Děkuji za pozornost a přeji, pokud možno, příjemný zbytek dnešního večera. Příště, snad u lepšího zápasu, na shledanou.

Červené karty: 0 – 0
Kdo dnes navštívil tento duel, musí odcházet hodně zklamán. Ani jeden z týmů nepředvedl prakticky nic, oba celky sice měly po jedné velké gólovce, ale to bylo vše. Zápasu chyběl šmrnc, více energie, nápad a taky častější střelba a lepší přihrávky. A hlavně, to nejpodstatnější – góly. Těch jsme se dnes nedočkali a bezbrankový stav jen potvrzuje velké trápení dnešních soupeřů. Skóre odpovídá dění na hřišti, ale kdyby to šlo, tak by si bodový zisk dnes nezasloužila ani Bastia, ani Nantes. Malou kuriozitou zůstává, že v utkání nepadla jediná žlutá karta.
90+2
Tak ještě jedno vhazování pro domácí a dnešní utrpení snad skončí.
90+2
Příliš přetažený míč po standardce Bastie. Riou s odkopem vůbec nespěchá.
90+1
S nepříjemným točeným centrem si dokázal Landrau poradit.
90+1
Dvě minuty se budou nastavovat.
90
Hosté jsou v posledních minutách u míče častěji, ale to nic nemění na faktu, že tento zápas se nepovedl ani jednomu celku.
88
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ismaël Bangoura, přichází Etey Menachem Shechter.
87
Cissé v dobré šanci trefil střelou po zemi jen hostujícího gólmana. Při svém manévru se ale zřejmě zranil a spolu s ošetřovateli odchází za postranní čáru.
86
Cissokho hledal své spoluhráče v pokutovém území, ale jako první se míče zmocnil hráč v modrém dresu.
85
Další standardka pro Nantes, tentokrát ale z hodně velké vzdálenosti.
84
Zblokovaný balón končí v autu. O jeho rozehrání se postarají hosté.
83
Nakopnutý míč končí u brankáře Bastie, ten rychle odkopává před dobíhajícím protihráčem.
81
Centrovaný míč proletěl šestnáctkou a skončil v zámezí.
80
Hlavní arbitr ještě uklidňuje emoce v pokutovém území.
80
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Georges-Kévin Nkoudou.
79
Nicoliţă byl při své snaze o střelu zastaven nedovoleně a pro jeho tým se tak naskýtá možnost standardky.
78
Nyní už musel Riou zasahovat, ale žádný těžký zákrok to nebyl. Pouze lehký letící míč skolil v náruče.
77
Raspentino hledal před bránou své spoluhráče, míč byl v konečné fázi ztečován do zámezí.
74
Na druhé straně se musel mít na pozoru Riou, ten však těžký zákrok předvést nemusel.
73
Aristiguieta střelou z dálky pořádně protáhl Landraua, ten jeho pokus vyrazil.
72
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Ilan, přichází Djibril Cissé.
71
Držení míče 58 % – 42 %.
70
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Vincent Bessat, přichází Bănel Nicoliță.
69
Raspentino místo přímého kopu centroval, ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
68
Dobrá standardka pro domácí, z hranice pokutového území, i když z ostrého úhlu.
65
Palmieri míč před postranní lajnou nedostihl. Riou bude rozehrávat.
64
Po autovém vhazování Bastie končí míč v rukou brankáře Nantes.
64
Domácí se usadili na své polovině a jen tak si mezi sebou přihrávají. Opravdu po většinu času je dnešní zápas jednou velkou nudou.
62
Hráči Nantes vyváží míč od své svatyně.,
61
Rohový kop pro Bastii.
59
Po následném rohu Landreau chytá míč do rukavic.
58
Tak druhá obrovská možnost zápasů, tentokrát na straně hostů. Sklepnutý míč se dostal k Bangourovi, ten na nic nečekal a ihned jej vystřelil k pravé tyči, Landreau ale předvedl excelentní zákrok a konečky prstů míč vyškrábl mimo tři tyče.
57
Zatímco šance nejsou žádné, nepřesných pasů a přihrávek je víc než dost.
55
Domácí zahrozili, po přihrávce z pravé strany před bránu se snažili o teč hned tři borci v modrém dresu, ale ani jeden neuspěl.
54
Bruno sice míč před lajnou ještě dostihl, ale obloučkem jej zamířil přímo do rukavic hostujícího gólmana.
52
Bohužel, pokračuje se v trendu z první půle. Hra se sice přesouvá ze strany na stranu, ale hráči jakoby zapomněli střílet. Jen si přihrávají mezi sebou.
49
