To je dnes ode mě vše! Přeji vám příjemný zbytek soboty a u dalších on-line přenosů na počtenou.
A je dobojováno! Vzhledem k dnešnímu vítězství Évianu a prohře Nancy se již jistojistě udrží i pro příští sezónu v Ligue 1. V druhé půli byl k vidění méně atraktivní fotbal, ve kterém se do hry postupem času začali více dostávat hosté, ale jejich koncovka byla dnes opravdu prach bídná a to co již šlo na branku, tak bez potíží brankář Laquait polapil.
90+3
Přesto ještě jedna zajímavá šance. Melikosn skvěle sklepl míč Dossevimu, který z vynikající pozici trefil jen boční síť branky.
90+2
Valenciennes jsou u míče, ale již spíše rezignovali na nějaký zvrat ve skóre.
90+1
Sudí přidá 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Poslední střídání také u hostů. Odchází Gael Danić, na poslední tři minuty přichází Maor Melikson.
89
Domácí teď zahrávali rohový kop a díky tomu udrželi alespoň na minutku míč na soupeřově polovině.
88
Poslední změna Évianu. Odchází Berigaud, na posledních několik minutek přichází N´Sikulu.
87
Obrana odvrátila centr pouze před šestnáctku, kde se do míče již dnes potřetí opřel Bong a znovu jeho pokus ohrozil spíše fanoušky na tribuně než brankáře.
86
Valenciennes budou zahrávat další rohový kop v utkání.
86
Druhá změna u hostů. Dnes již má odehráno svoje Gomis, přichází Saez.
85
Khalifa teď velmi teatrálně spadl v pokutovém území a může být rád, že neuviděl od sudího žlutou kartu.
84
Hosté stále dobývají branku soupeře bez úspěchu. Domácí navíc budou moci s blížícím se koncem moci udeřit z brejků.
82
Centr ze strany do vápna domácích skončil jen v rukavicích jejich brankáře.
81
Valenciennes mají již přibližně deset minut více ze hry, ale obrana domácích je stále velmi pevná a nepouští soupeře k blízkosti své branky.
80
Bong to zkusil z velké vzdálenosti, ale ani tentokrát vůbec netrefil brankový prostor. Jeho střela šla znovu velmi vysoko nad svatyni Évianu.
79
Rabiu si počínal v souboji za hranicí pravidel a sudí musí tasit další žlutou kartu.
77
Druhá změna u Évianu. Dohráno má již dnes střelec druhé branky Ehret, přichází Barbosa.
76
Do zajímavé situace se dostal teď Gomis. Z vápna ale nedokázal svůj pokus vůbec usměrnit alespoň mezi tři tyče.
75
Danićovu pěknou střelu ze standardní situace s vypětím všech sil vytěsnil alespoň na rohový kop brankář Laquait.
74
Dalším hráčem, který je oceněný v dnešním utkání žlutou kartou je Olivier Sorlin, který nedovoleně poslal na zem pronikajícího Gomise.
73
Střílený centr Dosseviho letěl jen těsně nad břevnem domácí branky.
72
Centr Ehreta na nabíhajícího spoluhráče byl příliš dlouhý a míč tak jen doputoval k brankáři Penneteaovi.
71
Valenciennes se teď snaží rozhýbat svého soupeře velkým množstvím přihrávek, ale zatím se jim to příliš nedaří.
70
První střídání přichází nyní i u Valenciennes. Odchází jarní posila z Dijónu Sankhare, útok přichází posílit další útočník Vincent Aboubakar.
69
Z následného protiútoku se nakonec domácí i přes menší potíže dostali do zajímavé šance, kdy Khalifa dostal míč do vápna, kde byl zcela nehlídán. Svoji slabší levou nohou poslal míč ale jen do náruče brankáře Penneteaua.
68
Centr Laly našel ve vápně jen jednoho z obránců domácích.
67
První střídání u Évianu. Odchází Ninković, přichází Tie Bi.
66
A znovu ofsajd pro Valenciennes.Tentokrát byl v něm nachytán Danić.
65
Pujol dostal pěknou přihrávku od spoluhráče za obránce, ale bohužel pro hosty byl jejich útočník přistižen v ofsajdu.
64
Dja Djédjé si nedělal s míčem vůbec žádné starosti a raději ho odkopl až k brankáři soupeře.
63
Sanchezova střela trefila jen jednoho z bránících hráčů Évianu.
62
Valenciennes budou zahrávat volný přímý kop ze zajímavé pozice.
61
Ehret se snažil efektivně nůžkami trefit těžký centr, což se mu sice povedlo, ale jeho pokus skončil daleko mimo branku a gólmana Penneteaua neohrozil.
60
Centr Laly našel přesně hlavu Pujola, který z těžké pozice poslal míč přibližně metr vedle branky domácích.
58
Příliš dlouhá přihrávka Rabia skončila až u brankáře Penneteaua.
