriou.
84'
Ázerbájdžán roh ubránil a vyvezl balon za půlící čáru. Tam byla hra po dalším nedovoleném zákroku přerušena. Rozehrávat bude sám faulovaný Gara Garajev.
83'
Kypr vhazoval na útočné polovině. Po kontaktu s Vugarem Mustafajevem padl k zemi ve vápně Kostakis Artymatas, který převzal od Christofiho kapitánskou pásku. Z celé situace vytěžil jen rohový kop.
81'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ramil Šejdajev, přichází Ali Ghorbani.
81'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Marinos Tzionis, přichází Ioannis Kousoulos.
80'
Sedmnáctiletý Loizos Loizou se od plic k celé situaci vyjádřil a okořenil svůj třetí reprezentační start v kariéře žlutou kartou.
80'
Ioannis Pittas se srazil s Aminem Sejdijevem. K nelibosti hostů je vzájemný střet posouzen jako útočný faul Kypru.
78'
Obrovská šance Ázerbájdžánu! Hostující obrana si nepohlídala Ramila Šejdajeva, který se řítil z levé strany sám na branku. Demetris Demetriou proti němu vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a ránu vyrazil. Následně Šejdajev nahrával doprava na Džohšguna Dinijeva, který měl před sebou víceméně odkrytou branku. Poprvé byl ale jeho pokus zblokován, podruhé mířil kousek vedle pravé tyčky!
77'
Na druhé straně dostal po podklouznutí Antona Krivocjuka prostor k zakončení Ioannis Pittas, jeho slaboučká přízemní střela se ale došourala vedle levé tyče.
76'
Tak se také stalo, vzdušný pas Namika Alaskarova byl ale z pohledu Kypru okamžitě odvrácen do bezpečí.
75'
Tentokrát bude standardní situaci rozehrávat Ázerbájdžán. Na přímou střelu to není, čekat lze centr do vápna.
74'
Zodpovědnost vzal na sebe Grigoris Kastanos, spolu se zdí však přestřelil svým technickým zakončením i horní tyč. A to "o parník".
73'
Dobrá šance pro Kypr. Marinos Tzionis byl poslán k zemi kousek před hranicí velkého vápna. Šahruddin Mahammadalijev si staví zeď.
71'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Bahlul Mustafazade, přichází Amin Sejdijev.
71'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Rahim Sadychov, přichází Rahman Hadžijev.
70'
Kypr je stále usazen na útočné polovině. Tentokrát uvede do hry autové vhazování.
69'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Demetris Christofi, přichází Loizos Loizou.
68'
Bahlul Mustafazade schytal kopanec na holeň od hostujícího kapitána Demetrise Christofiho. Tohle bude muset rozchodit. Kypr sportovně vrací balon.
67'
Ázerbájdžán se ve druhém poločase ne a ne probudit. Domácí fotbalisté jsou neustále pod tlakem Kypru. Naprosto odlišný obrázek oproti úvodní části hry.
66'
Grigoris Kastanos odcentroval na bližší tyč, kde si na balon nabíhal Marinos Tzionis. Do zakončení se však nedostal.
65'
Minas Antoniou byl u postranní lajny udeřen do hrudníku Antonem Krivocjukem. Kypr bude rozehrávat standardku.
64'
Na levém křídle se otevíral prostor pro Christose Wheelera, ten ale celou akci Kypru zbrzdil.
63'
Ioannis Pittas odcentroval z pravé strany na malé vápno, kde se technicky snažil zakončit Demetris Christofi. Nakonec byl ale zblokován.
61'
Rahim Sadychov si na levé straně vápna chystal míč ke střele. Nakonec se dostal do kleští dvou protihráčů a padl k zemi, penalta se ovšem správně nepíská.
60'
Ázerbájdžán měl k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku. Balon do šestnáctky Kypru nedostal. Domácí se po přestávce dostávají do tempa opět jen velmi pomalu.
58'
Ioannis Pittas se snažil vybojovat pro své barvy rohový kop, sporný moment ale končí odkopem od branky.
57'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Azer Salahli, přichází Namik Alaskarov.
57'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ismajil Ibrahimli, přichází Džohšgun Dinijev.
56'
Panyiotis Zachariou se nerozpakoval a opřel se do balonu z nějakých pětatřiceti metrů. Branku výrazně přestřelil.
55'
S křikem padl na zem Grigoris Kastanos. Druhý poločas je neskutečně rozkouskovaný.
53'
A další faul. Tentokrát skončil na zemi po střetu s Vugarem Mustafajevem Christos Wheeler.
52'
Kostakis Artymatas se provinil nedovoleným zákrokem. Těch je dnes k vidění poměrně hodně. Potvrzují se progńozy o tom, že tento zápas bude velký boj.
51'
Vugar Mustafajev vymrštil nohu až příliš vysoko a zasáhl hlavu jednoho z fotbalistů Kypru. Ti tak mohou zaútočit.
49'
Anton Krivocjuk si zpracovával míč na levém kraji hřiště, zasáhl jej ale přitom rukou.
48'
Demetris Christofi ale nastřelil jen nejblíže stojícího protihráče. Následně byl pískán ofsajd, v němž se zjevil Antreas Karo.
47'
Nově příchozí Panyiotis Zachariou si vykoledoval faul zhruba tři metry před hranicí šestnáctky. Po nedovoleném zákroku Rahima Sadychova následuje nebezpečná standardka.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Charis Kyriakou, přichází Panyiotis Zachariou.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Zajímavé úvodní dějství zápasu mezi Ázerbájdžánem a Kyprem je minulostí. Domácí vstoupili do utkání vlažně, zhruba po čtvrthodině ale převzali otěže hry a vytvořili si celkem čtyři gólové možnosti. Ani jedna však nebyla využita, včetně pokutového kopu z 27. minuty, kdy Garajevovu střelu do levého spodního růžku vychytal Demetris Demetriou. Ten zatím v brance Kypru čaruje a k "šílenství" přivádí zejména Šejdajeva. Uvidíme, zda se skóre pohne po změně stran.
