To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u dalších dílů francouzské Ligue1 napočtenou.

Ofsajdy: 4 – 2
Fauly: 10 – 20
Žluté karty: 1 – 4
Červené karty: 0 – 0
Je dobojováno. Hosté nakonec vydřeli vítězství, ale že se na něj tedy nadřeli. Sice v průběhu druhé půle poslal Berbatov svůj tým podruhé do vedení o dvě branky, jenže Lyon se nevzdal a ukázal svoji sílu. V 78. minutě snížil svoji druhou brankou utkání Briand. Víc už se domácím nepodařilo a to i přes obrovský tlak, který si v závěru vytvořili.
90+5
Domácí borec ani na dvakrát nepropálil postavený obranný val.
90+5
Gourcuff dostal od Fabinha dárek v podobě přímého kopu ze 24 metrů.
90+4
Emmanuel Rivière doběhl k Lopesovi a doslova jej přejel. Má štěstí že vidí pouze žlutou kartu.
90+3
Ricardo Carvalho takticky fauluje a vidí žlutou kartu.
90+3
Monaco se vydalo k rohovému praporku na půlku Lyonu, kde by chtělo zdržovat hru.
90+2
Gourcuff poslal přímý kop před branku, Briand prodlužoval, nikdo další z domácích již netečoval a tak si Subašič mohl oddechnout.
90+2
Monaco se dopouští čím dál častěji faulů, ale ono je to také dáno aktivitou Lyonu.
90+1
Nastavovat se bude 5 minut. Gourcuff po rohu dostal míč na Lacazetta, který ještě na malém čtverci hledal spoluhráče Brianda, Subašič byl rychlejší a míč ukryl do svých rukavic.
90
Domácí už Monaco na svoji polovinu ani nepouští. Lyon má dva rohy v krátkém sledu.
89
Briandova nepřesná hlavička Subašiče nevyplašila, stačilo však lépe zamířit.
89
Fabinho reklamuje faul do hráče Lyonu, ale i tak stihl před Bedimem uklidit míč do bezpečí.
88
Miguel Lopes zahnal své spoluhráče až na vlastní polovinu, Lyon se musí snažit ještě o další dobývání.
87
Po té co se Carvalho vrátil na hřiště, tak znovu dostal do obličeje, přímý zásah má na svědomí Bedimo. Další ošetřování hostujícího hráče.
86
Germain se otočil okolo Koného, ten jej ve vápně poslal k zemi. Ale podle rozhodnutí hlavního sudího se o faul nejednalo.
86
Několik kombinaci prodělal Biševac. Pak raději poslal míč na druhou stranu hřiště.
85
Gonalons poslal prudkou přihrávku na hranici šestnáctky Monaca, o míč se však postarala hostující obrana.
84
Lyon hraje stále s výhodou jednoho muže navíc, Carvalho ještě nedostal do nosu tampony.
84
Lacazette v těsném, ale přeci jen ofsajdu.
84
Dlouhý odkop musel zachytit až Lopes.Ten rychle rozehrává.
82
Ošetřovaní hostující obránce se jen těžko zvedá z trávníku. Toto sudí jistě nastaví.
82
Carvalho se na zemi drží za nos, při rohovém kopu dostal ve změti těl nečekaně loktem, toto sudí ani postřehnout nemohl.
81
Rohový kop Lyonu se dostal k Lacazettovi, který na hranici vápna z otočky vypálil, ale hodně nepřesně.
81
Držení míče je 60% – 40% pro domácí Lyon.
80
Lacazette teď nezvládl centr, nicméně u míče pokračuje Bedimo.
80
Posledních deset minut bude pro obranu Monaca ještě hodně těžkých.
78
Lyon právě vstřelil branku!
Subašič prohrál vzdušný souboj s Koném, který poslal míč na JIMMYHO BRIANDA, který z voleje snižuje a dává Lyonu ještě šanci bojovat o lepší výsledek.
77
Rohový kop prodlužoval Briand, ale míč se odd hostující obrany vrátil ke Gourcuffovi.
77
Krásný centr přišel z levé strany do vápna, jenže Briand na něj nevskočil lépe, a proto nezamířil mezi tyče. Subašič by asi těžko reagoval.
76
Gourcuff vybojoval míč, ale ze střelecké pozice, kterou si připravoval byl vytlačen a tak musel zařadit zpátečku.
75
Domácím zbývá něco okolo 15 minut na to, aby vyrovnali, ale budou to mít nesmírně těžké.
74
Ale už se zase hraje. Subašič posílá dlouhý míč od své branky.
74
Domácím fanouškům se Subašičovo jednání nelíbí.
73
Subašič si šel pro vysoký míč, Briand, šel do souboje taktéž, Hostující brankář přes něj přepadl a musí být ošetřen.
72
Jordana Ferriho následně střídá Bafetimbi Gomis.
72
Kondogbia dohrál Ferriho a vidí žlutou kartu.
