A je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnané utkání, které nám nenabídlo příliš mnoho šancí a zaslouženě skončilo remízou 1:1. Za domácí se prosadil Roux a za hosty vyrovnával pár minut před koncem kapitán Lisandro López. To je z mé strany vše a těším se u dalších on-line přenosů. Přeji hezký zbytek večera, nebo dobrou noc.
90+3
A následný útok Lyonu ztroskotal na pozorné domácí obraně.
90+2
Z dálky to zkusil domácí Payet, ale branku Lyonu netrefil.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
90
Ani z tohoto rohu ale domácí nic nevytěžili.
90
Rohový kop pro Lille.
89
Oba týmy pozorně brání a vypadá to, že si body rozdělí.
87
Ale nevymysleli nic a kulatý nesmysl mají na svých kopačkách domácí.
86
Nyní se dopředu tlačí hosté. Uvidíme, zda něco vymyslí.
84
Po rohu se dostal k zakončení jeden z domácích hráčů, ale branku hostí netrefil.
83
82
Domácí reagují na obdržený gól střídáním. Odešel Pedretti a zahraje si De Melo.
81
Lyon právě vstřelil branku!
A hosté se přeci jen dočkali vyrovnávací branky. Po kombinační akci si vzal míč kapitán LISANDRO LÓPEZ a prostřelil domácího brankáře.
80
Druhé střídání domácích. Odešel střelec Roux a zahraje si Balmont.
79
Dopředu se opět ženou hosté z Lyonu.
78
... ale domácí o míč přišli a do rychlého brejku šel Lyon. Akci zakončil střelou Gomis, ale jeho pokus zlikvidoval brankář Landreau.
77
Kulatý nesmysl mají na svých kopačkách domácí borci ...
76
A to se nezměnilo ani nyní. I tentokrát útok zastavila nepřesná přihrávka.
75
Hostům moc času už nezbývá a stále nemají na svém kontě ani jednu střelu na branku.
74
Lyon nakonec u míč přišel a do rychlého brejku šli domácí, ten ale ukončila nepřesná přihrávka.
72
Hostům se nyní daří kombinovat na polovině domácích, stále jsou ale daleko od branky, kterou střeží Landreau.
71
Hosté naposledy střídají. Ze hřiště odešel Dabo a přišel Monzon.
70
Hráči Lille drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.
69
Ale ani z tohoto rohu Lyon nic nevytěžil, přesto jsou hosté stále u míče.
68
Po rychlém brejku vybojoval Lyon rohový kop.
67
Domácí jsou stále aktivnější, ale všechny útoky končí před velkým vápnem.
66
Nyní se nic vážného neděje a diváci stále čekají na nějakou další brankovou příležitost.
64
Ale o míč přišli a na svých kopačkách ho mají domácí borci.
63
Hosté kombinují na své polovině.
62
K zakončení se opět dostal Payet, ale ani tentokrát hostujícího brankáře nepřekonal.
61
Domácí hráči se opět tlačí dopředu.
60
Střídají i domácí. Mendese nahradil Bruno.
59
Do zakončení se dostal domácí Dimitri Payet, ale branku Lyonu trefit nedokázal.
58
Další střídání hostů. Dohrál Mvuemba a přišel Grenier.
56
Hosté poprvé střídají. Odešel Briand a zahraje si Lacazette.
55
O kulatý nesmysl se bojuje uprostřed hrací plochy.
54
Hráči Lyonu se vydali dopředu, ale jejich snažení ukončil útočný faul.
53
Ale ti kombinují stále pouze na své polovině.
52
Jenže ti o něj rychle přišli a další akci vymýšlí hosté z Lyonu.
51
Ale z rohu nic nebylo a kulatý nesmysl mají na svých kopačkách domácí.
50
Rohový kop pro Lyon.
49
Hosté zatím čekají na první střelecký pokus. Mají to ale těžké, protože domácí borci dnes velmi dobře brání.
48
Hráči Lille stále drží míč a nikam se neženou.
47
Domácí to zkouší, ale hosté pozorně brání.
46
První poločas je minulostí. Sledujeme vyrovnané utkání, které nám zatím nenabídlo příliš mnoho šancí. Hned po sedmi minutách poslal Lille do vedení Roux, který se dostal k míči na malém vápně a nemýlil se. Hosté si nedokázali nic vypracovat a tak prohrávají o jednu branku. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 22:02.
45+2
O míč se bojuje uprostřed hrací plochy.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.
45
Vypadá to, že v prvním poločase se už žádné branky nedočkáme.
43
Jenže ti ho ztratili a hosté opět roztáčejí svůj přihrávkový kolotoč.
42
Ale ani tentokrát to k ničemu nevedlo a míč mají domácí.
41
Hosté to opět zkouší postupným útokem.
40
Ale ani z jednoho rohu domácí hráči nic nevytěžili.
39
A následuje roh z druhé strany.
38
Rohový kop pro domácí.
37
Nakonec se vydali dopředu, ale o kulatý nesmysl během několika vteřin přišli.
36
... ale hosté stále kombinují pouze na své polovině.
35
U míče jsou hráči Lyonu...
34
Jak útok hostů, tak následný útok domácích skončil daleko před pokutovým územím.
32
Lyon začíná diktovat tempo hry, ale domácí stále pozorně brání a hosté se nemohou dostat před branku, kterou střeží Landreau. Lyon to dnes nebude mít vůbec lehké.
31
Ale ani tentokrát hosté nedokázali ohrozit domácí branku a stále tak tedy prohrávají o jeden gól.
30
Lyonští vybojovali přímý volný kop na polovině domácích.
29
Hosté drží míč a snaží se něco vymyslet, zatím se ale nemohou dostat přes pozornou obranu domácího Lille.
28
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo a diváci tak stále na další branku čekají.
27
Další rohový kop pro Lille.
26
Ale domácí nedokázali z této příležitosti nic vytěžit a míč tak mají hosté z Lyonu.
25
Rohový kop pro domácí hráče.
24
Kulatý nesmysl se dostal až k domácímu brankáři, který nic nevymýšlel a poslal ho dlouhým odkopem co nejdál od své svatyně.
23
Nyní se o míč bojuje uprostřed hrací plochy, což domácím samozřejmě vyhovuje.
22
Brejk hostů přerušil Gueye a uviděl za to žlutou kartu.
21
Ale z této příležitosti domácí nic nevytěžili a dopředu jdou hráči Lyonu.
20
Lille se vydalo dopředu a Payet vybojoval přímý volný kop u rohového praporku.
19
Domácí drží míč na své polovině.
18
Nyní to zkoušeli hosté, ale Gonalons pokazil přihrávku a Lyon o míč přišel.
17
Domácí borci jsou v posledních minutách aktivnější a snaží se rychlými brejky ohrožovat branku Lyonu.
16
A další slibnou akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Payet v ofsajdu.
15
Mavuba poslal do vápna Lyonu střílený centr, ale nenašel žádného spoluhráče a míč tak prosvištěl až do zámezí.
14
Po rohu se dostal na malém vápně k míči Gomis, který to zkoušel chytře patičkou, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců Lille.
13
12
Hosté se snaží prokombinovat před branku Lille.
11
Utkání má zatím tempo a divákům se musí líbit. Oba týmy se snaží hrát dopředu, což je samozřejmě dobře.
10
Hosté zůstávají u míče a snaží se rychle odpovědět na inkasovanou branku.
9
Ve vápně domácích se dostal ke střele Lisando López, ale v těžké pozici napálil míč vysoko nad branku Lille.
7
Lille právě vstřelilo branku!
A po rychlém brejku jdou domácí do vedení. Na dlouhý nákop si naběhl jeden z domácích hráčů, poslal přízemní přihrávku do vápna Lyonu, kde se míč dostal k zcela osamocenému NOLANU ROUXOVI, který už neměl problém z malého vápna trefit prázdnou branku.
6
A další faul na polovině hřiště. Rozhodčí Turpin nyní už důrazně napomínal domácího hráče.
5
Domácí šli do rychlého brejku a nevymysleli to vůbec špatně. Akci ale nakonec zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
4
Hosté jsou zatím aktivnější, ale nedaří se jim prokombinovat na polovinu Lille.
3
Hráči se zatím vůbec nešetří a k vidění už bylo několik ostrých zákroků, a to se nehraje ani tři minuty.
2
Míč mají ve své moci hosté, ale nikam nepospíchají a kombinují na své polovině.
1

