S konstatováním, že nováček z Remeše porazil Montpellier 3:1, se s Vámi loučím a všem přeji příjemnou a ničím nerušenou noc!
Je konec! Stade de Reims v krásném zápase přehrálo Montpellier 3:1 a posouvá se v tabulce před svého dnešního soupeře. Hosté přitom ve druhé půli vyrovnali, v 56. minutě se trefil střídající Cabella, který v té chvíli nebyl na trávníku ani celou minutu. Šťastnější však dnes byli domácí. V 71. minutě Glombard předvedl nádherné sólo zakončené gólem a stejný hráč ještě v závěru připravil pojistku pro Courteta. Loňský šampión tak zůstává pouze na čtyřech bodech. Fotbalisté Montpellieru přitom nehrají špatný fotbal, ale oproti loňsku chybí góly Oliviera Girouda.
90+3
Estradovi nechybělo mnoho ke gólu. Vypálil ze třiceti metrů a balón minul tyč jen o pár desítek centimetrů.
90+3
Poslední minuta nastavení. Remeš navíc u míče.
90+2
Rozehrávka nakrátko a držení míče u rohového praporku. Domácím to ale nevyšlo podle představ a vhazují hosté.
90+2
Domácí budou rozehrávat rohový kop. Pochopitelně nepospíchají.
90+1
Estrada to zkusil přímo, mezi tyče se netrefil.
90
Tak ještě tři minutky. Hosté budou rozehrávat trestný kop.
90
Domácí fanoušci v euforii. Není divu, Montpellier je stále úřadujícím šampiónem.
87
Belhanda předváděl u brankové čáry krásné technické kousky. Pro Montpellier z toho vzešla hlavička Mouniera, která ale brankáře neohrozila.
86
Reims právě vstřelilo branku!
Je asi rozhodnuto! Glombard opět ukázal svou genialitu. Znovu předvedl krásný průnik, poté si narazil míč se spoluhráčem a ze strany postupoval na gólmana. Místo zakončení však poslal balón na zadní tyč a tam jej do prázdné brány uklidil střídající GAETAN COURTED - 3:1.
85
Chybující Bocaly odevzdal míč domácím.
85
Z hranice šestnáctky vystřelil Cabella, ale Agassa míč nadvakrát lapil.
83
Ve vápně se dostal ke střele Bocaly. Byl to ale hodně nepovedený pokus, který skončil o několik metrů vedle tyče.
82
Hráči Montpellieru se teď nemohou dostat do tlaku. Domácí hrají velice dobře.
81
Žlutou kartu viděl hostující Bedimo. Srazil unikajícího Glombarda.
80
Až příliš důrazný byl domácí Courtet, který v hostujícím vápně přišlápl stopera Hiltona.
79
Ghisolfi se blýsknul parádním obranným skluzem.
78
Ale už o míč přišli a do protiakce přechází HSC...
78
Domácí teď kombinují na útočné polovině, což jim velice vyhovuje.
76
Druhé střídaní domácích. Gaetan Courtet nahrazuje Fauvergueho.
76
Stambouli faulován na polovině hřiště a okamžitě rozehrál. Do zakončení se prodral Belhanda, mířil však dosti mimo.
73
Ait Fana opustil hřiště a opačným směrem putuje Anthony Mounier. Hosté tak využili poslední možnost střídat.
73
Bocaly posílal před bránu centr, na který naskakoval Camara. V souboji s brankářem Agassou si podle rozhodčích pomohl faulem.
73
Hosté se okamžitě snaží odpovědět náporem.
71
Brejky domácích jsou smrtící! CHRISTOPHER GLOMBARD předvedl úchvatnou individuální akci, když prošel postupně přes tři hráče soupeře a postupoval sám proti Jourdrenovi, kterého už neměl problém překobat. Stade de Reims opět vede!
70
V šestnáctce upadl domácí Devaux. Sudí Chapron zůstal klidný.
69
Čerstvé síly pro Remeš. Bocundji Ca opouští trávník a místo něho si zahraje Florent Ghisolfi.
67
Po centru Glombarda se tlačil do zakončení Fauvergue. Míč se však od něho spíše odrazil a skončil v zámezí.
67
Diskuze s rozhodčím o autové vhazování. To je přisouzeno domácím.
66
Hosté jsou teď podobně jako v první půli aktivnějším celkem. Dokáží přetavit svůj nápor ve vedoucí gól?
65
Opět se hraje. Diego by měl být v pořádku.
