To je z mé strany vše a těším se u dalších zápasů z francouzské nejvyšší soutěže. Hezký večer, případně dobrou noc.

Červené karty: 0:1
A je dobojováno. Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které přineslo pět branek i červenou kartu. Na trávníku dominovali domácí fotbalisté, kteří nakonec porazili Lorient 4:1 a získali cenné tři bodíky. Hosté se snažili a bojovali, ale na body to dnes nestačilo.
90+4
Hraje se poslední minuta tohoto zápasu.
90+3
Ke střele z vápna se dostal Mba, ale poslal míč pouze nad branku Lorientu.
90+2
Žlutou kartu uviděl hostující Lautoa.
90+1
Dopředu se ještě hnal hostující Aboubakar, ale podle rozhodčího byl v ofsajdu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Utkání se už pouze dohrává.
87
Domácí jsou u míče a tlačí se dopředu.
86
Bastia střídá. Odešel Palmieri a přišel Harek.
84
Vše ale přehnal Larry Azouni, který do ležícího protihráče doslova skočil a za tento tvrdý a nesportovní zákrok uviděl červenou kartu!
83
Na trávníku se přiostřilo a k vidění bylo několik tvrdých zákroků. Rozhodčí musel hráče důrazně napomínat.
82
Hráči Lorientu ale zabojovali a míč získali. Uvidíme, zda ještě něco vymyslí.
81
Domácí kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela pochopitelné.
80
Bastia právě vstřelila branku!
A je rozhodnuto. Na centrovaný míč si parádně naskočil ROMARIC, který ho poslal přesně do pravého horního rohu. Audard byl bez šance.
79
Po střele z dálky vyrazil Audard míč na rohový kop.
79
Bleskovou akci domácích zastavil Ecuele Manga, který za to uviděl žlutou kartu.
78
Ani z jednoho rohu ale nic nebylo a u míče jsou domácí, kteří pospíchají dopředu.
78
A další rohový kop pro hostující celek.
77
Po zásahu domácího zadáka je tu další roh pro Lorient.
77
Rohový kop pro hosty.
76
Lorient střídá. Odešel Aliadiére a přišel Azouni.
75
Do konce utkání zbývá zhruba patnáct minutek. Podaří se hostům zápas zdramatizovat?
74
Domácí střídají. Krasiće nahradil Mba.
73
Na druhé straně to zkoušel z úhlu Khazri, ale s jeho přízemní slabou střelou neměl Audard problém.
72
Po dlouhé kombinaci ukončila akci Lorientu další pokažená přihrávka.
71
Hosté kombinují a snaží se něco vymyslet, ale zatím se jim to vůbec nedaří.
70
Nakonec to z dálky zkusil Khazri, ale branku hostujícího celku vysoko přestřelil.
69
Z rohového kopu nic nebylo, ale domácí borci jsou stále u kulatého nesmyslu.
68
Po bleskové akci je tu rohový kop pro Bastii.
67
Domácí zadáci chybovali a zcela sám na Landreaua šel Aliadière, ale domácí brankář ho skvěle vychytal a podržel svůj celek!
66
Aktivní Khazri se ocitl sám před hostujícím brankářem, ale ten skvěle vyběhl a míč sebral!
65
Hosté se nyní prokombinovali až do vápna Bastie, ale Aboubakar se ke střele nakonec nedostal.
64
Hosté střídají. Odešel Bourillon a zahraje si Pelé.
63
Zajímavý centr na malé vápno sebral pozorný Audard, který okamžitě rozehrál.
62
Střely: 8:5. I z této statistiky jde vidět, že domácí celek je aktivnější.
61
Hosté se ještě snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, tak uvidíme, zda se jim podaří konec zápasu zdramatizovat.
60
Domácí střídají. Bruna nahradil Keserü.
59
Nakonec se to ale domácím povedlo a jdou opět do vedení o dvě branky. Na pravé straně se nádherně uvolnil MILOŠ KRASIČ, který obešel několik protihráčů a poté nádherně přehodil Audarda!
58
Hráči Bastie stále kombinují, ale zatím daleko od branky Lorientu, který nyní dobře brání.
57
Domácí borci jsou opět u míče a kombinují na polovině svého soupeře.
56
Žlutou kartu uviděl hostující Baca.
55
Hráči Lorientu se dostali k míči a vydali se dopředu. Jenže ani tentokrát nebylo z centru do vápna domácích nic.
54
Jenže hosté nyní dobře napadají a domácí s tím mají velké problémy.
53
Nyní na hřišti dominují domácí, ale zatím kombinují daleko od branky Lorientu.
52
Domácí se nakonec vydali dopředu a byla z toho obrovská šance. Khazri se dostal k míči na hranici penalty, ale ani nadvakrát hostujícího brankáře nepropálil! Napotřetí se mu to už povedlo, ale míč vykopl z brankové čáry Ecuele Manga.
51
Jenže stejně dopadl i útok hostů. Hráči Bastie drží míč na své polovině a nikam nepospíchají, což je zcela logické.
50
Domácí se dostali k míči, ale Khazri pokazil přihrávku.
49
Hosté jsou ve druhém poločase jasně lepší a domácí hráči se pouze brání, ale zatím úspěšně.
48
Po dalším centru do vápna Bastie skončil kulatý nesmysl v zámezí.
48
Tentokrát hosty zastavil ofsajd, ve kterém byl Kevin Monnet-Paquet.
47
Hosté začali hodně aktivně a hned se vydali dopředu, ale z první akce ve druhém dějství nic nebylo, protože po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí.
46
Hosté v poločase střídali. Odešel Gassama a přišel Baca.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Žluté karty: 1:1
První poločas je za námi. Sledujeme velmi zajímavé utkání, které už přineslo tři branky. Domácí Bastia se dostala do vedení 2:0, ale hosté pak zabrali a dokázali snížit. Domácí byli v prvním poločase lepším celkem a jejich vedení je zcela zasloužené, ale už nyní je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+2
