To je ode mne pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek sobota i víkendu a u Ligue1 zase někdy napočtenou.

Ofsajdy: 2 – 1
Fauly: 16 – 10
Žluté karty: 2 – 0
Červené karty: 0 – 1
Je dobojováno, dnešní zápas poznamenala 6. minuta, kdy se zbytečně nechal vyloučit Armand. Penaltu bezpečně proměnil Yann Jouffre. Ve druhé půli si domácí tým hlídal vybudovaný náskok, a zachytával ojedinělé výpady hráčů Rennais. V 87. minutě domácí ještě týž hráčem zvýšili svůj náskok a o osudu utkání bylo rozhodnuto.
90+3
Domácí se ubránili i další standardní situaci a hned se hnali do protiútoku, Yann Jouffre se mohl zapsat mezi střelce potřetí, ale lob na Costila mu nevyšel.
90+2
Po autovém vhazování na půlce se k míči dostal Wesley Lautoa, napřáhl a míč minul hostující svatyni.
90+1
Pro rozehraný přímý kop si došel Chaigneau a nadvakrát míč zachytil. Dlouhým výkopem poslal do útoku spoluhráče.
90+1
Byly nastaveny ještě 3 minuty.
90
Pitroipu na středu hřiště fauluje Lautoa.
90
Začala poslední minuta druhého poločasu.
89
Oliveira zůstal na útok sám a tak se ve vápně mezi třemi obránci a brankářem prosadit nemohl.
87
Lorient právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! YANN JOUFFRE založil akci, míč putoval na křídlo, odtud do vápna, kde se o přistrčení postaral Aliadiére a domácí záložník se ranou k pravé tyči nemýlil.
86
Joffre ztratil u vápna soupeře míč. Rennais začíná šetřit čas, zřejmě jim tento výsledek vyhovuje.
85
Aliadiére znovu před Costilem, tentokrát to zkusil ranou po zemi na zadní tyč, hostující brankář byl připraven.
84
Ani ze šestého rohu domácího týmu se šance neurodila. Kopat se bude od branky Costila.
83
Obrana Rennais si může na chvíli odpočinout, hosté se ženou do útoku.
82
Aliadiére tváří v tvář Costilovi neuspěl, domácí hráč to měl sice trochu z úhlu, ale i tak byl ve výborné pozici, hostující brankář mu zmenšil střelecký úhel a dokázal míč vytěsnit na roh.
81
Po rohu se ke domácí dostali ke střele, ale jejich pokus se vyhrazeného prostoru nevešel.
80
Monnet-Paquet se dostal ke střele, jeho pokus skončil mimo, ale jen díky teči jednoho z obránců.
79
Rennias v deseti nemůže přejít přes pozornou domácí obranu, naopak domácím dělá problém brankář Costil, který na hranici vápna odzbrojil Aliadiéreho.
78
Poslední střídání hostujícího týmu, Adrien Hunou si odešel odpočinout, jeho práci musí dodělat Zana Allée.
77
Vzdálenost je asi 28 metrů, Hostující hráč to zkusil přímo, jenže branku netrefil.
76
Přímý kop z dobré vzdálenosti mají hostující fotbalisté, míč si staví Nelson Oliveira.
75
Oliveira s Honouem mohli postupovat vpřed, jenže druhý jmenovaný pokazil přihrávku na svého kolegu, který se ještě pokusil o atak na soupeře, ale nebyl úspěšný.
74
Chaigneau musel na zem, aby jej nepřekvapil z ostrého úhlu Makoun.
73
