To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou.
O osudu šlágru dnešního kola francouzské ligy rozhodla i situace z konce prvního poločasu, kdy dostal červenou kartu hostující Balmont. Celý druhý poločas tak hosté hráli oslabeni o jednoho hráče, což bylo na jejich herním projevu znát.
Skončilo dnešní utkání, v němž se ze tří bodů raduje nikoliv lepší, ale spíše šťastnější tým. Domácí Olympique poráží díky brance Jordana Ayewa ze 46. minuty Lille 1:0 a připisuje si důležité body do tabulky Ligue 1.
90+5
Již poněkolikáté zastavuje útočný pokus Lille zdvižený praporek asistenta, který mává ofsajd.
90+4
Do konce nastavení zbývá minuta, hraje se na polovině Lille, šance hostů na zisk bodu z dnešního utkání se pomalu rozplývá.
90+3
Payet si pohrál na levé straně s bránícími hráči Marseille, následně ale posílá nepřesný centr do pokutového území.
90+1
Rozhodčí se rozhodl nastavit celých pět minut nad rámec základní hrací doby!
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby, kombinace hostů jsou již křečovité.
89
Florian Raspentino je posledním střídajícím hráčem utkání, který na hřišti nahradí Valbuenu.
88
Lille si již neláme hlavu s kombinací, takřka všechny balony jsou nakopávané již z vlastní poloviny. Zatím tato taktika ale nevede k vytouženému gólu, který by hosté vyrovnali stav utkání.
87
Ofsajd Lille, domácí nakonec připravují střídání již nyní.
86
Nepřesný pas dává šanci domácím ušetřit další cenné vteřiny s míčem na kopačkách.
85
Hosté již využili všechny možnosti střídání, domácí si to poslední zřejmě "šetří" na poslední vteřiny.
84
I hosté střídají, ze hřiště odchází Martin, místo něho nastupuje Idrissa Gana Gueye.
83
Po nepřesném nákopu domácíh se míč dostává na kopačky hostujících hráčů.
81
Rafidine Abdullah střídá střelce zatím jediného gólu utkání, Jordana Ayewa, který s řádným zpožděním dokulhal k lavičce. Další cenné vteřinky na stranu domácích.
80
Začíná poslední desetiminutovka, po dalším faulu se z trávníků nezvedá Jordan Ayew. Mezitím se připravuje v domácí sestavě další střídání, na hrací plochu se chystá Rafidine Abdullah.
79
Dalším střídajícím hráčem je v dresu Lille Nolan Roux, kterého nahradí Tulio de Melo.
77
Faul v blízkosti středového kruhu zůstává bez povšimnutí, až po přerušení dává rozhodčí Cheyrouovi najevo, že to byl on, kdo faulova pronikajícího Nolana Rouxe, tak ať se rychle zvedá z trávníku.
76
Valbuena se snaží o průnik po levé straně, tam mu ale jeden z hostujících hráčů vystavuje stopku odkopem do autu.
75
Další pokus Lille o vytvoření si šance končí dobrým obranným zákrokem Jeremy Morela.
74
Střídají i domácí, ze hřiště odchází Joey Barton, kterého nahradí Loic Rémy.
74
Míč ale končí zpět na polovině Marseille, domácí se nikam neženou, hlavně neudělat chybu.
73
Olympique bude zahrávat standartní situaci v blízkosti půlící čáry po faulu Chedjoua.
72
Hosté se stále marně snaží o přečíslení dobře zformované defeznivy Marseille.
70
Domácí chybují v rozehrávce, dopředu proniká po levé straně Mavuba, ale ztrácí míč, dobrý obranný zákrok Fanniho.
68
První střídání, ze hřiště odchází hostující Kalou, místo něho nastupuje Gianni Bruno.
67
Marseille se pomalu posouvá směrem k pokutovému území hostů.
66
Míč ale po chybě Lille na kopačkách domácích hráčů, ti kombinují na polovině hřiště, hosté je při rozehrávce nikterak nenapadají, domácí mají spoustu času na rozehrávku.
