Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Lotyšsko - 9. září 2018   18:00

Gruzie
Gruzie
77' Okriašvili
1:0
(0:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
Gruzie
Loria – Kakabadze, Kverkvelia, Kašia, Navalovski – Kankava (C), Kvekveskiri – Okriašvili (81. Gvilia), Kazaišvili (90+1. Chočolava), Čakvetadze (86. Papunašvili) – Kačarava.
Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni GRE)
Boris Pajčadze Dinamo Arena, Tbilisi
Lotyšsko
Vanins (C) – Gabovs, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Rugins (78. Savalnieks), Fertovs, Isajevs – Lukjanovs (81. Rakels), Gutkovskis (73. Šabala), Karašausks.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:10.
Je dobojováno. Gruzínská reprezentace si upevnila první příčku ve skupině 1 v rámci Ligy národů D vítězstvím 1:0 nad Lotyšskem. Domácí měli jednoznačnou převahu v prvním poločase a v tom druhém se Lotyši výběru Vladimíra Weisse sice dokázali herně vyrovnat, po faulu Maksimenka ale Gruzínci zahrávali penaltu, z níž Okriašvili obstaral jediný gól utkání.
90+5'
90+4'
Karašausks se nyní zapomněl daleko za ofsajdovou hranicí, hra je přerušena a Loria s rozehrávkou pochopitelně vůbec spěchat nebude.
90+3'
Roberts Savalnieks se dostal k odraženému míči kousek za hranicí pokutového území a bez váhání vypálil, jeho nepřesná střela ale Loriu neohrozila.
90+2'
Kankava hrál rukou, za což jej sudí napomenul žlutou kartou.
90+1'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kazaišvili, přichází Chočolava.
90'
Už známe i délku nastavení, které bude hned čtyřminutové.
89'
Lotyši vybojovali rohový kop, Karašausksův centr z pravé strany ale Loria dokázal vyboxovat do bezpečí.
87'
Šabalova kolmice do pokutového území nikoho ve vínovém dresu nenašla, načež Loria ukryl balon ve své náruči.
86'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Čakvetadze, přichází Papunašvili.
85'
Gruzínci vybojovali rohový kop, z toho se jim ale nepodařilo ohrozit Vaninse. Hosté už zakládají další protiútok.
84'
Gruzínci zatím velmi srdnatě brání svůj těsný náskok, nyní navíc střídající Gvilia zavezl míč až na útočnou polovinu.
82'
Střídající Valerijs Šabala posunul míč k volnému Karašausksovi, jehož pokus sice Loria vyrazil jen před sebe, hosté už ale kvůli ofsajdu následně nemohli pokračovat ve hře.
81'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Lukjanovs, přichází Rakels.
81'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Okriašvili, přichází Gvilia.
80'
Na stadionu ve Tbilisi se již pomalu rozbíhá závěrečná desetiminutovka utkání, nechme se překvapit, zdali Lotyši budou mít dostatek sil na vyrovnání.
78'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Rugins, přichází Savalnieks.
77'
Gruzie právě vstřelila branku!
Exekuce pokutového kopu se nakonec ujal TORNIKE OKRIAŠVILI, který chladnokrevně poslal míč do Vaninsova protipohybu. Gruzínci jdou čtvrt hodiny před koncem do vedení!
76'
Právě Giorgi Čakvetadze byl nyní uvnitř pokutového území faulován Maksimenkem, Gruzínci budou zahrávat penaltu!
75'
Kvekveskiri našel na pravém okraji pokutového území volného Čakvetadzeho, jeho nákop do předbrankového prostoru byl ale zblokován.
74'
V posledních minutách svěřenci Vladimíra Weisse opět převzali iniciativu, nechme se překvapit, co nabídne koncovka tohoto dramatického utkání.
73'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Gutkovskis, přichází Šabala.
72'
Kačaravu v nadějné pozici zradilo zpracování, balon se od jeho kopačky dokutálel až do náruče lotyšského gólmana.
70'
Domácí kapitán Kankava se na hranici pokutového území odhodlal ke střele z voleje, jeho projektil ale těsně minul pravou tyč!
69'
Kakabadzeho centr do pokutového území byl zblokován, Maksimenkovi se poté ale nepodařilo dostat balon do bezpečí, a tak ještě akce Gruzie může pokračovat.
68'
Kankava to nyní schytal od Karašauskse, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
66'
Tribuny už explodovaly radostí, Čakvetadzeho gól ale kvůli ofsajdu neplatí!