Lorient ztratil vybudované postavení před vápnem Rennais.
73
Dokonce poločasu chybí přibližně čtvrthodina s nastavením asi 20 minut. Domácí tým si hlídá vytvořený náskok a nikam se příliš nežene.
71
Držení míče – Lorient: 58%, Rennais: 42%.
71
Honou vytlačil domácí tým ze střelecké pozice a ten musel dokonce zvolit rozehru vzad.
70
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Steven Moreira, přichází Jonathan Pitroipa.
69
Barthelme si vyměnil míč se spoluhráčem, ale odcentrovat již nemohl, protože do zámezí odehrál míč Romain Danzé.
68
Domácí se jeho exekuci ubránili, dokonce odehráli míč daleko od své branky a celá jedenáctka Lorientu se vysunula téměř na polovici hřiště.
67
Po zásahu Manga se bude kopat další rohový kop. V pořadí již 4. hostů.
67
Žlutou kartu dostává Cheick Doukouré (FC Lorient).
66
Hosté zatlačili domácí tým před jeho šestnáctku.
65
Hezká akce Lorientu na jeden dotek, k zakončení se na hranici vápna dostal Lautoa, jenže jeho přímá střela skončila v náruči připraveného Costila.
64
Teď to ani nevypadá, že by hosté hráli o jednoho muže v poli navíc. hra se přesunula do středu hřiště, ani jeden tým nemá účinnost zbraň na přechod před vápno soupeře.
62
Nelson Oliveira poprvé u míče. a hned byl faulován domácím kapitánem Mangem.
61
Hodina hry uplynula, domácí stále vedou o jednu branku a jsou v utkání nebezpečnější.
58
A i druhý útočník se bude šetřit na další utkání. Sadio Diallo opouští trávník a na něj přichází Kévin Monnet-Paquet.
57
Střídají i domácí. Vincent Aboubakar má pro dnešek odpracováno, jeho nahrazuje Jérémie Aliadiére.
57
To bylo vše co dnes Silvio Romero odehrál, jeho místo zaujme Nelson Oliveira.
56
Romero vyváží míč z vlastní poloviny, předávka doleva prošla v pořádku a jen díky obětavému zákroku Baca budou hosté zahrávat roh.
55
Domácí se nemohou dostat do koncovky, vždy je zradí pas na kolegu.
54
Costil znovu v akci, tentokrát nohou rozehrává na spoluhráče z obrany.
53
Costil si počíhal na malém vápně na nepovedený centr Jouffreho.
53
Na straně hostujícího týmu se připravuje střídání.
51
Mohlo být vyrovnáno, na centr do šestnáctky nejvýše vyskočil Hunou, jeho hlavička zamířila do míst, kde stál Chaigneau, ten reflexivně míč vyrazil.
51
Manga faulovaný při souboji o míč. Domácí však rozehrávka příliš nevyšla hosté spěchají před branku.
50
Nepřesná přihrávka na Dialla končí u obrany Rennais.
49
Jouffre se po levé straně neprosadil, aut pro hosty.
48
Míč se sice dostal na polovinu Lorientu, ale na kopačkách domácího týmu, který těžiště hry přesouvá před šestnáctku soupeře.
47
Diallo se postavil do cesty Hunouovi, kterého následně i fauloval, míč připadne na polovině Rennais právě hostům.
46
Hosté zahájili druhý poločas rozehrávkou, ihned přenesli míč na polovinu Lorientu, jenže se tam s míčem příliš neohřáli.

