To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!
Dnešní utkání 6. kola francouzské Ligue 1 se od začátku vyvíjelo dle předpokladů, PSG se dostali hned v 6. minutě zásluhou Jeremyho Meneze do vedení, které navíc 5 minut před poločasem navýšil Zlatan Ibrahimovic. V 72. minutě se prosadil také Blaise Matuidi, který postupoval sám na Novaese, tutéž situaci předvedl v poslední minutě opět Ibrahimovič, který svým druhým gólem stvrdil konečný výsledek utkání.
90+3
Nene už se do zakončení nedostal.
90+2
Thauvinův centr nebyl pro hosty nikterak nebezpečný.
90+1
Sudí Ennjimi nastaví v dnešním utkání 3 minuty.
90
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Nene z poloviny hřiště našel nabíhajícího ZLATANA IBRAHIMOVIČE, který si poté vychutnal Novaese střelou pod ruku!
89
Gameiro už nestihl míč na hrací ploše.
88
Neneho technický pokus zablokovala obrana domácích.
87
Khazriho roh v poklidu odvrátila hostující obrana.
87
Maoulida se ocitl úplně osamocen před Sirigem, vyprášil mu ale pouze rukavice!
86
Novaes byl u míče dřív než nabíhající Gameiro.
86
Khazri se pokusil vypálit z úhlu přímo na branku, tu ale přestřelil.
85
Harek byl faulován těsně před pokutovým územím.
84
Žlutou kartu za nějaké průpovídky viděl hostující Nene.
83
Gameiro se nedokázal obtočit okolo bránícího hráče, přišel tak o míč.
82
Nene hodně váhá s rozehrou rohového kopu, rozhodčí navíc vykázal Choplina kvůli krvi.
81
Domácí naposledy střídají, ze hry odešel Anthony Modeste, kterého nahradil Toifilou Maoulida.
81
Neneho napůl centr a napůl střelu musel vytahovat Novaes na rohový kop.
80
Rohový kop domácích rozehraje Khazri.
79
Obléhání domácí branky skončilo centrem Chantoma na Ibrahimoviče, k němu ale míč nedoputoval.
77
Hosté kombinují na vlastní polovině.
76
Bodmer si špatně převzal míč.
75
A další střídání PSG, ze hry odchází Marco Verratti, kterého nahradí Mathieu Bodmer.
74
Nene vybojoval autové vhazování.
73
Po třetím vstřeleném gólu hosté poprvé střídají, Jeremyho Meneze nahradil Kevin Gameiro.
72
Nene krásně našel za domácí obranou volného BLAISE MATUIDIHO, který si pak v klidu pohrál s Novaesem a zvýšil na 0:3!
71
Sirigu konečky prstů vytáhl pokus Thauvina!
70
Hostující brejk skončil nepovedeným centrem Neneho na Ibrahimoviče, Novaes rychle zakládá další útok.
69
Chantome tváří tvář Novaesovy trefil pouze boční síť.
68
Domácí poprvé střídají a rovnou dvakrát, ze hry odstoupili kapitán Yannick Cahuzac a Gäel Angoula, místo nich přišli Florian Thauvin a Julien Palmieri.
68
67
Rothen nastřelil Silvu, k odraženému míči se dostal Yatabaré, mířil ale vedle.
66
Hráči Bastie přidali hodně na důrazu, to se moc hostům nelíbí.
65
Další divadelní kousek předvedl Nene, který sice byl faulován, poté ale předvedl velmi povedenou piruetu.
64
Tentokrát fauloval Verratti Yatabarého, všechny domácí věže z obrany se stěhují před Siriga.
63
Cahuzac jasně fauloval Ibrahimoviče.
62
Choplin se ocitl na zadní tyči osamocen, hlavou ale minul branku.
61
Míč ve hře zachránil praporek, Silva poté fauloval Yatabarého.
59
Další tvrdý zákrok u postranní čáry, provinil se Angoula.
58
Tak nakonec se rozehrává od Siriguovy branky.
58
Rohový kop domácích.
58
Nene přenesl hru na Ibrahimovče, který z voleje poslal míč na Meneze, který si ale nedokázal zpracovat.
56
Modeste fauloval, poté se teatrálně svalil k zemi, i když se ho Thiago Silva ani nedotkl.
55
Za faul a následné strkání vidí žlutou kartu hostující obránce Gregory van der Wiel.
54
Emoce opět stoupají, po tvrdém zákroku na Rothena se strhávají strkanice.
53
Modeste už nestihl míč na hrací ploše.
51
Marchal se svíjí na trávníku v nepříjemné grimase, faulujícím byl Ibrahimovič, který by si měl na podobné zákroky dát pozor, už má totiž žlutou kartu.
50
Menezův míč nenašel Ibrahimoviče, Novaes si vyběhl a v pohodě balón stáhl.
49
Khazri tahal Verrattiho za dres, po odpískání faulu se Verratti vztekal na svého soupeře.
48
Cahuzac neuspěl s kličkou na Armanda, následuje odkop od branky Siriga.
46
Yatabaré v ofsajdu.
46
Do utkání vkročili domácí velice aktivně, domácí fanoušci hnali svůj celek do utkání. Už v 6. minutě je ale zmrazil gól Jeremyho Meneze, kterého skvěle našel Ibrahimovič. Sám švédský kanonýr poté ve 40. minutě zvýšil na 2:0, když si našel krásnou přihrávku právě od Meneze. Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
45+1
Hosté drží míč na svých kopačkách, už nebudou chtít inkasovat.
45
Sudí Ennjimi nastaví v první půli 1 minutu.
44
Žlutou kartu nakonec viděl pouze Zlatan Ibrahimovič.
43
Emoce se opět stupňují, Angoula si něco chce vyříkat s Ibrahimovičem.
43
Žlutou kartu za šlapák na Verrattiho vidí Sambou Yatabaré.
42
Nene byl faulován na polovině hřiště, hosté zůstanou u míče.
40
Domácí se nedokázali vymanit z tlaku, Menez lehounkým obloučkem za obranu našel ZLATANA IBRAHIMOVIČE, který zvyšuje na rozdíl dvou branek!
39
Nene hledal Ibrahimoviče, který se poté snažil zakončit efektivní patičkou s otočkou, míč v brance neskončil.
39
Natěsno bráněný Ibrahimovič toho moc nemohl předvést.
38
Vypadalo to, že Armand se sám vyhnal za autovou čáru, rozhodčí ale přikázal míč hostům.
36
Yatabarého střela z otočky skončila vysoko nad.
36
Nakonec ale všemu předcházela ruka švédského útočníka v barvách PSG, míč tak připadl domácím.
35
Ibrahimovič se probíjel do pokutového území, jeho snahu zastavili dva domácí obránci za cenu rohového kopu.
34
Hosté opět v klidu rozehrávají na vlastní polovině.
33
Oba kapitáni svých celků, jak hostující Mamadou Sakho, tak domácí Yannick Cahuzac, vidí žlutou kartu za vzájemné pošťuchování.
33
31
Khazri poslal míč do šibenice, kde se ale tygřím skokem objevil také Sirigu, který míč bravurně vytáhl!
30
Přímý volný kop rozehraje Khazri.
29
Zdálo se, že Yatabaré byl odstaven od míče čistě, rozhodčí Ennjimi ale odpískal nedovolený zákrok.
28
Z druhé strany nebude kopat Khazri, nýbrž Rothen.
28
Cahuzac vybojoval rohový kop, pro domácí už pátý.
26
Ibrahimovič si až příliš slézá pro míče do středu zálohy, hosté pak nemají nikoho na samém hrotu.
25
Armand v klidu uklidil míč hlavou do Sirigovy náruče, hosté tak mohou pokračovat v klidné rozehře.
23
Angoula ztratil míč, poté ho ale vybojoval nazpět, přihrál Modestemu, který poté fauloval, hrají hosté.
22
Ibrahimovič dojel Rothena, což se vůbec nelíbí domácímu publiku.
20
Hosté zamkli Bastiu před její vlastní pokutové území.
19
To samé se ale podařilo také domácím stoperům.
19
Chantome vyhnal Meneze až do zázemí.
18
Modeste nedosáhl na centrovaný míč.
17
Armandův centr Ibrahimovič opět skvěle sklepl volnému Matuidimu, který z voleje přestřelil!
15
Už se opět hraje, Nene je stále ošetřován za postranní čarou.
14
Na zemi zůstal ležet Nene, jehož nepříjemně zasáhl Angoula.
12
Hráči PSG si teď koledovali v rozehrávce, naštěstí pro ně rozhodčí odpískal faul na Verrattiho.
11
Hosté odvrací na další roh.
11
Khazriho ránu z 25 metrů s potížemi vytáhl Sirigu na rohový kop!
10
Hosté se rozčilují, že jeden z domácích obránců zahrál v pokutovém území rukou, rozhodčí zůstal ledově klidný.
9
Tentokrát Ibrahimovič faulován nebyl, domácí mohou pokračovat.
7
Hosté v klidu zvládají vstup do utkání, po úvodním gólu navíc trochu utichly emoce na tribunách.
6
Obrovská hrubka domácí obrany! Centr skončil na zadní tyči u Ibrahimoviče, který jen posunul volnému JEREMY MENEZOVI, pro kterého nebyl problém míč poslat do odkryté branky!
5
Ibrahimovič byl zcela evidentně faulován, hosté mají možnost rozehrávky volného přímého kopu ze zajímavé pozice.
5
Rothenův centr se hezky stáčel, míč ovšem skončil za brankou.
4
V krátkém sledu další kop od rohového praporku.
4
První rohový kop domácích rozehraje Khazri.
3
Už se opět hraje.
2
V úvodu už musí být ošetřován hostující brankář Sirigu, jehož zasáhl Khazri kolenem do hlavy.
1
Domácí celek je na zápas proti největšímu favoritovi celé soutěže hodně namotivován, pozadu nezůstávají ani fanoušci, kteří tlačí svůj tým dopředu.
1

