Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : Litva - 15. listopadu 2020   18:00

Bělorusko
Bělorusko
5' Jablonskij  • 20' Ebong
2:0
(2:0)
Litva
Litva
Bělorusko
Chatkevič – Juzepčuck, D. Poljakov, Sačywka, Bardačov – Ebong, Kendyš (57. Majevski), Jablonskij, Stasevič (C) (82. Ancilewski) – Lisakovič (72. Bachar), Skavyš (81. V. Klimovič).
Kavanagh – Cook, Betts (vš. ENG)
Dinamo Stadion, Minsk
Litva
Švedkauskas (C) – Vaitkūnas, Gaspuitis, Girdvainis, Beneta – Utkus (76. Romanovskij), Slivka – Novikovas, Eliošius (55. G. Sirgėdas), Lasickas (46. Laukžemis) – D. Kazlauskas (55. Veliulis).

Děkuji za vaši pozornost a přeji příjemný nedělní večer!
Domácí Bělorusové se naopak drží na prvním místě tabulky se ziskem deseti bodů. V posledním utkání skupiny tak budou bojovat na půdě Albánie o postup do béčkové ligy. Vzhledem k výhře Albánců nad Kazachstánem ještě jasno nemají, ale Bělorusům stačí k jistotě postupu remíza.
Utkání končí zaslouženým triumfem Běloruska, které o výhře 2:0 rozhodlo už v první půli. Litevci byli důstojným soupeřem, rozhodně nepředvedli žádný ostudný výkon, ale jejich hra ve finální fázi a v koncovce byla velmi špatná. I proto se z Minsku vrací bez bodů.
90+2'
90+2'
Nechtělo! Naopak vhodilo aut do vápna, čímž o míč přišlo a muselo se bránit rychlému brejku Litvy, která ho však nezakončila.
90+2'
Bělorusko vhazuje u rohového praporku. Vsázím, že u něj bude chtít utkání dohrát.
90+2'
Bělorusové nakopli míč k rohu hřiště, kde chtěli utkání dohrát a nepříjemným tlakem drží Litevce v šachu.
90+1'
Centrovaný míč k levé postranní čáře končí v zámezí. Litevci vhazují na vlastní polovině hřiště už v první minutě z dvouminutového nastavení.
90'
Bělorusové se udrželi kolem šestnáctky soupeře, odkud ale zahrozit nedokázali. Litva dostává míč na půlící čáru.
89'
Rychlý brejk Bělorusů zakončeil Bachar střelou zpoza vápna, která byla sražena bránícím hráčem na rohový kop.
88'
Litva se dostala k vápnu, u kterého míč rychle ztrácí a vrací ho do moci domácích hráčů. Ti však nikam neženou.
87'
Bělorusové na hosty nepříjemně doráží. Defenziva Litvy je zatím úspěšná, přesto nemůže být spokojená, jelikož potřebuje hrát jinde.
86'
Střídající Ancilewski prokázal odvahu, když vypálil z velké dálky. Na zakončení to bylo znát, protože míč letěl hodně vysoko nad branku.
86'
Zakroucený míč doskákal až na hranici vápna, odkud přišla slabá a nepřesná střela, jež skončila vedle levé tyče.
85'
Hezká individuální akce z pravé strany zakončení nepřinesla, ale litevský hráč vybojoval alespoň rohový kop.
84'
Ofenzivní aktivita Litevců nekončí, přesto gólová odměna nepřichází. Bělorusové operují převážně na své polovině a drží čisté konto.
83'
Litevci se soustředí na brejky, které vypadají zajímavě. Chybí jim však to nejdůležitější – zakončení mezi tři tyče.
82'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Igor Stasevič, přichází Dzmitryj Ancilewski.
81'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Maxim Skavyš, přichází Vladislav Klimovič.
81'
Litvě už zbývá deset minut základní hrací doby. Na dva góly to není málo, ale hosté by se museli výrazně zlepšit!
80'
Novikovas se na pravé straně dostal k míči, obešel obránce a vletěl do vápna. Zadák Bělorusů ho v souboji přitáhl, načež šel Litevec k zemi. Příliš ochotně na to, aby Kavanagh odpískal penaltu.