Žluté karty: 1 – 0
První poločas je minulostí, domácí od 8. minuty vedou brankou Jouffrea z penalty, navíc byl vyloučen hostující Armand. Hosté od té doby byli chvíli pasivnější, jenže postupem času se jejich aktivita otupila a navrch začal mít Lorient. Druhých 45 minut bude jistě dostatečně zajímavých, proto zůstaňte s námi.
45
Z rohu se nic zvláštního ze strany hostů nestalo.
45
Romero dostal pas do otevřeného prostranství, jeho pokus byl nakonec zblokovaný.
44
Moreira se poctivě vrátil s Guerreirem, který se na levé straně prosazoval, ale zastavil ho za cenu nedovoleného zákroku.
43
Domácí obranu vytvořili a tím se hosté pak o míč připravili sami.
42
Hosté získali ve středu hřiště míč, jenže jejich přechod do útoku je pomalý a domácí stačí zformovat obranu.
40
Diallo získal míč na Makounovi, jenže pak mu stál v cestě Konradsen a ten domácího útočníka zastavil.
39
Vysunutý presink dělá hostům starosti. Ty museli využít i služeb Costila.
38
Doukouré se zlobí, protože si myslel, že pro svůj tým získal roh, opak byl pravdou, byl to on, kdo dostal míč do zámezí.
37
Domácí svůj útok zabrzdili, i díky nedovoleným zákrokům Rennias. Proto míč putuje přes obránce ze strany na stranu.
36
Dlouho si hosté míč neužili, sotva přešli čáru značící rozdělení hřiště na své poloviny, tak o balón přišli. Lorient bude dobývat svatyni chráněnou Costilem.
35
Diallo se provinil šlapákem, bude se kopat proti brance Lorientu.
34
Domácí podél levé postranní čáry kombinovali až před šestnáctku, tam se jim nepovedla předávka, Aboubakar se natahoval po míči marně.
33
Postup Lorientu po pravé straně končí centrem do šestnáctky, kde byl Aboubakar. ten musel předvést výborné zpracování, ale ani na dvakrát se mu nepodařilo ohrozit hostující branku.
32
Po rohovém kopu se k míči dostal kapitán Manga, jeho pokus skončil mimo tři tyče branky, kterou hájí Costil.
31
Jouffre se opřel do míče na hranici vápna, ale míč mu sjel po kopačce a odrazil se do vzduchu, kde jej zpacifikovali domácí obránci.
30
Běží nám 30. minuta zápasu, v držení míče jsou lepší domácí, kteří od 7. minuty vedou brankou z penalty a hrají o jednoho muže v poli navíc.
29
Hosté napadají ve dvou hráčích rozehrávku Lorientu, která probíhá okolo půlící čáry. Zatím je jejich snaha marná.
28
Na chvíli se k míči dostali i hosté, ale ani si přesně nepředali míč a již jsou bez balónu. Lorient kontroluje vývoj zápasu.
27
Jouffre poslal pěknou kolmici na rozběhlého Aboubakara, tomu chyběl tak krok, aby míč zachytil. V tom případě by postupoval sám na brankáře Costila.
26
Romero byl v pokutovém území obsazen, takže se k hlavičkovému souboji ani neodvážil, Lorient tak má míč bez boje.
25
Několik nepřesností na obou stranách uprostřed hřiště končí autovým vhazováním. Míč do hry rozehrál domácí tým, který přihrávkou zpět na obranu začne nový postupný útok.
24
U rohového praporku bojoval Hanou s Jouffrem, domácí hráč chtěl vybojovat roh, nakonec se pouze kope od branky Costila.
23
Dobré přenesení hry z pravé strany na levou, kde postupuje vpřed Barthelme.
22
Rohový kop se domácímu týmu nepodařil, hosté vyváží míč k půlící čáře.
21
Dvacet minut hry je za námi, domácí proměnili pokutový kop a vedou 1:0, ale jinak jsou spíše pasivním týmem. I když teď se dostali centrem do vápna a jen včasný zásah obrany Rennias uhasil požár.
19
První roh utkání zahráli hosté, Chaigneau míč vyboxoval a s pomocí obrany se míč dostal daleko od jeho branky.
18
Domácí kombinují na své polovině hřiště, sice vedou o jednu branku a hrají o deseti, ale Rennias můžou z ojedinělého protiútoku vyrovnat a to by domácí mohlo mrzet.
17
Sadio Diallo vybojoval na zemi míč, dlouho jej však pod svoji kontrolou neudržel, při druhém souboji skluzem fauluje a vidí žlutou kartu.
17
Držení míče 52% – 48%.
16
Na kluzkém trávníku nejde dělat příliš moc kličky, teď to názorně předvedl Aboubakar, který by za normálních okolností přes stabilitu udržel.
15
Emerson postupoval z vlastní obrany až před středový kruh, tam se mu nepovedla předávka na spoluhráče, Lorient získal snadno míč a obrací hru.
14
Vysoký míč zpracovali domácí hráči a předávají si jej na vlastní polovině. Zakládají postupný protiútok.
13
Za nakopnutým míčem směrem branka Rennais spěchá Diallo. Blíže k míči měl Costil, který mimo své brankoviště musel hrát nohou.
12
I přesto, že domácí vedou o jednu branku, tak jsou méně aktivním týmem. Doukouré zbytečně na středu hřiště fauluje Konradsena.
11
Chaigneau nepůsobil příliš jistě, když se snažil zlikvidovat přízemní centr mířící na zadní tyč. jen se štěstím se ke střele nedostal Bakayoko.
10
Ten nedoletěl ani do pokutového území a už se zas Lorient řítí na Costila.
9
Hunou se ocitl po běžném zákroku na zemi, rozhodčí píská nedovolený zákrok, Rennais bude zahrávat přímý kop.
8
YANN JOUFFRE si postavil míč na značku pokutového kopu, brankář hostů si zvolil svoji pravou tyč, domácí hráč poslal míč bezpečně doleva.
7
Aboubakar se dostal za obranu Rennais a ve vápně musel za záchrannou brzdu zatáhnou Sylvain Armaud, který následně vidí červenou kartu.
7
Byla nařízena penalta.
6
Místo nenašli, navíc přišli o míč, ale pouze na chvíli.
5
Domácí se dostali na polovici svého soupeře, který obstoupil šestnáctku, takže Lorient musí hledat místo kudy překonat obranný val.
4
Nepřesná rozehrávka Rennais středem hřiště končí na kopačkách domácích obránců. Ti kombinuji na vlastní polovině.
3
Hosté přechází přechází na polovinu Lorientu, ten je ovšem o míč připravil a už zase přesouvá hru na stranu Rennais.
2
Moreira fauluje na útočné části hřiště svého protivníka. Domácím míč zůstane.
1
Domácí začali náporem, ale brzy o míč přišli.
1

