Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bělorusko : San Marino - 8. září 2018   18:00

Bělorusko
Bělorusko
4' Stasevič  • 26' Dragun  • 67' Saroka  • 87' Dragun  • 90+1' Kovalev
5:0
(2:0)
San Marino
San Marino
Bělorusko
Černik – Šitov, Martynovič (C), Politevič, Volodko – Majevski, Bressan, Dragun – Stasevič (75. Kovalev), Laptěv (56. Saroka), Nechajčik (67. Balanovič).
Schärer – De Almeida, Zogaj (všichni Švýcarsko).
Stadion Dinamo (Minsk)
San Marino
Benedettini – Cesarini (81. Rinaldi), Simoncini (C), Biordi – Battistini, Lunadei, Giardi, Gasperoni (63. Hirsch), Palazzi – Berardi, Vitaioli (62. Tomassini).

To je ode mě vše, na počtenou.
Běloruská reprezentace vstoupila do Ligy národů očekávanou vysokou výhrou nad San Marinem, fotbalového trpaslíka v Minsku zdemolovala 5:0.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 18:1. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:12.
90+4'
90+3'
Dragun (Bělorusko) ještě stihl faulovat Rinaldiho a to je zřejmě to poslední, co se v utkání stane.
90+1'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Demolice chabé sanmarinské defenzivy pokračuje i v nastaveném čase. Poté, co Dragun při snaze završit hattrick trefil pouze tyč, dorazil míč do sítě střídající JURI KOVALEV.
90'
Zápas potrvá ještě čtyři minuty.
87'
Svůj druhý zásah na pažbě může oslavovat STANISLAV DRAGUN! Perfektně si nasprintoval do otevřené obrany a hlavou zvýšil už na 4:0.
85'
Tak jsme se dočkali, první sanmarinskou střelu na branku vyslal z dálky Hirsch.
83'
A vymyslel to velice dobře! Od rohového čtvrtkruhu kopající Bressan (Bělorusko) vyprodukoval klasický centr do vápna, tam se od jednoho ze svých strážců dokonale odpoutal Martynovič a Benedettini měl co dělat, aby udržel míč před brankovou čárou.
82'
Téměř po dvaceti minutách budeme svědky rohového kopu, rozehrát se ho chystá Bressan (Bělorusko).
81'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Cesarini, přichází Rinaldi.
78'
San Marino se s bídou podívalo k půlící čáře.
77'
Tohle se dvakrát nepovedlo. Zbytečně dlouhým nákopem domácí odevzdali míč svému soupeři.
75'
Střídání v týmu Bělorusko: víc už toho nepředvede Stasevič, ukázat své kvality může Kovalev.
74'
Nebezpečí znamenala hned další akce. Po sražené přihrávce se na zadní tyčce dostal do šance Volodko (Bělorusko), jeho pokus bez přípravy zmíněnou tyčku "olízl".
72'
Saroka (Bělorusko) si nepohlídal ofsajdovou linii.
71'
To donutilo Hirsche (San Marino) k faulu. Navíc přichází trest mající podobu žluté karty.
69'
Bělorusko zvyšuje své procento držení míče.
67'
Penaltovým katem se stal ANTON SAROKA. Mířil přesně k tyči, Benedettini se natahoval marně.
67'
Střídání v týmu Bělorusko: Nechajčik přenechal své místo odpočatému Balanovičovi.
66'
Pozor! Biordi (San Marino) uvnitř vápna podrazil Šitova. Rozsudek zní jasně: penalta!
65'
Roh pro Bělorusko. A ještě jeden. Ani napodruhé to nebylo to pravé ořechové.
63'
Střídání v týmu San Marino: na lavičku zamířil také Gasperoni, opačným směrem se vydal Hirsch.
62'
Střídání v týmu San Marino: zatímco hřiště opouští Vitaioli, za lajnou už netrpělivě přešlapává Tomassini.
60'
Pak si ho do parády znovu vzali domácí fotbalisté. A nevymysleli vůbec špatnou akci, akorát jim to nepřesnou střelou z jedničky pokazil Stasevič.
59'
Hosté na chvíli podrželi míč u středového kruhu.
57'
Prakticky okamžitě po nástupu na trávník se Saroka (Bělorusko) dostal do příležitosti. Vyšplhal si na zprava centrovaný míč, který odhlavičkoval nad branku.
56'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odešel Laptěv, místo něj nastoupil Saroka.
55'
Povedený křižný pokus minul tyč. Od pravého okraje vápna ho po zemi vyslal Šitov (Bělorusko).
52'
Z prohraného souboje s Cesarinim si Laptěv (Bělorusko) odnesl žlutě zbarvený kartonek.
52'
Zájem uvést své jméno do listiny střelců projevil také Bressan (Bělorusko). A moc mu k tomu nechybělo! Rána vyprodukovaná zpoza vápna prosvištěla asi metr vedle levé tyčky.
51'
Zpátky dostal balon Dragun (Bělorusko) a dokonce se odhodlal ke střelu, tu zpoza vápna poslal nad.
50'
Stasevičem kopnutý centr odvrátila důsladná sanmarinská defenzivní řada do bezpečných prostor.
49'
U rohového praporku zápolící Nechajčik (Bělorusko) vybojoval pro svůj tým rohový kop
47'
Střet Martynoviče s Vitaiolim vyhodnotil Sandro Schärer jako faul hostujícího fotbalisty.
46'
