Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Lucembursko - 5. září 2020   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
43' Šejdajev (Alaskarov)
1:2
(1:0)
Lucembursko
Lucembursko
48' Krivocjuk (vl.)  • 72' Rodrigues
Ázerbajdžán
Balajev – Medveděv (C), B. Husejnov, Mustafazade, Krivocjuk – Alaskarov (67. Naghijev), Jamalov, Garajev, Chalilzade (77. Abdullajev) – Emreli, Šejdajev (58. Renat Dadašov).
Olympijský stadion Baku, Baku (AZE)
Lucembursko
Moris – Jans (C), Gerson, Selimovic, Carlson – Barreiro – Martins Pereira, V. Thill (90+1. Skenderovic), O. Thill (58. Sinani) – Rodrigues, Deville (52. Bensi).

Statistiky: Držení míče: 37%:63%; Střely na branku: 2:7; Střely mimo: 0:5; Rohové kopy: 0:9; Fauly: 18:13.
Mahir Emreli viděl v polovině prvního poločasu utkání červenou kartu, přesto se Ázerbájdžán ujal vedení, když se těsně před přestávkou prosadil hlavou Ramil Šejdajev. Lucembursko mělo během prvního poločasu několik příležitostí a ani jednu nevyužilo, po přestávce ovšem přišel obrat. Nejprve si vstřelil vlastní gól Anton Krivocjuk a poté se z pokutového kopu trefil Gerson Rodrigues. Výsledek. Ázerbájdžán 1 Lucembursko 2.
90+4'
90+2'
Gara Garajev zezadu nepříjemně sestřelil Gersona Rodriguese a od rozhodčího viděl ihned žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Vincent Thill, přichází Aldin Skenderovic.
90+1'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 4 minuty.
90'
Emiľ Balajev málem inkasoval potřetí, nádherná technická střela Lucemburska ale skončila na tyči! Jeden z hostů využil volného prostoru uprostřed šestnáctky a krásnou střelou chtěl vymést vzdálenější levý horní roh brány, jeho pokus ale orazítkoval tyč. Stefano Bensi to byl.
86'
Hostující kapitán Laurent Jans se dostal do zakončení na pravé straně šestnáctky, jeho přízemní střela ale byla sražena a pro míč si bez problému doběhl Emiľ Balajev.
85'
Elvin Jamalov chtěl zrychlit hru dlouhou kolmou přihrávkou na ose hřiště, jenže našel pouze jednoho z dvojice hostujících obránců lucemburské reprezentace.
84'
Danel Sinani si nabíhal na vzdálenější pravé tyči na přetažený centr zleva, na který těsně nedosáhl, a vzápětí skončil s míčem v zámezí. Odkop od brány.
83'
Lucembursko ubralo ze své aktivní hry a Ázerbájdžán se začíná častěji dostávat na polovinu soupeře, zatím ale z jeho kombinace nepramenila žádná příležitost.
81'
Laurent Jans vyhrál důležitý souboj v blízkosti vlastního pokutového území. Na jeho osobu se pískal faul a hra byla na několik okamžiků přerušena kvůli ošetření.
79'
Víte, co je zajímavé? Lucembursko si během prvního poločasu vytvořilo několik šancí, jenže početní převahy nevyužilo a navíc inkasovalo, zatímco po přestávce nemělo žádnou slibnou příležitost a dovršilo obrat.
77'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tamkin Chalilzade, přichází Araz Abdullajev.
77'
Omlouvám se, že jsem se na pár minut odmlčel, ale poslední okamžiky zápasu byly hodně dramatické, jako ostatně celé střetnutí. Lucembursko dovršilo obrat.
72'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
GERSON RODRIGUES zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou zamířil přesně k levé tyči! Emiľ Balajev si vybral opačnou stranu a Lucembursko zaslouženě otáčí skóre zápasu. Skóre činí 1:2.
