To je ode mne vše. Přeji příjemný zbytek večera.
Dnešní zápas je u konce. Vítězství zůstane zde v Lyonu a nutno dodat, že zaslouženě. Především výkonem v první půli si domácí tým vytvořil velké šance a z jedné z nich dokázal vstřelit branku. Ve druhé půli se nehrál příliš pohledný fotbal. Domácí celek se soustředil na bránění a dělal to na výbornou. Montpellier si za celý zápas nevytvořil žádnou větší příležitost a tak dnes odjíždí s prázdnou.
94
Vypadá to, že domácí si vítězství s největší pravděpodobností uhájí.
93
Lyon má teď míč na svých kopačkách a snaží si dojít pro faul. Hosté jsou již velmi nervózní a nevědí, co dřív.
91
A mohlo být rozhodnuto. Hráči Montpellieru byli zcela soustředěni na půli soupeře. Domácím se podařilo využít chyb v jejich rozehrávce a šli do přečíslení. Toho ale nedokázal Gomis využít a před brankářem selhal!
90
Ale hosté budou mít ještě hodně času. Rozhodčí nastaví 4 minuty.
89
Hosté se teď sice dokázali dostat s míčem až k hranici malého vápna, ale to bylo všechno.
87
Montpellier sice kombinuje na půli soupeře, ale chybí tomu nějaká smysluplnější akce. Lyon s velkým přehledem brání a hosty nepouští k žádnému pokusu ke střele.
86
Přichází ještě jedno taktické střídání na domácí straně. Za potlesku publika odchází Grenier. Na posledních pár minut okusí trávník Fofana.
85
Utkání se nezadržitelně blíží ke konci. Uvidíme, jestli dokáže hostující celek využít zbytky sil a případně srovnat.
83
Vercoutre dnes nemá v podstatě narozdíl od svého protějšku žádnou práci. Montpellier zatím neposlal žádný přesně mířený pokus mezi tři tyče.
82
A mohlo to být rázem už o dvě branky! Bastos poslal krásný centr na vzdálenější tyč, kde byl zcela osamocený Gomis. Jenže tuto akci dokázal fantastickým výběhem a následným atletickým zákrokem hostující brankař zlikvidovat!
80
Ale z něho žádná akce nevznikla, a tak mohou jít do útoku znovu hosté.
79
A Lyon může nasbírat cenný čas. Bude zahrávat rohový kop.
79
Domácí tým je zatažen na své půli a snaží se těžit z případných protiútoků.
76
Hosté teď přeci jen začínají mít mírnější převahu. Podaří se jim vyrovnat?
75
A vidíme další střídaní na straně Lyonu. Ghezzala na poslední čtvrt hodinu nahradí Gourcuff.
73
Domácí zahrávali další z mnoha přímých kopů. Grenier se rozhodl vystřelit z velké vzdálenosti a s jeho střelou měl Ligali velké problémy.
71
Hra je hodně rozkouskovaná. Lyonu momentální výsledek stačí a kontroluje hru. Hosté sice musejí srovnat, ale zatím to nevypadá, že by se Montpellier uchyloval k nějakém většímu tlaku.
69
Yanga - Mbiwa zcela nesmyslně obdržel žlutou kartu. Podle rozhodčího strčil do jednoho z protihráčů, avšak pravdou je, že zmiňovaný hráč se jej ani nedotkl. Hlavní arbitr tuto situaci posoudil špatně.
66
A je tu poslední střídaní na straně hostů. Ze hry odstupuje Utaka, kterého vystřídá Cabella.
67
V posledních minutách jsme sice viděli dvě zajímavé příležitosti, nicméně druhý poločas nepřináší pro oko diváka příliš zajímavou podívanou.
65
A málem tomu skutečně tak bylo. Dabo se pokusil napravit svůj předchozí kiks a z dobrých 30 metrů poslal zajímavý projektil, který končí jen těsně vedle!
63
Dabo chyboval v rozehrávce, čehož využil Camara, který se s míčem dostal až malém vápnu. V tváří v tvář ale nedokázal přesněji zakončit a míč poslal jen těsně vedle levé tyče! Tohle by mohlo hosty mrzet.
61
A vidíme i první střídaní na domácí straně. Ze hřiště odchází Lacazette. Na poslední půl hodinku příchází Bastos.