64
Stambouli přišlápl Diega. Domácí hráč zůstává ležet na hřišti.
63
Míč na křídlo hledal Cabellu. Tentokrát hostující hráč nebyl tak rychlý, aby balón doběhl.
62
Urychlit hru kolmicí se pokusil Stambouli, u míče jako první brankář Agassa.
61
Estradova přihrávka byla tentokrát nepřesná a míč končí u Agassa. Duel třináctého se čtrnáctým opravdu přináší překvapivě pěknou podívanou.
60
A hosté už mohli jít do vedení! Ait Fana předvedl krásné sólo, které zakončil ranou těsně vedle tyče.
56
Montpellier právě vstřelil branku!
Tomu se říká šťastná ruka trenéra! REMY CABELLA nebyl na hřišti ani minutu a hned skóruje! Na jeho křížnou střelu si sice Agassa sáhl, ale míč jen ztlumil a kulatý předmět se dokoulel do brány. Cestu za brankovou čáru ještě sledoval z blízka Camara, ale jeho pomoc už třeba nebyla.
55
Jako by hostující kouč tento onlajn četl a stahuje ze hry právě Herreru. na jeho post přichází Cabella.
54
Camara hezky zatáhl míč do útoku, ale Herrara o něj přišel. Hostující hrot je zatím neviditelný. Tady je vidět, jak Montpellieru chybí kanonýr Giroud, který zamířil do Arsenalu.
52
Domácí se snaží co nejrychleji sprintovat s míčem dopředu. Teď si obrana HSC poradila, ale hra Remeše je opravdu zajímavá a účelná.
51
Ostrý faul na Bedima, za který si vysloužil Glombard žlutou kartu.
50
No, hráči Stade de Reims vstoupili do druhé půle opravdu výborně a hosté už mohli klidně dvakrát inkasovat.
49
A opět Diego. Po jeho sraženém centru si však tentokrát připsal Jourdren jednoduchý zákrok.
48
Domácí na to opravdu vlétli. Diego tentokrát našel na zadní tyči Fauvergueho, který ze dvou metrů hlavičkoval nad břevno. Obrovská šance!
46
Remeš začala z ostra. Tvrdá rána z rohu šestnáctky, kterou vyslal Diego, skončila těsně nad!
46
Máme za sebou velice zajímavý první poločas. Hrál se rychlý a svižný fotbal, který přinesl i několik zajímavých situací. Ty se odehrávaly převážně před domácím brankářem Agassou, ale jediný gól paradoxně vstřelili domácí, když se z rychlého brejku prosadil Diego. Montpellier působil fotbalovějším dojmem, ale schází to hlavní - brankové vyústění.
45+2
Z hranice šestnáctky to zkoušel Younes Belhanda. Jeho přízemní střelu lapil zatím velmi dobře chytající Agassa.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Štiplavou střelu Bedima musel Agassa vyrážet. Mezitím se Souare vrátil po ošetření do hry.
44
Hra opět pokračuje. Začíná se od domácího gólmana.
43
Souare zůstává ležet u šestnáctky hostí. Dlouho však trvalo, než si toho sudí všiml a přerušil hru.
42
Sprint Souareho zastavil čistým skluzem jeden z hostujících beků.
41
Hosté se snaží něco vymyslet ve středu hřiště. Slabá střela Herrery ale nemohla nadělat Agassovi problémy.
38
Hosté sice tlačili, ale zcela zapomněli na defenzivu a jsou za to krutě vytrestáni! Z ničeho nic pádil na hostujícího gólmana DIEGO a chladnokrevně jej obstřelil. Nováček tak vede nad úřadujícím mistrem.
37
Další akci hostí zastavil Camarův ofsajd. Montpellier se v posledních minutách nadechuje k velkému náporu.
35
Další velká šance hostí. Estrada našel ve vápně Belhandu, ten však mířil výše, než by bylo třeba.
34
Za obranu domácích si zaběhl Bedimo, dokázal elegantně zpracovat míč a obloučkem ho poslal přes gólmana. Jeden z obránců ale skvěle zasáhl na brankové čáře a skóre se tak nemění!
32
Domácí teď chvíli také drželi míč, ale připravila je o něj nepřesná přihrávka Bocundjiho Caa.
30
Hezká kombinace u pravé lajny šancí nevyvrcholila. Centr Bocalyho totiž sebral Agassa.
30
Hráči Montpellieru kombinují na polovině soupeře.
