Utkání tedy končí výsledkem 1:0. Nutno říci. Že vítězství to bylo zcela zasloužené. Domácí dnes byli jasně lepším celkem a kdyby nespalovali šance ve velkém, mohli vyhrát i větším rozdílem. Tato výhra je tedy možná do zítra, možná déle posunuje na první místo v tabulce! Což je pro tento klub hodně nečekané. Já se s Vámi tímto loučím a těším se znovu na počtenou.
90+9
No to je závěr! Mohlo být vyrovnáno! Hlavička hostí končí kousek nad!
90+9
A brankář se dokonce dostal ke střele! Je to roh.
90+8
Ještě asi poslední šance pro hosty. Nákop do vápna. Tam jde i jejich brankář.
90+8
Už je odnášen na nosítkách. Tohle bohužel vypadalo na vážnější zranění. Opět se hraje. Uvidíme, kolik rozhodčí ještě nstaví. Už se hraje osmá minuta prodloužení, ale z toho se víc než polovinu ošetřovalo.
90+6
Nevypadá to s ním ale vůbec dobře. Leží a nezvedá se. Vypadá to na problém s pravou nohou.
90+4
A další hráč leží na trváníku. Je to jeden z hostí. Vypadá značně otřesen. Srazil se se svým golmanem, když hasil rychlý brejk.
90+4
Opět se hraje. U míče jsou domácí.
90+3
Tak to budou asi další minuty navíc. Byl to střelec branky Hamouma. Už je na nohou a odchází ze hřiště.
90+2
Nehraje se. Jeden z domácích tam dostal tvrdý úder při hlavičkovém souboji a leží na trávníku.
90+1
Hostům se povedlo vybojovat míč a následně se pokusili o akci po křídle. To si obrana pohlídala a je z toho odkop od branky.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty nad rámec hrací doby.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby. U míče jsou domácí. Daleko od své branky.
89
Navíc rohový kop rop pro domácí. Ti nikam s jeho rozehrávkou nespěchají.
88
Hraje se na středu hřiště. Domácí napadají a ztěžují rozehrávku. Tohle si už asi dnes pohlídají.
87
Domácí střídají. Ze hřiště odejde Brandao a nahradí ho Alejandro Alonso.
87
No rozhodčí je dnes na straně domácích! Teď zahrál evidentně rukou ve vápně obránce domácích a měla se pískat penalta!
85
Akce hostí končí pro ofsajd.
84
Hosté se nedostali ani na minutu do nějakého souvislého tlaku. Domácí si hlídají výsledek.
82
Rychlé střídání hostí. Pokus o posílení ofenzívy. Odchází Loris Nery a přichází Rudy Mater.
82
Bong už je na nohou a hned si také došlápl na protihráče a je mu pískán faul.
80
Konkrétně to byl Gaetan Bong (VLN).
80
No, tak teď se klidně mohl pískat faul. Jeden z hráčů hostí dostal hned na kraji vápna šlapáka. Faul to byl zcela evidentní. Rozhodčí nechal pokračovat hru a přerušil až později. Probíhá ošetřování tohoto hráče.
79
Zatím se ale hraje daleko od branky domácích.
79
Hosté jsou u míče.
77
Šance hostí po rohovém kopu. Hlavička šla mimo. Ruffier vykopává. Hosté budou muset otevřít hru. Uvidíme, co předvedou.
74
Domácí střídají. Ze hřiště odejde Renaud Cohade a nahradí ho Josuha Guilavogui.
73
Tohle střídání se trenérovi domácích povedlo.
73
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!

Tak štěstí se nakonec od hostů odvrátilo. Nešťastný odraz míče zpátky k útočníkovi Saint - Etiennes, který posléze místo opakované střely volil přihrávku na volného ROMAINA HAMOUMA, jenž povedenou střelou posílá svůj tým do zaslouženého vedení!
72
Být neměl. Odraz byl od hráče domácích. Každopádně z něj nebylo nic a vykopává Penneteau.
72
Rohový kop pro domácí.
69
Střídání Valenciennes. Ze hřiště odchází Matthieu Dossevi, místo něj příjde Gregory Pujol.
70
Obrana hostí je dnes ale velmi dobrá. V prvním poločase měla štěstí, ve druhém eliminuje všechny útoky maximálně na střely z dálky. Je to sice hra na jednu branku, ale hosté se velmi statečně drží.
68
Domácí kombinují.
67
Domácí rozjíždějí další akci. Hosté už pouze brání.
67
Střela šla přes zeď, ale přeci jen příliš vysoko.
66
Je to z 21 metrů!
66
Nadějná standardní situace pro domácí! To je na přímou střelu.
65
Domácí se opět dostávají do tempa a čím dál více se tlačí do šancí. Dnes by si zasloužili vyhrát.