59
Grenier poslal míč ke vzdálenější tyči. Na jeho centr si sice nabíhal Gomis, ale byl pro něj příliš dlouhý.
58
Jenže teď se musejí bránit. Domácí dostanou příležitost další slibné šance z přímého kopu.
56
A rázem je Montpellier sebevědomější a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci, která by vedla ke skórování.
55
Uvidíme, jestli příchozí hráči přinesou oživení do hry hostujícího týmu.
54
A odchází i Charbonnier. Nahradí jej Hierra.
54
A přichází dvojí střídaní. na straně Montpellieru. Ze hry odchází hostujícího Pitau, kterého nahradí Stambouli.
53
Olympique dobře napadá rozehrávku svého soupeře, který má s výpady domácích velké potíže.
51
Dabo teď výborně vystihl přihrávku hostů a s míčem se vydal na výlet k útočné polovině. Tam se rozhodl přihrát Ghezzalovi ,který se pokusil vystřelit, ale jeho šanci zblokoval hráč Montpellieru. Do útoku tak mohou jít hosté.
50
Gomis je i ve druhém čase nebezpečný a hostům dělá velké problémy.
48
Malbranque našel přesným pasem naběhnutého Gomise, který místo střely zvolil přihrávku na Lacazetteho, ale přes dobře postaveného obránce neprošla.
47
Domácí vlétli do druhé části jako uragán a znovu okupují branku Montpellieru.
46
Viděli jsme zajímavý první poločas. V prvních minutách se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, ale pak se iniciativy zhostil domácí celek, který si vytvářel velké příležitosti. Tu jedinou dokázal zužitkovat Gomis. Uvidíme, zda-li dokáže Montpellier zlepšit hru a případně ve druhém poločase i vyrovnat.
44
Blíží se konec poločasu a u míče jsou domácí, kteří zatím mohou být s výsledkem i s předvedenou hrou spokojeni.
42
Gonalons si zaběhl na centr a z první následně poslal míč dál přímo před branku, kde stál osamocený Gomis, kterému by stačilo kulatý nesmysl poslat do prázdné branky, protože hostující gólman stál zrovna u vzdálenější tyče. Jenže se tak nestalo. Na poslední chvíli dokázal výborně zakročit jeden z obránců, který centr zlikvidoval.
39
Camara se s míčem propasíroval až k rohovému praporku. Poslal nadýchaný centr do vápna, avšak nikdo ze spoluhráčů jej nedokázal zachytit.
37
A Lyon se snaží své fanoušky odměnit další brankou. Montpellier ale nechce udělat obdobnou chybu jako při první brance a dobře brání.
35
Vidíme opravdu parádní fotbal, který diváky baví a je to znát. Celý stadión dává dosti najevo, že se mu předvedená hra Lyonu velmi líbí.
33
Charbonnier zajel tvrdě ze zadu do protihráče a nemůže očekávat nic jiného, než žlutou kartu.
31
Z něho sice domácí nic nevytěžili, ale odražený míč se dostal k Malbranqueovi, který zůstal trestuhodně osamocen. Dlouho se nerozmýšlel a vystřelil. Jeho rána jen těsně minula levou tyč.
30
K míči se postavil Grenier, který se odhodlal ke střele! Zmiňovaný hráč poslal projektil přesně do levého horního růžku. Ligali ale teď výborně zasáhl a jeho pokus famózně zlikvidoval na rohový kop!
28
Gomis je dnes k nezastavení a dělá Montpellieru velké potíže. Přichází další faul a dobrá příležitost pro domácí celek.
27
Hostům nejde upřít snaha, ale zatím jejich hře chybí přesnost a klid v rozehrávce.
25
Lyon je rázem na koni a znovu se kombinuje na půli soupeře.
23
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí se zaslouženě ujímají vedení! BAFÉTIMBI GOMIS si výborně zaběhl za obranu Montpellieru, kde dostal přesnou přihrávku přímo na nohu. Na nic nečekal a přes obránce poslal míč ke vzdálenější tyčce. Ligali jeho záměr sice odhalil a na míč si i sáhl, ale štěstí se přeci jen přiklonilo na stranu domácích a kulatý nesmysl se dokutálel až do sítě!
21
Hosté tak měli velmi slinou příležitost. z přímého kopu. K míči se postavil Belhanda, který ovšem trefil pouze stojící hráče před sebou.