71'
Adil Naghijev si zahrál v pokutovém území na brankáře, když se prolétl vzduchem a centr zasáhl rukou. Jednalo se sice o minimální kontakt, ale znamená to penaltu!
70'
Ázerbájdžán začíná bránit velice dobře a jeho hráči jsou v hojném počtu kolem šestnáctky. Lucembursko začíná mít problémy s tím, aby se dostalo ke střele.
69'
Pokud Lucembursko nedokáže zápas otočit na svou stranu, jeho fotbalisté budou obrovsky zklamáni. Dnes si totiž vytvořili příležitosti na dva nebo tři zápasy.
67'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Namik Alaskarov, přichází Adil Naghijev.
66'
Fotbalisté Lucemburska se v hojném počtu dostávají do zakončení, jenže zatím dokázali vstřelit pouze jeden gól, a to si vezměte, jak dlouho hraje Ázerbájdžán v deseti.
63'
Tamkin Chalilzade dohrál souboj u postranní čáry a před rozehráním rohového kopu viděl dodatečně žlutou kartu. Rohový kop rozehrávalo Lucembursko.
62'
Lucembursko už má na kontě patnáct střeleckých pokusů, míč ale zatím skončil v síti pouze jednou. Respektive dvakrát, jenže v prvním případě po střele Ázerbájdžánu.
60'
Olivier Thill měl v dnešním zápase dvě slibné šance, jenže v obou případech ho dokázal skvěle vychytat domácí brankář Emiľ Balajev. Hosté touží po obratu skóre.
59'
Ze hřiště odcházejí pouze hráči, kteří byli velice aktivní a nebezpeční. Ze hřiště odešel střelec úvodního gólu Ramil Šejdajev, zatímco na straně Lucemburska poté Olivier Thill.
58'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází Danel Sinani.
58'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ramil Šejdajev, přichází Renat Dadašov.
55'
Gerson Rodrigues chtěl využít pěkného centru z pravého křídla, jenže mu nevyšlo ideálně zpracování a v následném souboji s protihráčem si hned vzápětí pomohl faulem.
52'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maurice Deville, přichází Stefano Bensi.
51'
Anton Krivocjuk to myslel dobře, když chtěl míč před jedním z protihráčů odkopnout do bezpečí, jenže to udělal nešťastně a míč zamířil ke vzdálenější levé tyči brány.
48'
Lucembursko rozjelo nádhernou kombinační akci a v šestnáctce se už natahoval po zakončení Leonardo Barreiro, byl to ale nakonec ANTON KRIVOCJUK, kdo si usměrnil míč do vlastní sítě!
47'
Lucembursko je střelecky neskutečně aktivní a krátce po přestávce se opět pokusilo vypálit zpoza šestnáctky, táhlá střela z osy hřiště ovšem byla domácími hráči zablokována.
46'
Od dnešního zápasu jsem nečekal nic převratného, jenže opak je pravdou. Utkání nabralo parádní zápletku. Ázerbájdžán sice hraje od pětadvacáté minuty o deseti, jenže jsou to právě jeho hráči, kteří se ujali krátce před přestávkou vedení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
Mahir Emreli byl v polovině poločasu vyloučen a jeho tým navíc čelil několika velkým šancím Lucemburska, jenže Olivier Thill ani jednu ze dvou vynikajících šancí neproměnil a krátce před přestávkou přišel velký šok. Namik Alaskarov se na pravém křídle nádherně uvolnil v obležení tří protihráčů a do šestnáctky poslal parádní centr, kterého využil Ramil Šejdajev, a jako blesk z čistého nebe poslal domácí výběr do vedení. Skóre po prvním poločase zní. Ázerbájdžán 1 Lucembursko 0.