64
Obrvoská šance domácích! Střela z poza vápna a následná teč skončila jen kousek vedle tyčky!
63
Střídání na straně domácích. Přichází Hamouma a odešel Max-Alain Gradel.
61
Roh byl přetažen a následuje odkop od branky.
61
Domácí se snaží útočit. Alespoň pstřelují branku soupeře. Tentokráte už musel brankář zasahovat a vytáhl míč na roh.
60
A další pokus vysoko, vysoko nad. Až se mi zdá s podivem, že oba týmy nastřílely tolik branek. Dnešní hra tomu vůbec neodpovídá.
59
Střela domácích někam na horní tribunu. Penneteau vykopává.
58
A míč utekl i na druhé straně. Prvních deset minut ze druhého poločasu nabídlo fotbalu prachbídně málo. Chtělo by to nějakou branku, aby se hra zlepšila.
57
Nepovedená přihrávka domácích.
56
Domácí jsou u míče a kombinují.
55
Další faul. Tentokráte se provinili hosté. Je to neustále se kouskující fotbal.
54
Renaud Cohade (SET) sestřelil nekompromisně na středu hřiště protihráče a dostává žlutou kartu.
53
Nepřesnosti na obou stranách. Druhý poločas je zatím velmi chabou podívanou.
52
Opět se hraje. Hra se kouskuje a tím zcela ztrácí tempo.
51
Penneteau si šel pro míč a dostal úder do hlavy. Opět se nehraje.
50
Už se opět hraje. Nepovedný centr domácích v moci brankáře Penneteau. Ten rozehrává.
49
Tvrdý šlapák dostal Loris Nery (VLN) a musel být ošetřován.
48
Nepovedná dlouhá přihrávka domácích. Je to hodně opatrný začátek poločasu.
47
Hosté nastoupili do druhého poločasu trochu aktivněji a pokoušeli se o nějakou útočnou snahu.
46
Oba týmy nastoupily ve stejných sestavách.
46
První poločas je za námi. Domácí v něm byli jasně lepším celkem, vypracovali si i několik velmi slibných šancí, kdy hlavně střela Brandaa z pár metrů do prázdné branky nešla mezi tyče a i další pokusy se neujmuly. Uvidíme, zda tomu ve druhém poločase bude jinak a konečně se nějaké té branky dočkáme.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+2
Druhý pokus šel nad branku.
45+2
Je to z 24 metrů.
45+2
Střela se bude opakovat. Už se hraje nad čas.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu. U míče jsou hosté. Navíc budou rozehrávat standardní situaci.
44
Nepovedla se jim přihrávka. Ten tlak co měli v posledních deseti minutách už je asi pryč. Z toho měli dát nějakou branku. Těch šancí bylo opravdu dost.
44
Domácí jsou nastěhováni na polovině soupeře.
43
A přeci jen se ke střele ještě dostali. Vedle branky střílel Saez!
42
Hostům se povedlo chvíli dostat se do hry. Šance z toho nebyla žádná, ale aspoň se jim povedlo uklidnit hru.
41
A opět v práci Penneteau. Hosté už čekají na poločas.
40
Tlak cim dál tím více kulminuje. Další střelu musel zneškodnit brakář hostí!
39
Sprinterský souboj o míč vyhrál hráč hostí a byl u toho pořádně nakopnut. Takže hosté mohli rozehrát. Už o míč přišli. Hru ovládá jen jeden tým.
38
Nepřesná přihrávka hostí a domácí rozehrávají další akci.
36
No co taky nejde nedat, to předvedl Brandao (SET)! Dostal míč před zcela volnou brankou a netrefil jí ze dvou metrů! Neskutečné!
35
Le Tallec (VLN) si překopl míč a když ho chtěl dohrát skluzem, zasáhl nohu protihráče. Dostává po zásluze žlutou kartu.
34
Skoro se to povedlo nyní! Centr ze strany a následně střela z voleje jen kousek vedle tyče!
34
Roh se nepovedl. Domácí stále u míče. Uvidíme, zda se jim povede přetavit svoji převahu ve vedoucí branku.
33
Rychlý útok po křídle museli hosté odkopnout na roh.
31
Střela ze standardní situace končí mimo tři tyče. Rozehrává brankář Ruffier.
30
No a když zrovna v protiútoku jsou, je to hodně nebezpečné. Přečíslení musel řešit Bayal (SET) za cenu faulu a dostává žlutou kartu.
30
Pokud nejsou zrovna hosté v nějakém protiútoku, hraje se na polovině Valenciennes.
28
Hostům se daří protiútoky. Střela končí mimo branku.
