Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga D - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Moldavsko : Lucembursko - 18. listopadu 2018   18:00

Moldavsko
Moldavsko
58' Gînsari
1:1
(0:0)
Lucembursko
Lucembursko
70' Bensi
Moldavsko
Koşelev – Jardan, Posmac, Epureanu /C/, Reabciuk – Antoniuc, Gaţcan (83. Cebotaru), Karp, Ioniță – Damaşcan (71. Nicolaescu), Gînsari (82. Dedov)
Namaşco, Paşcenco – Racu, Graur, Rozgoniuc, Sandu, Anton, Boiciuc, Cociuc
Jaccottet – Jobin, Köbeli (SUI)
Stadión Zimbru Kišiněv
Lucembursko
Moris – Jans /C/, Chanot, Mahmutović, Carlson – Bohnert (59. Sinani), Philipps (31. Thill), Martins – Bensi (82. Turpel), Joachim, Da Mota
Schon, Kips – Hall, Gerson, Skenderović, Mutsch, Jänisch, Deville

Zajímavý fotbal končí bez vítěze a když se dva prali, třetí se směje – z postupu a celkového vítězství ve skupině D2 se radují fotbalisté Běloruska, kteří ovšem stejně neponechali nic náhodě a zajistili si povinnou výhru v San Marinu.
Oba góly v Kišiněvě padly po přestávce, nejprve z penalty otevřel skóre Gînsari, ale poměrně brzy vyrovnal Bensi a remíza je vzhledem k celkovému průběhu zasloužená, i když nepatrně více ze hry měli domácí fotbalisté.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:11.
90+4'
90+4'
Dedov zahrál i opakovaný roh, tentokrát se hosté ubránili a odkopávají míč do bezpečí. Hlavní rozhodčí Jaccottet už se nadechuje k závěrečnému hvizdu.
90+3'
Exekuci rohu si vzal na starosti Dedov, hlavičkový souboj vyhrál Posmac a z malého vápna zakončoval v pádu Cebotaru. Hosté byli pozorní a odvracejí na další roh, Moris zasahovat nemusel.
90+3'
Ještě možnost pro Moldavany rozhodnout zápas z rohového kopu po obranném skluzu Carlsona.
90+1'
Na trávníku se jiskří, rozhodčí každých pár desítek vteřin přerušuje hru a píská střídavě fauly modrým i červeným.
90+1'
Nastavují se 3 minuty.
90'
Po zpětné přihrávce zakončoval z 10 metrů po zemi střídající Cebotaru a Mahmutović mu v posledním zlomku vteřiny dal do rány nohu, čímž ji odrazil na roh.
89'
Dedov hezky prokličkoval s míčem u nohy, následný pas však poslal příliš vysoko, aby na něj kdokoli mohl dosáhnout.
87'
Žlutou kartu dostává Alexandru Antoniuc (Moldavsko), který poslal nedovoleně k zemi skluzem přes kotníky Mahmutoviće.
86'
V rychlém sledu odpískal švýcarský sudí několik faulů střídavě na obou stranách.
83'
Střídá i Moldavsko: odstupuje Alexandru Gaţcan, na jehož místo míří Eugeniu Cebotaru.
82'
Hned prvním dotykem s míčem si narovnal Turpel míč na střelu a vyzkoušel pozornost brankáře Koşeleva na čáře.
82'
Současně odcházejí střelci obou gólů. V reprezentaci Lucemburska má splněno Stefano Bensi, místo něhož nastupuje David Turpel.
Zároveň odstupuje i domácí Radu Gînsari a na trávník vbíhá Alexandru Dedov.
80'
Následný roh Sinaniho domácí obrana zvládla.
80'
Lucembursko bylo blízko obratu. Bensi vypíchl míč na velkém vápně, vyhnul se Koşelevovi a přihrával před bránu, kde Da Motu dvojice domácích zablokovala, takže do odkryté klece nemohl zakončit.
79'
V pokutovém území vyplul míč před volným Gînsarim, ten si ho však přehazoval z pravé na levou a zpátky, až mu ho hosté ukopli.
78'
Hosté vedli rychlý útok po pravé straně, ale finální přihrávka byla nepřesná a Thill musel hasit kontr domácích faulem zezadu na Epureana.
76'
Bensi je při chuti a z hranice šestnáctky střílel placírkou těsně nad.
73'
Rohový kop rozehrál Bensi, domácí vlastní svatyni uhájili.
71'
Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Vitalie Damaşcan, přichází Ion Nicolaescu.
70'
Lucembursko právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají z první přímé střely v zápase. Přihrávku střídajícího Sinaniho převzal útočník Foly Esch STEFANO BENSI a ač se dostal z ideálního střeleckého úhlu, dokázal míč z těžké pozice napálit o břevno do sítě.
69'
Alexei Koşelev si stahuje nakopávaný míč a rozehrává nakrátko.
67'
Bensi našel krásným přetaženým centrem od pravé čáry hlavičkujícího Joachima, který tlačil míč na zadní tyč a Koşelev si zhluboka oddechl, když skončil vedle.
66'
Sérii standardek však hosté nevyužili a Moldavané přenášejí hru na soupeřovu polovinu.
65'
Žlutou kartu dostává Cătălin Carp (Moldavsko) za ošklivý skluz proti Martinsovi.
63'
Další střet absolvoval Gaţcan s Da Motou, který se svíjí na zemi a tluče dlaní o trávník. Tentokrát v tom byl záložník Rostova na Donu nevinně, lucemburský útočník si ublížil při pádu sám.
61'
Nově příchozí Sinani si hned u postranní čáry vynutil faul na Gaţcanovi.
59'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Florian Bohnert, přichází Danel Sinani.
58'
Moldavsko právě vstřelilo branku!
Nařízenou penaltu proměňuje po zemi RADU GîNSARI. Brankář Moris směr střely neodhadl.
57'
Byla nařízena penalta pro domácí po Chanotově ošklivém šlapáku na Carpa.
57'
Žlutou kartu dostává Maxime Chanot (Lucembursko).
