Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga C -  ONLINE PŘENOS -  Černá Hora : Ázerbajdžán - 10. října 2020   15:00

Černá Hora
Černá Hora
9' Jovetić (Hakšabanović) • 71' Ivanović
2:0
(1:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
Černá Hora
Mijatović – Raspopović, Vujačić, Simić, R. Radunović – Bakić (63. Kosović), N. Vukčević (81. Raičković) – Boljević (71. Ivanović), Jovetić (C) (81. B. Jankovič), Hakšabanović – Islamović (71. Bećiraj).
de Burgos – del Palomar, Cebrián
Stadion Pod Goricom (Podgorica)
Ázerbajdžán
Balajev – Medveděv (C) (46. Salahli), Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk – Alaskarov (79. M. Abbasov), Garajev (60. Dinijev), Jamalov, A. Husejnov – Ghorbani (60. Šejdajev), Sadychov (61. Hajijev).

To už je ode mě vše, někdy zase na počtenou!
Odvety začnou oba týmy doma. A Černá Hora může po souboji s Lucemburskem předčasně oslavit postup, zatímco Ázerbájdžán si to rozdá s posledním s Kyprem o udržení.
Co se týče samotného duelu, vyhrál ho ten lepší celek. Černá Hora podala vyvážený výkon, který korunovala dvěma góly. Skóre už v deváté minutě otevřel Jovetić, což je historicky nejlepší střelec své vlasti, a dvacet minut před koncem dal výsledku konečnou podobu střídající žolík Ivanović.
Tabulka (po 3. kole):

