To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný večer a u dalších sportovních událostí napočtenou.

Rohy: 4 – 3
Fauly: 13 – 17
Žluté karty: 2 – 5
Červené karty: 1 – 1
Je dobojováno! V prvním poločase se domácí ujali vedení po rohovém kopu, kdy se prosadil Squillaci. Ve druhém poločase změnil ráz utkání vyloučený Bruno a domácí se museli bránit. Bastia do toho dala vše a odolala. V jednom z rychlých brejků fauloval Traoré, a protože už v předchozím průběhu viděl jednu žlutou kartu, musel se i on jít sprchovat. Domácí si pak své vítězství pohlídali.
90+2
Romarice fauluje Pejčinović, domácí hráč se rozčiluje, proč hostující hráč nedostal kartu.
90+1
Taktické střídání Bastie. Dolů jde kapitán Cahuzac, kterého na poslední minuty nahradí Julien Sablé.
90+1
Raspentino vybojoval faul na svoji osobu.
90+1
Nastavovat se budou 3 minuty nad rámec 90 vymezených.
90
Běží poslední minuta druhého poločasu.
88
Nice je stále v ráži a domácí mají co dělat, aby se ubránili. Cvitanich se naštěstí k ohrožení branky nedostal.
87
Domácí z rohu nic nevytěžili.
86
Při brejku se Mahamane Traoré snažil zastavit Ilana, to se mu sice povedlo, ale pouze za cenu žluté karty. Bohužel pro hosty je to jeho druhá, takže míří, ač nerad, do sprch.
86
Ten končí až u rohového praporku. A domácí vybojovali roh.
86
Nice má obrovský tlak. Domácí mohou jít do brejku.
85
Raspentino se nerozpakoval a dlouhým míčem našel až polovici Nice.
84
Squillaci skočil pod nohy Benrahmy, čímž zabránil ohrožení vlastní branky.
84
Benrahma poprvé u míče, ale měl na zpracování málo času, tudíž mu končí v zámezí.
82
Avizované střídání je tu na hřiště se podívá Sïad Benrahma, ze hřiště odchází Christian Brüls.
81
Žlutou kartu dostává Florian Raspentino (SC Bastia).
81
Žlutou kartu dostává Didier Digard (OGC Nice).
80
Domácí kapitán zajel do Pejčinoviće a vznikla z toho pěkná mela, ze které rezultují 2 žluté karty.
79
Hosté chystají i třetí střídání, do hry by se měl podívat Benrahma.
78
Traoré si přidržel pronikajícího Romarice a vidí žlutou kartu.
76
Zraněný Puel musel střídat, nahrazuje jej Alexy Bosetti.
76
Do konce normální hrací doby chybí necelých 15 minut. Domácí hrají od 58. minuty bez vyloučeného Bruna a zatím stále drží nadějný výsledek.
75
Eysseric fauluje nalevo Raspentina. Na rozehraný přímý kop vyskočil nejvýše střelec úvodní branky Squillaci, jenže tentokrát se jeho pokus za záda Ospiny nedostal.
74
Puel špatně dopadl při výskoku a sotva se sám dostal za postranní čáru.
73
Domácí postupnými kroky jdou na soupeřovu polovinu, nejprve jim pomohl aut, teď faul.
72
Držení míče: 43% – 57%.
71
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Ilan.
71
Pejčinović fauluje a ještě se tomu diví, přitom již jednou kartou disponuje.
70
Chvilka oddechu pro domácí obranu, hra se přesunula na polovinu Nice.
69
I nepřesnost nahrává domácím, když už jsou hosté poblíž vápna, tak ještě hledají lépe postaveného spoluhráče.
68
Domácí to budou mít proti přesile těžké, Nice se snaží o co největší tlak. Zatím nevytěžilo žádnou superšanci.
67
Ofsajd hostů, domácí šetří při výkopu čas.
65
Miloš Krasič opouští trávník, na další minuty jde svým kolegům pomoci Florian Raspentino.
65
Domácí brání pokutové území na hranici sebeobětování.
64
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Jérémy Pied.
63
Nice se dostalo do šestnáctky, ale Cvitanich se nebyl schopen s míčem otočit, Bastia vyváží míč daleko od své branky.
62
Domácí se budou bránit přesile hostů.
61
Na hřišti se přiostřuje, Khazriho sestřelil zezadu Puel. Rozhodčímu už to nedalo a vytáhl z kapsičky žlutou kartu.
58
Gianni Bruno se musí jít předčasně sprchovat. byl u míče později než Pejčinović, toho domácí útočník zasáhl do břicha a musí být ošetřován. Domácí hráč vidí červenou kartu.
58
Hrdinou domácích se stává jejich brankář, protože Brül na hranici vápna vystřelil a Landreau reflexivně, řekl bych i volejbalově vyrazil míč do bezpečí.
57
Landreau si přímý kop pohlídal a vyráží jej mimo své pokutové území.
56
Cahuzac si pomohl proti Eyssericovi rukama a vidí z blízka žlutý kartónek.
55
Mendy s Brülsem předvedli konečně pohlednou akci na jeden dotek, druhý jmenovaný vyslal svůj pokus mimo tři tyče domácí branky.
54
Bodmer kulhal za pomocí lékařů mimo hrací plochu.
53
Traoré vedl útok středem hřiště, míč ztratil a tak na druhou stranu spěchal Khazri, jeho pokus z dálky byl nepřesný.
52
Co teď zahodil Cvitanich bylo trestuhodné. Na malém vápně byl sám před prázdnou brankou, kterou přestřelil. Mrzet ho to však nemusí, protože využil ofsajdového postavení.
51
Squillaci našel v náběhu Krasiče, ten stál v ofsajdu.
50
Na začátku 50. minuty už představily oba týmy, s čím přišly do druhého poločasu. Hosté chtějí vyrovnat, domácí pokud možno ještě navýšit vybudovaný náskok.
49
Khazri u půlící čáry fauluje Traorého. Z následného přímého kopu hosté nic nevytěžili, míč skončil v rukavicích Landreaua.
47
A šance na druhé straně, Krasič mohl z úhlu zvýšit na rozdíl dvou branek, ale míč mu nesedl podle předpokladů, takže branku Ospiny minul.
47
Digard z levé strany hledal před brankou Cvitaniche, ten na míč nedosáhl, míč prošel přes celou šíři domácí branky do zámezí.
46
Boudebouz dostal přihrávku na střed hřiště, připravil se ke střele, ale jeho pokus neměl gólové parametry.
46
Nice dlouhým nákopem zahájilo druhý poločas, domácí si letící míč pohlídali.

