Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Kazachstán - 13. října 2018   18:00

Lotyšsko
Lotyšsko
40' Karasauskas
1:1
(1:1)
Kazachstán
Kazachstán
16' Zainutdinov
Lotyšsko
Vanins "C" – Savalnieks, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Lukjanovs, Isajevs (27. Fertovs), Rugins (67. Ciganiks), Karašausks (73. Gutkovskis) – Šabala, Rakels.
H. Lechner – A. Heidenreich, M. Kolbitsch
Daugavas Stadionā (Rīga (Riga)).
Kazachstán
Erić – Bejsebekov, Postnikov, Malij, Shomko "C" – Kuat – Žukov, Islamchan (75. Fedin), Zainutdinov (65. Sejdachmet), Murtazajev (82. Turysbek), Ščetkin.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Druhá půle už branku nepřinesla, ačkoliv šanci skórovat měla obě mužstva. Blíže brance byli nejspíš hosté, především Fedinova možnost v závěru volala po gólu, ovšem Vanins jako správný kapitán podržel svůj tým. Z celkového pohledu je remíza nejspíš spravedlivá.
90+7'
90+7'
Nejspíš poslední střelecký pokus, postaral se o něj Kuat, jenž mířil mimo vzdálenější tyč.
90+6'
Hra může pokračovat a Kazaši to ještě zkoušejí.
90+5'
Savalnieksovi se příliš nechce na nohy, rozhodčí ukazuje, že tento ztracený čas ještě nastaví.
90+4'
Hráči pobaltského mužstva se málem dostali do přečíslení dvou na jednoho, Erić se ale vydal hodně daleko ze své brány a míč odehrál do bezpečí.
90+3'
Jeden z Lotyšů nepříjemně hlavou tečoval centrovaný balón na svého brankáře, Vanins však stačil zasáhnout.
90+2'
Shomko a Gutkovskis se dostali do menší slovní rozepře, ale rozhodčí od sebe oba kohouty rychle odděluje.
90+1'
Turysbek si pomohl rukou, jeho tým tak musí zpátky na svoji stranu.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
90'
Fedin se mohl stát hrdinou svého mužstva. Hostující hráč se dostal v pokutovém území k volnému míči a tvrdou ranou jej poslal mezi tři tyče, avšak Vanins bravurně zasáhl a podržel svůj celek.
89'
Žlutou kartu dostává Šabala (Lotyšsko).
87'
Daleký nákop domácích skončil přímo v náruči Eriće.
86'
Rakels se dostával do samostatného úniku, avšak čistým skluzem jej od míče odstavil soupeř.
85'
Hosté rozehráli roh, ovšem hlavička jednoho z hráčů končí v zámezí.
83'
Žukov střelou z dálky nezamířil mezi tři tyče.
82'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Murtazajev, přichází Turysbek.
81'
Do protiútoku ale vyrazili domácí, Gutkovskis zůstal osamocen před brankářem na levé straně, ovšem Erić jeho pokus po zemi vyrazil.
81'
Kazašský tým rozehraje zajímavou standardku na polovině soupeře.
79'
Rakels si až příliš dlouho hrál s míčem, třebaže mu spoluhráči nabíhali, domácí hráč zavedl míč jen za brankovou čáru. Jeho práce se vůbec nelíbila domácímu kouči.
77'
Žlutou kartu dostává Sejdachmet (Kazachstán).
76'
Hosté nadále pokračují v aktivitě, jejich další útok však soupeř včas odvrací.
75'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Islamchan, přichází Fedin.
73'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Karašausks, přichází Gutkovskis.
71'
Bejsebekov se dobře vyhnul ofsajdu, na pravé straně se dostal osamocen před brankáře, avšak ten jeho pokus rychlým vyběhnutím vyrazil.
70'
Hosté si dlouho přihrávají, ale to je tak vše. Je vidět, že remízový stav jim vyhovuje.
67'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Rugins, přichází Ciganiks.
66'
Shomko pálil z voleje, avšak bránu Lotyšů vysoko přestřelil.
65'
Střídání v týmu Kazachstán: ze hřiště odchází Zainutdinov, přichází Sejdachmet.
63'
Pěkná šance Lotyšů, střelec vyrovnávací branky Karasauskas střílel z pravé strany, ovšem jeho pokus byl ztlumen a míč tečován do vzduchu, odkud se snesl přímo do rukou připraveného Eriće.
60'
Islamchan pálil kousek před hranicí pokutového území, avšak bránu přestřelil. Z této šance šlo vytěžit víc.
58'
Jeden z Kazachů už byl připraven střílet, ale v rozhodujícím momentu mu balón čistým skluzem sebral obránce Lotyšska.
55'
Šabala zahrál zcela jasně rukou před bránou Kazachů, jeho tým tak o míč přichází.
53'
Na druhé straně chytá balón pohotově do rukou Erić.
53'
Centrovaný míč před bránu Lotyšů nikdo z hráčů ve žlutém dresu nezpracoval, rozehrávat bude Vanins.
51'
Kromě úvodní šance pokračuje nepříliš pohledný fotbal, kdy si oba celky míč mezi sebou vyměňují, ale do šance se nedostává ani jeden z nich.
47'
Postnikov si zpracoval míč na úrovni penalty, pravačkou ale zamířil mimo bližší tyč. Málem se hosté dostali znovu do vedení.
46'
Ten vzápětí přichází, první poločas sice nabídl dvě branky, ale spíš se fanoušci museli nudit. Jak bylo předpokládáno před zápasem, hraje se hodně vyrovnaný zápas a nedá se říct, že by bylo jedno z mužstev výrazně aktivnější.
45+3'
45+2'
Domácí drží míč a čekají na konec první půle.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Erić musel po malé domů rychle odkopnout míč do bezpečí, už k němu přibíhal jeden z útočníků.
43'
Žlutou kartu dostává Bejsebekov (Kazachstán).
40'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Domácí před odchodem do kabin srovnávají. ARTURS KARASAUSKAS se před bránou protlačil k míči a z bezprostřední blízkosti trefil její volnou část.
39'
Žlutou kartu dostává Kuat (Kazachstán).
39'
Zainutdinov nehlavičkoval prudce, Vanins si dokázal poradit.
37'
Akce na jeden dotek Lotyšů byla zastavena včas, v posledních minutách nesledujeme příliš líbivý fotbal.
33'
Rakels si nepočínal o mnoho lépe, třeba měl daleko větší příležitost. Z otočky v pokutovém území mířil vysoko nad kazašskou bránu a poté jen schoval studem obličej do dresu.
31'
Maximenko poslal svůj centr tam, kam si rozhodně nepřál. Rozehrávat bude Erić.
29'
Držení míče po zhruba půl hodině hry: 45 % – 55 %.
27'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Isajevs, přichází Fertovs.
26'
Hra je přerušena, na trávníku leží Isajevs.
25'
Kuat střílel z hranice pokutového území, míč byl tečován a Vanins jej vyrazil konečky prstů do bezpečí. Tohle byla dobrá možnost.
23'
Hosté drží míč na polovině soupeře, ovšem nedaří se jim odehrát jej směrem před bránu.
21'
Střela jednoho z hráčů Lotyšska doletěla přímo na střed brány, kde čekal připravený Erić.
20'
Málem to bylo o dva góly, ovšem Žukov z otočky trefil pouze soupeře.
19'
Domácí se snaží odpovědět, ale nedaří se jim projít před soupeřovu obranu.
16'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Shomko poslal od levé postranní lajny centr před bránu, kam naběhl BAKTIJOR ZAINUTDINOV, jenž zblízka hlavou zamířil do prázdné brány. Domácí ještě reklamovali ofsajd, ale marně.
14'
Střelu z dálky vyprodukoval Murtazajev, ovšem jeho nepříliš slabý pokus po zemi nemohl Vaninsovi nadělat nějaké starosti.
11'
Šabala a Islamchan se nepříjemně srazili u středového kruhu, oba však pokračují ve hře. Karta udělena není.
9'
Na druhé straně měl Rugins co dělat, aby volný balón odkopl včas do bezpečí.
7'
Kazaši však míč odehrávají do bezpečí.
6'
Nyní se Lotyši pokusí ohrozit bránu hostů rohovým kopem.
5'
Domácí ukázali pěknou kombinaci, ovšem na jejím konci centroval Šabala hodně nepřesně, míč skončil za soupeřovou bránou.
2'
První střelu obstaral Islamchan, jenž pálil z dálky, ovšem jen do protihráče.
1'