28
Z protiútoku zahrozil Montpellier. Obléhání domácí šestnáctky zakončil ranou ze střední vzdálenosti Estrada. Agassa musel na zem, ale zasáhl s přehledem.
27
Hráči Remeše poslali do vápna velice nebezpečně vypadající centr, ale hosté si poradili.
26
Překvapivé střídání, jehož příčinou musí být zřejmě zdravotní důvody. Velice aktivní John Utaka totiž přepouští místo na hřišti Camarovi.
25
Mandi byl zastaven Bedimem. Zatím sledujeme velice svižný fotbal. Hosté jsou fotbalovější, ale Remeš zase hraje velmi přímočaře.
24
Hosté to teď zkusili také po pravém křídle. Z úhlu pálil Ait Fana, který ale bránu netrefil.
23
Zajímavě vypadající akci domácích přerušil zvednutý praporek pomezního. Fauvergue byl v ofsajdu.
22
Bocaly našel křížnou přihrávkou Utaku, který postupoval z úhlu sám na Agassu. Ten hostující křídlo vychytal!
20
Na domácí bránu se hnal Utaka, beci Remeše ho však stihli ztrojit a střelu nedopustili.
19
Domácí jsou nebezpeční po standardkách. Hlavička Mandiho ale nebyla dostatečně přesná ani razantní a skončila v Jourdrenově koši.
17
Obrana Montpellieru musela odvracet další nebezpečí. Domácí zvyšují aktivitu.
16
Reims hraje na rychlé brejky. Jeden z nich táhl po levé straně Souare, ale hostující obrana jeho centr nepustila dále.
14
Domácí zahrávali rohový kop. Míč se od hostujících zadáků odrazil zpět k exekutoru Diegovi, jenž se pokusil překvapit Jourdrena. Hostující gólman míč raději vyrazil na další roh.
13
Bocaly marně sprintoval za dlouhým pasem. Míč skončil v zámezí.
12
Montpellier stále u míče. Remeš se soustředí hlavně na obranu.
10
Průnik Utaky zastavil Mandi. Obhájci titulu nastěhováni na polovině soupeře.
9
Hosté mají územní převahu. Do zakončení se nyní dostal Ait Fana. Zkoušel to technicky, ale Agassu nezaskočil.
5
Po levé straně hrozili Bedimo a Utaka. Vybojovali aut.
4
Už třetí roh pro hosty poté, co jeden z obránců odhlavičkoval míč za bránu. Tentokrát už domácí konečně odehráli balón daleko od své šestnáctky.
4
A další rohový kop.
3
Utaka se neprosadil přes domácího pravého beka Mandiho. Vybojoval alespoň roh.
2
Příliš dlouhý pas pro Utaku. Vhazují domácí.
2
Ve vápně dosti teatrárně upadl hostující Belhanda. O penaltě nemůže být řeč.
1
Utkání zahájili výkopem domácí fotbalisté. Hned se dostali k zakončení, ale dalekonosná střela jednoho z hráčů mířila vysoko nad.
1

Stade de Reims: Agassa - Mandi, Tacalfred, Weber, Souare - Krychowiak, Ca, Devaux - Glombard, Diego - Fauvergue.

Montpellier HSC: Jourdren - Bocaly, Congré, Hilton, Bedimo - Stambouli, Estrada - Ait Fana, Belhanda, Utaka - Herrera.

Rozhodčí: Tony Chapron.
Doplňme ještě, že Reims je nováčkem Ligue 1 a Montpellier obhájcem titulu. Hrát se bude na stadionu Stade Auguste-Delaune v Remeši a hlavním arbitrem je Tony Chapron.
Oba týmy měly zkušenosti s třemi stejnými soupeři a se všemi měly stejný bodový zisk. Favoritem jsou dnes hosté, ale čeká se spíše vyrovnané utkání.
Montpellier nezačal ligu o nic lépe. Nejprve remízoval s Toulouse 1:1 a následně přišla porážku s Lorientem 1:2 a Marseille 0:1. Až ve čtvrtém kole porazil Sochaux 3:1 a v tabulce mu náleží 13. příčka.
Reims nezačalo ligu zrovna nejlépe. Nejprve padlo na domácím hřišti s Marseille 0:1 a pak na hřišti Bastii 1:2. Až ve třetím kole se hráčům domácích podařilo porazit Sochaux 1:0, ale pak přišla remíza s Toulouse 1:1 a domácímu Reimsu patří 14. příčka v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.