Červené karty: 0 – 0
Hlavní rozhodčí nastavil pouze několik vteřinek. V prvním poločase byl k vidění urputný boj ve středu hřiště. Domácí se pak snažili strhnout vedení na svoji stranu což se jim ve 36. minutě po rohovém kopu povedlo. Nice pak začalo více ohrožovat domácí branku, ale zatím jim úspěch nebyl přán. Uvidíme, jak bude probíhat druhých 45 minut.
45
Cvitanich nabíhal do vápna na centr Eyesserica, ale míč před ním zasáhl Modesto, teď měli domácí štěstí.
44
Pokus o vysunutí Krasiče končí na hostujících obráncích.
43
Držení míče nám malinko vzrostlo u domácí Bastie, nyní je 44% – 56%.
41
Z následného rohu hosté trefili tyč a pak mohl Cvitanich zakončovat na malém vápně, ale jen lehce posunul na domácí branku, takže Landreau nemusel zasahovat.
41
Nice po obdržené brance ožilo a sále častěji se stěhuje před domácí branku. Landreau vyráží střelu Digarda na roh.
39
Khazri se dostal za obranu hostů, ale k míči měl dál než brankář Ospina, který jej tak zkrotil ve své moci.
38
Na druhé straně se mohl prosadit z velkého úhlu Cvitanich, ale Landreau byl proti a míč chytá do svých rukavic.
36
Bastia právě vstřelila branku!
Tak se konečně domácí dočkali, Nejprve předvedl famózní zákrok Ospina, z následného rohu se míč snesl na hlavu SÉBASTIENA SQUILLACIHO, který nachytal Ospinu u jeho pravé tyče.
34
Landreau chtěl vyhodit, ale Cvitanich jej popostrčil a domácí brankář padá, hra bude pokračovat výkopem domácího brankáře.
33
Landreau si došel pro vysoký centr, který vyslal do vápna Bastie Kolodziejczak.
32
Domácí kombinovali na svoji pravé straně, poslední kdo se dotkl míče byl Cioni, pak už hrál jen Ospina.
31
Druhou půlhodinu zahajuje nepřesný pas Kolodziejczaka před branku Bastie.
30
Půlhodina hry je téměř za námi a domácí stále tlačí svého soka na jeho polovinu, jen chybí finální přihrávky.
29
Domácí zahráli přímý kop, ale míč se dostal pouze do náruče Ospiny stojícího uprostřed branky.
28
Ten zastavuje nedovoleně rukama Nemanja Pejčinović, po zásluze vidí žlutou kartu.
27
Obrana Bastie je stále pevná, nepouští nikoho na dostřel své branky a ihned rozvíjí další protiútok.
26
Cahuzac na levé straně hřiště fauluje Eysserica, hosté zůstanou u míče.
25
Krasič uvolnil napravo nabíhajícího Cioniho, jemu se centr nepovedl a skončil nad brankou Ospiny.
24
Pejčinović nepustil před branku Boudebouza a vyvezl míč mimo pokutové území.
23
Krasic při napadání Kolodziejczaka použil ruce, jelikož to bylo přímo před očima jednoho z pomezních rozhodčích byl mu odpískán faul.
23
Nice hraje u pravého rohového praporku domácích, kteří je odkopy do zámezí nepouštějí do nějakého centru.
21
Krasičův druhý ofsajd.
20
Je za námi téměř 20 minut prvního poločasu a největší šanci zápasu zatím předvedla domácí Bastia, i když Brunův pokus šel nakonec vedle.
19
Nice vyrábí více chyb než mělo. Nepřesná přihrávka na středu hřiště dává možnost zahájit hru domácím vhozením míče z autového vhazování.
18
Nejaktivnějším hráčem domácích je Krasič, který z velké dálky chtěl vyzkoušet pozornost Ospiny, jeho střela se do zařízení nevešla.
17
Nice se sice dostalo na polovinu Bastie, ale tam o něj ihned přišlo. Teď jej má na své kopačce Landreau.
16
Krasič napravo zůstal volný, jeho přihrávka před branku hledala Bruna, ten i v pádu zasáhl míč, který šel hodně vedle hostující branky.
16
Držení míče 40% – 60%.
15
Ospina s Bodmerem uklidňují hru. Hosté kombinují přes obranu..
13
Nice mohlo jít do přečíslení, Bastia zahrála skvělý ofsajd systém, takže po levé straně nabíhající Brüls nemohl pokračovat ve hře.
11
Squillaci při souboji se Cvitanichem padá a pak ještě hostujícího útočníka kope do zadní části těla. Po této události se strhla strkanice, kterou ráznou domluvou především domácímu obránci uťal hlavní sudí.
11
Boudebouz kousek za půlkou faulován, domácí ihned rozehrávají.
10
Domácí dva hráči se mezi přesilou neposunuli k šestnáctce odkud by hrozilo nebezpečí z jejich kopaček.
9
Krasič zahání své obránce k pravé postranní čáře. Bastia se málem dostala do problémů, ale vše vyřešil Cioni.
8
Krasiče zastavil Mendy, Nice u míče dlouho nezůstalo.
7
Nice se pokouší projít podél levé postranní čáry, ale Bastia prostor utěsnila. Hosté musí vrátit hru zpět na vlastní polovinu.
6
Bruno si nabíhal do vápna na centr Romarice, balón netrefil i tak letící meruna nadělala Ospinovi problémy.
5
Z ofsajdu vybíhající Krasič přijmul přihrávku, což neměl dělat. Je pískán právě ofsajd.
4
Hra se přesunula doprostřed hřiště.
2
Ten domácí rozehráli nakrátko, míč se dostal na osu hřiště, kde se do něj opřel Romaric a vysoko přestřelil.
2
Ospina zaspal a nestihl míč na hrací ploše, roh pro Bastii.
1
Hned se do svého soupeře zakousli, ten se osvobozuje kopem k půlící čáře.
1
Domácí obstarali úvodní výkop.
1
Trenéři

