A to je ode mne vše. U dalších utkání z francouzské soutěže napočtenou.

Rohy: 8 – 3
Fauly: 17 – 15
Žluté karty: 1 – 3
Červené karty: 0 – 1
Je dobojováno! Celý zápas rozhodla druhá půle, ve které byli domácí efektivní v zakončení. Nejprve po rohu Atika zakončoval hlavou Sorbon. V 64. minutě se nechal zbytečně vyloučit hostující kanonýr Oliveira, čehož domácí využili o 6 minut později. Mandanne dostal míč do běhu, obhodil si Costila a jeho práci dokončil Yatabaré. Od té doby domácí již kontrolovali vytvořený náskok.
90+5
Alessandrini se po levé straně nedostal příliš daleko, míč pro domácí.
90+5
Běží poslední minuta nastavení.
90+4
Steeven Langil se dostal do brejku, ale tváří v tvář Costilovi nebyl úspěšný.
90+4
Možná jeden z posledních útoků hostů.
90+3
Ani na druhé straně se vysokým centem neprosadil Diallo.
90+3
Dlouhý pas Pitroipa nezkrotil, odkop od branky Assembého.
90+2
Diváci svému celku aplaudují ve stoje.
90+1
Atik zahrával přímý kop asi 36 metrů, pře Costilem mohl tečovat někdo z domácích, ale na letící míč nedosáhl.
90
Nad rámec základní hrací doby se bude nastavovat 5 minut.
90
Běží poslední minuta druhého poločasu, s míčem na vlastní polovině hrají domácí.
89
Diallo napřáhl asi z 25 metrů, jeho pokus šel nad hostující branku.
89
Hosté i v 10 se tlačí před branku, ale tlak je pouze platonický.
88
Po nepřesném autovém vhazování domácích se bude kopat od branky Costila.
87
Ofsajd Pitroipii.
85
Odchází střelec druhé branky Mustafa Yatabaré a přichází na poslední minuty Cedric Fauré.
85
Alessandrini fauluje kapitána Mathise.
84
Dlouhý pas Féreta nenašel svého adresáta.
84
Domácí obrana kombinuje na vlastní polovině.
82
Langil rozehrál další roh, Costil byl na místě po hlavičce Yatabarého.
82
8 minut do konce, domácí Guingamp vede o 2 branky a nemá kam spěchat.
81
Guingamp míč kolegiálně vrátil.
80
Pitroipa dovoleně zastavil Mandanneho, ten si však chvíli poležel, hosté zahráli raději do zámezí.
79
Sankharé pro dnešek dohrál, nahradí jej Steeven Langil.
78
Atik využil místa na pravé straně hřiště, předal na Yatabarého, který před brankou hledal Mandanneho, ale před ním zasáhla obrana hostů.
77
Ten se jim vůbec nepovedl. Domácí se nemuseli ani snažit míč získávat, hosté jim jej předali sami.
76
Tak přece jen ještě vystrkují růžky, budou zahrávat rohový kop.
75
I hosté dá se říci nikam nespěchají, kombinace vede přes Costila.
74
Hountondji se při brance Yatabarého zranil a je odnášen na nosítkách. Místo něj si zahraje Jonathan Pitroipa.
73
Zdá se býti rozhodnuto, domácí již nikam nespěchají.
73
Držení míče 48% – 52%.
70
Guingamp právě vstřelil branku!
Mandanne dostal běkný míč za obranu, Costil mu šel v ústrety, toho si domácí hráč obhodil a dobíhající MUSTAPHA YATABARÉ dokončil jeho dílo – 2:0.
69
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Moustapha Diallo.
67
Po pravé straně už domácí byli úspěšnější, ale dobíhající Kana-Biyik srazil centrovaný míč na rohový kop.
67
Pokud už se Guingamp dostane do útoku, tak skončí na hranici šestnáctky.
66
Hosté však zbraně neskládají a snaží se být aktivní.
64
Tak tohle Nelson Oliveira přehnal, hnal se za Mandannem a zezadu jej sestřelil, nemohlo následovat nic jiného, než žlutá karta. Navíc to byla druhá, takže hostující hráč bez protestů odchází předčasně do sprch.
64
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Jean Makoun, přichází Romain Alessandrini.
62
Hra se přelévá ze strany na stranu, Nelson Oliveira netrefil ve velkém čtverci míč ideálně a musel si jej získat zpět.
61
Branková příležitost i na druhé straně, centrovaný míč Beauveho se snažil tečovat ještě někdo z domácích, ale Costil se překvapit nenechal a míč vyrazil.
61
V momentě, kdy naskočila 61. minuta se před Assembém ocitl sám Kadir, ale domácí brankář udržel pro své barvy jednobrankový náskok.
59
Hlavní sudí ještě oběma hráčům slovně domlouvá.
58
Sankharé při centru Kana-Biyika fauloval a vidí žlutou kartu.
58
Domácí si málem zkomplikovali situaci sami, když nenechali proskákat míč, který nakopl Kana-Biyik na Kadira, do zámezí.
57
Bakayoko vybojoval pro své barvy aut, hosté se tak přiblížili k pokutovému území.
55
Po odstoupení kapitána Danzého jsou hráči Stade jako opaření.
54
Ač Hanou vyskočil výše než jeho soupeř ohodnotil hlavní sudí jeho počínání jako nedovolený zákrok.
53
Útočnou snahu Guingamp zabrzdil a kombinuje okolo půlící čáry.
53
Domácím narostla křídla a už opět vezou míč směr Costil.
51
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Romain Danzé, přichází Cédric Hountondji.
50
Na nosítkách musí být odnášen Danzé, do kterého naběhl tvrdě Beauvue.
47
Rozehráný rohový kop se snesl přímo na hlavu JÉRÉMYHO SORBONA, který vyskočil nejvýše a usměrnil míč k pravé tyči Costiliho branky – 1:0.
46
Mandanneho centr před branku byl zblokován na další roh.
46
Hosté u míče kombinují na pravé straně hřiště.
46
Vše je již jak má být, může být zahájen druhý poločas.
I hosté se pomalu trousí z útrob stadiónu.
Domácí hráči jsou již na hrací ploše a v kruhu provádějí svůj tradiční rituál.