45+2'
45+1'
Akce Ázerbájdžánu na levém křídle. Do nepovedeného zakončení se prodral Ramil Šejdajev. Mířil obloučkem nad břevno, a tak se jen drží za hlavu.
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Christos Wheeler si nabíhal na přihrávku na levý okraj vápna, tam ale o balon přišel.
44'
Do pokutového území Ázerbájdžánu přilétly v krátkém sledu dva centry – po jednom z každé strany. Domácí obrana si ale s oběma poradila a vytlačila hru k půlící čáře.
42'
Rahim Sadychov potáhl balon po pravém křídle a poté přihrál na střed hřiště před hranici šestnáctky, Ismajil Ibrahimli ale střílel několik metrů nad branku. Tohle zakončení se opravdu hodně nepovedlo.
41'
Úvodní dějství spěje pomalu, ale jistě ke svému konci. Hra se s blížící se přestávkou opět vyrovnala.
39'
Na protějším konci hrací plochy ztroskotala akce Kypru na ofsajdovém postavení Christose Wheelera.
38'
Po standardní situaci se k odraženému míči dostal na pravé straně Ramil Šejdajev. Jeho střelu z hranice malého vápna vyrazil Demetris Demetriou nohou! Další velká šance domácí reprezentace!
37'
Charis Kyriakou měl proslov směrem k chorvatskému rozhodčímu a sudí Jovič měl jasno – žlutá karta!
35'
Souboj Grigorise Kastanose a Vugara Mustafajeva posouzen jako faul prvně jmenovaného. Rozehrávat bude Gara Garajev.
33'
Šahruddin Mahammadalijev si stáhl na malém vápně do rukavic centr Demetrise Christofiho, jediného třicátníka v nominaci Kypru.
32'
Elvin Badalov fauloval uprostřed hřiště Marinose Tzionise. Teď mohou hrát chvíli Kypřané.
31'
Půlhodina duelu je minulostí. Úvod zápasu patřil Kypru, dávno už to ale neplatí. Ázerbájdžán převzal po čtvrthodině iniciativu a měl už i tři gólovky, včetně neproměněné penalty. I přesto platí nadále bezbrankový stav.
29'
Charis Kyriakou zkusil střelu bez přípravy, špičkou kopačky ale pálil zpoza vápna vysoko nad branku.
27'
Gara Garajev střílel po zemi k levé tyči, Demetris Demetriou ale směr jeho zakončení vystihl a vyrazil balon na rohový kop!
25'
Žlutou kartu dostává Antreas Karo (Kypr).
25'
A další faul Antrease Kara! Nyní dokonce stáhl ve vápně za dres Ramila Šejdajeva a je pískána penalta!
24'
Antreas Karo si v souboji s Rahimem Sadychovem pomohl rukama. Ázerbájdžán bude rozehrávat z poloviny hřiště.
23'
Kypřané se po delší době dostali k pokutovému území soupeře. Balon znovu potáhl Marinos Tzionis, vše ale končí jen odkopem od brány.
21'
Ázerbájdžán se s přibývajícím časem přeci jen dostává více do hry. Nyní pálil po přihrávce zprava po zemi Rahim Sadychov. Jeho ránu lapil u pravé tyče Demetris Demetriou. Postrádala více razance.
20'
Kypr měl k dispozici standardní situaci. Grigoris Kastanos centroval z pravé strany pouze do rukavic brankáře Šahruddina Mahammadalijeva.
19'
Pieros Sotiriou se sice vrátil po ošetření na trávník, nakonec byl ale přeci jen nucen střídat. V kazašské Astaně rozhodně nebudou rádi.
18'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Ioannis Pittas.
17'
Teď ale mohli jít domácí zničehonic do vedení! Konstantinos Laifis namazal špatnou rozehrávkou Ramilu Šejdajevovi a ten upaloval sám do zakončení. Tváří v tvář jej ale výborně vychytal Demetris Demetriou!
16'
Ázerbájdžán kombinuje s balonem na polovině hřiště. Domácí fotbalisté zatím působí v utkání hodně bezradně.
14'
Dobrá zpráva pro Kypr. Pieros Sotiriou, jenž je v současnosti útočníkem číslo jedna, je zpět na hřišti a může pokračovat.
13'
Kypřané zaútočili i v deseti bez ošetřovaného Sotirioua. Christos Wheeler posunul míč po zemi na střed, kde zhruba z hranice šestnáctky pálil levačkou aktivní Marinos Tzionis. Střela devatenáctiletého záložníka letěla asi půl metru nad levý horní růžek branky.
12'
Pieros Sotiriou má nějaký zdravotní problém. Sedí na zemi a čeká na příchod zdravotníků. To by bylo pro Kypr obrovské oslabení.
11'
Je za námi úvodních deset minut hry. Jednoznačně aktivnějším týmem je zatím Kypr, žádnou vážnou šanci si však dosud nevypracoval.
9'
Marinos Tzionis se snažil prodrat z levé strany do šestnáctky, míč mu ale utekl do zámezí.
8'
Minas Antoniou se z pozice pravého obránce dostal do zakončení, místo přihrávky do lepší pozice ale vyslal slabou střelu doprostřed branky.
6'
Marinos Tzionis si zpracovával po přihrávce z pravé strany míč na hranici vápna, zahrál ale nešikovně rukou.
5'
Anton Krivocjuk si za faul na hostujícího kapitána Demetrise Christofiho vysloužil již v páté minutě žlutou kartu. V příštím utkání si navíc nezahraje.
4'
Po nákopu z hloubi pole vyletěl vzhůru praporek pomezního sudího. Ramil Šejdajev stál v těsném ofsajdu.
3'
Christos Wheeler byl u postranní čáry faulován. Hosté rychle rozehráli a přesunuli hru na pravou stranu, hlavička Pierose Sotirioua ale byla velmi slabá.
1'
Ázerbájdžán nastoupil do utkání v bílých dresech, Kypr hraje v modrých.
1'