FC Lorient: Chaigneau – Baca, Ecuele Manga (C), Bourillon, Guerreiro – Jouffre, Doukouré, Lautoa, Barthelme – Diallo, Aboubakar.
Náhradníci: Reynet – Koné, Gassama, Abdullah, Aliadiére, Sunu, Monnet-Paquet.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Hountondji, Armand, da Conçeiçao – Hunou, Bakayoko, Konradsen, Makoun – Romero, Moreira.
Náhradníci: N´Diaye – M'Bengue, Féret, Allée, Pitroipa, Saïd, Oliveira.

FC Lorient

Domácí ve vloženém kole senzačně vyhráli na hřišti Montpellieru a dostali se na 13. místo. Po 16 odehraných utkání mají na svém kontě 20 bodů. Ze sedmi domácích utkání získali 14 bodů a proti Rennias se očekává tuhá bitva o každý metr hrací plochy.

Posledních 5 zápasů
Montpellier – Lorient 0:2
Lorient – Nice 3:0
Évian TG – Lorient 0:4
Lorient – Reims 0:0
PSG – Lorient 4:0

Nejlepší střelec: Vincent Aboubakar – 9 branek.
Stade Rennais FC

Hosté v minulém kole vyhráli na domácím hřišti 3:1 nad Saint Étienne, čímž se posunuli na 11. místo tabulky. Na domácích hřištích jsou o krapet lepší než na hřištích soupeřů, kde získali pouhých 8 bodů, se skóre 8:8. Celkový brankový poměr Rennais je 20:17 a jeho zisk je 21 bodů.

Rennais – St. Étienne 3:1
Monaco – Rennais 2:0
Rennais – Bordeaux 1:1
Bastia – Rennais 1:0
Rennais – Marseille 1:1

Nejlepší střelec: Nelson Oliveira – 7 branek.
Dobrý sobotní večer. Dnes je na programu 17. kolo francouzské nejvyšší soutěže Ligue 1. Na stadión v Lorientu míří tým z Rennais. Zápas FC Lorient – Stade Rennais FC začne ve 20 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.