79'
Hraje se přelévá ze strany na stranu, leč sledujeme spíše fotbalový boj. Bělorusové se snaží držet míč na útočné polovině a nechybovat, u Litevců už je vidět lehká křeč.
78'
Litevcům to dneska vepředu drhne. Ne, že by se nesnažili, ale sráží je vlastní nepřesnosti a chybičky, kterými domácím usnadňují defenzivní práci.
77'
Zajímavý brejk Litevců skončil v šestnáctce. Opět nepřesnou finální přihrávkou, tentokrát zpětnou na hranici velkého vápna.
76'
Centrovaný míč do šestnáctky nebyl pro Chatkeviče žádným těžkým zákrokem. Bělorusové mohou po jeho výkopu zaútočit!
76'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Edgaras Utkus, přichází Daniel Romanovskij.
74'
Litevci však míč ztratili, načež dostal centr za obranu Bachar, jehož hlavička proletěla jen vedle levé tyče.
74'
Částečný triumf slaví Bělorusové, kteří vhazovali u rohového praporku. Uteklo několik vteřin a role se záhy obrací.
73'
Obě mužstva bojují o míč na polovině Litvy, leč zatím bez vítěze.
72'
Bělorusku rohový kop vůbec nevyšel, sám dostal míč až za autovou čáru, tudíž vhazují Litevci.
72'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Ivan Bachar.
71'
Litva se díky rychlému protiútoku dostala až na hranici vápna, kde však trestuhodně o míč přišla. Aby toho nebylo málo, vzápětí nabídla soupeři roh.
70'
Bělorusové v klidu drží míč, soustředí se na defenzivu a čekají, zda se jim obrana soupeře otevře.
69'
Bělorusové zahrozili středem hřiště a dostali se až do vápna, kde na poslední chvíli zasáhl skluzem litevský obránce.
67'
Litevci se konečně zmocnili míče a snaží se rozehrát od svého brankáře, ale nemají to rozhodně jednoduché.
66'
Bělorusové jsou nebezpeční, poslední minuty patří jednoznačně jim. Tlak navíc nadále pokračuje!
65'
Na krásný centr do šestnáctky si naběhl Sačywka, který hlavičkou překonal Švedkauskase, jenže zakončoval z ofsajdu!
65'
Domácí však zatím kombinují jen v okolí hostující šestnáctky. Litevci se brání, ale mají plné ruce a nohy práce.
64'
Centr z pravé strany zablokoval hostující hráč na rohový kop. K zakončení z něho nevzešlo, přesto Bělorusové nadále útočí.
63'
Vysoký míč hledal ve vápně Kazlauskase, který ho však nedokázal zasáhnout. Bělorusové si díky brejku vybojovali faul.
62'
Bardačov si ve vzdušném souboji na polovině hřiště pomohl faulem, čímž dává soupeři šanci zaútočit.
61'
Novikovas patří mezi nejaktivnější Litevce na hřišti. Tentokrát svou individuální akcí vybojoval rohový kop, z něhož hosté nezahrozili.
60'
Litva se nevzdává, snaží se útočit, jenže ji brzdí nedostatky v kombinaci a také pevná defenziva Bělorusů. Ti vzorně brání.
58'
Přímý kop do vápna skončil střelou z jeho hranice, která však byla zablokována dvěma bránícími hráči.
57'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Jurij Kendyš, přichází Ivan Majevski.
56'
Ofenziva Bělorusů je neúspěšná. Rozhodčí jim navíc odpískal útočný faul, po kterém hosté zaútočili a vybojovali si druhý faul v krátkém sledu.
55'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Tautvydas Eliošius, přichází Gratas Sirgėdas.
55'
Brejk domácích je odražen, hosté sahají po dvojitém střídání.
54'
Fotbalisté z Pobaltí kombinovali před šestnáctkou soupeře, leč bez střeleckého pokusu. Bělorusové jdou do protiútoku!
52'
Laukžemis si připsal útočný faul na polovině Bělorusů, kterým tím vrací míč do jejich moci.
