Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Gruzie - 16. října 2018   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
0:3
(0:2)
Gruzie
Gruzie
8' Kankava   • 29' Gvilia   • 61' Chakvetadze
Lotyšsko
Vanins (C) – Zulevs, Jagodinskis, Dubra, Maksimenko – Fertovs (46. Isajevs), Tarasovs, Ciganiks – Rakels – Karasauskas (70. Ikaunieks), Gutkovskis (71. Šabala)
Petr Ardeleanu – Ivo Nádvorník, Jakub Hrabovský (vš. CZE)
Daugavas stadion, Riga
Gruzie
Loria – Dvali, Kashia, Khocholava, Kakabadze – Chakvetadze (89. Zarandia), Kvekveskiri, Kankava (C) (34. Aburjania), Merebashvili (80. Jigauri) – Gvilia – Vako

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:13.
Je konec. Gruzie dnes zvítězila jasně 3:0 a zajistila si postup do Ligy C. Už ve 3. minutě mohl poslat hosty do vedení Vako, ale neproměnil pokutový kop. V 8. minutě se Gruzie dostala už do vedení, když se prosadil Kankava. Následně se hra dost vyrovnala, ale ve 29. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, když se prosadil Gvilia. V 61. minutě předvedl Giorgi Chakvetadze skvělé sólo, které okořenil gólem a Gruzie vedla už 3:0. Lotyšsko se sice snažilo, ale nedokázalo si nic vypracovat.
90+3'
90+3'
Ikaunieks se otočil kolem hráče, ale jeho následná střela skončila v moci Lorii.
90+1'
Jigauri to zkusil z dálky, ale přestřelil.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chakvetadze, přichází Zarandia.
89'
Posléze přišla střela, ale ta letěla jen nad bránu Gruzie.
88'
Nyní Lotyšsko získalo rohový kop z levé strany.
86'
Hosté získali aut na polovině soupeře a zápas už se pouze dohrává.
84'
Vako to udělal velmi dobře, ale následná střela skončila pouze vedle brány.
82'
Domácí nyní získali autové vhazování na své polovině.
80'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Merebashvili, přichází Jigauri.
78'
Posléze se dopředu dostala Gruzie, ale následná střela letěla jen nad bránu.
76'
Následný roh nebyl nebezpečný, ale Lotyšsko zůstává u míče.
74'
Lotyšsko se snaží, ovšem dnes mu to prostě nejde a i další centr z pravé strany byl zblokován a následuje tak rohový kop.
72'
Posléze Lotyšsko získalo rohový kop, ale ten nic nepřinesl.
71'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Gutkovskis, přichází Šabala.
70'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Karasauskas, přichází Ikaunieks.
70'
Následná střela ale byla zblokována.
68'
Nyní se hostující hráč provinil faulem a Lotyšsko má přímý kop z hodně dobré pozice.
67'
Hra není ve druhém poločase příliš atraktivní a až na jeden gól Gruzie jsme se nedočkali ničeho vážnějšího.
65'
Ovšem ani tento roh nic vážnějšího nepřinesl a dopředu může něco vymyslet Lotyšsko.
63'
Hosté nyní získali rohový kop z levé strany.
61'
Gruzie právě vstřelila branku!
Hosté jdou už do tříbrankového vedení a tady je pravděpodobně rozhodnuto, jelikož skvělé sólo předvedl GIORGI CHAKVETADZE, který se vyhnul skluzu na levé straně, poté se dostal až do vápna i přes obránce a následně zakončil k levé tyči do protipohybu brankáři Vaninsovi, který se sice míče dotkl, ale nevyrazil jej.
59'
Posléze přiletěl centr do vápna z nohy hostujícího hráče a Gvilia se dostal ke hlavičce, ovšem tu chytil Vanins.
57'
Pokus domácích projít po pravé straně se nevydařil a u míče je soupeř.
55'
Hosté měli menší problémy s kombinací na své polovině hrací plochy a posléze se ocitl útočník Gruzie v ofsajdu.
53'
Gruzie nyní má míč ve své moci a bude u něj v podobě autového vhazování.
51'
Opět se Lotyšsko dostalo dopředu, ale ani tento centr nic vážnějšího nepřinesl.
50'
Nepříjemnou skákavou střelu musel likvidovat Loria.
48'
Opět je hra přerušena, když skončil ležící na zemi Chakvetadze.
46'
Gutkovskis poslal hostujícího hráče k zemi a uviděl žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Fertovs, přichází Isajevs.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
První poločas je u konce a Gruzie zatím vede 2:0. Už ve 3. minutě mohl poslat hosty do vedení Vako, ale neproměnil pokutový kop. V 8. minutě se Gruzie dostala už do vedení, když se prosadil Kankava. Následně se hra dost vyrovnala, ale ve 29. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, když se prosadil Gvilia.
45+2'
45+2'
Opět se Gruzie dostala dopředu, ale i tentokrát byla střela zblokována a následuje rohový kop.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
45'
Přihrávka do vápna z kopačky Rakelse skončila jen u hostujícího brankáře.
43'
Vanins si poradil i s další střelou z dvaceti metrů.
41'
Centr Gruzie skončil pouze v zámezí.
40'
Lotyšsko se vydalo dopředu po levé straně, ale následně získali aut hosté.
38'
Gruzie tak získala rohový kop.
37'
Hosté se dostali dopředu po pravé straně, ale Karasauskas skluzem zamezil centru z pravé strany.
35'
Posléze Gruzie získala volný kop z pravé strany.
34'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kankava, přichází Aburjania.
31'
Gruzie se dostala dopředu, ale následná střela byla zblokována a bude z toho rohový kop.
29'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! VALERIANE GVILIA dostal fantastickou přihrávku do vápna od Chakvetadzeho, který se sekl míč a posléze ho poslal na spoluhráče a následně si Gvilia poradil zkušeně a procedil míč brankáři mezi nohama. Asistence: Chakvetadze.
28'
Posléze to byl Karasauskas, který se dostal do zakončení, ale v záklonu přestřelil hostující bránu.
27'
Ciganiks to zkoušel z dálky, ale minul svatyni Gruzie a Loria tak bude mít odkop od své brány.
26'
Zatím je hra velmi vyrovnaná a hraje se nahoru dolů.
25'
Už to vypadalo pro Lotyšsko nadějně, ale nakonec byla přihrávka do vápna příliš dlouhá.
23'
Posléze se hosté dopustili nedovoleného zákroku ve středu hřiště.
22'
Rána hostujícího hráče nebyla nijak nebezpečná, jelikož skončila pouze vedle pravé tyče.
20'
Lotyšsko nyní získalo rohový kop, po kterém přišla nebezpečná hlavička, ovšem ta zamířila vedle brány.
18'
Následně se Gruzie dostala dopředu, ale Jagodinskis zblokoval finální přihrávku do vápna.
17'
Nyní přišel faul hostujícího kapitána ve středu hrací plochy.
15'
Ovšem ani tato standardní situace nic nepřinesla a u míče je Gruzie.
14'
Posléze domácí získali ještě rohový kop z levé strany a mají tak další příležitost na srovnání.
12'
Lotyšsko nyní získalo přímý kop a může srovnat stav utkání.
10'
Opět jsou u míče hosté, kteří se snaží dostat dopředu.
8'
Tak tohle byla pumelice, která snad protrhla síť a Gruzie jde do vedení! Domácí obrana zblokovala první střelu, ale posléze se míč odrazil k JABU KANKAVOVI a ten vypálil tvrdou střelu do pravé šibenice!
7'
Opět je to Gruzie, která se dostala dopředu a drží míč na polovině soupeře.
5'
Obrovská šance Lotyšska není proměněna, jelikož brankář Vanins vystihl stranu a chytil penaltu Vaka!
3'
Byla nařízena penalta pro Gruzii.
1'
Hosté se nyní provinili faulem a Lotyšsko tak získalo volný kop z levé strany.
1'

