Ve druhém poločase se Lyon ihned vrhl do útoku a také za vyrovnáním. Ve 49. minutě snížil Ferri, ovšem po řadě dalších šancí se hostům vyrovnat nepodařilo. Stav zápasu 2:1. Děkujeme za pozornost!
Držení míče: 47%/53%.
Celkem střel: 13/5.
Rohové kopy: 3/10.
Fauly: 9/13.
Žluté karty: 1/1.
90+4
Domácím se otevírají velké možnosti pro protiútoky. Bertoglio se dostával z pravého křídla do zakončení, ale trefuje pouze postranní síť.
90+3
Escobar si pohrával s obranou soupeře, až jej museli zdvojit a odzbrojit.
90+3
Ještě ošetření domácího hráče.
90+2
Navíc si Sabaly vykoledoval na polovině soupeře faul.
90+2
Hráčům Évianu se daří držet míč dál od vlastní brány.
90+1
Nepřesný nákop na Lacazetteho. Laquait nespěchá s výkopem.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě čtyři minuty nad základní hrací dobu ve druhé půli.
90
Na začátku 90. minuty se řítil do šance Bertoglio, ale jeho rána těsně mijí pravou tyč Lopesovy svatyně.
89
Ve velké šanci po odvrácení Lacazetteho centru Benzia, ale prudkou ránou netrefuje Laquaitovu bránu.
88
Olympique opět v tlaku.
87
Po špatném vhazování ztrácí opět hosté míč i vybojované místo pro útok.
87
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Fabrice Ehret, přichází Andrés Escobar.
87
Bahlouli se snažil nacentrovat do vápna, ale Laquait si došel pro míč.
86
Opět výborný Lacazette zabojoval a získává prostor před vápnem soupeře.
86
Domácí hráče již chytají křeče a dochází ke kratšímu zdržení.
85
Ale nyní to přehnali s útokem, ale Lacazette posílá míč hodně ukvapeně do vápna soupeře a hosté jej ztrácí.
84
Lyonu se však již nedaří udržet míč, domácí hrají závěrečné minuty fantasticky.
83
Další vynikající rána domácího Bertoglia, který zachytil nepřesný pas a střelou vystrašil Lopese.
82
Obrovská hrubka hostujícího celku, kdy se řítil do zakončení úplně sám Sougou, ale Lopes vynikajícím zákrokem ještě drží šance Lyonu na bodový zisk.
82
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Fares Bahlouli.
82
Poté si Wass pomáhá nedovoleně.
81
Výborně zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře domácí Wass, ale jeho následný pas do vápna soupeře byl nepřesný.
81
Lyon se stále více tlačí před Laquaita a zřejmě si vynutí potřebný závěrečný tlak.
80
Dochází ještě k ošetření hostujícího Fekira za postranní čáru.
80
Míč poslal do vápna hostující Gonalons, ale domácí se výborně ubránili.
79
Domácí Sorlin však následně fauluje a vlastní polovině Ferriho.
78
Centr od rohového praporku zakončoval Koné, ale hodně nepřesně.
78
Benzia se probíjel po pravém křídle po Lacazetteho přihrávce do vápna soupeře a vybojoval na Sabalym rohový kop pro Lyon.
77
Který nacentroval Bertoglio přímo na hlavu Sougoua, ale jeho pokus končí vysoko nad.
77
Celou akci zakončoval Ehret, ale trefil pouze protihráče. Následuje rohový kop.
76
Sražená rána Benzia ze střední vzdálenosti. Hru obrací domácí Wass, který se vrátil na hřiště po ošetření včas.
76
Lyon po chvilce pokračuje v obléhání pokutového území soupeře.
75
Na trávníku však zůstává ležet domácí Wass po souboji s hostujícím kapitánem.
75
Lyon však zůstává nastěhovaný před vápnem soupeře.
74
Po delší době se opět Lacazette s Ferrim pokoušeli překvapit domácí obranu, ale přichází nepřesná přihrávka do vápna.
72
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Cédric Barbosa, přichází Facundo Bertoglio.
71
Centr od rohového praporku odvrací pozorný Biševac.
70
Tlak Évianu stále pokračuje. Vybojovali rohový kop.