Červené karty: 0 – 0
Je za námi první polovina utkání 9.kola Ligue1 mezi Guingampem a Rennais, ve kterém jsme branku neviděli. Domácí měli více ze hry, ale paradoxně největší šanci na otevření skóre měl hostující Nelson Oliveira, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Uvidíme, kdo pohne ukazatelem skóre v poločase druhém.
45+1
Ještě jedna šance, do které se dostával Sankharé, ale jeho přihrávka na malé vápno našla pouze kopačky hostujících fotbalistů, kteří zahráli na roh.
45+1
Míč mají na kopačkách domácí, kteří u něj zůstanou i po zákroku M'Bengueho.
45
Nad jeho rámec bude nastavena jedna minuta.
45
Běží poslední minuta prvního poločasu.
44
Mathis se nakonec dostal po svých za postranní čáru k dalšímu ošetření.
44
Za svůj zákrok tak dostává Oliveira žlutou kartu.
43
Srážka Oliveiry s kapitánem domácích Mathisem. Ten dostal od hostujícího hráče nešetrně do kolena.
42
Kadir padá ve vápně domácích, ale penalta se nepíská. Domácí mu pak čistě odebrali míč.
41
Oliveira na sobě udržel Sankoha, ač ten ho držel jak mohl. Sudí nakonec přerušuje hru.
40
Běží nám již 40. minuta a branku jsme stále neviděli, i když nejblíže byl zatím Nelson Oliveira.
38
Další roh domácích, kteří si z něj brankovou pozici nevytvořili.
37
I tak elitní střelec jakým je Nelson Oliveira se může mýlit, od brankové čáry mu na penaltu přišel míč od Makouna. Hostující útočník, jej poslal mimo tři tyče, když střílel do protipohybu Assembého.
37
Druhý roh hostů.
36
Sankoh se na polovině hostu dopustil nedovoleného zákroku, hosté tak zůstanou u míče.
35
Obrana Rennais dlouhým nákopem hledala Olivieru, ale míč šel příliš do křídla, kde jej domácí pohlídali do autu.
34
Beauvue se snažil přejít přes Danzého, ten jej odzbrojil čistě, přesto se domácí hráč těžko sbírá z hrací plochy.
32
Nedovoleného zákroku se dopustil Beauvue.
31
Kadir hledal před brankou spoluhráče, ale Kerbrat mu jeho záměr překazil a odkopl míč do bezpečí.
30
Mandanne se daleko nedostal a ještě přitom fauluje.
29
Centr z pravé strany do pokutového území. Na něj naskočil nejvýše Mandanne, ale od jeho hlavy míč putoval pouze mimo tři tyče hostující branky.
28
Hosté hrající na jediného hrotového hráče, často hledají Nelsona Oliveiru, ale ten je ve předu sám a míč pod svojí kontrolou neudrží.
27
Atik je nejpilnějším hráčem domácích, jeho pokus asi z 35 metrů končí vysoko nad brankou Costila.
26
Standardní situaci Guingampu rozehrával Atik, ale obrana hostů odvrací míč do bezpečí.
24
Assembé musel dávat pozor na přímý volný kop ze střední vzdálenosti, naštěstí pro domácí byl pozorný a pro vysoký míč si došel.
23
Hra se přes brankáře Costila vrací na kopačky Rennais.
23
Makoun vyrazil dopředu, ale na půlící čáře celou akci zbrzdil.
22
Na začátku 22. minuty další roh pro Guingamp, ale Yatabaré netrefil míč ideálně a ten skončil až v autu.
21
První roh hostů, končí v náruči brankáře Assembého.
20
Foued Kadir na levé straně nepřešel přes domácího hráče, který míč odehrál do zámezí.
19
Kombinace Rennais vedla až do pokutového území, bohužel pro hosty Oliveira už zpětnou přihrávku od Hanoua nečekal.
18
Nelson Oliveira při výskoku fauluje, míč zůstane domácím.
17
Atikovi se dostal k odraženému míči po střele Yatabarého, ale jeho pokus šanci na úspěch neměl.
16
Oliveira se zjevil za obranou, ale do střelecké pozice se nepropracoval.
16
Držení míče 57% – 43%.
15
Na dlouhý míč si naběhl Yatabaré, na brankové čáře odcentroval, hosté odvrací do zámezí. Aut Guingampu.
14
Druhý roh domácích, ze kterého nic nevytěžili.
13
Hostující hráč vybídl do běhu Hanoua, který se řítil sám na domácí branku, ale výborným zákrokem se prezentoval Assembé, který nepřipustil změnu skóre.
12
Oliverira hledá kam by přihrál.
11
Hra ve středu hřišti, ani jeden tým nechce udělat výraznou chybu.
10
Na zem se poroučel hostující Hanou, ale bez cizího zavinění a dostává za to žlutou kartu.
8
Atikova velká šance, když se dostal k hlavičce, ale míč z jeho hlavy skončil pouze na boční síti.
7
Na konci sedmé minuty vybojovali domácí první rohový kop.
7
Costil musel na zem, před dobíhajícím Yataberém.
6
Ani na druhé straně se nevedlo o moc lépe ze standardní situace Atikovi.
4
Přímý kop Rennais z 36 metrů, končí v rukavicích Assembého.
3
Před šestnáctku se dral Féret, ale hostující obrana byla v přesile a odzbrojila jej.
2
Dlouhý nákop po křídle zastavili hosté pouze za cenu autu. U míče tedy i nadále zůstanou hráči Guingampu.
1
I Guimngamp se pokusil o útok, ale ten byl v zárodku ukončen pozornou obranou domácích.
1
Hostující Rennais začal výkopem.
1
Vše je připraveno k výkopu, jdeme na to!