26
A málem platilo pořekadlo nedáš, dostaneš! Obrovský závar před brankou domácích, kdy už stačilo míč dorazit do prázdné branky, vyřešil jeden z obránců domácích, kdy míč dokázal srazit do náručí brankáře, který už tou dobou ležel na zemi. Nebyla to však malá domů. Míč se od něj odrážel.
24
Hosté se skoro nedostávají k míči. Hraje se hlavně na jejich polovině.
24
To se jim skoro teď povedlo! Nádherně si rozebrali obranu a stačilo už jen přesně přihrát a útočník by zakončoval do prázdné branky!
23
Domácí jasně ovládají hru. Drží míč a hosty k ničemu nepouštějí. Jen by potřebovali ještě zlepšit finální část hry.
22
Obrana hostí odolává.
21
Následně to bylo hodně špatně kopnuto. Domácí však stále drží míč.
21
Vyhlavičkován na další roh. Takže repete z druhé strany.
20
Roh pro Sain - Etienne.
18
Domácí jsou nyní trochu nepřesní v rozehrávce a málem toho litovali. Dossevi (VLN) si naběhl po křídle a posílal nebezpečnou přihrávku skrz vápno. Brankář ji lapil a je po akci.
16
Nehraje se. Jeden z hráčů hostí byl sestřelen. Je to bez žluté, ale musel být ošetřován.
15
Další jejich pokus končí nad brankou. Pokud v tomto tlaku vytrvají. Brzo se dočkají branky.
15
Domácí začínají mít stále více ze hry.
14
Nebezpečná střela domácích byla zablokována.
12
Hosté jsou nyní s míčem na polovině soupeře. Poprvé se trochu osmělili.
10
Prvních deset minut je za námi a hra by se dala shrnout asi takto. Domácí hrají s míčem, zatím však je to ve fázi jakého zastřelování a zaběhávání. Žádná vážnější situace k vidění nebyla.
9
Nadýchaný centr poslal jeden z hráčů domácích. Spoluhráče s ním nenašel, ale myšlenka to byla pěkná.
8
A útočný faul zastavuje akci domácích.
8
Hra se přesunula na střed hřiště.
7
Centr nikoho nenašel, ale domácí jsou stále velmi aktivní. Hned to zkoušeli dalším útokem.
6
Nyní budou mít k dispozici standardní situaci. Bude to asi centr do vápna.
5
O něco aktivnějším týmem je Saint - Étienne. Ti drží míč na polovině soupeře.
5
Domácí zatáhli svoji akci po křídle a vše vyvrcholilo střelou nad branku.

AS Saint-Étienne: Ruffier - Ghoulam, Perrin, Bayal, Clerc, Cohade, Clement, Lemoine, Gradel, Brandao, Aubameyang

Valenciennes FC: Penneteau - Nery, Isimat Miri, Gil, Bong, Sanchez, Saez, Dossevi, Kadir, Danic, Le Tallec

Rozhodčí: S. Ennjimi‎.
2
Faul na středu hřiště a rozehrávají domácí.
1
Úvodní výkop patřil domácím. Ti o míč ale brzy přišli a následný protiútok se také nezdařil.
1
Favoritem tohoto zápasu by tedy měli být domácí. Je to však hodně otevřené a težko posoudit, jaký vliv bude mít ztráta dvougólového vedení na tento tým v minulém zápase. Každopádně by jsme se, podle statistik, dnes měli dočkat branek. Tak doufejme, že tomu tak bude. Utkání startuje v 20:45 a já se v tuto dobu přihlásím s komentářem.
Poslední dva vzájemné zápasy hovoří ve prospěch AS Saint-Étienne. Ti se v obou případech, tedy doma i venku radovali z výhry.
Valenciennes FC jsou překvapení číslo dvě! Mají také 22 bodů a navíc nastříleli ještě o 4 branky více než jejich soupeř. Z posledních pěti zápasů získali 10 bodů a v minulém zápase remizovali na hřišti Montpellieru.
K statistickému představení obou týmů.
Saint - Erienne se aktuálně nachází na 5. místě tabulky s 22 body. Z posledních 5 utkání tento tým získal 11 bodů a dokázal si připsat už i skalp nejvyšší a to vítězství nad PSG. Byl to doslova od tohoto týmu rakový start do sezóny. Nejenom vysoká pozice v tabulce, ale navíc se dařilo i střelecky. Z 13 utkání nastříleli hráči tohoto týmu plných 23 branek! V minulém zápase však Saint - Etienne remizovali s Evian TG, kdy přišli ve druhém poločase o velmi nadějné dvoubrankové vedení. Uvidíme, co to s tímto celkem dnes udělá.
Ještě jednou Vás vítám u online textového přenosu. Dnes máme na programu utkání 14. kola Ligue 1 mezi týmy AS Saint Etienne a hostujícím celkem Valenciennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.