65
Hosté rozehrávají, domácí jako by vyčkávali na to, s čím na ně soupeř vyrukuje.
63
Souleymane Diawara faulován na vlastní polovině, také on se těžce zvedá z trávníku.
61
Landreau uvede míč do hry, domácí ho nezaskočili střelou z velké dálky.
60
Po hodině vedou domácí brankou Jordana Ayewa, ale hosté, kteří hrají bez vyloučeného Balmonta, jsou nyní více aktivní a mají více ze hry.
59
Volný kop Lille ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů, z pravé strany, ale míč končí na hlavičce prvního bránícího hráče Marseille.
58
Rozhodčí nakonec trestá za tento faul domácího Jordana Ayewa žlutou kartou.
56
Navíc při odkopu došlo k nepříjemnému střetu centrujícího Payeta a bránícího Jordana Ayewa, který si zřejmě bez přičinění soupeře natáhl sval nebo úpon levé nohy. Z trávníku se nezvedá ani Payet, který byl Aywem faulován.
56
Hosté rozehrávají, míč přenáší Payet až na pravou stranu na Debuchyho, ale ten posílá míč mimo hřiště.
55
Charles Kabore je dalším potrestaným hráčem, když se po jeho "šlapáku" skácel k zemi hostující Rio Mavuba.
55
A i tentokrát nachází míč toho správného adresáta, hlavičkující Aurelien Chedjou ale posílá míč mimo bránu.
54
Jordan Ayew fauluje, Lille bude zahrávat podobnou standartní situaci, jako před pár okamžiky Marseille.
53
Hosté rozehrávají, ale mají s rozehrávkou velké problémy, hráči Marseille jsou doslova všude.
52
Domácí zahrávají standartní situaci z velké dálky, centr do pokutového území končí na hlavě Kaboreho, ale míč končí vedle levé tyče.
51
U míče jsou již opět domácí, ale Chedjou velice drsně fauluje v hlavičkovém souboji, jako loket tvrdě udeřil domácího hráče do hlavy a nakonec tento zákrok trestá sudí žlutou kartou!
50
Až nepřesná přihrávka dává míč na okamžik hostům.
49
Olympique první gól dokonale "nakopl" a nyní doslova svírají Lille na jeho polovině.
48
Takový úvod poločasu si hosté určitě nepředstavovali, nyní musí zmobilizovat všechny síli na to, aby neinkasovali další gól, to by již bylo možná rozhodnuto.
46
Marseille právě vstřelilo branku!

To je vstup jako hrom! Hned z prvního útoku si na výborný centr Valbueny z levé strany dokázal naskočit v šestnátce hostů JORDAN AYEW a přesnou hlavičkou do protipohybu nedal gólmanovi Lille šanci!
46
Domácí vstupují do dalších pětačtyřiceti minut s jedním hráčem navíc, oproti hostujícímu týmu. Uvidíme, jak se tato "přesilová hra" podepíše na vývoji hry.
46
Sledujte i dál náš on-line přenos, druhý poločas začně přibližně ve 22:08 hodin.
Na gól stále čekáme, i když se v průběhu prvního poločasu nějaké gólové příležitosti naskytly, ani jeden z týmů nedokázal svou šanci proměnit a tak je stav stále bezbrankový.
Skončil první poločas, který jako červená nit, provázela celá řada faulů a situace se vyhrotila těsně před koncem poločasu, kdy sudí dokonce vyloučil záložníka Lille, Florenta Balmonta!
45+3
A aby těch karet nebylo málo, za řeči dostává žlutou kartu i domácí Jordan Ayew.
45+3
Vzápětí dostává v nastalé vzrušené debatě s rozhodčím žlutou kartu Payet.
45+2
A pozor, v samém závěru poločasu již došla sudímu trpělivost a trestá tvrdý faul hostujícího Balmonta červenou kartou!
45+1
Dvě minuty nastaví hlavní sudí.
45
Běží poslední minuta řádné hrací doby, i když je zřejmé, že rozhodčí, již kvůli častému přerušování hry, nastaví nějakou tu minutku.
