To je pro dnešek vše, díky za pozornost a hezký zbytek večera.
Je dobojováno. Domácí sice ve druhém poločase chtěli s výsledkem něco udělat, nějaké šance tam přeci jen byly, ale v oslabení se vždy hraje velice špatně. Hosté výsledek kontrolovali a také mohli ještě přidat definitivu. V průměrném utkání, které nemělo patřičné tempo ale přeci jen dokráčeli ke třem bodům a mohou být spokojeni.
90+2
Ještě Alioui prověřil střelou z dálky pozornost brankáře Subašiče, ten s tímto projektilem neměl problém.
90
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec druhého poločasu.
89
Už se pouze čeká, až sudí Duhamel naposledy zaduje do píšťalky.
88
Už se blíží konec zápasu, hosté v poklidu drží míč na svých kopačkách.
87
Žlutou kartu dostává Lucas Ocampos (AS Monaco FC).
87
Tvrdou přízemní střelu vyslal Kurzawa a gólman Assembé musel honem rychle na zem. Míč lapil do rukavic.
85
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Valère Germain.
85
Hosté jsou u míče a je už jasné, že dokráčí ke třem bodů. Přeci jen soupeř hraje v deseti a prohrává o dvě branky. To by se musel stát zázrak.
84
Žlutou kartu dostává Younousse Sankharé (EA Guingamp).
82
Střelu Mathise nadvakrát kryje Subašič, ještě tam chtěl dorážet Mandanne, ale trefil pouze ruce gólmana a poté se omlouvá za to dohrání.
81
Monaco nikam nepospíchá, za zdržování hry dostal před chviličkou žlutou brankář Subašič.
80
Posledních deset minut do konce zápasu, utkání se prakticky jen dohrává.
79
Žlutou kartu dostává Danijel Subašič (AS Monaco FC).
78
...střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ladislas Douniama, přichází Rachid Alioui.
77
Naposledy budou střídat domácí...
76
Trestný kop měli k dispozici také hosté a Toulalan pořádně vystřašil brankáře, který musel skočit k pravé tyči a kontrolovat míč, který neletěl vůbec špatně.
75
Monaco hraje příliš pasivně a koleduje si. Jako po hlavičce Dialla, který se vyšrouboval do vzduchu a těsně míjí branku.
74
I v deseti domácí bojují, teď musel hasit požár obránce Abidal.
72
A Subašič musel zasahovat, prudký míč měl dobrý směr a téměř překvapil chorvatského brankáře.
71
Trestný kop pro domácí z velice dobré pozice.
70
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Lucas Ocampos.
70
Devátému celku tabulky dnes chybí i potřebné štěstí, nějaké šance tam byly, ale když je nevyužijete, to je pak těžké.
70
Zkušenější soupeř dokázal z minima vytěžit dva góly a navíc hraje od 23. minuty přesilovku.
68
Zmatky v domácí obraně mohl potrestat Rodríguez, ale ke střele se nakonec nedostal.
67
Nebo rovnou i nebezpečnou střelou Giresseho. Jeho bomba těsně minula levou tyč. Subašič plachtil vzduchem marně.
65
Guingamp bojuje o snížení, i v deseti si dokáže vytvořit nějaké příležitosti, které končí většinou nějakou standardkou či rohem.
64
Tak přeci jen Manoco střídalo a zároveň si vytvořilo slibný brejk. Jenže ten nedotáhlo úspěšného konce. Obbadi celou akci překombinoval.
62
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Geoffrey Kondogbia.
61
Po hodině hry se mohlo změnit skóre potřetí, to by však Mountinho musel ve vápně zakončit přesně. Zamotal se tam ve skrumáži a vše vyřešil brankář Assembé.
60
Střídání se zatím nekoná, zraněný hráč pokračuje v utkání. Zdá se, že je to v pořádku.
59
Hosté třikrát v řadě vypálili, z toho pouze jednou prošel míč až na branku, respektivě těsně vedle. Pálil Rodríguez.
58
Připravuje se střídání, kouč Ranieri zřejmě pošle na hřiště čerstvou krev.
57
Pěký centr poslal Rivier na Martiala, ale toho včas zastavil vyběhnuvší brankář Assembé.
55
Stále 0:2, utkání nemá patřičný náboj a tempo, Monaco hraje co potřebuje.
54
Střela Toulalana šla těsně vedle. Navíc byla sražená obráncem na rohový kop. Ale tern volej krásně sedl a mnoho nechybělo.
53
Už se hraje, Moutinho se drží za krk a leduje ho. Nic příjemného.
52
Na hřišti leží jeden z hostujících hráčů, probíhá ošetřování.
51
I potřebné štěstí chybí týmů, který se v roce 2003 objevil v Česku. Možná si vzpomenete na Intertoto Cup, kde Guingamp zajížděl do Brna.
50
Diallo svým nuceným příchodem oživil hru a nyní byl blízko, aby zakončil. Jenže ten centr na něj byl příliš prudký a zakončení se nekoná.
49
I když hrají v oslabení, podávají sympatický a bojovný výkon.
48
Domácí nemají rozhodně co ztratit a pustili se do soupeře. Chtějí útočit a vytvářet si nějaké šance.
47
Druhou část hry odstarovala střela Mandanneho, který vypálil z velké dálky a zamířil mimo.
46
Pokračujeme v 21:02.
A tímto končí první poločas, který nabídl zajímavý začátek a jeho průběh. Hosté otevřeli skóre již ve 4. minutě Martialem a vedli 1:0. Poté se Guingampu zranili dva hráči a navíc se během krátké chvíle vykartoval Martins Pereira. V závěru poločasu přišel druhý gól, když se po rohu dostal k hlavičce Kurzawa. Šance na snížení přišla v nastaveném čase, ale Diallo trefil jen břevno.
45