45+2'
45+2'
Lucembursko mělo výhodu volného přímého kopu a na domácí bránu mířila dobrá střela, Emiľ Balajev byl ale na přední pravé tyči připravený a míč bez problému vyrazil.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
43'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Namik Alaskarov se dokázal uvolnit v obložení tří protihráčů a do šestnáctky poslal z pravého křídla nádherný centr, po kterém se dostal k hlavičce RAMIL ŠEJDAJEV a uklidil míč přesně ke vzdálenější levé tyči! Tým, který hraje o deseti, se ujal krátce před přestávkou vedení. A nejen to. Lucembursko navíc mělo několik šancí, aby se ujalo vedení, jenže tak neučilo a nyní prožívá obrovský šok – 1:0. Asistence: Namik Alaskarov.
41'
Vahid Selimovic si nabíhal na vzdálenější pravé tyči na krásný centr z levé strany hřiště, Olivier Thill ho ale nakonec o pár centimetrů nenašel a zakončení tentokrát nepřišlo.
40'
Ázerbájdžán si musí připadat jako na kolotoči nebo střelnici. Lucembursko napřáhlo k další střele ze střední vzdálenosti a tentokrát ji dobře zablokoval Bahlul Mustafazade.
38'
Maurice Deville využil volného prostoru na levé straně šestnáctky a napřáhl k přízemní střele, na přední tyči byl ale připravený Emiľ Balajev, který míč bez problému zastavil.
36'
Olivier Thill rozehrál přímý kop a nádhernou střelou přes zeď mířil přesně do bližšího levého horního rohu brány, Emiľ Balajev se ale natáhl po míči natažený jako guma a pravou rukou ho dokázal fantasticky vyrazit na rohový kop!
35'
Maurice Deville byl faulován nedaleko pokutového území a Lucembursko bude rozehrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Do konce první půle zbývá deset minut.
34'
Namik Alaskarov se rozebíhal podél pravé postranní čáry, jenže přišel do souboje s jedním z protihráčů, a přestože se před něj snažil dostat s pomocí rukou, míč nedostihl.
32'
Další nebezpečná střela ze střední vzdálenosti, která letěla těsně nad zemí, vzdálenější levou tyč ázerbájdžánské brány ovšem minula o větší kus. Pouze odkop od brány.
30'
Fotbalisté Ázerbájdžánu vůbec nestíhají a navíc se dopouští jednoho faulu za druhým. Domácí hráči jsou dosavadním průběhem zápasu frustrováni a navíc hrají v deseti.
28'
Olivier Thill dostal nádherný pas do šestnáctky a po pěkném zpracování okamžitě vypálil směrem k pravé tyči, Emiľ Balajev byl u ní ale včas a míč skvěle vyrazil! Lucembursko nadále dominuje.
25'
Mahir Emreli nyní skončil na zemi po souboji s Christopherem Martinsem Pereirou a poté ho nakopl. Hodně nesportovní chování, ke kterému se nechal vyprovokovat. Rozhodčí byl hodně blízko na to, aby ho okamžitě vyloučil! Červená.
24'
Hosté měli výhodu rohového kopu, který na levé straně rozehrál Olivier Thill. Jeho centr na vzdálenější pravou tyč nebyl špatný, Gerson Rodrigues se ale do zakončení nedostal.
23'
Lucembursko rozehrálo standardní situaci a do šestnáctky přilétl velice nebezpečný centr, do kterého se vpádu položil Bahlul Mustafazade, a zátylkem míč odvrátil na rohový kop.
21'
Vincent Thill si na pravém křídle skvěle pokryl míč tělem a Mahir Emreli ho zezadu povalil na zem jako medvěd. Lucembursko pokračuje v dobývání ázerbájdžánské brány.
20'
Ázerbájdžán se po drtivou většinu času pouze brání a dopředu se vypadává jen sporadicky. Domácí hráči dokáží dobře kombinovat ve středu, schází ale přesnost ve finální fázi.
19'
Fotbalisté Lucemburska zkouší střílet ze střední vzdálenosti. Jednalo se o třetí táhlou střelu, tentokrát ovšem byla znovu nepřesná a minula vzdálenější pravou tyč brány.
18'
Gerson Rodrigues a Lars Gerson si hledali vhodnou pozici v pokutovém území před rozehrávkou rohového kopu, následný centr ale ani jednoho z hráčů Lucemburska nenašel.
16'
Lucembursko okamžitě odpovědělo další táhlou střelou zpoza šestnáctky, tentokrát přišla z pravé strany hřiště. Míč ovšem zamířil vysoko nad bránu a Emiľ Balajev nezasahoval.
15'
Anton Krivocjuk chtěl načechrat míč do šestnáctky na jednoho ze svých spoluhráčů, jenže našel pouze rukavice brankáře. Anthony Moris si snadno poradil a rozehrál.
14'
Omlouvám se, nakonec to nebyl Gerson Rodrigues, ale Olivier Thill. Vincent Thill a Olivier Thill už tedy měli jednu slibnou šanci, ani jeden se ale zatím do kolonky střelců nezapsal.
11'
Gerson Rodrigues byl zřejmě hráčem, který vypálil ze střední vzdálenosti a jeho střela nebyla vůbec špatná. Emiľ Balajev však stál přímo v trajektorii jeho rány a míč vyrazil před sebe. Následně mu pomohl jeden ze spoluhráčů.
10'
Lucembursko dnes usiluje o ukončení série sedmi porážek v řadě a celkově deseti utkání bez vítězství. Hosté ještě Ázerbájdžán nikdy neporazili. Dokáží uspět dnes?
9'
Fotbalisté Lucemburska se na dlouhou dobu usadili na polovině svého soupeře, kromě jednoho rohového kopu ovšem ze svého útočného snažení nic vytěžit nedokázali.
6'
Těžko říci, zda Leonardo Barreiro střílel nebo centroval, míč z jeho kopačky ale každopádně skončil u brankáře. Emiľ Balajev snadno stáhl míč ze vzduchu.
5'
Emiľ Balajev předvedl v úvodu zápasu skvělý zákrok. Lucembursko vstoupilo do zápasu velice dobře a snaží se vstřelit brzký gól. Územní převaha je na straně hostů.
2'
Vincent Thill se ocitl v obrovské šanci, když na střed pokutového území dostal parádní přihrávku z levé strany, střelou bez přípravy ovšem napálil pouze brankáře, zatímco druhý pokus trefil spoluhráče stojícího v ofsajdu!
1'
Vítejte u sledování zápasu z Olympijského stadionu v Baku, kde se letos mělo konat mistrovství Evropy ve fotbale. Všechny plány ovšem narušila pandemie COVID-19.
1'

Ázerbájdžán: Balajev – Medveděv (C), B. Husejnov, Mustafazade, Krivocjuk – Alaskarov, Jamalov, Garajev, Chalilzade – Emreli, Šejdajev.
Náhradníci: Mahammadalijev – Dinijev, Abdullajev, E. Mahmudov, Renat Dadašov, A. Husejnov, Naghijev, Hajijev, Ibrahimli, Sejdijev, Sadychov.

Lucembursko: Moris – Jans (C), Gerson, Selimovic, Carlson – Barreiro – Martins Pereira, V. Thill, O. Thill – Rodrigues, Deville.
Náhradníci: Schon, Kips – Mahmutović, Hall, Malget, Bohnert, Sinani, Bensi, Curci, Muratovic, Skenderovic, Marv. Martins.

Rozhodčí: Chris Kavanagh (ENG). Asistenti: Daniel Richard Cook (ENG), Sian Massey (ENG). Čtvrtý rozhodčí: Paul Tierney (ENG).
Ázerbájdžán se střetne s Lucemburskem počtvrté, přičemž úvodní vzájemné střetnutí v rámci přípravy vyhrál, poslední dva kvalifikační duely na mistrovství světa ovšem skončily nerozhodně. Kdo vyhraje teď?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.