Jestliže v předchozích dvou zápasech těchto týmů nepadla jediná branka, pak jsme v dnešním utkání mohli být mile překvapeni, neboť jsme jich viděli hned pět. Bordeaux rychle vedlo o dvě branky, Évian sice snížil, ale hosté na začátku druhé půle opět odskočili na rozdíl dvou branek. V nastaveném čase se pak domácím podařilo jen korigovat na konečných 2:3. Girondins tak potvrdil roli favorita a jeho hráči si připíší tři body. To je z francouzské ligy pro dnešek vše, dobrou noc!
90+4
Évian právě vstřelilo branku!
Domácím se v poslední minutě podařilo snížit. Rabiu centroval, Sagbo posunul SABERU KHLIFOVI, který překonal Carrassa - 2:3!
90+2
Évian kopal roh, ale Barbosa svým centrem spoluhráče nenašel.
90+1
Carrasso skvěle zasáhl proti Sagbovi.
90
Hlavní sudí nastaví 4 minuty.
88
V závěru utkání se nekoná nápor Évianu, naopak jsou to hosté, kdo se častěji dostává před branku soupeře.
85
Skvělou střelou z dálky se blýskl Sertic, Laquait dobře zasáhl a Diabaté na míč již nedosáhl!
84
Naposledy se mění hráči i u celku z vinařské oblasti. Gouffrana nahradil Diabaté.
83
Rychlý kontr Girondins táhl Maurice-Belay, ale Gouffranovi se střela nepovedla.
80
Rabiu si vyšlápl na Sertice a dostává za to žlutou.
78
Saivet dohrál, na hřiště se podívá Poundjé, pro kterého to je premiéra v Ligue 1.
76
Bordeaux hraje to, co potřebuje. Évian se nemůže propracovat k vážnější šanci.
74
Poslední střídání Évianu. Dhaouadi odchází, opačným směrem jde Barbosa.
70
Ve stejný moment střídají i domácí. Tié Bi má odpracováno, nastupuje Rabiu.
70
Obraniak, střelec první branky Bordeaux, dohrál, místo něj nastupuje Maurice-Belay.
67
Hosté se dostali do šance. Gouffran získal míč, od Obraniak jej dostal zpět, ale poté jej nedokázal dostat za Laquaita!
65
Gouffran centroval na Saiveta, ale domácí nakonec míč odvrátili.
64
Cambon ostře fauloval Obraniaka, který se velmi těžce zvedá ze země.
63
Domácí borci kopali rohový kop, který však nevyužili, a tak jim zbývá už jen necelá třetina utkání k tomu, aby se jim podařilo vyrovnat.
60
Trémoulinas našel Gouffrana, jenže hostující forvard čtvrtý gól Bordeaux nepřidal.
58
Évian kopal dva rohové kopy, ale ani z jednoho se jim hostujícího gólmana nepovedlo více zaměstnat.
57
Trenér domácích tak reaguje na nepříznivý vývoj a posílá do zápasu dalšího útočníka.
56
První střídání u domácích. Ze hry jde Lacour, nahradí jej Sagbo.
54
Khlifa vypracoval příležitost pro Lacoura, jehož střela však Carrassa neohrozila.
53
Domácí jsou jako opaření, na začátku druhé půle inkasovali třetí branku a opět budou muset dohánět dvougólové manko.
51
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Girondins znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. Obraniak zahrával roh, našel hlavu HENRIHO SAIVETA a ten se nemýlil - 1:3!
51
Laquait vytáhl parádní zákrok proti zakončení v podání Sertice!
50
A žlutou inkasuje i Angoula, který příliš vehementně protestoval.
47
Sorlin nedovoleně zastavil Ben Khalfallaha a kapitán Évianu za to obdrží žlutou kartu.
46
Oba celky nastoupily do druhé půle beze změn.
46
V první půli padly celkem tři branky, stačilo k tomu pouze několik málo minut. Girondins během tří minut vedl 2:0, když se trefili Obraniak a Gouffran, za Évian snížil o další tři minuty později Wass. Poté měli hosté ještě několik zajímavých akcí, ale další branka již nepadla.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
44
Ben Khalfallah po dobré kombinaci vyslal na Laquaita nepříjemnou střelu, kterou domácí gólman chytil až napodruhé.
42
Girondins drží míč a nechtějí Évian pustit ke své brance.
40
Střela Dhaouadiho levačkou svůj cíl minula.
37
Saivet ztratil míč a Planus jeho chybu musel napravit faulem. Třetí žlutá pro hosty.
35
Hosté kopali rohový kop, ale branku Laquaita neohrozili.
33
Mariano předvedl povedený centr, na jehož konci byl Gouffran, ale střelec druhé branky Bordeaux tentokrát branku minul!
32
Évianu se nyní podařilo Bordeaux přehrát, ale z rohového kopu domácí neudeřili.
28
Akci Trémoulinase s Planusem hosté odvrátili k Obraniakovi, jehož střelu zastavil Angoula.
25
Domácím se sice podařilo snížit, nicméně nebezpečnější jsou hosté. Hodně vidět je Gouffran.
22
Trémoulinas fauloval Dja Djédjého a vidí další žlutou kartu pro Girondins.
18
První žlutou kartu v utkání inkasuje hostující Ben Khalfallah.
17
S góly se nám roztrhl pytel, o další tři minuty později vykřesává pro domácí naději DANIEL WASS, když se trefuje z přímého kopu. Carrasso byl na míč krátký - 1:2!
14
S domácími to vypadá zle! Tři minuty po prvním zásahu se Girondins dočkalo druhého gólu. Tentokrát přesně mířil YOAN GOUFFRAN - 0:2!
11
Hosté zužitkovali svou převahu a jdou do vedení zásluhou LUDOVICA OBRANIAKA, který po rychlé akci Saiveta zavěsil do horního rohu branky - 0:1!
10
Hosté jsou zatím herně lepší, mají častěji míč na svých kopačkách.
10
Je odehráno deset minut a diváci stále čekají na vážnější situaci. Hosté zahrávali po centru Trémoulinase roh, ale nic z něj nevytěžili.
5
Omluvte, prosím, dočasný výpadek onlajnu, z technických důvodů nemůžeme sledovat utkání. Pokusíme se přinést alespoň nejdůležitější okamžiky.
1
V minulé sezóně skončily oba vzájemné zápasy shodně 0:0. Doufejme, že dnes se konečně dočkáme gólů.

