Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou.
Srovnávat první poločas s druhým, to by bylo jako hodnotit život v nebi nebo pekle. Druhé dějství přineslo mnoho dramatických zvratů se šťastným koncem pro domácí Bastii. Ta v utkání hned dvakrát prohrávala, ale nakonec strhla tři body na svou stranu. Rozhodující gól zaznamenal Boudebouz dvě minuty před koncem ze správně nařízeného pokutového kopu.
Konec zápasu.
90+3
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Féthi Harek.
90+2
Vzrušení na Stade Armand Cesari bylo zbytečné. Yatabaré sice byl ve stoprocentní možnosti, mohl s přehledem vyrovnat. Jenže pálil už jen z ofsajdu, takže zákrok Landreaua byl v tuto chvíli zbytečný.
90+1
Khazri (BSA) zatáhl za záchrannou brzdu a sudí Rainville mu udělil žlutou kartu.
90
Hostujícímu Yatabarému nyní nevyšla střela z šestnáctky! Kdyby pálil jen s trochu větší razancí a možná ne po zemi, nadělal by Landreauovi určitě daleko větší problémy.
88
Bastia právě vstřelila branku!
RYAD BOUDEBOUZ neměl s N'Dy Assembém žádné slitování. Svou střelu namířil přesně tam, kam potřeboval, a nechytatelnou dělovku poslal do míst zvaných šibenice.
87
Sankharé (GUG) ještě za svůj přestupek v pokutovém území, možná i za protesty, obdržel žlutou kartu.
87
Byla nařízena penalta. Bastia má možnost rozhodnout zápas, Sankharé zezadu prostě neměl jít do souboje s Boudebouzem tak neopatrně.
86
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Fatih Atik, přichází Claudio Beauvue.
85
Bastia navyšuje obrátky, je evidentně hodně povzbuzená o gól Squillaciho. Guingamp se jen horko těžko brání.
83
Cissé mohl poslat domácí do vedení! Centr od Khazriho na jeho hlavu byl jednoduše perfektní, jenže střela bývalého francouzského reprezentanta nakonec skončila o decimetry vedle N'Dy Assembého brány. To přitom těsně předtím střílel skvěle na branku Yatabaré.
81
Bastia právě vstřelila branku!
SÉBASTIEN SQUILLACI v tomto utkání několikrát prokázal, že po rohovém kopu je vždy hodně nebezpečný. Teď si ho vyhlédl centr z rohového čtvrtkruhu od Boudebouze u vzdálenější tyčky, kde byl trestuhodně nebráněný, a hlavou poslal míč za marně se natahujícího N'Dy Assembého. Asistence: Ryad Boudebouz.
80
Na hřišti probíhá další ošetřování. Romaric si opravdu hodně vyšlápl na svého protihráče, ještě k němu prohodil něco ve stylu: "Co simuluješ?" Teď si ale myslím, že zdravotní prohlídka je opravdu potřeba.
78
Domácí Yatabaré to udělal nyní velmi chytře. Prostrčil míč i pod tlakem na dva metry na volného Krasiče, jemuž na poslední chvíli ukopl míč v šestnáctce vracející se protihráč.
76
Mathis se snažil kroutit centr z přímého kopu přes zeď, nicméně od jednoho z protihráčů se míč odrazil do zámezí. Z následného rohového kopu se hosté rovněž neprosadili.
75
Krasič vybojoval míč pro Cissého, jenže jeho centru chybělo snad úplně všechno – přesnost, myšlenka nebo razance.
73
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Rachid Alioui, přichází Mana Dembélé.
72
Dobrá možnost pro domácí celek! Centr se nakonec odrazil k volnému Khazrimu, který byl ve vápně v dobré pozici, ale střelu poslal po zemi přímo k připravenému N'dy Assembému.
71
Na hřišti se začíná přiostřovat. Hostující Mustapha Yatabaré (GUG) doplnil svého bratra na opačné straně a obdržel za držení Romarica rovněž žlutou kartu.