51'
Litevci jsou aktivní, ale jejich optická převaha k zakončení nevede. Hosté se musí v ofenzivě zlepšit.
50'
Kazlauskas se pokusil akrobaticky zkrotit vysoký míč, nakonec ho poslal jen za autovou čáru.
49'
Litevci drží míč a snaží se usadit na útočné polovině hřiště. Zatím bez pozitivního výsledku.
48'
Na druhé straně zahrozili Litevci, Eliošius svou aktivitou vybojoval rohový kop. Hosté i díky němu drželi domácí pod zámkem, ale jen do doby, než Švedskauskas sebral centrovaný míč do svých rukavic.
46'
Bělorusové začali aktivně, díky čemuž si vybojovali rohový kop. Zakroucený míč Litevci odvrátili.
46'
Střídání v týmu Litva: ze hřiště odchází Justas Lasickas, přichází Karolis Laukžemis.
46'
V úvodní části dnešního utkání jsme viděli slušnou podívanou s dvěma góly i několika slibnými šancemi. Oba týmy se snaží hrát aktivně, předvádí docela pohledný fotbal, který však kazí nepřesnosti a zbytečné fauly. Bělorusové dvakrát skórovali po útočné aktivitě Litevcům, jimž chybí větší kvalita v koncovce.
45+2'
45+2'
Přízemní centr v úvodu druhé minuty nastavení končí v náručí Švedkauskase, který už ho do hřiště nepošle – konec.
45+1'
Útočnou akci Bělorusů zastavuje obranný faul, po němž je kuriózně ošetřován litevský hráč.
45'
Bělorusové kopali rohový kop, který hosté okamžitě srazili za brankovou čáru. Druhý pokus už mířil k zadní tyči, kde ho Litevci opět odvrátili.
44'
Obrovská šance Skavyše! Útočník Běloruska si doběhl pro míč na útočné polovině, okamžitě se vydal do útoku, až stál tváří v tvář Švedkauskasovi, který ho parádně vychytal!
44'
Bělorusové faulují na polovině hřiště. Litevci díky tomu získávají míč a kombinují kolem soupeřovy šestnáctky.
44'
Litevci se snaží před přestávkou snížit. Jejich aktivita a převaha je však zatím pouze optická.
43'
Bardačev odvrátil letící míč na rohový kop, který Litevci rozehráli nakrátko. Následný centr ovšem proskákal jen do zámezí.
42'
Bělorusko se musí bránit. Litva si vybojovala další faul na útočné polovině, který jí přinesl přímý kop.
41'
Na centr na hranici vápna si nabíhal hostující útočník, který však prohrál vzdušný souboj s obráncem.
40'
Litevci se vydali do rychlého protiútoku, z nichž už několikrát nepříjemně zahrozili, jenže tentokrát se Bělorusové vrátili včas.
39'
Hra je plná nepřesných kombinací a rozkouskovaná fauly. Nebýt toho, sledujeme relativně atraktivní utkání.
37'
Zajímavý brejk zakončili Litevci centrem na zadní tyč, kde ho dokázal jeden z hráčů ve žlutém vrátit, jenže míč proskákal jen k domácímu hráči, který ho okamžitě odkopl ven z šestnáctky.
36'
Novikovas musel s rozehrávkou počkat kvůli strkanicím ve vápně, kam následně poslal vysoký míč. Chatkevič vyběhl, jenže míč v souboji s Benetou nezkrotil, přesto nakonec proletěl až za brankovou čáru. Výkop od domácí branky.
35'
Dva litevské centry z pravé strany do vápna nedoletěly, ale skončily alespoň rohovým kopem pro hosty.
35'
Oba týmy se střídají v držení míč, na výraznější šanci však od druhého gólu stále čekáme.
34'
Domácí o míč ale rychle přišli, naopak zahrozili hosté, ale Vaitkūnasův dalekonosný pokus proskákal jen vedle běloruské branky.
33'
Druhý žlutý faul v krátkém sledu. Edvinas Girdvainis (LIT) si u postranní čáry vyšlápl na soupeře, za což je potrestán anglickým rozhodčím.