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – A. Husejnov, Badalov, Mustafazade, Krivocjuk – Ibrahimli, Garajev (C), Mustafajev, Salahli – Sadychov, Šejdajev.
Náhradníci: Balajev, Bajramov – M. Abbasov, Abdullajev, Alaskarov, Alijev, Dinijev, Jamalov, Ghorbani, Chalilzade, Sejdijev, Hadžijev.

Kypr: Demetriou – Antoniou, Karo, Laifis, Wheeler – Kyriakou, Artymatas, Kastanos – Christofi (C), Sotiriou, Tzionis.
Náhradníci: Kyriakides, Michael – Gogic, M. Ioannou, N. Ioannou, Kakoullis, Katelaris, Kousoulos, Loizou, Pittas, Shelis, Zachariou.

Rozhodčí: F. Jovič – I. Modrič, H. Radič (všichni CRO).
Kypr

Hosté jsou na tom ještě o něco hůře než Ázerbájdžán, nachází se na poslední příčce, na kontě mají nula bodů. V posledním zápase hosté prohráli na hřišti Lucemburska 0:2. Kypr prohrál posledních sedm utkání v řadě, jednu z proher utrpěl proti reprezentaci České republiky, která v Kypru zvítězila 2:1. Hosté v Lize národů zatím nevystřelili ani jednu branku, naopak jich inkasovali pět.

Poslední odehraná utkání:
Lucembursko – Kypr 2:0
Kypr – Česko 1:2
Kypr – Ázerbájdžán 0:1
Ázerbájdžán

Domácí mužstvo má po třech odehraných zápasech na kontě tři body za výhru právě proti Kypru. Ázerbájdžán ve třech utkáních vstřelil dvě branky, o jednu se postaral Medvěděv o druhou Sheydaev. V posledním souboji domácí v Lize B narazili na Černou Horu, se kterou prohráli 2:0. Naposledy se domácí utkali s Kyprem přednedávnem, když Kypr na domácím hřišti prohrál nejtěsnějším výsledkem 0:1.

Černá Hora – Ázerbájdžán 2:0
Ázerbájdžán – Lucembursko 1:2
Dobrý den! Vítám vás u textového přenosu z utkání Ligy národů UEFA – Liga C. V dnešním zápase se představí domácí Ázerbájdžán, který změří síly s hosty z Kypru.