57
Tentokrát se již povedlo hostům odklidit míč do bezpečí.
56
Centr od rohového praporku odvrátila obrana znovu jen do zámezí. Následovat bude další rohový kop.
55
Ninković předložil míč do vápna Bérigaudovi, jehož střelu zblokoval alespoň do zámezí stoper Isimat-Mirin.
54
Sankhare se dočkal branky ale ta neplatí, neboť se hostující záložník nacházel v ofsajdu.
53
Centr Sorlina od rohového praporku do vápna našel jen pouze brankáře Penneteaua, který ho svými rukavicemi vyboxoval mimo svoji šestnáctku.
52
Bong zblokoval centr ze strany, následovat bude rohový kop pro Evian.
50
Sankhare tvrdě zajel do Sorlina a od sudí musel vytáhnout tak první žlutou kartu v utkání.
48
Cambona teď zblokoval na poslední chvíli střelu Pujola, který pálil z dobré pozice.
47
Vykopávat bude brankář Penneteau poté co míč skončil v zámezí.
46
Évian se v prvním poločase dostal velmi rychle do dvougólové vedení, které si v průběhu první půle bez potíží pohlídal. Hosté sice měli více míč, ale na soupeřově polovině si nevěděli příliš rady. V závěru navíc ještě mohl dvakrát udeřit Évian, ale brankář Penneteau předvedl dva skvělé zákroky a udržel svůj tým ve hře i pro druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45
Bérigaud se řítil do velké šance, ale obránce Angoua mu až do poslední chvíle znepříjemňoval postup. Domácí útočník ale i nakonec přesto vystřelil, ale brankář Penneteau jeho střelu k tyči skvělým zákrokem vykopl mimo svoji svatyni.
44
Hosté teď zahrávali rohový kop. Centr Daniće do vápna našel jen připraveného brankáře Évianu Laquaita.
42
Saber Khelifa se řítil po nádherné přihrávce Sorlina za obranu sám na brankáře Penneteaua, který však skvěle vyběhl a jeho přízemní střelu skvělým zákrokem chytil a udržel tak svůj tým nadále ve hře.
40
Přihrávka na Ninkoviće byla příliš dlouhá, a tak domácí záložník již nedokázal dostihnout míč na hrací ploše.
39
Sorlin dobře zapracoval ve středu hřiště a odzbrojil Gomise od balónu.
38
Valenciennes se teď v posledních minutách tlačí výrazně dopředu, ale přes pevnou obranu Évianu se zatím nemohou vůbec prosadit.
37
Příliš dlouhá přihrávka Sankhareho skončila až v zámezí. Míč zpátky do hry uvede výkopem brankář Laquait.
36
Následně se ale k odraženému míči dostal Bong, jehož střela voleje z velké vzdálenosti skončila někde vysoko na tribuně.
35
Danićův centr do vápna nikoho ze spoluhráčů nenašel.
33
Gomisovu pěknou kolmou přihrávku na rozběhnutého spoluhráče zastavil za v času stoper Betao.
32
Wass vystřelil teď zpoza šestnáctky jen vysoko nad branku soupeře.
30
Cambon teď společně se svým brankářem skvěle zastavil zajímavě se rozvíjející se akci hostů.
29
Valenciennes teď mají více ze hry a tlačí se k soupeřově brance.
28
Dossevi byl přistižen za obránci domácích a byl mu odpískán ofsajd.
26
Z následným centrem od rohového praporku si obrana Évianu bez potíží poradila.
25
Wasss dobře teď zapracoval v obraně a zabránil tomu, aby Lala odcentroval do vápna.
24
Wassova přízemní střela skončila přibližně metr vedle branky od svatyně hostů.
23
Berigaud byl faulován Angouou. Následovat bude volný přímý kop ze zajímavé pozice.
22
Nyní Évian kombinuje na své půlce hřiště.
21
Domácí teď byli nastěhováni u vápna Valenciennes, ale k ohrožení branky se nedostali.
20
Hra se teď odehrává ve středu pole, kde se obě dvě mužstva perou o každý metr.
19
Khalifa znovu dostal prostor ve vápně a jeden ze spoluhráčů mu tam adresoval přihrávku. Tentokrát ale k němu přistoupil včas Bong a zamezil mu vystřelit.
17
Angoua odklidil nebezpečný centr do vápna hlavou alespoň za pomezní lajnu.
16
Valenciennes mají zatím více míč na svých kopačkách, ale k ohrožení branky domácích to zatím nevede.
15
Přihrávka Daniće skončila za pomezní lajnou. Následovat bude autové vhazování pro domácí celek.
14
Pujol dobře sklepl míč na své spoluhráče a Valenciennes mohou jít dopředu.
13
Valenciennes zahrávalo druhý rohový kop v zápase, ale ani tentokrát nemusel brankář Laquait zasahovat.
12
Évian právě vstřelilo branku!