K hlavičce se dostal hostující kapitán Ecuele Manga, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
45+2
Hosté se ještě tlačí dopředu, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z následného rohového kopu nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění.
43
V obrovské šanci se zjevil Bruno, který po parádní přihrávce z pravé strany byl zcela sám před Audardem, ale ten ho skvěle vychytal!
42
Už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté.
41
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil. Bude se ošetřovat.
40
Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
39
Na sebe to nyní vzal hostující Kevin Monnet-Paquet, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl faulem.
38
Nyní je hra plná nepřesných přihrávek a i proto stále čekáme na další šanci.
37
Ale nyní se nedaří domácím. Po nepřesné přihrávce skončil kulatý nesmysl v zámezí a dopředu jdou hosté.
36
Akci hostujících hráčů nyní ukončil zbytečný útočný faul. Domácí jsou u míče a v klidu kombinují na své polovině.
35
Žlutou kartu uviděl domácí Bruno.
34
Hostující hráči po vstřelené brance ožili a stále se tlačí dopředu.
33
Nakonec se dopředu vydali hosté a po hezké akci pálil z rohu velkého vápna Kevin Monnet-Paquet, ale míč skončil pouze na boční síti.
32
Nyní se hraje převážně uprostřed hrací plochy a nic zajímavé se neděje.
31
Lorient právě vstřelil branku!
Tak i hosté se nakonec dočkali a máme tu už třetí branku. MATHIEU COUTADEUR napřáhl z dálky a po teči domácího zadáka skončil míč za zády Landreaua.
30
Lorient se dostal až do vápna domácích, ale nakonec se hosté nedostali ani ke střele.
29
Hráči Lorientu jsou u kulatého nesmyslu a snaží se něco vymyslet.
28
Domácí celek je zatím jasně lepší a zcela zaslouženě vede o dvě branky. Hosté to nebudou mít vůbec jednoduché.
27
Následnou akci domácích zastavil ofsajd, ve kterém byl Gianni Bruno.
26
Ani z tohoto rohu ale hosté nic nevytěžili a i nadále tedy prohrávají o dvě branky.
25
Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali třetí rohový kop.
24
Tak legendární Antonín Panenka by měl z této penalty radost! WABHI KHAZRI totiž poslal míč lehkým obloučkem doprostřed branky a zvýšil vedení domácího celku.
23
Za faul uviděl žlutou kartu hostující Gassama.
23
Po parádní střele z dálky, kterou se prezentoval Boudebouz, skončil míč na břevně, jenže se odrazil na malé vápno, kde byl Khazri, který byl při střele faulován! Pokutový kop pro Bastii!
22
Nyní se do vápna Bastie dral Aboubakar, ale nakonec se k míči nedostal.
21
Hosté se snaží a tlačí se dopředu, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří a stále prohrávají o jednu branku.
20
Po zajímavém centru do vápna Lorientu propadl míč až na zadní tyč, kterou jen těsně minul. Hosté nyní měli obrovské štěstí!
19
Držení míče: 49% – 51%.
19
Coutadeur poslal do vápna domácích dva centry, ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Ve vzduchu zatím kralují domácí zadáci.
18
Cahuzac fauloval a je tu zajímavá standardní situace pro hosty, z rohu velkého vápna.
17
Hráči Lorientu poslali do vápna Bastie dva zajímavé centry, ale ani jeden se neujal a stav zápasu se tedy nemění.
17
Hosté jsou stále u míče a kombinují na polovině domácích.
16
Jeden z hostujících hráčů vystřihl ve vápně domácích nůžky, ale míč netrefil.
16
Hostující Aliadiére zabojoval a je tu další rohový kop pro Lorient.
15
K hlavičce se dostal kapitán Ecuele Manga, ale v těžké pozici nezamířil přesně a domácí brankář nemusel zasahovat.
14
Po bleskové akci hostujících hráčů je tu rohový kop.
13
Sledujeme velmi bojovné utkání, ve kterém už bylo k vidění mnoho tvrdých osobních soubojů.
12
Dlouhý míč do vápna hostů sebral pozorný Audard, který kraloval v malém vápně.
11
Domácí fotbalisté mají míč ve své moci a tlačí se před branku Lorientu.
10
A další ofsajd domácího celku. Tentokrát v něm byl kapitán Cahuzac.
9
A stejně to dopadlo i na druhé straně, protože i akce Bastie skončil ofsajdem.
8
Lorient to zkusil po levé straně, ale celou akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
7
Hostům se vůbec nedaří a nedokáží udržet míč. Nutno ale dodat, že domácí výborně napadají.
6
Tentokrát to domácím vyšlo a jdou do vedení. Po bleskové akci po levé straně přišla přihrávka na hranici penalty, kde byl zcela volný RYAD BOUDEBOUZ, který si míč zpracoval a vzápětí ho uklidil přesně k levé tyči.
6
Domácí hráči se zmocnili kulatého nesmyslu a ženou se dopředu.
5
Hosté se dostali k prvnímu centru z levé strany, ale u míče byl jako první domácí zadák Modesto.
5
Už se opět hraje. U míče jsou hráči Lorientu.
4
Jeden z hostujících borců zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil.
3
Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu. Hosté se v úvodním minutách pouze brání.
2
Hráči Bastie poslali do vápna Lorientu dva zajímavé centry, ale ani z jednoho nic nebylo.
1
Domácí se hned vydali dopředu, ale s prvním dlouhým nákopem si hostující zadáci poradili.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
Vše je připraveno. Jdeme na to!
Hráči jsou na trávníku. Úvodní duel devátého kola Ligue 1 začne za malý okamžik.