19
Gonalons dostává žlutou zákrok za velmi ostrý zákrok ze zadu. Rozhodčí vytáhl kartu zcela oprávněně.
17
Zatím si nikdo nedokázal vytvořit nějakou vážnější příležitost, která by vedla k brance. Lyon se ale tento vývoj snaží změnit a je znovu u míče.
16
Montpellier je zatím pasivní. Hosté nestíhají kontrolovat rychlou kombinační hru domácího celku a často se tak dopouštějí faulu.
14
A jsme svědky dalšího faulu. Lacazette se dostal do dobré příležitosti, ale byl stažen za dres. Z hranice šestnácky tak měl Lyon další zajímavou šanci. K míči se postavil znovu Ghezzal, jenže ani teď nedokázal poslat míč do vápna tak, jak by si asi představoval.
12
Hosté výborně atakovali rozehrávku Lyonu a Utaka měl mnoho prostoru. Unikl po levé straně, jenže jeho pas do středu hřiště našel jen nohu obránce Lyonu.
11
Do další zajímavé akce se dostal Ghezzal, ale uvízl v ofsajdové pasti.
9
Ghezall se krásně uvolnil po levé straně a z hranice velkého vápna se odhodlal ke střele. Brankař byl ovšem pozorný a jeho pokus k bližší tyči si pohlídal.
8
Belhanda se vydal na výlet na útočnou polovinu. Jenže s míčem si příliš dlouho nepohrál. Domácí výborně atakují a jdou do útoku.
7
Lyon je zatím aktivnějším celkem. Hosté nestíhají včas zasahovat proti výpadům domácího týmu.
6
Vidíme velmi ostré zákroky na obou stranách. Rozhodčí je prozatím benevolentní a nechává hru pokračovat.
4
Po dlouhé době se k míči dostal hostující Montpellier a snaží se založit kloudnou akci.
3
K míči se znovu postavil Ghezzal, který teď zvolil formu centru, avšak nikdo ze spoluhráčů na jeho centr nedosáhl a míč končí v zázemí.
2
A je tu další faul z podobné vzdálenosti. Lacazette vybojoval míč, ale byl stažen k zemi a rozhodčí neváhal. Další dobrá příležitost pro domácí.
1
Jenže Ghezzal se svou příležitostí nenaložil dobře. Místo centru zvolil střelu. Jeho projektil však skončil mimo.
1
Do pokutového území se snažil dostat Gomis, ale byl faulovaný. Lyon bude zahrávat přímý kop z hranice velkého vápna.
1
Hráči už jsou připraveni na hřišti. Utkání za malý okamžik začne.

Olympique Lyon: Vercoutre – Diabdlo, Bisevac, Ghezzal, Gomis, Gonalons, Greniers, Lacazette, Malbranque, Reveillere, Umtiti.

Montpellier HSC: Ligali – Belhanda, Camara, Congre, Charbonnier, El Kaoutari, Estrada, Hiltom, Ligali, Pitau, Utaka, Yanga-Mbiwa.

Oba týmy se naposled střetly letos v červnu v superpoháru. A zápas byl velmi vyrovnaný. Utkání rozhodlo až prodloužení ve kterém dokázal Lyon přeci jen zužitkovat své zkušenosti a odvezl si vítězství ze hřiště Montpellieru 4:2 po prodloužení.
Montpellier. okupuje dolní polovinu tabulky. Dnešnímu hostujícím celku se příliš nedaří a patří mezi průměrně celky nejvyšší francouzské ligy, nicméně je to nepříjemný soupeř. Montpellier se pokusí navázat na vítězství z posledních dvou utkání. Nejprve porazil Bordeaux 1:0 a následně i Nice 3:2. Nutno dodat, že ale obě vítězství získali na domácí půdě.
Olympique Lyon. je celek francouzské ligy, který letos pomýšlí na titul. Napovídá tomu i jeho momentální postavení v tabulce, kde bude obhajovat první místo. Rozhodně to ale nemá lehké na záda dýchá Lyonu hned několik celků. O pouhé dva body jsou za nimi St. Etienne, Marseille a Paris SG. Dá se tedy očekávat, že Lyon bude chtít za každou cenu vyhrát a získat si tak náskok. Olympique se doma mimořádně daří. V sedmi zápasech prohrál pouze jednou, naopak se šestkrát radoval z vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.