68
Vynikající technikou si vytvořil palebnou pozici domácí Sabaly, ale jeho pokus likviduje Lopes.
67
Domácí opět získávají hru pod vlastní režii. Lyon se opět pouze brání.
66
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Arnold Mvuemba, přichází Steed Malbranque.
66
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Kévin Bérigaud, přichází Modou Sougou.
65
Pro který si však přišel sám Laquait.
64
Hosté zásluhou Lcazetteho vybojovali rohový kop.
63
Ehret se dostával na zadní tyči po centru z pravé strany do zakončení, ale těsně mijí Lopesovu bránu.
62
Évianu se daří kouskovat hru a držet míče. Postupným útokem se přesouvá na soupeřovu polovinu.
61
Hra se hodně zpomalila, zápasu začínají dominovat nepřesné přihrávky.
59
Lacazette se po další akci neprobil do zakončení. Lyon začíná až od vlastního gólmana.
59
Tlak hostů ochabuje, Évian zlepšil pohyb ve středu hrací plochy.
58
Wass si naběhl na dlouhý míč a získal prostor před vápnem soupeře. Ovšem jeho spoluhráči záhy ztrácí balón i prostor.
57
Hostující Koné zůstává ležet na trávníku a je nutné ošetření.
56
Barbosa na druhé straně převzal míč a pádil s ním po levém křídle do vápna soupeře, jeho pas však nikoho z vlastních spoluhráčů nenašel.
56
Olympique se nadále tlačí do zakončený a vynucuje si drtivý tlak.
55
Na centrovaný míč naskakoval Koné, ale na pas nedosáhl.
54
Domácí Bérigaud se pokusil vypomoci obraně, ale fauloval protihráče. Lyon bude zahrávat trestný kop z levé strany.
53
Centr od rohového praporku poslal Gonalons na zadní tyč, kde se však domácí ubránili.
53
Na druhé straně po přihrávce Lacazetteho budou zahrávat hosté rohový kop.
52
Domácí ovšem hrozí z protiútoků, který vedl Wass, ale Bérigaud po jeho přihrávce se do zakončení neprobil.
51
Lyon se nadále tlačí k další brance. Nebezpečný centr z levé strany odvracel Sabaly.
49
Lyon právě vstřelil branku!
Fantastická rána hostujícího JORDANA FERRIHO, který snad napřáhl z třiceti metrů a vymetl přesně pravý horní roh domácí brány. Laquait plachtil nadarmo. Lyon byl odměněn aktivitou snížením na rozdíl jediného gólu.
49
Domácí hráči ze zatím úspěšně brání tlaku favorita, který ale zamčel svého protivníka na jeho polovinu.
49
Opět má balón v držení Olympique Lyon, který začíná druhý poločas velmi aktivně.
48
Sám Lacazette prověřil postřeh Laquaita ze střední vzdálenosti, ten se překvapit nenechal.
48
Naopak na druhé straně míč udržel Lacazette a Lyon začíná velmi aktivně.
47
Vysoký míč směřující na Bérigauda bere hostující obrana.
46
K rozehrávce se již staví domácí, kteří rozehrajou druhou půli utkání.
Týmy se již vrací na druhý poločas za stavu 2:0 pro domácí Évian Thonon Gaillard.
Od prvních minut diktovali tempo hráči Évianu, kteří se tlačili do tlaku a byli odměněni vedoucím gólem. Lyon se poté snažil zvýšit iniciativu, ovšem z brejku opět inkasoval, druhým gólem se trefil Bérigaud. V závěru poločasu měl obrovskou šanci hostující Fékir, ale Laquaita nepřekonal. Stav po první části 2:0.
Držení míče: 49%/51%.
Celkem střel: 8/2.
Rohové kopy: 1/5.
Fauly: 3/8.
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
45+2
Obrovská šance hostujícího Fékira, který se řítil po levém křídle do šance, ale Laquait jej vychytal.
45+1
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Yassine Benzia.
45+1
Dochází k ošetření hostujícího Gourcuffa, který zůstává ležet na trávníku.
45
Hlavní sudí dnešního zápasu Turpin bude ještě nastavovat jednu minutu nad základní hrací dobu v první půli, která vyznívá zatím mnohem lépe pro domácí tým.