69
... těžko říci, jak to nyní zamýšlel Sankhar, nicméně jeho centr (nebo střela?) skončila pouze vedle brány Landreaua.
68
Diakité se dopustil faulu na levé straně, hosté tak budou mít k dispozici standardku...
67
Bastia má opět více míč na kopačkách, obrana Guingampu ale funguje zatím na jedničku. Tohle vedení mu naprosto vyhovuje.
65
Krasič se dostal ihned po svém střídání do dobré šance. Khazri na něj posílal centr ze standardky, jen o kousek na míč nedosáhl hlavou. Nakonec rozhodčí přerušili akci pro ofsajd.
64
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Adama Ba, přichází Miloš Krasić.
63
Právě Sambou Yatabaré (BSA) obdržel těsně po svém střídání první žlutou kartu tohoto utkání. Jeho zákrok byl vedený přece jenom větší silou.
62
Připomňme, že na hřišti se nyní potkávají oba bratři, hájící barvy opačného klubu. Uvidíme, zda-li se bude radovat Sambou v modrém dresu Bastie, nebo Mustapha, oblečený do červeného.
61
Velké mezery nyní tvoři astia na své pravé straně. Odtud stále nebezpečněji centruje Sankharé. Jeho centr nyní málem našel Yatabarého. To by byla pro domácí velké pohroma.
60
Boudebouz kroutil míč ze standardky hezky do vápna, našel však jen hlavičky protihráčů. Následně se faulu dopustil Yatabaré, který je na hřišti teprve pár desítek vteřin.
59
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Ilan, přichází Sambou Yatabaré.
57
Dějí se nám to ale na Korsice věci... Jak nudný byl první poločas, o to lepší je nyní ten druhý. Během pěti minut jsme měli možnost vidět hned tři branky!
55
Guingamp právě vstřelil branku!
RACHID ALIOUI a jeho druhá branka v utkání. EAG se dostává zpátky do vedení během pár desítek vteřin! Dlouhý pas z levé strany zpracoval Atik parádně z voleje pro svého spoluhráče, který z blízkosti napoprvé Landreaua nepřekonal, napodruhé už ale ano.
53
Bastia právě vstřelila branku!
Začátek druhé půle je ale divoký. Guingamp trestuhodně ztratil balón těsně za vápnem, takže Ilan pak přihrál do šestnáctky na Cissého, ten ještě z první našel úplně volného ADAMA BA, jenž svou dělovku poslal přesně k tyčce. Asistence: Djibril Cissé.
50
Guingamp právě vstřelil branku!
Z první větší šance tohoto utkání se hosté dostávají do vedení. Sankharé dostal míč na levou stranu, kde měl dostatek času i prostoru, aby odcentroval. U druhé tyčky našel úplně volného RACHIDA ALIOUIHO, který jako by měl problém se zpracovaním. Od jeho nohy se však nakonec balón trochu náhodně odrazil obloučkem za Landreauova záda. Asistence: Younousse Sankharé.
49
Obrázek hry se během prvních pěti minut druhé půle nezměnil. Bastia stále útočí do pevného bloku, EAG jen sporadicky vyrazí do brejku.
48
Velké zmatky v obraně Bastie! Yatabaré se ocitl najednou sám mezi třemi obránci, na poslední chvíli hostujícímu útočníkovi odkopl míč z kopačky vracející se Boudebouz.
46
Začal druhý poločas.
Máme možnost vidět typický zápas Ligue 1 mezi týmy ze spodku tabulky. Guingamp si evidentně na Korsiku přijel pro bod. Směrem dopředu je zatím naprosto neškodný, zato vzadu je pevný jako skála. Bastia se doma přece jenom snaží hrát ofenzivněji, nicméně až na standardky zatím soupeře rovněž výrazněji neohrozila.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Yatabaré dostal od obránců Bastie trochu více prostoru. Snažil se přehodit gólmana Landreaua, ovšem bezúspěšně.