Po útoku soupeře hlavičkoval Cissokho raději do autu.
48
Hosté teď celkem zbytečně odevzdali míč soupeři. Jeden z hráčů balón odkopl kamsi do autu, i když mohl úplně klidně přihrát, nikdo z protihráčů nebyl poblíž.
46
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Drissa Diakité, přichází Julien Sablé.
46
Nepříliš pohledná první půle gól nepřinesla. Za zmínku stojí pouze velká šance Ilana z 35. minuty, ale to bylo asi jediné vzrušení za celých 45 minut. Hlavní kouči obou mužstev mají svým svěřencům o přestávce co vyčinit. Snad bude druhý poločas kvalitnější a dočkáme se i branek.
45+2
45+1
Dva hráči se snažili dostat k míči, ale hosté se zmocnili míče a pokusili se o rychlý brejk, ovšem neúspěšně.
45+1
Tak ještě jeden roh pro Bastii.
45+1
Nastavovat se bude minuta.
45
První půle pomalu spěje ke konci, rozehrávat nyní bude Riou.
44
Držení míče ukazuje územní převahu Bastie, 57 % – 43 %.
43
Gakpé poslal míč asi metr nad bránu.
42
Dobrá standardka pro hostující tým 27 metrů od brány. Bude se měnit skóre?
41
Po rozehrání přišla na řadu velká přetahovaná, nakonec ale končí míč znovu mimo hřiště a tentokrát bude Landreau odkopávat.
40
Gakpé mířil k bližší tyči, zblokovaný míč končí v zámezí a bude to roh.
38
U míče hosté, ale do útoku se vůbec neženou.
36
Nyní už neponechal Riou nic náhodě a bere balón do rukou.
35
Následný roh byl pro brankáře Nantes také nepříjemný, míč musel vyrazit nad břevno a domácí si dají repete.
35
Konečně velká šance, a hned opravdu gólovka. Ilan zůstal zapomenut v pokutovém území, míč se k němu dostal z levé strany a domácí fotbalista se ocitl sám před brankářem, střílel po zemi do protipohybu, ale Riou pravou nohou míč stačil vyrazit.
32
Cahuzac se snažil co mohl, ale míč před postranní lajnou nedostihl.
31
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Romaric, přichází Miloš Krasić.
30
Hraje se u středové čáry, daleko od obou branek. Opravdu nepříliš pohledná podívaná.
28
Nyní se pro změnu penalty dožadovali i hosté, ale tady nebylo co řešit. Naopak hráč ve žlutém může být rád, že neviděl kartu stejné barvy.
27
Gakpé chtěl střílet bez přípravy, míč se mu ale mezi nohama zamotal a tak hráč Nantes zakončil jen do autu a brankáře neohrozil.
25
Nantes teď hodně zlobilo protivníka před jeho bránou, žádný z jejich hráčů ale nedokázal poskakující míč trefit.
23
Raspentino jen nakopl balón na bránu hostů. Úroveň hry v posledních minutách hodně klesla.
20
Hráči Bastie se na chvíli usadili u svatyně soupeře, ale už musí rychle zpátky do obrany.
19
Balón letí do zámezí a rozehrávat bude Landreau.
18
Hosté vybojovali rohový kop.
18
Držení míče zatím 51 % – 49 %.
17
Bangoura v pokutovém území míč jemně tečoval, kulatý nesmysl se snesl přímo do náruče brankáře.
16
Akce Bastie končí neúspěchem. Míč letí za bránu a Riou bude odkopávat.
15
Domácí si přihrávají mezi sebou na své straně a přemýšlí, kudy založit další útok.
13
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale hra pokračuje.
12
Riou musel poprvé vážněji zasahovat, když lapil ránu z větší vzdálenosti. Míč šel sice doprostřed brány, ale přesto to neměl domácího gólman jednoduché.
11
Palmieriho přihrávka prošla skrz pokutové území, ale nikdo z jeho spoluhráčů míč nedokázal tečovat.
10
Nepřesná přihrávka hostí končí u Landreaua. Ten v klidu rozehrává.
8
Raspentino odcentroval z pravé strany přímo do rukavic hostujícího gólmana.
7
Ilan si v útočné akci počínal příliš směle. Po odpískaném faulu se musí stáhnout zpět.
6
Po jeho rozehrání končí míč na polovině Bastie.
6
Domácí šli v přečíslení dvou na jednoho, ale přesto se do zakončení vůbec nedostali. Bude to aspoň roh.
4
Palmieri přihrál z levé strany před bránu, kam si nabíhal Bruno, který z voleje poslal míč vedle levé tyče. Tohle byla dobrá šance domácího celku.
2
Hosté rozehrávali standardku, centrovaný míč se snesl před domácí svatyni, ale tam už úřadovali obránci Bastie.
1