Domácím koučem je Frédéric Hantz. Na lavičce Nice působí Claude Puel.

Dnešní utkání řídí pan Lionel Jaffredo, na pomezí mu budou asistovat pánové Pierre Chevreux a Tugdual Philippe. Rezervním rozhodčím je dnes pan Sébastien Desiage.

SC Bastia: Landreau – Cioni, Squillaci, Modesto, Palmieri – Krasić, Cahuzac (C), Boudebouz, Romaric, Khazri – Bruno.

Náhradníci: Leca – Harek, Sablé, Maoulida, Keserü, Raspentino, Ilan.

OGC Nice: Ospina – Puel, Bodmer, Pejčinović, Kolodziejczak – Eysseric, Digard (C), Traoré, Mendy, Brüls – Cvitanich.

Náhradníci: Mandrea – Gomis, Palun, Abriel, Pied, Benrahma, Bosetti.

Rozhodčí: Jaffredo – Chevreux, Philippe.
Vzájemná utkání

V loňském ročníku Ligue1 bylo úspěšnější Nice, které nejprve doma remizovalo 2:2, aby v odvětě bylo jediným týmem, jenž vstřelil branku.
SC Bastia

Domácí tým je na tom podstatně hůře. Po deseti kolech se pohybuje na 14. místě se ziskem 12 bodů. Bastia vyhrála své 3 utkání, 3 remizovala a 4 prohrála, při celkovém skóre 11:15.

OGC Nice

Hostující tým je po deseti odehraných kolech na 6. místě se ziskem 17 bodů. Tyto body získal za 5 vítězství, 2 remízy a 3 porážky. Svým soupeřům nasázelo Nice 12 branek, ale také jich 10 dostalo.

Nice – Marseille 1:0
Toulouse – Nice 1:0
Nice – Guingamp 1:0
Nantes – Nice 2:0
Nice – Valenciennes 4:0

Nejlepší střelec: Dario Cvitanich – 6 branek
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Francouzská Ligue 1 má na programu 11. kolo a my se zaměříme na duel SC Bastia – OGC Nice. Mírným favoritem tohoto zápasu je hostující celek, ale každý zápas začíná od stavu 0:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.