45
... standardku rozehrála Bastia zase velmi dobře. Boudebouz přiťukl míč rozeběhnutému Romaricovi, který v plné rychlosti napálil míč po zemi. N'dy Assembému jeho dělovka vypadla z rukavic, naštěstí se nikdo z jeho protihráčů k dorážce nedostal.
44
Sorbon se nyní hádá s hlavním rozhodčím Rainvillem. Nemyslí si, že by jakkoli fauloval pronikajícího Ilana...
42
Guingamp vybojoval rohový kop, který rozehrál Atik. Ve vápně ovšem nečíhalo mnoho hráčů, takže centr jím jen proletěl. Už tohle vypovídá o tom, že EAG si sem přijel pro bod, útočení je až na druhém místě.
41
Palmieri je zatím na levém kraji obrany jistý. Teď včas přispěchal k Mathisovi, před nímž zkušeně odkopl míč do bezpečí.
40
Jeden z mála útoku vedených po pravé straně. Bastia zatím spoléhá na opačnou stranu a dělá asi dobře. Po kolmici Diakitého totiž následně špatně centroval Ba.
39
Khazri se řítil po levé straně, narazil Ilanovi, který ale o míč rychle přišel. Tyhle kontry zatím zvládají hosté bránit dobře.
37
Bastia měla k dispozici dva rohové kopy a N'dy Assembé při nich nebyl jistý. V obou případech mohl v klidu dorážet Squillaci, u druhé situace měl štěstí, že se k míči nedostal Khazri. Defenzíva Guingampu se nyní ubránila jen s vypětím všech sil.
35
... Khazri se ujal exekuce a nemířil vůbec špatně! Střela se obloučkem dostala přes zeď, mířila přesně pod břevno, kde nakonec musel zasahovat N'dy Assembé.
34
Ba byl podražen zezadu, Bastia bude mít k dispozici standardku. Právě ty můžou v dnešním utkání rozhodovat...
33
Bastia kombinuje na své polovině, zatím nemůže najít žádný recept na dobře zformovaný blok soupeře. Stade Armand Cesari z tohoto fotbalu rozhodně mít radost nemůže.
32
Opět se na levé straně snažili něco vymyslet Khazri s Ilanem. Druhý jmenovaný pak zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti, jeho rána byla ovšem zablokována takovým způsobem, že míč obloučkem zamířil jen k rukám N'dy Assembého.
31
Ilan zase dobře zakombinoval s Khazrim, který posílal ostrý balón do vápna. Centr byl ovšem nepřesný a navíc – Cissé ani nikdo z jeho spoluhráčů se v šestnáctce neobjevil.
30
Romaric se zase ocitl v křížku, tentokráte proti němu ve skluzu tvrdě zahrál Mathis. Ten se svému protihráči přišel ihned omluvit.
29
Ofsajd také na druhé straně. Yatabaré byl v opravdu dost těsném postavení, ovšem ani on svou možnou akci dokončit nemohl.
28
Ilan byl ve středu pole úplně volný, předal míč doleva na Khazriho, jenže s jeho centrem do vápna si Boudebouz prostě neporadil.
27
Menší náznak šance Bastie. Když už však Cissé dostal celkem slušnou přihrávku, přebíral jí pouze v ofsajdu.
26
Tunisan Khazri je nyní ošetřován u lajny. Je už několikátým hráčem tohoto utkání, který má jakési menší zdravotní problémy. Celou hru to spíše jenom zdržuje.
25
Palmieri se před N'dy Assembém znovu neprosadil. Trávník nám jinak začíná skrápět silný déšť. Tohle počasí fotbalu spíše jen ulbíží.
22
Mathis hledal svým centrem své spoluhráče, zase byl ovšem tam, kde měl, zatím vynikajícně hrající Squillaci.
20
Bastia se směrem dopředu stále častěji složitěji prosazuje. Guingamp vzadu předvádí podobný výkon jako minulý týden proti PSG – tedy bojovný a kolektivní.