Lotyšsko: Vanins (C) – Zulevs, Jagodinskis, Dubra, Maksimenko – Fertovs, Tarasovs, Ciganiks – Rakels – Karasauskas, Gutkovskis
Náhradníci: Ikstens, Steinbors – Ikaunieks, Isajevs, Kurakins, Lukjanovs, Oss, Rugins, Savalnieks, Solovjovs, Šabala

Gruzie: Loria – Dvali, Kashia, Khocholava, Kakabadze – Chakvetadze, Kvekveskiri, Kankava (C), Merebashvili – Gvilia – Vako
Náhradníci: Kupatadze, Kvaskhvadze – Aburjania, Ananidze, Chanturishvili, Jigauri, Katcharava, Kiteishvili, Kvirkvelia, Navalovski, Tabidze, Zarandia

Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Ivo Nádvorník, Jakub Hrabovský (vš. CZE).
Lotyšsko v posledním zápase přivítalo na své půdě Kazachstán. V 16. minutě poslal hosty do vedení Zainutdinov, ale ve 40. minutě srovnal Karasauskas. Ve druhém poločase už gól nepadl a zápas skončil 1:1. Jediným střelcem je s jednou brankou Karasauskas.
Gruzie v posledním utkání přivítala Andorru. Už ve 33. minutě poslal domácí do vedení Vako. Posléze přišel gól až v 84. minutě, který rovněž vstřelil Vako a v 90+4. minutě poslal domácí do tříbrankového vedení Kankava. Andorra tak prohrála 0:3. Nejlepším střelcem je se dvěma góly Qazaishvili.
Tabulka skupiny D:

1. Gruzie 9 bodů skóre 6:0
2. Lotyšsko 2 body skóre 1:2
3. Kazachstán 2 body skóre 2:4
4. Andorra 2 body skóre 1:4
Ve 4. kole Ligy národů skupiny D se proti sobě utkají týmy Lotyšsko a Gruzie. Naposled se spolu tato mužstva utkala právě před měsícem v Lize národů na půdě Gruzie. V prvním poločase branka nepadla, ovšem v 77. minutě proměnil pokutový kop domácí Okriashvili. Gruzie tak vyhrála 1:0. Dnes se bude hrát na stadionu Daugavas v Rize. Tento stadion nabídne kapacitu pro 10 461 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Petr Ardeleanu a jeho asistenti Ivo Nádvorník a Jakub Hrabovský (vš. CZE). Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.