1. Černá Hora – 9 bodů (5:0)
2. Lucembursko – 6 bodů (4:2)
3. Ázerbájdžán – 3 body (2:4)
4. Kypr – 0 bodů (0:5)
Tři zápasy, tři vítězství. Takovou bilancí se po utkání s Ázerbájdžánem může pyšnit Černá Hora, která si ve "své" skupině Ligy národů upevnila první příčku.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 4:5.
Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 20:18.
90+6'
90+6'
Nejen se sklopenou hlavou, ale i se žlutou kartou za stažení Ivanoviće odejde po závěrečném hvizdu Džohšgun Dinijev (Ázerbájdžán).
90+4'
Hakšabanović (Černá Hora) si nepohlídal ofsajd.
90+2'
Teď záleží jenom na tom, jak bude vysoká. Na 3:0 ji chtěl navýšit Raičković (Černá Hora), což však Balajev včasným výběhem odmítl.
90+1'
Zaslouženou výhru domácí tým oslaví za 5 minut.
89'
A po něm znovu Raičković. Osobně mi je sympatické, že Černá Hora jen urputně nebrání, ale naopak se sama často vydává ohrožovat soupeřovu branku.
87'
Mimo terč mířil taky Hakšabanović (Černá Hora).
85'
Domácí teď zatlačili na pilu a vzešla z toho střela od Raičkoviće, za kterou se Balajev jen ohlédl.
83'
Z nepříjemné srážky hlav si Ivanović (Černá Hora) odnesl bolístku. Ale nebojte se, bude v pořádku.
81'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází Miloš Raičković.
81'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Branislav Jankovič.
79'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Namik Alaskarov, přichází Mirabdulla Abbasov.
77'
Možnost rohového kopu ke kontaktnímu gólu Ázerbájdžán nevyužil, a stále tak prohrává o dvě branky.
76'
Statistika držení míče: 48% : 52%.
75'
A tam se pokračuje i čtvrt hodiny před koncem. Dá se očekávat, že domácí tým už bude hrát úsporně.
73'
Bećiraj (Černá Hora) fauloval uprostřed hřiště Dinijeva.
71'
Černá Hora právě vstřelila branku!
Tak tohle střídání se trenérovi povedlo! Gianni De Biasi vytřepal z rukávu IGORA IVANOVIĆE a ten se mu okamžitě odvděčil. Čisté svědomí nemá stoper Mustafazade, který se při rozehrávce nechal hloupě okrást o míč. Po jeho chybě Ivanović Balajeva hodně šťastně prostřelil.
71'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Aleksandar Boljević, přichází Igor Ivanović.
71'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Dino Islamović, přichází Fatos Bećiraj.
68'
K překvapivé střele z dálky se odhodlal Husejnov, bohužel pro Ázerbájdžán neměl přesnou mušku.
66'
Černá Hora spolehlivě odvrátila roh.
64'
Do karetního mariáše se přidal Namik Alaskarov (Ázerbájdžán). A to už sudí ze Španělska musí krotit emoce, jinak se mu zápas brzy vymkne z rukou.
63'
V osobním souboji si nebral servítky ani Aleksandar Boljević (Černá Hora). Také jemu tak Ricardo de Burgos pohrozil vyloučením.
63'
Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Marko Bakić, přichází Nebojša Kosović.
62'
Jako utržený od řetězu vlétl do Hajijeva Marko Bakić (Černá Hora) a za nebezpečný skluz vidí žlutou kartu.
61'
Ital Gianni De Biasi (Ázerbájdžán) provedl čtyři z pěti možných výměn. Pomůže to jeho mužstvu zvrátit nepříznivý stav?
61'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Rahim Sadychov, přichází Hajiaga Hajijev.
61'
60'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ali Ghorbani, přichází Ramil Šejdajev.
60'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Džohšgun Dinijev.
58'
Ofsajdová past sklapla také na druhé straně. Litovat toho může Boljević (Ázerbájdžán).
57'
A při dalším útoku se Ghorbani (Ázerbájdžán) nechal nešťastně chytit v ofsajdu.
56'
Na opačné straně se Jamalov (Ázerbájdžán) marně snažil rozeběhnout Sadychova.
54'
Už už napřahoval Jovetić (Černá Hora) ke střele. Centrovaný balon k němu ale nedorazil, protože ho na poslední chvíli odhlavičkoval obránce.
53'
Ruka! Fotbal s volejbalem zaměnil ve středu hřiště Ghorbani (Ázerbájdžán).
51'
Domácí rozvinuli na levé straně zajímavou akci. Islamović odtamtud narýsoval kolmici pro Jovetiće a ten rychlou ranou přinutil Balajeva lehnout na zem.
48'
Vukčević (Černá Hora) se diví, že sudí odpískal jeho "faul" na Sadychova. A já mu dávám za pravdu, rozhodčí v tomto případě celý průběh otočil.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Maxim Medveděv, přichází Azer Salahli.
46'
Až na jeden atribut jsou statistiky víceméně vyrovnané. Výjimku tvoří jen střely na bránu a s ním související skóre. Zatímco Ázerbájdžán za celých pětačtyřicet minut mezi tři tyče nevystřelil, Černá Hora si za stejnou dobu připsala dva střelecké pokusy, z nichž jeden skončil v síti. Největší radost pochopitelně projevil Stevan Jovetić, jenž svým 27. gólem za reprezentaci vylepšil vlastní národní rekord.
Držení míče: 47% : 53%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:4.
Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:8.
45+1'
45'
I díky němu mohl na opačné straně střílet Alaskarov (Ázerbájdžán). Po náročném sprintu už však neměl dost sil na tvrdou a vlastně ani přesnou ránu.
44'
Balajev (Ázerbájdžán) musel vyběhnout z brány až na okraj vápna, aby dostihl míč před dobíhajícím útočníkem.
42'
Faul se stal před šestnáctkou, takže domácí měli ideální možnost skórovat. Jovetić se proto rozhodl pro přímou střelu, jenže ze záklonu přestřelil.
41'
Na konci poločasu viděl za zákrok na Hakšabanoviće žlutou kartu Badavi Husejnov (Ázerbájdžán).
39'
Stejně dopadl jeho kolega Ghorbani (Ázerbájdžán), jenž se rovněž rozhodl pro zakončení hlavou.
37'
A toho využili hosté. Mustafazade si pak vyšplhal na centr z rohového kopu, ale v krkolomné pozici nedokázal přesně srovnat mířidla.
35'
Míč teď velmi často mění svého majitele.
33'
I teď to byla zajímavá rozehra. Před vápnem totiž číhal připravený Jovetić (Černá Hora), tomu ale pro tentokrát střela nesedla.
32'
Rohový kop uvidíme na opačné straně. Rozehrát se ho právě chystá Hakšabanović (Černá Hora) a vzpomeňme, jak to dopadlo v 9. minutě.
31'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
30'
Tak nakonec ne. Sadychov (Ázerbájdžán) se podle sudích dotkl míče poslední a musí se smířit s odkopem.
29'
Hosté rozběhli útok po straně. Sadychov v něm Vujačiće nepřehrál, ale aspoň získal roh.
27'
Tam svedli souboj o míč Alaskarov (Ázerbájdžán) se Simićem a prvně jmenovaný v něm byl faulován.
26'
Hra zabředla do středu hřiště.
24'
Během další akce se Ghorbani (Ázerbájdžán) nestihl včas vrátit z ofsajdu.
22'
Po zásahu brankáře vznikla uvnitř vápna skrumáž a Garajev (Ázerbájdžán) z ní roztřepetal boční síť.
21'
Hosté následně vyprodukovali dvě zblokované střely, po té poslední budou navíc kopat roh.
19'
Bakić (Černá Hora) měl příležitost náskok svého týmu navýšit. Při náběhu k šestnáctce dostal balon proti noze, ale napálil ho jen do přesného středu brány.
17'
Ofsajd a v něm Hakšabanović (Černá Hora).
16'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
14'
Bohužel pro Ázerbájdžán nic. Proti míči totiž vystoupil Vujačić a odkopl ho do bezpečí.
13'
Teprve teď můžou hosté experimentovat na útočné půlce. Sám jsem zvědavý, co tam ofenzivní duo Ghorbani, Sadychov vymyslí.
11'
Garajev (Ázerbájdžán) byl při průchodu středem hřiště nedovoleně atakován Vukčevićem.
9'
Od začátku se ukazuje, že favorit nic neponechá náhodě. Na Hakšabanovićův roh si v bezprostřední blízkosti brány naskočil STEVAN JOVETIĆ a jako správný kapitán poslal svůj tým do vedení.
8'
Mírnou územní převahou disponující Černá Hora vybojovala v utkání první roh.
6'
Jenže nešika Jamalov (Ázerbájdžán) zahrál při zpracování rukou, a jeho tým tak balon ztrácí.
4'
V něm došlo na souboj mezi Raspopovićem a Sadychovem, sudí po něm přisoudil míč hostům.
3'
Tradiční oťukávaná se přemístila do středu hřiště.
2'
A u rohového praporku vybojovali aut, po kterém se Ghorbani (Ázerbájdžán) provinil útočným faulem.
1'
Na liduprázdném stadionu provedli výkop hosté.
1'
Oficiální nástup, hymny i samotný los stran – to vše už je za námi. Zápas Ligy národů mezi Černou Horou a Ázerbájdžánem tak může začít!
Zápas bude provázet i jedna rarita. Žádný z reprezentačních týmů totiž nemá za trenéra krajana. Černou Horu koučuje Bosňan Faruk Hadžibegić a lavičku Ázerbájdžánu má na povel Ital Gianni De Biasi.
Fotbalisté se v tuto chvíli rozcvičují.