SC Bastia: Landreau – Cioni, Squillaci, Modesto, Palmieri – Krasić, Cahuzac (C), Boudebouz, Romaric, Khazri – Bruno.

Náhradníci: Leca – Harek, Ba, Sablé, Mba, Maoulida, Keserü.

FC Lorient: Audard – Gassama, Bourillon, Ecuele Manga (C), Guerreiro – Monnet-Paquet, Coutadeur, Jouffre, Lautoa, Aliadiére – Aboubakar.

Náhradníci: Reynet – Baca, Abdullah, Reale, Pelé, Doukouré, Azouni.

Rozhodčí: Buquet – Ocak, Viala.
Vzájemné zápasy

V loňské sezoně se z vítězství vždy radoval domácí celek. Nejdřív vyhrála na svém hřišti Bastia 2:1 a odvetu zvládl lépe Lorient, který doma vyhrál vysoko 4:1.
FC Lorient

Ani hostům se ale zatím nedaří podle představ. Lorient zatím získal pouhých sedm bodů a po devíti kolech se nachází na sestupovém osmnáctém místě. Lorient dokázal zatím pouze dvakrát vyhrát, jednou remizoval a už pět zápasů prohrál, to vše při skóre 6:11.
Na hřištích soupeřů odehrál Lorient čtyři zápasy a všechny prohrál. Navíc ještě nevstřelil branku a pět jich inkasoval. Uvidíme, zda hosté dnes tuto nepříznivou sérii prolomí.

SC Bastia

Domácím nevyšel vstup do nové sezony podle představ. Trápí se a na výhru čekají už čtyři zápasy. Bastia má na svém kontě zatím devět bodů při skóre 7:10 a nachází se na dvanáctém místě. Domácí celek dokázal v této sezoně zatím pouze dvakrát vyhrát, třikrát remizoval a stejný počet duelů prohrál.
Na domácím hřišti se ale Bastii poměrně daří. Zatím tu odehrála tři zápasy, z toho dva vyhrála a jeden remizovala při skóre 4:1. Uvidíme tedy, jak si povede dnes.

St Etienne – Bastia 2:2
Monaco – Bastia 3:0
Bastia – Marseille 0:0
Guingamp – Bastia 1:1
Bastia – Toulouse 2:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas devátého kola, ve kterém na sebe narazí Bastia a Lorient. Mírným favoritem tohoto utkání je podle odborníků domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.