32'
Litevci kombinovali na útočné polovině, leč bez střeleckého zakončení. Vzápětí zaútočili Bělorusové, jejichž brejk hosté zastavili.
31'
Bělorusové však míč okamžitě ztrácí, Litva může zaútočit!
30'
Rodící se brejk Bělorusů zastavuje faul Justase Lasickase (LIT), který vidí žlutou kartu.
29'
Na tahu jsou tentokrát Litevci, kterým se zatím nedaří najít cestičky k šestnáctce domácího mužstva.
28'
Ebongova pobídka do vápna skončila za brankovou čárou. Brankář Litvy tak může v poklidu vykopávat.
27'
Nedaří se jim ale dostat s míčem za půlící čáru, před kterou o míč přichází. Bělorusové hrají s velkou chutí.
26'
Bělorusové obléhají útočnou polovinu, leč bez střeleckého zakončení. Litevci jsou v těchto minutách defenzivně bezchybní.
26'
Do útoku se ženou pro změnu Bělorusové. Jejich centry do vápna však zatím úspěch neslaví.
25'
Exekuce přímého kopu se ujal Utkus, který chtěl zakroutit míč na přední horní růžek, ale jeho pokus mířil jen vedle levé tyče.
24'
Slibný brejk Litevců zstavil na hranici vápna Roman Juzepčuck (BLR), který zatáhl svého soupeře a vidí zaslouženou žlutou kartu. Litevci mají slibnou šanci snížit!
23'
Aut Bardačova jeho spoluhráč nezpracoval, tudíž se míč vrací zpět k Litevcům. Ti ho však okamžitě ztrácí!
22'
Centr do levé strany Bělorusům nevyšel. Brankář Švedkauskas následně vykopl míč, ale opět jsou na něm domácí.
21'
Litva už to bude mít těžké, ale rozhodně se nemusí vzdávat, protože hraje velmi aktivně. Když zlepší finální fázi a sníží, může se děním zápasu hodně zamíchat.
20'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Velká rána pro Litevce! Už podruhé inkasují po svém nátlaku na útočné polovině. Bělorusům vyšel brejk, po němž si vybojovali rohový kop. Centrovaný míč na zadní tyč se několikrát odrazil, načež šťastně dopadl na kopačku MAXE EBONGA, který už měl snadnou práci.
20'
Centr na hranici vápna úspěch neslavil, Bělorusové mohou naopak zaútočit!
19'
Litevci si svou aktivitou na útočné polovině vybojovali další faul a přímý kop.
18'
I v tomto případě, kdy domácí útočník přišlápl v souboji o míč svého soupeře. Litevci v klidu rozehrávají u svého vápna.
18'
Nutno přiznat, že nesledujeme žádnou nudu. Oba týmy útočí, jak jenom můžou, jen faulují a chybují.
17'
Na druhé straně se protáhl také Chatkevič, když kontroloval nepřesnou dalekonosnou střelu litevského záložníka!
16'
Hezká akce Bělorusů gólem nekončí! Přečíslení zakončili zpětnou přihrávkou do vápna, po které Lisakovič pálil jen do Švedkauskase!
16'
Litevci se však rychle ujímají míče, ale Bělorusové jejich protiútok zastavují.
15'
Obranný faul pomohl tentokrát Bělorusům, kteří kombinují na útočné polovině a drží soupeře pod tlakem.
14'
Zakroucený míč si běloruská defenziva ohlídala. Hraje se opět u litevského brankáře.
14'
Skavyš na vlastní polovině vlétl do soupeře, což mu sudí odpískal jako faul. Zajímavý přímý kop pro hosty.
13'
Zajímavý nátlak Litevců pokračoval centrem do vápna, který domácí odvrátili. I tak zůstávají na míči hosté!
12'
Litva se nevzdává a snaží se hrát, jenže její snahu brzdí nepřesnosti a také fauly.
11'
Dlouhý běloruský nákop za obranu si litevská defenziva dokázala pohlídat. Vzápětí dostala hru na útočnou polovinu, ale akci hostů zastavil ofsajd.
10'
Litevci zajímavě kombinovali kolem vápna, jenže Vaitkunasova nepřesná přihrávka úspěšnou akci zastavila.