44
Na protější straně se snažil prosadit na dlouhý míč Lacazette, přesila v podobě dvou hráčů jej však ubránila.
43
Následně Dja Djedjé střílel hodně nepřesně.
42
Ovšem domácí Barbosa získal na soupeři míč a řítil se se spoluhráči do situace 3 na 3, ale Wass celou akci velmi zbrzdil.
41
Hosté vycítili šanci a tlačí se na polovinu soupeře, který je nucen se pouze bránit.
40
Hráči Évianu si s přibývajícíma minutama stále více hlídají hru.
39
Zajímavou příležitost si vytvořil Gourcuff, který si naběhl na centr do vápna, ale hodně přestřeluje bránu soupeře.
38
Lyon se však opět dlouhými nákopy za obranu tlačí před vápno soupeře.
37
Zatím obě obrany dominují ve vzduchu při standartních situacích.
37
Po dalším ataku Bérigauda budou hráči Évianu zahrávat rohový kop.
36
Hra Lyonu je opět velmi chaotická a bleskově ztrácí míče.
35
Další velká šance domácích, když se do téměř stejné šance řítil Bérigaud, ale v poslední chvíli mu odkopl míč rychle se vracející Koné.
34
Évian právě vstřelilo branku!
Ovšem další rychlý brejk po pravém křídle, kam dostal míč na úplně volného KEVINA BÉRIGAUDA Wass. Domácí hrotový útočník si naběhl do volného prostoru a z pravé strany tvrdou ránou prostřeluje Lopese k jeho levé tyči!
33
Ale opět nepřesný pas před Laquaita, domácí se opět bez problémů ubránili.
32
Lacazette po další akci vybojoval alespoň rohový kop.
31
Gonalons se snažil poslat míč od rohového praporku na přední tyč, kde nalezl pouze hráče soupeře.
30
Hostující Ferri se pokoušel centrovat na zadní tyč, kde však stál dobře postavení Dja Djedjé a odvrací na rohový kop.
29
Dlouhý míč směřující na Lacazetteho je však do postavení mimo hru.
28
Stále probíhá výměna míče mezi dvojící středových obránců Olympique.
28
Lyon začíná po nepřesném nákopu soupeře až od vlastní brány.
27
Oba celky se nyní často střídají na míči.
25
Již ošetřený Barbosa poslal míč až téměř na hranici malého vápna, odkud se snažil hlavičkovat Sabaly, ale jeho pokusu chyběla razance.
24
Za předcházející nedovolený zákrok dostává žluté napomenutí hostující Henri Bedimo.
24
Hostující Bedimo však na své levé straně vůbec nestíhá a hodně ostře fauluje soupeře.
24
Domácí si pracnými přihrávkami vytváří opět tlak před vápnem Lyonu.
23
Barbosa již velmi těžce odchází za postranní čáru.
22
Na druhé straně zůstává ležet na trávníku zatím jediný nahrávač na gól v zápase a bude se muset opět ošetřovat.
21
Který stejný hráč posílá přímo na hlavu soupeře. Domácí se zatím ubránili.
20
Gourcuff se pokusil o přímé ohrožení brány soupeře, ale trefuje pouze dobře postavenou zeď, následuje rohový kop.
19
Za předcházející zákrok vidí první žluté napomenutí v zápase domácí Cedric Mongongu.
19
Na protější straně si hostující Lacazette vykoledoval faul na soupeři. A Lyon bude zahrávat zajímavou standartní situaci.
18
Sabaly si naběhl na pravém křídle na míč a svůj střílený pas na zadní tyč vystrašil obranu soupeře. Lopes bude vykopávat.
17
Ale snaží se o postupný útok, následně vybojoval Wass faul na polovině soupeře.
17
Po menší odmlce pokračují domácí s míčem na kopačkách.
16
Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet hostující Ferri a je přerušeno.
15
Centr Gourcuffa vyboxovává Laquait.
15
Na druhé straně vybojoval hostující Lacazette rohový kop.
14
Centrovaný míč do vápna však odvrací pozorná obrana Lyonu.