55'
Druhý ruh Lucemburska zato přinesl poměrně nebezpečnou situaci před Koşelevem. Míč sklepával Bensi a Da Mota, který byl u něj dříve než brankář nizozemského Sittardu, zblízka patičkou mířil těsně vedle.
53'
Lucemburčané se ubránili a zakopávají míč až ke Koşelevovi, který zatím nemusel řešit žádnou přímou střelu.
52'
Velmi aktivní Alexandru Antoniuc, jinak fotbalista klubu Milsami Orhei, vybojoval svům průnikem znovu roh.
50'
V souboji s Antoniucem skončil na zemi Carlson a podařilo se mu akrobaticky udržet míč nad trávníkem třemi hlavičkami za sebou, zatímco vstával ze země.
48'
Další nepřesný pokus zapisuje Moldavsko díky Gaţcanovi.
46'
Hned po výkopu se vydali na zteč domácí fotbalisté a Antoniuc střelou ze střední vzdálenosti minul.
46'
Domácí fotbalisté mají mírnou převahu, ale celkově první poločas mnoho zajímavých okamžiků nepřinesl a bezbrankový stav vcelku odpovídá průběhu hry. Za této konstelace by si bez ohledu na výsledek vlastního utkání zajistilo postup Bělorusko.
Statistiky první půle:
Držení míče 59% – 41%, střely na bránu 1:0, střely mimo 4:2, rohy 4:1, fauly 6:5, ofsajdy 3:1.
45+1'
45+1'
Největší šanci hostů měl v první vteřině jediné nastavení minuty Bensi, který si naskočil na výborný Martinsův centr a z prostoru penaltové značky hlavičkoval jen o chloupek nad Koşelevovu bránu.
44'
Damaşcan si nevšiml zdviženého praporku a zapojil se do hry z jasného ofsajdu.
42'
Carlson si patičkou obhazoval Gaţcana a naběhl si do něj jako do zdi. Teatrálních svíjení se po trávníku je poměrně dost.
41'
Krátká přesilovka Moldavska končí, Laurent Jans se připomněl na trávníku nepřesným centrem za čáru.
40'
Žlutou kartu dostává Oleg Reabciuk (Moldavsko).
39'
Hodně bolestivý střet lucemburského kapitána s reklamním panelem, o nějž si zřejmě při pádu narazil rameno. K Jansovi míří zdravotníci, sklání se nad ním i Reabciuk, šlo ale o čistý souboj.
38'
Před unikajícím Bensim vypíchl míč čistě do zámezí Reabciuk. Vhozeného autu se pak snadno zmocnili jeho spoluhráči.
36'
Antoniuc je tradiční exekutor standardek, jenže teď ho spoluhráči v jeho úsilí moc nepodpořili, když Gînsari promáchl a poslal volej přes hlavu zpátky.
35'
Chanot ve výskoku strčil do Antoniuca a nabídl modrým zajímavý krátký roh.
34'
Zápas nabírá grády a zahrozili také hosté. Bohnert utekl moldavské obraně, jeho prudkou přihrávku napříč vápnem jen těsně nestihl sprintující Martins.
31'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Chris Philipps, přichází Olivier Thill.
30'
Rohový kop rozehrál Antoniuc a zcela volný Gaţcan na zadní tyči posílá volej levačkou těsně vedle.
29'
Po Ionițově střele se natáhl Moris a připisuje si první zákrok dnešního podvečera, když ji vytěsnil na roh.
26'
K zakončení se v pokutovém území procpal Artur Ioniță, míč však posílá nad břevno.
26'
Velký závar před lucemburskou bránou, hosté zblokovali Carpovu střelu i dorážku Damaşcana, míč šel za čáru od Mahmutoviće a chystá se další moldavský roh.
25'
V ofsajdu se ocitl Posmac a tak může nepřímý volný kop rozehrát lucemburský brankář Moris.
24'
Podprůměrný fotbal pokračuje dál bez branek a až na občasné nesmělé náznaky i bez šancí.
21'
Nejlepší lucemburský reprezentační střelec Joachim po rohu mezi tyče nezamířil.
20'
Carlson zakončil svůj únik po lajně centrem, který Jardan sráží na první roh Lucemburska.
19'
Přímý kop Moldavska se odráží od hlavy Alexandra Epureana obloukem do Morisovy náruče.
18'
Nepřesnosti brzdí útočné akce na obou stranách.
16'
Damaşcan byl při rychlém přechodu do útoku načapaván v postavení mimo hru.
15'
Dvě rychlé narážečky Moldavanů a z 25 metrů se odhodlal ke střele Carp. Pokus spoluhráče Ondřeje Vaňka z Ufy nebyl špatný, ale letí nad břevno.
13'
Antoniuc poslal do vápna polovysoký míč ze strany, po srážce s protihráčem skončil na trávníku Ioniță, ale vše bylo v rámci pravidel.
12'
Žlutou kartu dostává Bareiro Martins (Lucembursko).
11'
Lehký štulec do zad od Posmaca schytal hostující Bensi a po pádu na trávník se drží teatrálně za hlavu.
9'
Hra se odbývá ve středu hřiště, Moldavané jsou na míči, ale do zakončení to mají daleko.
6'
Fotbalisté v červeném se ubránili závaru po druhém rohu Moldavska, pohotový Philipps vykopával míč před brankovou čarou. Domácí pak museli rychle zpátky zapojit do rozehrávky i vlastního gólmana.
6'
A po obranné hlavičce Auréliena Joachima si domácí roh zopakují z opačné strany.
5'
Jardan vyslal po čáře vpřed Antoniuca, jeho centr sráží skluzem jeden z obránců Lucemburska na roh.
4'
Domácí dobře napadali a donutili brankáře Morise k odkopu do autu.
3'
Lucemburčané zakládali útok po pravé straně, ale Chanotův nákop byl pro spoluhráče vepředu příliš dlouhý.
1'
Zhruba z poloviny zaplněným stadiónem Zimbru znějí státní hymny, do zahájení zápasu zbývá pár okamžiků. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v červených.