SC Bastia: Novaes - Harek, Sans, Marchal, Choplin, Angoula - Rothen, Yatabare, Cahuzac - Khazri, Modeste

Paris Saint-Germain: Sirigu - Armand, Sakho, Silva, van der Wiel - Nene, Matuidi, Verratti, Chantome, Menez - Ibrahimovič

Rozhodčí: Ennjimi - Moreau, Viala.
Paříž vstoupila do nové sezóny se značně obměněným kádrem, který si trochu musel sednout, aby se rozjel. V prvních třech kolech totiž PSG vyválčilo vždy pouze po bodu, naplno bodoval až tým z hlavního města Francie s Lille a i v minulém kole s Toulouse. V týdnu navíc Paříž rozdrtila Dynamo Kyjev v Lize mistrů 4:1, je tak v hodně slušné formě.
Bastia je po 5 odehraných zápasech na 12. místě tabulky, když má na svém kontě 6 bodů za 2 vítězství, a to výhry v úvodních 2 kolech. Nejdříve Bastia porazila 3:2 Sochaux, poté přehrála i Reims v poměru 2:1. Následovali ovšem tři porážky v řadě - s Rennes 2:3, se St. Etienne 0:3 a shodně tak i s Evianem.
Zdravím všechny fanoušky dobrého francouzského fotbalu, dnes je na programu 6. kolo Ligue 1, nováček z Bastie přivítá na svém stadionu Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.