13
Domácím hráčům se daří zastavovat útoky soupeře již na půli hřiště a velmi agilní Barbosa si vykoledoval faul na polovině soupeře.
11
Lyon se snaží usadit na polovině soupeře a vynutit si tlak, ale domácí hrozí z rychlých protiútoků. Který vedl po zaváhání Bedima Wass, a přihrávkou pod sebe nabídl ke střele Barbosu, ale ten velkou šancí pohrdl!
10
K centru od rohového praporku se protlačil hostující hráč na malém vápně, ale v tísni o několik metrů přestřeluje bránu soupeře.
9
Lyon se snaží oplatit tlak soupeři, bude zahrávat rohový kop.
8
Obrovský tlak domácích využil přesným pasem na hrot útoku Barbosa, jehož přihrávku fantasticky zpracoval KEVIN BERIGAUD a v samostatném úniku prostřeluje hostujícího gólmana Lopese, ten na jeho střelu šajtlí neměl šanci.
7
Tlak domácích nadále pokračuje.
7
Další velká šance Thononu, když si na centrovaný míč naběhl Bérigaud, ale výborný postřel předvedl Lopes, který bere míč.
6
Ale celá akce ještě pokračovala po centru do vápna Olympiqueu a nebezpečnou střelu vyslal z hranice vápna domácí Brice Dja Djedjé, který trestuhodně přestřeluje bránu soupeře.
6
Opět se hráči Évianu pokusili rychlým přechodem přes střed hřiště zaskočit obranu Lyonu. Ale Ehret se neprobil.
5
Také hosté se pokouší o rozvážnou rozehrávku, ale Koné ztrácí míč ve středu hrací plochy.
4
Dlouhý míč směřující do vápna Lyonu však kryje hostující gólman.
3
Další náběh Bérigauda však přinesl vhazování před vápnem Lopese.
3
Až domácí Bérigaud se neprobil do zakončení proti přesile. Ovšem Évian stále aktivnější.
2
Domácí obráci drží míč a krátkými míči zatím nikam nepospíchají.
1
Oba celky si vyměnily pozdravy nepřesnýma přihrávkama.
1
Po losu zahájí zápas hráči hostujícího celku.

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Sabaly, Mongongu, Mensah, Dja Djedjé – Wass, Koné, Barbosa, Sorlin (C), Ehret – Bérigaud

Olympique Lyon: Lopes – Lopes, Biševac, Koné, Bedimo – Fékir, Mvuemba, Gourcuff, Gonalons (C), Ferri – Lacazette

Rozhodčí: Turpin – Danizan, Pacelli.
Hlavní aktéři zápasu již nastupují na hrací plochu k zahájení utkání.
Vítám Vás na fotbalovém klání francouzské Ligue 1, v jejím 4. kole se týmy Ěvianu a Lyonu již pečlivě připravují na zahájení duleu. Do zápasu zbývá zhruba půl hodina.
Poslední srpnový den nabídne také již čtvrté kolo francouzské nejvyšší fotbalové soutěže, ve kterém se utkají celky z opačných příček ligového pelotonu. Zatím třetí Lyon zavítá na hřiště posledního týmu Évian TG. Vzájemná klání v minulém fotbalovém roce skončila smírně 1:1 a 0:0. Nenechte si ujít zajímavou podívanou, která startuje ve dvě hodiny odpoledne.
ÉVIAN THONON GAILLARD:
Domácí nevstoupili do nového ročníku příliš vydařeně. Z úvodních třech zápasů vybojovali pouze jediný bod za remízu v zahajovacím klání se Sochaux 1:1, následovala porážka v Marseille 2:0, a před týdnem těsná prohra s Rennes 1:2.

Nejlepší střelci:
Fabrice Ehret (1)
Kévin Bérigaud (1)

OLYMPIQUE LYON:
Se ziskem šesti bodů figurují hosté na zatím bronzové pozici, když v úvodních kláních přehráli Nice 4:0 a Sochaux 1:3. Nyní však po vypadnutí se španělským Realem Sociedad po dvou výsledcích 2:0 z kvalifikace o Ligu mistrů také nebodovali v lize s Reims 0:1. Se sedmi vstřelenými brankami jsou ale nejlepší ofenzivním týmem soutěže.