65'
Ani tato rána Okriašviliho sice nemířila mezi tři tyče, Vanins ale raději vyrazil balon do zámezí – roh pro Gruzii.
63'
Z velké dálky to teď zkusil Kazaišvili, jeho nepříliš povedený pokus ale proletěl vysoko nad břevnem.
62'
Lotyšský obránce Vjačeslavs Isajevs fauloval Čakvetadzeho a poté navíc nehezky došlápl. Isajevs je sice v bolestech, žluté kartě se ale nevyhnul.
61'
Zatímco v prvním poločase se hrálo prakticky na jednou bránu, v tom druhé Lotyši začínají vystrkovat růžky. Skóre ale i po hodině hry zůstává bezbrankové.
60'
Lukjanovs vybojoval míč ve středu hřiště a poté se pokusil vyslat na zteč Gutkovskise, ten ale na prudce letící pas nedosáhl.
58'
Čakvetadzeho centr do pokutového území usměrnili lotyšští zadáci pouze ke Kvekveskirimu, tomu ale rána z voleje ani trochu nesedla.
57'
Domácí z následné protiakce vybojovali rohový kop, jehož exekuce se ujme Čakvetadze.
56'
Gutkovskis se uvnitř pokutového území dostal k hlavičce, jeho pokus ale Loria tygřím skokem polapil!
55'
Karašausks v pádu nedosáhl na Ruginsův nákop do pokutového území, teď si museli gruzínští příznivci pořádně oddychnout.
53'
Maksimenko se opět zapojil do hry, jeho zranění tak naštěstí není vážnějšího charakteru.
52'
Hra už mezitím opět pokračuje. Kakabadzeho centr z pravé strany si Kazaišvili zpracoval až za brankovou linií, následovat tak bude jen další odkop od Vaninsovy svatyně.
51'
Maksimenko špatně došlápl a drží se za levý kotník, zdá se, že krajní zadák Lotyšska bude muset alespoň prozatím zamířit do zámezí.
49'
Giorgi Kačarava si v hlavičkovém souboji s Dubrou pomohl nedovolenými prostředky, Lotyši tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
48'
Hostující gólman Vanins při odkopu od branky okatě zdržoval, za což jej sudí napomenul žlutou kartou.
47'
Gruzínci se hned na začátku druhé půle usadili na útočné polovině, u míče je nyní stoper Kašia.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
V nastavení už se na tbiliském stadionu ani jeden z týmů k žádné kloudné akci nedostal, po první půli tak platí bezbrankový stav. Gruzínci zatím byli jasně aktivnější a povětšinou drželi balon na svých kopačkách, žádnou vyloženě gólovou akci si ale nevytvořili.
45+1'
45'
Řecký arbitr Papapetrou nastavil nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Na držení míče je to v závěru první půle 67% ku 33% ve prospěch svěřenců Vladimíra Weisse, Lotyši ale stále drží bezbrankový stav.
43'
Dalekonosný Maksimenkův nákop na útočnou polovinu postrádal přesnost, míč žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
42'
V závěrečné pasáži první půle už se na trávníku nic převratného neděje, oba týmy si především hlídají zadní vrátka.
40'
Fertovs obětavě padl do rány Kvekveskirimu, tentokrát tak Vanins mohl zůstat v klidu.
39'
Domácí nyní zahrávali přímý kop, jehož exekuce se ujal kapitán Kankava, jeho dalekonosný pokus si ale Vanins pohlídal.
37'
Lukjanovs našel na levém křídle volného Maksimenka, který si ale na centr netroufl a Gruzínci následně odkopli balon do bezpečí.
36'
Lotyši nyní zahrávali svůj první rohový kop, centr Karašauskse z pravé strany ale nikoho ve vínovém dresu nenašel.
34'
Gruzínští fotbalisté se nyní opět snadno dostali na útočnou polovinu a Giorgi Čakvetadze to vzal následně na sebe, jeho dalekonosný projektil byl ale spíše propagačního charakteru a Vanins snadno zasáhl.
33'
Čakvetadzeho pokus o individuální průnik měl jepičího života, domácí středopolař navíc krátce po ztrátě míče fauloval Lukjanovse.
31'
Ten ale nikoho ve vínovém dresu nenašel, zatím jasně aktivnější fotbalisté Gruzie už zakládají další útočnou akci.
30'
Kakabadze na útočné polovině zbytečně stáhl k zemi Karašauskse, hostující gólman Vanins už si pomalu chystá míč k dalšímu odkopu.
