Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Tým Stade de Reims skončil v tabulce na místě 14. a na svém kontě má 43 bodů.
Tým Olympique Marseille skončil v sezoně 2012/2013 na 2. místě a v příštím ročníku si zahraje Ligu mistrů.
Sudí ukončil dnešní utkání, které skončilo bezbrankovým stavem 0:0. Domácí tým byl aktivnější, ale ke štěstí to nestačilo. První poločas byl pohledný a domácí tým často ohrožoval soupeřovu branku, avšak gól nepadl. Druhý poločas byl vyrovnanější a šance už k vidění moc nebyly.
90+3
K centrovanému míči se dostal jako první Valbuena, ale ani jemu se nepodařilo balon dopravit mezi tři tyče.
90+2
Tlak domácích trvá, teď vybojovali další rohový kop.
90+1
Na centrovaný míč si počkal Romao, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.
90+1
Andre Ayew se ocitl v obrovské šanci, ale protihráč mu střelecký pokus zblokoval na rohový kop.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Hráčům dochází síly a jde to znát, hru doprovází řada nepřesností a oba celky zbytečně ztrácí míč.
83
Domácí fotbalisté zahrávali dva rohové kopy, ale opět z nich nic nevytěžili.
82
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Joey Barton, přichází Foued Kadir.
79
Poslední změna v sestavě hostí? Ze hřiště odchází Nicolas de Préville, kterého nahrazuje Kamel Ghilas.
78
Autové vhazování pro domácí tým.
76
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Johann Ramaré, přichází Bilal Ouali.
76
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází zraněný Pape Souaré, přichází Franck Signorino.
75
Gignac je dnes velmi aktivní a opět se dostal do slibné šance. Balon si dovezl do velkého vápna a vystřelil, ale Agassa si připsal další zákrok a stále drží čisté konto.
74
Hráči domácího celku rozehrávali rohový kop, ale nic z něj nevytěžili.
74
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
72
Hra je přerušena, zranil se Souaré a sudí musel hru přerušit.
70
K balonu se postavil Krychowiak, ale trefil pouze bránící zeď.
69
Výhodu standardní situace dostanou hosté.
69
V posledních minutách se hraje hlavně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou. Vypadá to, že dnešní utkání skončí nerozhodně, protože aktivita ve druhém poločase uvadá.
64
Hosté zahrávali další dva rohové kopy, ale nic z nich nevytěžili.
62
Rohový kop zahrávali hosté, ale soupeř se ubránil. Pak se hráči týmu Stade de Reims zmocnili zpět míče a vybojovali další rohový kop.
60
Andre Ayew se prezentoval zajímavou střelou, ale ta se mezi tři tyče nevešla.
58
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Modou Sougou, přichází Jordan J. Ayew.
57
Nepřesnou střelou se prezentoval také Ramare.
54
Nepřesná střela přišla také na druhé straně a na svědomí ji měl Courtet. Odkop od brány provede Mandanda.
52
Na hranici pokutového území si o přihrávku řekl aktivní Gignac, ale střelecky se opět neprosadil. Míč si přichystal na levačku, ale vyslal z ní nepřesnou střelu, která skončila vysoko nad brankou.
50
Další útočná akce Marseille, ale opět skončila nepřesnou střelou. Po levém křídle utekl s balonem Barton a odcentroval jej do velkého vápna, kde se ke střele z první dostal Ayew, ale jeho balon mu sklouzl po kopačce a střela mu vůbec nesedla.
49
Domácí celek podnikl útočnou akci, kterou zakončil Valbuena, ale prezentoval se nepřesnou střelou, a tak se stav skóre nezměnil.
46
V ofsajdové pasti uvízl Gignac, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat budou hosté.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Hráči obou celků přichází zpět na hrací plochu, a druhý poločas tak začne za malou chvíli.
Máme za sebou první poločas, který skončil bezbrankovým stavem 0:0, ale aktivnější byli domácí hráči. Do šancí se dostával hlavně Gignac, ale štěstí mu nepřálo. Hosté byli prozatím bezzubí, a tak doufejme, že v poločase druhém se zvednou.
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Barton se po ošetření vrátil na hrací plochu.
45
V ofsajdu uvízl Mandi, a tak sudí musel hru přerušit. Rozehrávat budou domácí fotbalisté.
45
Ošetřit potřeboval Barton, a tak byla hra chvíli přerušena, avšak teď už se pokračuje.
44
Domácí fotbalisté zahrávali rohový kop, ale nevytěžili z něj vůbec nic.
43
Do další šance se pak dostal Gignac, ale ani on hostujícího brankáře nepřekonal.
43
Z ničeho nic se zrodila obrovská šance, kterou měli na svědomí domácí fotbalisté. Výbornou přihrávku do velkého vápna obdržel Ayew, kterému Agassa výtečně snížil úhel a následným zákrokem mu vychytal jedovatou střelu.
41
V blízkosti středového kruhu se s balonem pohybují domácí fotbalisté, ale soupeř rozehrávku napadá, a tak se hra nikam neposouvá.
40
V posledních minutách se hraje hlavně mezi pokutovými územími a hru doprovází nepřesnosti. Domácí hráči jsou o něco aktivnější, ale na vyloženou šanci stále čekáme.
35
Hosté dostali výhodu standardní situace, ale této výhody využít nedokázali. U vzdálenější tyče si na centrovaný míč počíhal de Préville, ale balon netrefil ideálně, a tak branku domácích neohrozil.
34
Na centrovaný balon si vyskočil hlavičkující Sougou, jehož střela byla výborná, ale brankáře překonat nedokázal.
33
Domácí fotbalisté dostali výhodu rohového kopu, ale této výhody využít nedokázali. Pro centrovaný balon si vyskočil připravený Agassa.
32
Útočnou akci hostujícího celku zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl de Préville. Rozehrávat bude Marseille.
27
V šanci byl opět domácí Gignac, ale ani tentokrát mu štěstí nepřálo, a branka tak nepadla.
25
Domácí fotbalisté se před rohovým kopem ubránili a centrovaný míč odhlavičkovali do bezpečí. Teď se fotbalisté v modrých dresech pohybují na vlastní polovinu a pomalu se přesouvají do středu hřiště.
24
Rohový kop vybojovali hostující hráči.
20
Hosté centrovaný balon odvrátili do bezpečí.
20
Domácí celek se snažil ohrozit soupeřovu branku, ale vybojoval pouze další rohový kop.
19
Rohový kop pro Marseille.
18
Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Ayew, a brankář Agassa tak zasahovat vůbec nemusel.
16
Agassa si připsal parádní zákrok a zlikvidoval gólovku. Zpětná přihrávka přišla na hranici pokutového území, kde se do balonu opřel Gignac, jehož střela směřovala přesně k tyči, ale brankář Agassa zasáhl opravdu výtečně. Stav skóre se tak nemění.
14
Na druhé straně vlétl do pokutového území velmi zajímavý centr, ale připravený Mandanda byl na místě a balon lapil do rukavic.
13
Pro centrovaný balon si vyskočil brankář Agassa a svým protihráčům nedal prostor ke střele.
13
Rohový kop bude zahrávat Olympique Marseille.
9
Domácí hráči se dostali na útočnou polovinu, kde asi minutku kombinovali, ale na zakončení nedošlo. U balonu jsou teď hráči týmu Stade de Reims.
7
Gignac uvízl v dalším ofsajdu, a tak sudí hru opět přerušil. Rozehrávat budou hosté.
6
Zajímavou přihrávku za obranu obdržel Gignac, ale sudí mu odpískal ofsajd. Podle opakovaného záběru jsme mohli vidět, že se o ofsajdové postavení nejednalo. Míč do hry uvede brankář Agassa.
6
Domácí hráči kombinují na vlastní polovině, do hry je zapojen i brankář Mandanda.
4
V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími, žádné šance k vidění prozatím nejsou, ale je teprve začátek a zajímavé šance určitě ještě přijdou.
1
Hostující hráči oblékli červené dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří dnes budou hrát v bledě modrých kompletech.
1
-2
Hlavní sudí Fautrel přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Hráči obou celků se po rozcvičení odebrali do útrob stadionu.