SC Bastia: Landreau – Diakité, Squillaci, Modesto, Palmieri – S. Yatabaré, Cahuzac, Romaric, Raspentino – Ilan, Bruno.
Náhradníci: Leca – Harek, Keita, Krasić, Sablé, Maoulida, Cissé.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Deaux, Vizcarrondo, Ndongala – Gakpé, B. Touré, Gomis, Bessat – Aristeguieta, Bangoura.
Náhradníci: Dupé – Shechter, Oudrhiri, Nicoliță, Dubois, A. Touré, Nkoudou.

Rozhodčí: W. Bien – E. Danizan, C. Moreau.
Nejlepší střelci

W. Khazri z Nantes s šesti góly a F. Djordević s deseti přesnými zásahy, to jsou nejlepší střelci dnešních soupeřů.

Nantes

Hosté se nachází o dvě místa pod svým protivníkem a pětibodovým náskokem před 18. Sochaux, které ještě, ať už na dálku nebo přímo, svede boj o udržení s celkem pěti týmy, což jen dokazuje velkou vyrovnanost spodní části tabulky. Hráči Nantes ale mohou být úplně v klidu a případný dnešní neúspěch je nebude muset příliš mrzet, z osmnácti venkovních duelů vyhráli pět a prohráli osm, skóre se zastavilo na záporném čísle -5 (19:24). Poslední výhra na hřišti soupeře se datuje na 20. duben, kdy se Nantes zastřílelo a porazilo Valenciennes hokejovým výsledkem 6:2.
Bastia

Desátý tým tabulky se jistě bude chtít se svými fanoušky rozloučit vítězstvím a potvrdit to, že se mu v této sezóně na svém trávníku poměrně daří. Z osmnácti utkání vyhrál deset a pouze čtyři prohrál s aktivním skóre 6 (24:18). Naposledy doma nebodovala 8. března, kdy podlehla PSG (mistrovi ligy) 0:3.
Dobrý den. Závěrečné 38. kolo se dnes odehraje v nejvyšší francouzské fotbalové lize. Kdo se stane mistrem je již dávno rozhodnuté, stále se ale hraje o postup do evropských pohárů, případně o poslední nesestupové místo. Bastia a Nantes ale mohou zůstat v klidu, neboť sezónu dohrávají v klidném středu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.