28'
Minulé vzájemné utkání ovládla Gruzie jednoznačně 5:0, v tomto soutěžním duelu ale Lotyši stále drží bezbrankový stav.
27'
Vanins nechal zkušeně projít Čakvetadzeho přetažený centr do zámezí, nyní bude mít lotyšský gólman spoustu času na rozehrávku.
25'
Čakvetadzeho nákop na rozběhnutého Navalovského byl příliš prudký, balon skončil v autu a vhazovat budou Lotyši.
24'
S nedovolenými zákroky se roztrhl pytel, tentokrát byl faulován domácí kapitán Kankava.
22'
Krátce poté ale Isajevs fauloval Kašiu, Gruzínci už pomalu zakládají další protiakci.
21'
Po Kankavově faulu ve středovém kruhu je hra přerušena a hosté budou mít po delší době čas a klid na rozehrávku.
19'
Kazaišvili se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči a bez váhání vypálil, jeho přízemní rána ale proletěla těsně vedle levé tyče!
18'
Z této standardní situace ale domácí nezahrozili, Čakvetadzeho centr sice našel hlavu Kašii, tomu ale zakončení nesedlo.
16'
Karašausks pro jistotu odhlavičkoval míč do zámezí, svěřenci Vladimíra Weisse tak budou mít k dispozici rohový kop.
15'
Kačaravův dalekonosný projektil byl značně nepřesný, následný odkop lotyšského gólmana Vaninse ale doletěl pouze ke Kašiovi.
14'
Maksimenko se vydal kupředu po levém křídle, jeho následný nákop do pokutového území ale nikoho ve vínovém dresu nenašel a Loria okamžitě poté založil další protiakci Gruzie.
12'
Giorgi Čakvetadze se skácel k zemi na hranici pokutového území, řecký sudí Papapetrou ale nechává ve hře pokračovat.
11'
Kvekveskiriho nákop do pokutového území zamýšleného adresáta Okriašviliho nenašel, domácí ale krátce poté vybojovali autové vhazování.
9'
Čakvetadzeho pokus zpoza hranice pokutového území byl zblokován, domácí ale ještě mohou pokračovat v akci.
8'
Gruzínští fotbalisté jsou v úvodu utkání jasně aktivnějším týmem, hra Lotyšů zatím působí velmi ustrašeně a zmatečně.
6'
Nákop na rozběhnutého Čakvetadzeho byl příliš prudký, balon skončil v autu a vhazovat bude lotyšský zadák Gabovs.
5'
Aleksandrs Fertovs ukončil zmatky v lotyšské obraně odkopem míče do bezpečí, balon je ale opět v moci gruzínských fotbalistů.
4'
Skutečně tomu tak bylo. Čakvetadze ale daleko nedostal, hosté ale poté odevzdali míč zpět Gruzíncům.
3'
Svěřenci slovenského trenéra Vladimíra Weisse nyní zakládají další akci až od stopera Kašii, zdá se, že Gruzínci opět zaútočí po levém křídle.
2'
Navalovski z levé strany odcentroval míč do pokutového území, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu a Lotyši poté zakopli balon do bezpečí.
1'

Gruzie: Loria – Kakabadze, Kverkvelia, Kašia, Navalovski – Kankava (C), Kvekveskiri – Okriašvili, Kazaišvili, Čakvetadze – Kačarava.
Náhradníci: Kvaškvadze, Kupatadze – Chočolava, Kiteišvili, Aburjania, Šergelašvili, Merebašvili, Tabidze, Papunašvili, Jigauri, Gvilia, Mčedlidze

Lotyšsko: Vanins (C) – Gabovs, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Rugins, Fertovs, Isajevs – Lukjanovs, Gutkovskis, Karašausks.
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Solovjovs, D. Ikaunieks, Šabala, Višnakovs, Rakels, Torres, Savalnieks, Uldrikis

Rozhodčí: Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou (všichni GRE).
Gruzínci vstoupili do skupiny 1 vítězstvím 2:0 v Kazachstánu, zatímco Lotyši doma pouze bezbrankově remizovali s Andorrou. Gruzie tak má zatím ze všech čtyř týmů ve skupině nejlépe našlápnuto za postupem do Ligy C.
Srdečně vítám všechny fotbalové příznivce u sledování duelu Ligy D v rámci UEFA Ligy národů, v němž Gruzie změří síly s reprezentací Lotyšska. Tak si to od 18 hodin nenechte ujít!