Moldavsko: Koşelev – Jardan, Posmac, Epureanu /C/, Reabciuk – Antoniuc, Gaţcan, Karp, Ioniță – Damaşcan, Gînsari
Náhradníci: Namaşco, Paşcenco – Racu, Cebotaru, Dedov, Graur, Rozgoniuc, Sandu, Anton, Boiciuc, Cociuc, Nicolaescu

Lucembursko: Moris – Jans /C/, Chanot, Mahmutović, Carlson – Bohnert, Philipps, Martins – Bensi, Joachim, Da Mota
Náhradníci: Schon, Kips – Hall, Gerson, Skenderović, Sinani, Thill, Mutsch, Jänisch, Turpel, Deville

Rozhodčí: Jaccottet – Jobin, Köbeli (SUI).
Moldavsko je třetí, získalo zatím 8 bodů a hubené skóre 3:4. První vzájemný zápas v Lucemburku prohrálo vysoko 0:4 (34. Malget, 60. Thill, 75. Sinani, 83. Martins), pak už ale neinkasovalo – obě postsovětská derby s Běloruskem skončila bezgólovu remízou a duely se San Marinem vydřenými vítězstvími celku z jihovýchodu Evropy.
Osou současného kádru jsou brankář Alexei Koșelev, který chytá nizozemskou ligu za Fortunu Sittard, kapitán Alexandru Epureanu z Bașakșehir Istanbul, záložník Artur Ioniță z Cagliari a křídlo Hapoelu Haifa Radu Gînsari.
Lucembursko má rozdány lepší karty, drží druhé místo ve skupině s 9 body za 3 vítězství a 2 porážky a skóre 10:3.
Oporou reprezentance je především obranná řada: kapitán Laurent Jans z Mét, francouzskou ligu hraje i Christopher Martins v Troyes či Chris Philipps, který obléká dres Legie Varšava. Většina mužstva však působí v nižších soutěžích, nejlepší reprezentační střelec Aurélien Joachim působí ve Virtonu v druhé belgické lize.
V moldavské metropoli Kišiněvě se odehraje přímý souboj o druhé místo v tabulce skupiny D2, který ale jen zázrakem vyřeší postupovou příčku do vyšší ligy. Oba celky v něm potřebují k vítězství ve skupině vyhrát tento zápas a zároveň porážku vedoucího Běloruska, které ještě v pěti zápasech neinkasovalo, s beznadějně posledním San Marinem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.