EA Guingamp: N´dy Assembé – Lemaître, Sorbon, Kerbrat, Sankoh – Mathis (C), Atik, Sankharé – Beauvue, M. Yatabaré, Mandanne.
Náhradníci: Guichard – Lévêque, Diallo, Langil, Giresse, Fauré, Douniama.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Kana-Biyik, Armand, M'Bengue – Hunou, Bakayoko, Féret, Makoun, Kadir – Oliveira.
Náhradníci: Diallo – Hountondji, da Conçeiçao, Alessandrini, Konradsen, Pitroipa, Romero.

Rozhodčí: Jaffredo – Chevreux, Annonier.

Hlavním sudím byl určen pal Lionel Jaffredo. jako asistenti mu budou pomáhat pánové Pierre Chevreux a Mickaël Annonier. Čtvrtým rozhodčím dnes bude Olivier Husset.
Absence

Za domácí nebude moci nastoupit čtveřice hráčů: J. Martins-Pereira, M. Samassa , G. Cerdan, T. Keita.
Hosté to mají s absencemi horší. Za červenou kartu nesmí nastoupit V. Pajot, pro zranění pak S. Moreira, J. Boye, A. Doucouré, J. Kana-Biyik , A. Konradsen, W. Said.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v loňské sezóně v rámci Ligue1 nesetkali, neboť oba týmy hráli jinou soutěž. Před loňským soutěžním ročníkem odehráli přípravné střetnutí na hřišti Rennais, kteří ovšem odešli poraženi 1:2. Před letošním ročníkem si rovněž zahráli přátelské utkání na stejném stadionu jako o rok dříve, jen výsledek byl spravedlivý – 1:1.
EA Guingamp

Letošní nováček Ligue1 si vede nad očekávání dobře. V osmi předchozích utkání nasbíral 8 bodů, když dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a čtyřikrát prohrál. Jeho brankový poměr je vzácně vyrovnaný 10:10. Domácí díky získaným bodům okupují 15. příčku.

Posledních pět zápasů:
Nice – Guingamp 1:0
Guingamp – Sochaux 5:1
Reims – Guingamp 1:1
Guingamp – Bastia 1:1
PSG – Guingamp 2:0

Nejlepším střelcem Guingampu je Mustapha Yatabare, který se trefil do černého ve 4 případech.
Stade Rennais FC

Hosté vstoupili do sezóny vítězstvím 2:1 na domácí půdě s Reims. Po 8 odehraných utkáních mají na svém kontě 12 bodů, když vyhráli 3 utkání, stejný počet remizovali a pouhé 2 střetnutí prohráli. Brankový poměr činí 8:7.

Rennais – Nantes 1:3
Montpellier – Rennais 0:0
Rennais – Ajaccio 2:0
Lyon – Rennais 0:0
Rennais – Lille 0:0

Nejlepším střelcem Rennes je Nelson Oliveira, který konta svých soupeřů zatížil 4 brankami.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu zápasy devátého kola, ve kterém na sebe narazí Guingamp a Stade Rennais. Mírným favoritem tohoto utkání je podle odborníků domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.