Černá Hora: Mijatović – Raspopović, Vujačić, Simić, R. Radunović – Bakić, N. Vukčević – Boljević, Jovetić (C), Hakšabanović – Islamović.
Náhradníci: Petković, Dragojević – Šofranac, M. Janković, Bećiraj, Hočko, M. Vukčević, B. Jankovič, Kosović, Raičković, Ivanović, Bulatović.

Ázerbájdžán: Balajev – Medveděv (C), Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk – Alaskarov, Garajev, Jamalov, A. Husejnov – Ghorbani, Sadychov.
Náhradníci: Mahammadalijev, Bajramov – Salahli, Mustafajev, Abdullajev, Dinijev, Šejdajev, Badalov, Hajijev, Ibrahimli, Sejdijev, M. Abbasov.

Rozhodčí: de Burgos – del Palomar, Cebrián.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Černá Hora – Ázerbájdžán.
Tabulka (po 2. kole):

1. Černá Hora – 6 bodů (3:0)
2. Lucembursko – 3 body (2:2)
3. Ázerbájdžán – 3 body (2:2)
4. Kypr – 0 bodů (0:3)
Ázerbájdžán odehrál svá utkání takzvaně na střídačku. A zatímco doma s Lucemburskem nečekaně prohrál, venku na Kypru překvapivě vyhrál. Po dvou kolech tak má tým Itala Gianni De Biasiho tři body, jejichž počet se ještě před odvetami pokusí navýšit. Jedině tak se Ázerbájdžán udrží ve hře o postup, v případě porážky by to byla už jen utopie.
Černá Hora se po dvou venkovních duelech vůbec poprvé představí doma. A hlavním městě Podgorici bude obrovským favoritem. Už jen proto, že zápasy na Kypru i v Lucembursku její hráči zvládli a s maximálním počtem bodů vedou tabulku. Zájmem postoupit se svěřenci bosenského kouče Faruka Hadžibegiće netají a k vytouženému cíli dnes chtějí udělat další krok.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítejte u sledování textové on-line reportáže z utkání Černá Hora – Ázerbájdžán, které se odehraje v rámci 3. kola Ligy národů od 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.