Ještě je tu šance a domácí se málem dostali do kontaktu. Střídající Diallo napřáhl z hranice vápna a trefuje břevno Subašičovy svatině.
45
Tak nakonec pouze jednu minutu nad rámec poločasu.
44
Blíží se konec poločasu, dá se čekat, že rozhodčí Duhamel něco málo přidá.
43
Teď už to bude pro Guingamp velice obtížné, druhý poločas bude zřejmě jen o tom, aby se v podání domácích důstojně dohrál.
42
Monaco právě vstřelilo branku!
Po zmíněném rohu se mění v závěru poločasu podruhé skóre a domácí, kteří jsou oslabení a mají dva zraněné hráče, zřejmě definitivně knockautoval LAYVIN KURZAWA. Ten se dostal na malém vápně k hlavičce a zamířil naprosto přesně. Asistence: James Rodríguez.
42
Centr Martiala našel kopačky Toulalana, který se opřel do míče z voleje a jeho rána byla sražená na další roh.
41
Monaco bude zahrávat rohový kop.
40
Pět minut před koncem poločasu se hraje ve středu hřiště.
39
Zkušené AS stále u míče, ale vázne rozehrávka. Bohužel sledujeme průměrné utkání, které hodně ovlivnilo vyloučení.
38
Roh byl odehrán na krátko a Monaco si vše pohlídalo.
37
Zase si Subašič nezakričel a nedohodl se s obráncem. Toulalan nakonec poslal míč na roh, přičemž nemusel. Poté se oba aktéři s úsměvem dohodli a vše je v pořádku.
36
Jenže vázne rozehrávka, mnoho chyb se vkrádá do hry Monaca.
34
Hosté mají míč pod kontrolou a snaží se vymyslet nějaký útočný výpad.
33
Nepřesnou přihrávku poslal Kurzawa, míč se dostal až před brankáře domácích.
32
Každopádně domácí nemají co ztratit a dvakrát v řadě se pokusili protlačit do vápna, ale tam vždy dokázal zasáhnout obránce Abidal.
31
Až možná teď chtěl probudit prochladné diváky střídající Diallo, jenž se pokusil o střihnutí nůžkami, ale nepodařilo se to zcela ideálně.
30
Máme za sebou třicet minut hry a nic moc se na hřišti bohužel neděje.
29
Smůla se domácím lepí na paty a nyní to budou mít proti silnému soupeři hodně těžké. Ale ztraceno nic není.
28
Zajímavý je i fakt, že domácí kouč Gourvennec již dvakrát nuceně střídal. Na to, že máme za sebou sotva třicet minut, nic lehkého pro Guingamp.
27
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Moustapha Diallo.
25
A navíc je tu velká šance, která mohla skončit gólem. Z hranice vápna napřáhl Rodríguez a míč plachtil k levé tyči, kam šel i Assembbé. Nakonec skončil balon těsně vedle.
24
Nejenže domácí prohrávají, ale zranil se jim hráč a navíc budou hrát velkou část zápasu v deseti.
23
Tak to jsou věci. Martins Pereira se během čtyř minut vykartoval, když nyní zastavil těsně před vápnem Martiala a vidí za to již druhou žlutou.
22
Proběhlo střídání, které bylo zdravotního charakteru. Lemaitre je zraněn a musel do kabin.
21
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Reynald Lemaître, přichází Dorian Lévêque.
20
Z dvadvaceti metrů zahrával standardku Moutinho, ale trefuje jen zeď, od které se míč dostal do autu. Bude z toho rohový kop.
19
Žlutou kartu dostává Jonathan Martins Pereira (EA Guingamp).
18
Je to takové neurovnané, oběma týmům se nedaří kloudnější rozehrávka.
17
Jasný útočný faul Mandanneho, který se chtěl dostat přes zkušeného Carvalha, ale ten to udělal velice dobře.
15
Držení míče je zatím vyrovnané 50:50%. I celkový průběh zápasu je vyrovnaný, jen s tím rozdílem, že hosté využili svou jedinou šanci a vedou.
14
Atmosféra byla na začátku zápasu dobrá, ale nyní hodně opadla. Diváci jsou z úvodního gólu zaražení.
13
Střílený centr poslal hostující Obbadi, ale míč má pevně v rukavicích brankář Assembé.
12
Teď se to téměř povedlo. Z levé strany centroval Sankharé a míč chtěl protečoval skluzem do sítě Douninama, ale nedosáhl, chyběl mu víc jak krok.
11
U míče jsou častěji hráči domácích, ale zatím se nemohou dostat přes obranu soupeře.
10
Po rohu propadl míč k Mathisovi, který však vypálil pánu bohu do oken.
9
Další roh pro Guigamp. Subašič si nezakřičel a Ragii zahrál v tísni do zámezí.
8
Zajímavý začátek, stále se něco děje. Hosté rychle udeřili, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Tedy málem, srovnáno zatím není.
7
Byl z toho roh, ale po něm se už nic nestalo. Hostující obrana připravena.
6
Ale pozor, už to tak neplatí. Obrovskou šanci měl domácí Giresse, kterého obrana soupeře nechala projít až před Subašiče a toho tváří v tvář vychytal právě tento zmíněný gólman.
5
Domácí budou muset začít víc útočit, zatím je nebylo moc vidět.
4
To je tedy začátek. Hosté se radují již z první akce zápasu. Rodríguez krásně přihrál do brejku na ANTHONY MARTIALA a ten se dostal na pravé straně vápna k zakončení. Vyslal tvrdou pumelici a přesně do šibenice. Tam Assembé neměl šanci být. Asistence: James Rodríguez.
4
Málem se dostal k zakončení Douniama, ke kterému se dostal odražený míč. V poslední moment mu v tom zabránil kapitán Abidal.
3
Hraje se ve velkém chladu, dokonce s červeným míčem, aby byl dobře na hřišti vidět. A vidět byl i ofsajd, ve kterém uvízl Mandanne.
2
Jdeme na to, hosté jsou u míče a zakládají první útočnou akci.
1