Lotyšsko: Vanins "C" – Savalnieks, Dubra, Jagodinskis, Maksimenko – Lukjanovs, Isajevs, Rugins, Karašausks – Šabala, Rakels.
Náhradníci: Ikstens, Šteinbors – Ciganiks, Žulevs, Gutkovskis, Solovjovs, Ošs, Ikaunieks, Tarasovs, Kurakins, Freimanis, Fertovs.

Kazachstán: Erić – Bejsebekov, Postnikov, Malij, Shomko "C" – Kuat – Žukov, Islamchan, Zainutdinov, Murtazajev, Ščetkin.
Náhradníci: Nepogodov, Plotnikov – Logvinenko, Narzildaev, Vorogovskij, Paragulgov, Turysbek, Sokolenko, Sejdachmet, Fedin, Sujumbajev, Alip.

Rozhodčí: H. Lechner – A. Heidenreich, M. Kolbitsch.
Poslední vzájemné zápasy

Lotyšsko – Kazachstán 0:1
Kazachstán – Lotyšsko 0:0
Lotyšsko – Kazachstán 0:0
Lotyšsko – Kazachstán 3:1
Lotyšsko

Domácí celek má zatím po dvou odehraných kláních na kontě jediný bod. V první duelu své skupiny remizoval trochu překvapivě na svém trávníku s Andorrou 0:0, v dalším střetnutí pak těsně 0:1 prohrál v Gruzii. Lotyši tak nejen, že čekají na první vítězství, ale zároveň na první vstřelený gól.

Kazachstán

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe. Také oni mají na bodovém kontě jedničku, a to rovněž díky remíze s Andorrou, Kazaši s ní hráli na jejím hřišti nerozhodně 1:1. Předtím podlehli před svými fanoušky Gruzii 0:2. Dosud jediným úspěšným střelcem týmu je Juri Logviněnko.
Dobrý den, Liga národů pokračuje dnes dalšími zápasy, ve skupině 1 se odehraje kompletní 3. kolo. Zajímavý bude souboj Lotyšska s Kazachstánem, týmů, které čekají na první vítězství. Tomuto utkání bude věnován tento přenos. Mírnějším favoritem je pobaltský stát, ovšem očekává se vyrovnaný mač.