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Digne, Chedjou, Basa, Gueye, Pedretti, Mavuba (C), Payet, Mendes, Roux

Olympique Lyon: Vercoutre - Lovren, Réveilliére, Dabo, Biševac, Malbranque, Gonalons, Mvuemba, López (C), Gomis, Briand

Rozhodčí: Turpin - Danos, Lompre.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně se týmy utkaly dvakrát v lize a jednou ve Francouzském poháru. Nejdřív porazilo Lille doma Lyon 3:1, pak ale vyhrál Lyon 2:1 a následně přišla další výhra, a to opět 2:1.
OLYMPIQUE LYON

Lyonu vyšel začátek nového ročníku parádně a po pěti kolech má na svém kontě 13 bodů! V prvním kole dokázal Lyon vyhrát 1:0 na hřišti Rennes, poté přišla výhra 4:1 na Troyes, pak remíza na hřišti Evianu, následně další výhra v domácím prostředí nad Valeneciennes a v posledním kole vyhrál Lyon 2:0 nad Ajacciem.

Lyon je v posledních letech jedním z předních francouzských fotbalových klubů, když se týmu podařilo vyhrál sedm titulů v řadě a v roce 2008 i francouzský pohár. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu Stade Gerland. Olympique zatím nemá na svém kontě žádný mezinárodní úspěch. V pohárové Evropě se zatím nejdále probojoval v sezoně 2009/10, kdy ho v semifinále Ligy mistrů vyřadil mnichovský Bayern. Trenérem mužstva je v současné době Rémi Garde.
LILLE OSC

Domácí mají na svém kontě po pěti kolech šest bodů. V prvním utkání nové sezony dokázalo Lille vyhrát na půdě St Etienne 2:1, poté ale doma pouze remizovalo 1:1 s Nancy, pak přišla další remíza na půdě Nice, následně Lille doma podlehlo Paris SG 1:2 a v posledním utkání remizovalo Lille na stadionu Troyes, a to 1:1.

V klubu v současné době působí David Rozehnal, který s klubem v sezoně 2010/11 vyhrál Francouzský fotbalový pohár. Klub vznikl v roce 1944 sloučením klubů SC Fives a Olympique Lillois. Před dvěma lety dokonce vyhrál francouzskou Ligue 1, to se mu celkem povedlo už třikrát. Šestkrát dokázal vyhrát i Francouzský fotbalový pohár a jednou Pohár Intertoto. Trenérem mužstva je Rudi Garcia.
Přeji krásný večer všem fotbalovým fanouškům. Francouzská Ligue 1 dnes pokračuje šestým kolem a my budeme sledovat utkání ve kterém se představí LILLE a slavný OLYMPIQUE LYON. Favoritem tohoto zápasu je podle odborníku domácí celek, ale hosté vstoupili do nové sezoně výborně, tak uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.