44
Souleymane Diawara se "vyšplhal" na míč po zádech obránce Lille, rozhodčí píská faul.
43
Rohový kop pro Olympique.
42
Faulován Payet, který kulhá za postranní čáru, faulů je dnes opravdu dost. Domácí Jeremy Morel může být rád, že rozhodčí netrestá kartou jeho tvrdý skluz.
41
Rod Fanni naznačuje rozhodčímu, že byl na polovině nedovoleně atakován soupeřem, rozhodčí je ale jiného názoru.
40
Tempo hry s přibývajícími minutami klesá, hraje se převážně na polovině hřiště.
38
Rozehra Lille nakonec končí dlouhým nákopem, což je v podstatě odevzdání míče. Marseille dobře narušuje rozehrávku Lille.
37
U míče hosté, kombinují na vlastní polovině, domácí napadají rozehrávku.
35
André Ayew však střílí z levé strany mimo bránu Lille.
34
Další faul na polovině domácích nechává rozhodčí bez povšimnutí, a tak se otevírá možnost pro kontr domácím.
32
Lille centruje z pravé strany, na míč si ale nejlépe naskočil domácí Kabore, domácí odkpávají.
31
Statistika držení míče je zatím na straně Lille - 57%, oproti 43% domácích.
30
Je za námi půlhodina hry, zatím jsme sice nezaznamenali změnu skóre, ale jeden gól, byť z ofsajdu, již padl. Kromě toho jsme již zaznamenali vyložené příležitosti, divák se dnes na Stade Vélodrome rozhodně nenudí!
28
S ním si ale obrana Olympique dokázala poradit a dlouhým odkopem vrací míč na polovinu soupeře.
28
Balmont faulován v nebezpečné vzdálenosti od brány Marseille, hosté ale nebudou zahrávat standartní situaci, rozhodčí ukazuje, že se bude pouze zahrávat rohový kop!
27
Pískot domácího publika se po neuznaném gólu ještě znásobil, ale ofsajd byl správně odmáván a posléze odpískán.
26
Radost domácích přerušuje hvizd rozhodčího, který neuznává gól Jordana Ayewa, který si na centr z pravé strany naběhl do ofsajdu!
25
Kombinaci domácích přerušuje Mavuba odkopem do autu.
24
Hosté u míče, Debuchy vhazuje z pravé strany, míč se dostává až před Mandandu, ten ale sbírá míč ze vzduchu.
23
Hostujíí lavička okamžitě posílá rozcvičit náhradníky.
21
Faul na polovině hřiště trestá rozhodčí žlutou kartou a to může být Joey Barton rád, protože doslova prošlápl nohu svého soupeře. Sám hráč je za takové rozhodnutí rád, to mohla být rovnou červená!
20
Obrana Lille ale odvrací.
19
Dobrá standartní situace z levé strany ze vzdálenosti přibližně pětadvaceti metrů pro Marseille.
18
Kombinaci hostů kazí dobrý zákrok obrany Marseille, vzápětí přichází rychlý kontr a je z toho faul, kterým Basa zastavuje hrozící nebezpečí. Rozhodčí tento faul trestá žlutou kartou.
17
Marseille přejímá aktivitu. Míč na kopačkách hostů.
16
Centr Morela z levé strany neúspěšný, hosté se zbavují míče dlouhým odkopem.
15
Marseille hraje agresivněji, než v úvodu utkání, hráči domácího týmu napadají rozehrávku již na polovině Lille a získávají tak důležité míče.
14
Nyní se hra odehrává převážně ve středu hřiště.
13
A je z toho gólová příležitost - podobně skvělý zákrok, jako před chvílí Mandanda, předvedl nyní i Landreau, který musel třikrát (!!) reflexivně zasahovat proti střelám domácích hráčů! Úžasné zákroky!
13
Snad poprvé se Marseille dostává do šestnáctky hostů.
12
Míč ale končí přímo v náruči Mandandy.
12
A další rohový kop pro hosty.
11
Již nějakou chvíli domácí publikum píská, úvod zápasu patří Lille!