71
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Mounir Obbadi, přichází Jessy Pi.
71
Nepřesná přihrávka na Mvuembu, hosté se dostali zadarmo k míči.
70
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Dimitar Berbatov, přichází Emmanuel Rivière.
69
Gourcuff ji následně trefuje. Nicméně domácí pokračují ve hře, ale jen do okamžiku odmávaného ofsajdu.
69
Hlavní sudí ještě rovná zeď.
68
Gourcuff a další standardka z 21 metrů.
67
Jejej! Gourcuff se položil nádherně do voleje, který mu servíroval spoluhráč na hranici šestnáctky, jen ta mířidla by potřeboval domácí hráč seřídit, jen o několik centimetrů totiž minul.
66
Gourcuff doběhl míč na pravé straně jako první. Monaco totiž míč pouze odevzdalo. Domácí hráč zvolil malou domů.
65
Když už se domácí dostanou k míči, tak o něj na středovém kruhu přijdou. Přestali si v osobních soubojích úplně věřit.
64
Vypadá to, že po obdržené třetí brance Lyon vyklidil své pozice a nechává hrát Monaco.
63
Další rohový kop Monaca, znovu jej domácí obrana odvrátila.
63
Moutinhův centr vyrazil Lopes až za šestnáctku.
62
Koné fauluje ba vlastní polovině Germaina.
62
Raggi ustál atak dvou protihráčů, před třetím stihl přihrát na spoluhráče.
61
Hodina hry je za námi, domácí tým ač tvořivější, tak prohrává o dvě branky. I střelecké pokusy mluví za vše. Hosté vedou v této statistice 8 – 7.
60
Z velkého úhlu chtěl překvapit Lopese Fabinho, míč mu zblokoval na roh obránce Lopes. Z rohu však hosté nic nezískali.
59
Koné čistě odzbrojil Berbatova. Domácí se rychle přesunují před Subašiče. Celá akce končí střelou Brianda zhruba z hranice vápna.
58
Ten pak následně podbíhá, takže dává prostor domácím, aby znovu, tentokráte z druhé strany, přemístili míč před jeho branku.
58
Lacazettův pokus vyráží Subašič na rohový kop.
57
Žlutou kartu dostává Nicolas Isimat-Mirin (AS Monaco FC).
57
Hráči Monaca jsou nervozní, jejich zákroky jsou stále častější a tvrdší.
56
Gourcuff si vzal na starost rozehrávku dalšího přímého kopu asi ze 40 metrů. Poslal míč do šestnáctky, tam ale domácí narazili na dobrou obranu hostů.
54
Stále jsou hráči Lyonu před šestnáctkou svého soupeře, jenže nemohou se propracovat k zakončení.
53
Lyon se pokouší znovu o snížení, Monaco srdnatě vzdoruje.
52
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Gueïda Fofana, přichází Yoann Gourcuff.
52
Monaco právě vstřelilo branku!
DIMITAR BERBATOV si zaběhl na časovanou přihrávku za obranu, dostal se až do vápna a šajtlí poslal svůj tým zas do dvoubrankového vedení.
51
Lyon se znovu řítil ve dvou na koncentrovanou obranu Monaca.
50
Nejprve skvěle zasáhl Subašič, když vyrazil přímý kop, následně ve vápně upadl Briand po kontaktu s jedním z protihráčů. Domácí se dožadovali pokutového kopu, budou kopat pouze roh.
49
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Andrea Raggi.
49
Fofana se skácel k zemi, rozhodčí pískl faul Berbatovovi. Kurzawa musí střídat, alespoň tak zní signalizace směrem k lavičce.
48
Lyon chtěl přesilovky využít, ale hosté si pohlídali Brianda, na kterého míč směřoval.
47
Kurzawa má nějaký zdravotní problém, hosté budou zatím pokrčovat v deseti, hostující obránce je ošetřován za pomezní čárou.
47
Ani jeden z týmu se neprezentoval přesnými přihrávkami v oblasti středové čáry.

Žluté karty: 1 – 0
První půle přinesla tři branky, Nejprve se do dvoubrankové trháku dostali hráči Monaca, kteří vždy udeřili v nečekaný moment. Lyonu se povedlo snížit ve 32. minutě Briandem. Druhá půle bude ještě napínavá, proto zůstaňte s námi.
45+2
45+1
U míče byl jak Moutinho, tak i Rodríguez. Prvně jemnovaný poslal kroucený míč přes zeď, s ní přestřelil i branku Lyonu.
45
Začala nám poslední minuta první půle. Miguel Lopes před vlastní šestnáctkou fauluje Rodrígueze. Hosté mají výbornou šanci ještě zvýšit svůj náskok.
44
První půle už se spíše dohrává, míč se pohybuje více méně u středového kruhu.
43
Opravdu zvláštní situace vznikla. Lacazette se rozhodl po přihrávce ke střele, ale trefil pouze rozbíhající se hosty. Ti rychle přenáší hru na polovinu Lyonu.