Évian Thonon Gaillard: Laquait - Dja Djédjé, Angoula, Cambon, Wass - Lacour, Tié Bi, Sorlin (K), Dhaouadi - Khlifa, Bérigaud

Girondins Bordeaux: Carrasso (K) - Mariano, Sané, Planus, Ciani, Trémoulinas - Ben Khalfallah, Sertic, Obraniak, Saivet - Gouffran

Rozhodčí: Bastien - Haquette, Harchay.
V letní přestávce ani jeden z týmů výrazně neposílil. Z Évianu odešlo zkušené duo Poulsen - Leroy, naopak byli podepsáni dva Tunisané. Příprava se Évianu příliš nepovedla, a tak všichni doufají, že v mistrovských zápasech to bude odlišné. Také Bordeaux bude sázet prakticky na stejné hráče, jednu z klíčových rolí by měl hrát i český reprezentant Jaroslav Plašil. Hráčská kvalita je jednoznačně na straně hostů a uvidíme, jestli se Girondinsu podaří naplnit roli favorita.
Letní přestávka je pryč i ve Francii a na fanoušky Ligue 1 čeká 1. kolo této soutěže. Jedním z duelů úvodního kola bude i bitva mezi Évianem a Bordeaux. Domácí se dokázali v minulé sezóně překvapivě zachránit (a obsadili senzační 9. místo). Letos bude záchrana také hlavním cílem. Girondinsu se povedla jarní část a celkově skončil na 5. místě, což mu zaručilo postup do Evropské ligy. Dalo by se tedy říci, že nás čeká utkání týmů s odlišnými ambicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.