Po jednostranném průběhu první pětačtyřicetiminutovky vede Bělorusko nad San Marinem 2:0. Nevídané množství šancí přetavila v góly dvojice Stasevič, Dragun. Defenzivně hrající trpaslík ze San Marina se za celou dobu propracoval k jediné střele mimo branku a dá se očekávat, že po změně stran bude bojovat o odvrácení hrozícího debaklu.
45+1'
45'
Úvodní půle ještě potrvá minutku.
44'
Při tom další sice nechali vypálit Draguna, ale mrzet je to nemuselo. Rána vyprodukovaná z téměř nulového úhlu totiž neměla žádnou naději na úspěch.
43'
Hosté zodpovědně odbránili rohový kop.
40'
Lunadei (San Marino) záměrně zahrál rukou. S vědomím, že tohle nesmí, přijal trest pokorně.
39'
Hosté konečně vystrčili růžky. Z hranice vápna střílející Gasperoni vysoko přestřelil.
38'
Po rohovém kopu byl znovu v hledáčku kamer Stasevič (Bělorusko), tentokrát hlavičkoval mimo.
37'
Stasevič (Bělorusko) se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Benedettinim, brankáře však z bezprostřední blízkosti nepokořil!
35'
Jakmile se k balonu dostal Giardi (San Marino), tak ho aspoň odkopl k půlící čáře.
33'
Sanmarinská obrana stále neví, kam dříve skočit.
31'
Přesně seřízená mířidla neměl z uctivé vzdálenosti zakončující Bressan (Bělorusko).
28'
Bezradně působící San Marino mělo velké štěstí, že neinkasovalo potřetí! Dragun se před malým vápnem vyhoupl do vzduchu, aby nechal vyniknout brankáře Benedettiniho.
26'
Náskok domácího týmu zdvojnásobil STANISLAV DRAGUN! Ve vápně si na hlavu nechal posadit Nechajčikem centrovaný balon a ten usměrnil mimo Benedettiniho dosah. I když podle opakovaných záběrů si gólman na míč lehce sáhl.
23'
Tu hlavní rozhodčí ani nemusel schovávat, protože o chvíli později Politevič (Bělorusko) skluzem bolestivě zasáhl Berardiho.
22'
Simoncini (San Marino) dostal za faul žlutou kartu.
21'
A tak mohli znovu zahrozit domácí. Volného míče se uvnitř pokutového území ujal aktivní Dragun a prudkou ranou z penaltového puntíku pořádně vyprášil Benedettiniho rukavice!
19'
Poprvé v utkání se posunuli dopředu, ale Giardi (San Marino) se po ztrátě míče provinil faulem.
17'
V ofsajdovém postavení stojícího Laptěva nastřelil některý z jeho spoluhráčů. Hosté tím získávají klid na rozehrávku nepřímého volného kopu.
14'
Dragun (Bělorusko) během chviličky zahodil druhou gólovku! Znovu zakončoval z levé strany šestnáctky. Tentokrát zamířil na bližší brankovou konstrukci a rozvlnil její boční část.
13'
Mohlo to být už 2:0! Blízko blizoučko k navýšení skóre měl Dragun, který po přijetí míče na levé straně vápna orazítkoval vzdálenější tyčku.
11'
Po centru z nařízené standardky zakončoval hlavou Dragun (Bělorusko) vysokou nad břevno.
10'
Na nemohoucnost svého týmu se už dále nemohl dívat Vitaioli (San Marino). Z frustrace nepřiměřeně atakoval Šitova a stal se napomenutým hráčem.
9'
San Marino se ubránilo dalšímu rohovému kopu.
7'
Tak tentokrát ne, protože po plynule rozehrané akci uvízl Laptěv (Bělorusko) v ofsajdu.
6'
Domácí mohou udeřit i díky rohovému kopu.
4'
Má předchozí slova gólově podtrhl IGOR STASEVIČ! Nikým neatakován si na levé straně šestnáctky počkal na Laptěvovu přihrávku předbrankovým prostorem, aby mohl poslat míč za záda přesunujícího se Benedettiniho.
1'
Bělorusové vlétli na své soupeře ve velkém stylu. Hned v první minutě se po centru zprava objevil v šanci Laptěv, který si naběhl na bližší tyč a zblízka poslal balon těsně kolem ní!
1'
V běloruském hlavním městě je vše připraveno k zahájení historicky prvního vzájemného utkání mezi běloruskou a sanmarinskou reprezentací.
Na stadionu Dinamo se rozezní národní hymny.
Švýcarský arbitr Sandro Schärer společně se svými krajany přivedl reprezentanty na hrací plochu.

Bělorusko: Černik – Šitov, Martynovič (C), Politevič, Volodko – Majevski, Bressan, Dragun – Stasevič, Laptěv, Nechajčik.
Náhradníci: Gutor, Klimovič – Poljakov, Kovalev, Šikauka, Korzun, Saroka, Kendyš, Sivakov, Matvejčik, Rios, Balanovič.

San Marino: Benedettini – Cesarini, Simoncini (C), Biordi – Battistini, Lunadei, Giardi, Gasperoni, Palazzi – Berardi, Vitaioli.
Náhradníci: Simoncini, Zavoli – Tosi, Angelini, Brolli, Rinaldi, Grandoni, Hirsch, Golinucci, Tomassini.

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Zogaj (všichni Švýcarsko).

Liga D – skupina 2, složení týmů

Roli nejžhavějšího aspiranta na postup zastává Bělorusko, o druhou příčku by si to mělo rozdat Lucembursko a Moldavsko, zatímco fotbalový trpaslík San Marino je jako pokaždé jen do počtu.
Všechny fotbalové fanynky a fanoušky vítám u sledování textové on-line reportáže z utkání Bělorusko – San Marino, které se odehraje od 18 hodin v rámci Ligy národů. U klávesnice se těší Lukáš Jasoněk.