A je to již 2:0! Domácí kráčejí za záchranou mílovými kroky. Khelifa poslal teď před branku pěkný přízemní centr, na který si výborně naběhl FABRICE EHRET, který míč pouze jen uklidil do poloprázdné branky.
11
Centr do vápna odvrátila obrana pouze k Dossevimu, který střílel zpoza vápna vysoko nad branku.
10
Lala zblokoval centr do vápna pouze jen do zámezí. Následovat bude první rohový kop pro Valenciennes.
9
Až teď se dostali hosté konečně alespoň na delší dobu na soupeřovu polovinu hřiště.
8
Évian stále má velkou převahu a hosté se jen velmi ztěžka brání.
7
Ehret se do stal do vápna s míčem a vystřelil. Jeho pokus skončil jen těsně vedle branky gólmana Penneteaua.
6
Berigaud si naběhl příliš rychle a byl přistižen tak v ofsajdu.
4
Rabiova přihrávka našla jen stopera hostů Angouu.
3
Evian má i po vstřelené brance stále více ze hry než hostující tým.
2

SABER KHELIFA se po pěkné akci celého týmu ocitl po centru zcela sám před brankářem Penneteauem, kterého chladnokrevně překonal přesnou střelou do dolního rohu branky.
1

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Dja Djé Djé – Cambon, Betão, Wass – Ehret, Rabiu, Sorlin, Ninković – Bérigaud, Khelifa

Valenciennes FC: Penneteau – Lala, Isimat-Mirin, Angoua, Bong – Gomis, Sánchez, Sankhare – Dossevi, Pujol, Danić

Rozhodčí: Rainville – Stien, Danizan.
Favoritem dnešního zápasu jsou dle sázkových kanceláří domácí, kteří stále musí naplno bojovat o přežití v lize. Podle mého názoru ale určitě Valenciennes budou chtít pokračovat v dobrých výkonech z minulých kol a ještě si vylepšit své místo v tabulce.
Valenciennes se nachází v klidných místech tabulky na 11. místě se ziskem 45 bodů. Hosté, kteří začali letošní sezónu velmi dobře a dokonce i atakovali pohárové příčky, se v jarní části soutěže velmi hledali a můžou být rádi, že už jsou zachráněni. V posledních zápasech se jim také velmi dařilo, neboť hořkost porážky nepoznali již v pěti utkáních v řadě. Naposledy na svém hřišti porazli vysoko Rennes 4:1 a potěšili vítězstvím a velkým množstvím gólům své fanoušky.
Évian se aktuálně nachází na posledním nesestupovém 17. místě se ziskem 37 bodů. Domácí mají nad svým pronásledovatelem z Nancy náskok jen 2 body a nad Troyes 3 bodíky. Tým má tak stále o co hrát a bude se rvát o každý bod. V posledním utkání Evian přerušil sérii tří proher a na svém hřišti zdolal vysoko 4:0 Nice.
V rámci předposledního 37. kola nejvyšší francouzské soutěže se dnes utkají dva týmy z dolní poloviny tabulky. Évian Thonon Gaillard přivítá na svém hřišti Valenciennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.