EA Guingamp: N´dy Assembé – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Lemaître – Mathis (C), Sankharé, Beauvue, Giresse, Mandanne – Douniama.
Náhradníci: Samassa – Lévêque, Cerdan, Diallo, Dos Santos, Fauré, Alioui.

AS Monaco FC: Subašič – Raggi, Carvalho, Abidal (C), Kurzawa – Moutinho, Toulalan, Rodríguez, Obbadi – Rivière, Martial.
Náhradníci: Romero – Fabinho, Isimat-Mirin, Tisserand, Ocampos, Kondogbia, Germain.

Rozhodčí: Duhamel – Zitouni, Ocak.
EA Guingamp:

Domácí celek vykazuje poslední dobou dosti nevyrovnané výkony a momentálně je v klidném středu tabulky s třiadvaceti body, ale v nahuštěné tabulce nejsou bodové rozdíly nikterak velké, takže by každé zaváhání mohlo mrzet.

Když se podíváme na pětici posledních zápasů, tak pouze jednu výhru si připsal celek z Guingampu. Třikrát remizoval a jednou prohrál. V minulém kole přišla bodová ztráta u předposledního týmu tabulky, tedy na půdě Valenciennes. Tam se zrodila remíza 1:1. Nemusela však být, kdyby v 70. minutě nevyrovnal hostující Sankhare.
AS Monaco FC:

Aktuálně druhé Monaco prožívá solidní sezónu a dýchá na paty svému největšímu konkurentovi z PSG. Ten vede v tabulce jen o dva body a nic nemá jistého. Dnešní hosté mají na svém kontě 38 bodů za jedenáct výher, pět remíz a pouze jednou se urodila prohra.

Pokud se podíváme na posledních šest zápasu Monaca, zjistíme, že ta jediná zmíněná prohra přišla v Lille v poměrě 2:0. Od té doby však AS boduje. Jednou remizoval a nyní se veze na čtyřzápasové vítězné vlně. Minule to pocítilo Ajaccio, které padlo na půdě protivníka 1:0.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký sobotní večer u sledování francouzské fotbalové soutěže, která na rozdíl od české ligy nemá zimní spánek a jede dál i v dobách, kdy sporovnímu dění vládne spíš hokej nebo zimní sporty. Věnovat se budeme duelu mezi devátým Guingampem a druhým celkem z Monaka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.