Olympique Marseille: Mandanda ─ Fanni, Diawara, N'Koulou, Morel ─ Romao, Barton ─ Sougou, Valbuena, Ayew ─ Gignac.

Stade de Reims: Agassa ─ Mandi, Weber, Devaux, Souaré ─ Krychowiak ─ de Préville, Cá, Ramaré, Ayité ─ Courtet.

Rozhodčí: Fautrel ─ Gringore, Viala.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Fredy Fautrel, na čarách mu budou asistovat Cyril Gringore a Alexandre Viala. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Thomas Léonard.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.55, kurz na remízu pak 3.55 a kurz na výhru hostů 6.35. Bookmakeři tak označili Stade de Reims jako outsidera.
Tým Stade de Reims se v tabulce nachází na 14. příčce a na svém kontě má 42 bodů. Tento celek zaznamenal 10 výher, 12 remíz a 15 porážek. Celkové skóre je 33:42.
Olympique Marseille se v tabulce nachází na 2. příčce a na svém kontě má 70 bodů. Fotbalisté tohoto celku zaznamenali 21 výher, 7 remíz a 9 porážek. Celkové skóre je 42:36.
Dobrý večer, francouzská Ligue 1 má dnes na programu závěrečné kolo, ve kterém Olympique Marseille bude hostit svého soupeře Stade de Reims. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.