10'
Bělorusko je po vstřelené brance aktivnější, přesto se oba týmy střídají v držení míče, ale často ho ztrácejí.
9'
Hezkou individuální akci předvedl Lisakovič, který se dostal až k centru z hranice vápna parádní technickou finesou, ale míč jen proskákal malým vápnem na druhou stranu hřiště.
8'
Anglický sudí odpískal útočný faul Litevce, po němž domácí rozehrávají ze své poloviny hřiště a mohou kombinovat.
7'
Sérii vhazování na půlící čáře si Bělorusové dokázali uhlídat. Litevci vzápětí míč ztrácí.
6'
Bělorusko vstřelená branka určitě povzbudí, zatímco pro aktivní Litvu je to studená sprcha. Hosté však útočí!
5'
Domácí skórují ze své první útočné akce v utkání. Švedkauskas jen vyrazil přízemní centr před sebe, až míč doskákal na kopačku JEVGENIJE JABLONSKÉHO, jenž ho z hranice vápna usměrnil k pravé tyči!
4'
Neodpoví, protože Litevci získávají míč, jenže Kazlauskasova střela nemá potřebnou razanci – pohodový zákrok Chatkeviče.
4'
Defenziva Bělorusů si se zakrouceným míčem poradila bez větších problémů. Uvidíme, jak domácí odpoví!
3'
Litva se rychle dostat k míči, když si vybojovala aut a vzápětí zajímavý přímý kop z rohu velkého vápna!
2'
Aktivní nástup hostů zatím zakončení nepřinesl. Vysoký pas za obranu končí až za brankovou čárou – výkop od branky.
1'
Litevci začali aktivně, jenže jejich úvodní atak po levé straně Bělorusové zastavili a přenáší hru na soupeřovu polovinu.
1'

Bělorusko: Chatkevič – Juzepčuck, D. Poljakov, Sačywka, Bardačov – Ebong, Kendyš, Jablonskij, Stasevič (C) – Lisakovič, Skavyš.
Náhradníci: Čičkan, S. Ignatovič – Ancilewski, Bachar, Karpovič, Chačaturjan, V. Klimovič, Lapcev, Majevski, Naumov, Pjačenin, Chadarkevič.

Litva: Švedkauskas (C) – Vaitkūnas, Gaspuitis, Girdvainis, Beneta – Utkus, Slivka – Novikovas, Eliošius, Lasickas – D. Kazlauskas.
Náhradníci: Driomovas, Mikelionis – Barauskas, Baravykas, Laukžemis, Megelaitis, Petravičius, Paulauskas, Romanovskij, G. Sirgėdas, Veliulis, Verbickas.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Betts (vš. ENG).
Relativně gólové bývají i vzájemné duely. Oba týmy se utkaly naposledy v říjnu, kdy se v Litvě rozešli smírně 2:2. Remízou skončilo i předchozí přátelské utkání v Bělorusku (1:1), před nímž Bělorusové dvakrát vyhráli (2:0, 1:0).
Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou obě mužstva spíše defenzivní, ale opak je pravdou! Bělorusové dali minimálně dva góly ve čtyřech z posledních pěti zápasů, zatímco Litva za posledních pět střetnutí neskórovala pouze jednou. I přesto však doma remizovala s Albánií 0:0.
Bělorusové se v případě vítězství mohou výrazně přiblížit postupu do béčkové ligy, protože vládnou čtvrté skupině se ziskem sedmi bodů! Bělorusko navíc neprohrálo už třikrát v řadě, navíc se skóre 6:5 nastřílelo nejvíce branek ze všech mužstev. V posledním přátelském utkání však domácí podlehli Rumunsku 3:5.

Litva je na tom o dva body hůře, ale stále je ve hře! Navíc neprohrála už pět zápasů v řadě. Z Ligy národů má dvě remízy a jednu výhru, v přátelských zápasech zdolala Estonsko i Faerské ostrovy.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Od 18:00 pokračuje Liga národů, ze které vám přineseme také přímý přenos utkání mezi Běloruskem a Litvou.