11
Hosté ještě vhazují z pravé strany, ale obrana Marseille nekompromisně odkopává.
10
Obrana Marseille odvrací, ale pozor, domácí gólman se při zákroku v pokutovém území zřejmě zranil bez cizího přičinění a lékaři již ledují zřejmě pravou nohu. Zdá se, že vše bude v pořádku.
9
Je z toho alespoň rohový kop pro Lille.
8
Vzápětí ale výborný centr do pokutového území, k míči se dostává Payet, který střílí z voleje a je z toho obrovská šance Lille! Fantastický zákrok Mandandy!
8
Debuchy na pravém křídle se snažil posunout míč na nabízejícího se Balmonta, obrana Marseille však jeho úmysl překazila.
7
Domácí se zlobí po rozhodnutí sudího, domáhají se rohového kopu, nakonec ale vykopává Landreau.
6
Vhazují hosté, Debuchy pošle míč až do pokutového území.
5
Hosté ale chybují, míč však vzápětí domácí doslova vrací domácím.
4
Chedjou posílá dlouhý pas na Marvina Martina, tomu však míč uniká.
3
Jsou to nyní hosté, kteří poprvé mohou zakombinovat.
3
Prvnín centr z levé strany do pokutového území Marseille, ale obrana odvrací.
2
Míč stále na kopačkách domácích.
1
Domácí získávají míč po rozehrávce, zatím je ale hosté nepouští do zakončení.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše, začátek utkání se nezadržitelně blíží.

Olympique Marseille: Mandanda - N´Koulou, Morel, Diawara, Fanni - Cheyrou, Kabore, Valbuena, Barton - Jordan Ayew, André Ayew

Lille OSC: Landreau - Debuchy, Digne, Chedjou, Basa - Balmont, Payet, Martin, Mavuba - Kalou, Roux

Rozhodčí: L. Duhamel‎.
Vítejte u dnešního on-line přenosu šlágru čtrnáctého kola francouzské Ligue 1, ve kterém se domácí Olympique Marseille přivítá Lille OSC.
Olympique Marseille
Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice pátého klubu Ligue 1, když v doposud odehraných dvanácti zápasech sedmkrát vyhráli a dvakrát remízovali. V třech zápasech odešli poraženi, nicméně s třiadvaceti body se drží s pouze tříbodovou ztrátou na vedoucí Paris Saint-Germain. A to má Olympique o dva zápasy méně, než vedoucí PSG, ale i druhý Saint.Étienne! Olympique zdobí druhá nejlepší obrana v lize, horší je to již s útočnou potencí, která je sedmá nejhorší! Marseille doplácí ne nepříznivý los, kdy po prohře v sedmém kole ve Valenicennes přišla domácí remíza s PSG, pak porážka v Troyes, výhra na Ajacciu, domácí remíza s OGC Nice a v posledním kole opět prohra na hřišti Bordeaux.V dnešním utkání proti Lille tak bude Olympique chtít získat všechny body!
Lille OSC
Hosté jsou na tom v tabulce Serie A o tři příčky hůře, než domácí tým, když je s dvaceti body na místě osmém. Ve třinácti utkáních dokázal pětkrát zvítězit a pětkrát remízovat. Pouhé tři porážky svědčí o dobré defenzivní taktice, což podtrhuje počet remíz. Nebýt porážky v posledním kole na hřišti Lorientu, mohlo by se Lille pyšnit skvělou sérií, která začla domácí výhrou v osmém kole nad Ajacciem, pak přišla remíza na hřišti silného Bordeaux a pak tři výhry v řadě, nejprve doma s Valenciennes, pak na hřišti Évian Thonon Gaillard a poté doma proti Brestu. O body se tak bude Lille právem ucházet i na hřišti silného Marseille!
Češi na hřišti
V dresu Olympique Marseille nefiguruje žádný český legionář, ale k jedenácti utkáním v kádru Lille již v probíhající sezóně nastoupil dvaatřicetiletý obránce David ROZEHNAL, který se zřejmě představí i v dnešním utkání, alespoň jako střídající hráč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.