17
Landreau sebral centr v klidu do rukavic. Už předtím výborně pracoval Squillaci, který nenechal svému soupeři ani centimetr prostoru.
16
Průběžná statistika zápasu nám zatím určuje lepší držení míče na straně Guingampu. Což je trochu překvapivé číslo – přece jenom se Bastia před svými fanoušky většinou vyburcuje k lepšímu výkonu.
13
Ilan se snažil ohrozit N'dy Assembého bránu z velké dálky, ovšem neměl šanci na úspěch. Střela skončila jen hodne vedle brány.
11
Romaric se pustil do ostrého souboje s Diallem, teď se naopak domácí obránce jen těžko zvedá ze hřiště.
10
Dos Santos nyní zatáhl za dres svého spoluhráče, možná že tahle situace si žádala žlutou kartu. U stedové čáry ale sudí Rainville nic podobného řešit nechtěl.
7
Bastia to zkoušela středem hřiště, Khazri se snažil přihrát kolmici na nabíhajícího Ilana, ovšem neuspěl.
6
... Atikův centr mířil na přední tyčku, gólman Landreau ale zasahovat nemusel, jelikož měl před sebou vystuženou defenzívu.
5
Ani Squillaci si nyní nepočínal v rukavičkách, Sankharému se ze země zvedat moc nechce. Standardku hostujícího celku domácí odvrátili na rohový kop...
4
Cissé vybojoval rohový kop pro domácí, centr z něho mířil na bližší tyčku N'dy Assembého svatyně, ten ale míč vyrazil do bezpečí.
3
Palmieri ostře zajel do Aliouiho, Guingamp tak po písknutí zůstane u míče. Od začátku je na tempu hry vidět, že by se mohlo jednat o ofenzivnější utkání.
1
Utkání právě začalo.
Je trochu škoda, že od začátku nedojde na souboj bratrů Yatabaréových. Domácí kouče Frédéric Hantz totiž Samboua poslal jen na lavičku, zatímco Jocelyn Gourvennec pochopitelně svého nejlepšího střelce Mustaphu zařadil do základní sestavy.
Úvodní sestavy:

SC Bastia: Landreau – Diakité, Squillaci, Romaric, Palmieri – Ba, Khazri, Ilan, Modesto, Boudebouz – Cissé.
Náhradníci: Leca – Harek, Cioni, Krasić, S. Yatabaré, Sablé, Bruno.

EA Guingamp: N'dy Assembé – Dos Santos, Sorbon, Kerbrat, Martins Pereira – Atik, Mathis, Diallo, Sankharé – Alioui, M. Yatabaré.
Náhradníci: Samassa – Cerdan, Lemaître, Beauvue, Giresse, Bègue, Dembélé.

Rozhodčí: Rainville – Luzi, Stien.
Utkání bude řídit Nicolas Rainville spolu se svými asistenty Stephanem Luzim a Laurentem Stienem. Čtvrtým rozhodčím byl delegován Floris Aubin.
Guingamp přitom venku nepředvádí nijak oslnivé výkony, z deseti možných utkání dokázal zvítězit jen v jednom případě, čtyřikrát remizoval. Se svým soupeřem se dlouho utkával v rámci Ligue 2, naposledy na jeho hřišti vyhrál v březnu roku 2008.
Hosté budou mít na Stade Armand Cesari velmi těžkou pořízenou, tenhle stánek totiž patří ve Francii k velmi nedobytným. Na Korsice se hraje vždy velmi složitě a statistika to jenom dokazuje – z deseti utkání Bastia doma vyhrála hned sedmkrát.
Souboj dvou celků ze spodních pater tabulky Ligue 1 dělí pouhý jeden bod. Musíme ale zmínit, že Bastia má ještě o jeden zápas k dobru navíc, jelikož minulý víkend bylo její střetnutí v Toulouse odloženo. Guingamp je naopak silně povzbuzený o uhranou remízu s gigantem z PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud