To je ode mně pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!
Utkání skončilo nejtěsnějším rozdílem ve prospěch hostů z Marseille. Tři body vystřelil krásným volejem v 78. minutě Cheyrou, Olympique tak vstupuje do nové sezóny cenným vítězstvím na půdě horkokrevného nováčka z Reims.
90+4
Za strkanici viděli žluté karty Toudic a Kabore.
90+4
90+3
Na hřišti se semlela menší potyčka.
90+3
V poslední minutě ještě roh domácích.
90+2
V nastavení zajímavá standartní situace pro domácí.
90
Rozhodčí Ennjimi nastaví v dnešním utkání 3 minuty.
89
První střídání hostů, odchází André-Pierre Gignac, místo něj si závěr utkání užije Rafidine Abdullah.
88
Už se hraje.
87
Stále se nehraje, Agassa je ošetřován přímo na hrací ploše, domácí navíc mají vystřídáno.
85
Agassa byl u centrovaného míče dřív než Ayew, ten ho poté dojel tak, že domácí brankář musí být ošetřen.
84
Hosté ještě ani jednou nestřídali.
82
Po standartní situaci vznikl před Mandandou lehký závar, který hostující obrana nakonec vyřešila rázným odkopem.
80
Po rohu střílel Ca nad hostující branku.
79
Domácí naposledy střídají, Courteta nahrazuje Nicolas Fauvergue.
78
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak to byla gólová paráda! Centr z poloviny hřiště spadl přesně na nohu BENOITA CHEYROUA, který propálil Agassu a otevírá skóre dnešního zápasu!
77
Domácí střídají, ze hry odstupuje Antoine Devaux, nahrazuje ho Bocundji Ca.
75
A Gignac v další příležitosti! Tentokrát posouval míč za sebe, ten ale málem zapadl za Agassova záda.
75
Rohový kop zahraje Cheyrou.
74
Další obrovská šance! Gignac se vřítil do pokutového území, jeho střelu na bližší tyč ale skvěle vyrazil Agassa!
73
Toudicův centr skončil v Mandandově náruči.
71
Ayew hlavičkoval hodně těžké pozici těsně vedle levé tyče.
69
Ayiteho střela skončila ještě v autu.
67
Mandanda nejistým zákrokem dává domácím možnost rohového kopu.
66
Gignacův další střelecký pokus skočil v náruči Agassy.
65
Velká šance hostů. André Ayew se ocitl sám před Agassou, který hlavičku hostujícího forvarda s velkými problémy dokázal udržet před brankovou čarou!
64
André Ayew nedokázal přes těsnou obranu nacentrovat.
63
Mandanda špatně vyběhl proti centrovanému míči, kterým málem zapadl do odkryté branky.
62
Domácí poprvé střídají, ze hry odstoupil Kamel Ghilas, nahradil ho Julien Toudic.
59
Roh pro domácí.
57
Do dalšího centru se položil Courtet, jen těsně minul Mandandovu branku!
56
Hosté se snaží o častou střelbu, tentokrát zkusil štěstí Valbuena.
54
Dalekonosný pokus Gignaca skončil hodně nad.
52
Ghilas nedoskočil na skvělý centr z pravé strany.
50
Do druhé půle přišli hosté s velkou chutí.
48
Na druhé straně se zase blýskl Mandanda.
46
Hned v úvodu druhé půle se ocitl v dobré příležitosti Gignac, z úhlu ale trefil pouze Agassu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:00.
Sudí Ennjimi neměl důvod k nastavování, viděli jsme nudný první poločas s minimem šancí. Tu největší měl v 37. minutě Ghilas, který se ocitl sám před Mandandou, domácí záložník ale trefil pouze hostujícího reprezentačního brankáře.
43
Weber jen tak lehce prodloužil míč, který pak málem zapadl do branky.
43
A další roh domácích.
42
Devaux rozehraje další rohový kop domácích.
40
Hra se znovu trochu uklidnila, teď jsou aktivnějším týmem domácí.
38
Obrovská šance domácích trochu rozhýbala tempem hry, Valbuena namířil svůj pokus doprostřed brány.
38
A Mandanda hatí i další pokus domácích.
37
Největší šance utkání! Centr z pravé strany propadl až k volnému Ghilasovi, který mohl otevřít skóre utkání, trefil ale pouze dobře stojícího Mandandu.
29
Za posledních 15 minut jsme neviděli ani jeden pokus o zakončení, míč mají více na kopačkách hosté z Marseille.
27
Zatím toto utkání moc fotbalové radosti nenabídlo, většímu tempu by pomohl vstřelený gól.
25
Hosté drží míč, bez zakončení jim to ale nic nezařídí.
22
Fortes v ofsajdu.
20
Hostům se daří kombinovat, vše ale kazí finální přihrávkou.
18
Azpilicueta upadl těsně před pokutovým územím, rozhodčí ale nařídil pouze rohový kop pro Olympique.
17
Ghilas skvěle zabránil hostům v útoku.
15
14
Z následné standartky se právě Courtet dostal ke hlavičce, Mandanda měl co dělat, aby zasáhl.
14
Courtet byl faulován.
12
Gignac si v dobré příležitosti nezpracoval míč.
10
Valbuena z úhlu zkusil překvapit Agassu, ten byl pozorný a efektivním zákrokem vytáhl míč na roh.
9
První žlutou kartu vidí Kamel Ghilas za stáhnutí Gignace.
8
Fortes postupoval sám na Mandandu, ale míč si nechal utéct a následná střela z velkého úhlu už šla mimo.
6
Agassa měl problémy s Ayeowovou střelou, kterou se štěstím vytěsnil na roh.
5
První roh pro domácí.
4
Hosté jsou od úvodu aktivnější.
2
Hosté kopali v úvodu rohový kop, Gignac hlavičkoval a jeh ostřela se otřela o ruku jednoho z domácích hráčů, penalta se ovšem nepíská.
1

Stade de Reims: Agassa - Signorino, Weber, Glombard, Tacalfred - Devaux, Krychowiak - Ayite, Ghilas, Fortes - Courtet

Olympique Marseille: Mandanda - Morel, Fanni, N'Koulou, Azpilicueta - Cheyrou, Kabore - D. Ayew, Valbuena, J. Ayev - Gignac

Rozhodčí: Ennjimi - Capelli, Danos.
Marseille už začala sezónu v rámci Evropské ligy před dvěma týdny, ve 3. předkole francouzský veleklub vyřadil turecký Eskisehirspor, když venku Olympique remizoval 1:1 a doma svého soka rozdrtil 3:0. V dalším předkole na Marseille čeká moldavský Šerif Tiraspol.
Domácí jsou nováčky letošního ročníku Ligue 1, v loňské sezóně skončili na 2. místě. Marseille se loňská ligová sezóna vůbec nevydařila, z desátého místa neměl Olympique šanci se dostat do Evropských pohárů. Vše mu zachránil až triumf v ligovém poháru, kde na penalty předčil Olympique Lyon.
Zdravím všechny fanoušky dobrého, francouzského fotbalu. Dnes je na programu dohrávka úvodní kolo, ve které se střetne Stade de Reims a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.