42
Subašič jeho vypíchnutí nejdříve zpracoval a pak vzal i do rukavic, hlavní sudí píská malou domů. Nepřímý kop ve vápně Monaca.
41
Fofana si to namířil mezi dva protihráče, ale jeden z vracejících se hráčů mi míč vypíchl.
40
Bedimo se protáhl okolo Kurzawy, ale už nedokázal předat míč do vápna, kde číhali jeho spoluhráči.
39
Mvuemba upadl v pokutovém území, hlavní sudí Fautrel ukázal hrajte dál, o faul se dle jeho soudu nejednalo.
38
Jenže z rohu se nic neurodilo, Lacazette mohl postupoval po levé straně vpřed, ale byl včas zastaven, tedy alespoň z pohledu Monaca.
37
Moutinho přímý kop ze třiceti metrů skončil v zámezí, ale po teči jednoho z domácích hráčů.
36
Počet střeleckých pokusů je v součtu 9, o jeden více mají na svém kontě hostující hráči.
35
Domácí jsou stále častěji u míče, je to zas taktická hra Monaca o uspání soupeře a zasazení nečekaného úderu?
34
Fabinho se do míče na pravé straně opřel až příliš. Míč přelétl celé pokutové území. Míč je v moci Lyonu.
33
Lyon se vydal na další atak Subašičovy branky, tentokrát však před vápnem ztroskotal.
32
Tak a j to o jednu branku. JIMMY BRIAND stál přesně tam, kde měl, Miguel Lopes jej přihrávkou po zemi našel přesně a domácí útočník lehce míč usměrnil, tak že zapadl až za tyč.
31
Žlutou kartu dostává Alexandre Lacazette (Olympique Lyon).
30
Fofana kombinoval s Bedimem, míč se pak dostal před vápno k Lacazettovi, který si míč píchnul až příliš a přišel o něj. Navíc pak stihl faulovat.
29
Domácí tým je z vývoje zápasu velmi zaskočen, už ani nezkouší své kolmé pasy, ale spíš se vydává na Subašiče formou postupného útoku.
27
Tak to je opravdu neskutečné, zase Monaco uspalo svého soka. Berbatov dostal ve vápně na hranici ofsajdu pas, nedokázal jej usměrnit do volné branky, ale nechal jej za sebou a dobíhající JAMES RODRÍGUEZ zvyšuje na dvoubrankový rozdíl.
27
Lyon zjednodušuje hru a snaží se střílet téměř ze všech pozic. Briand asi 5 metrů za vápnem přestřeluje.
26
Fabinho odpaluje míč do bezpečí. Monaco se v posledních minutách jakby vytratilo ze hřiště.
25
Fofana operuje na pravé straně, předává míč zpět na Lopese, ale ten již nedokázal míč předat dál.
24
Briand je velmi aktivní, ale teď si nepohlídal postavení za obranou a vystavil se do ofsajdu.
22
Briand nepříjemně prodlužoval míč na hostující branku, před ní stál Isimat-Mirin. ten nečekal, že by jej tečovaný míč udeřil do obličeje, bylo to skoro jako boxérský knock-out.
22
Ou, tak už mohlo být vyrovnáno. Stačilo, aby Briand usměrnil centr z pravé strany za záda Subašiče.
21
Hosté zatím svoje území brání velmi dobře, Lyon se těžko dostává do střeleckých pozic.
20
Berbatov opět v pokutovém území předává míč na Germaina, jeho pokus letí tentokrát mimo.
19
Na Lyonu je znát, že by rád vyrovnal. Stejně prohrával i ve čtvrtečním utkání s Plzní a do poločasové přestávky stihl vyrovnat.
18
Lacazette je velmi špatný z toho, že nedostal přihrávku přesně do nohy, něco vysvětluje směrem ke spoluhráčům.
18
Fabiano na své pravé straně postupoval vpřed. Bedimo mu zastoupil cestu, hostujícímu hráči nezbývalo nic jiného než jej faulovat.
17
Dosavadní držení míče je vyrovnané. I přesto, že hosté již od 4. minuty vedou.
16
Kurzawa poslal míč před branku Lopese, tam dobíhal Germain, s domácím brankářem se tvrdě střetl. Lopes to ustál.
15
Migule Lopes pohlídal Germaina, který byl na hranici vápna zcela volný a dostával z pravé strany přihrávku.
14
Rohový kop našel pouze rukavice Subašiče.
13
Mvuemba poslal z přímého kopu míč do šestnáctky soupeře. Hosté se stihli ubránit, avšak Lyon bude i nadále pokračovat v dobývání.
12
Jenže pas na levé straně na Miguela Lopese byl až příliš nepřesný, přesto domácí hráč dělal vše proto, aby jej udržel na hrací ploše.
12
Hosté se však příliš daleko nedostali, postupným útok nyní vytváří Lyon.
11
To zkouší další průnik po své pravé straně.
10
Domácím dělá napadání hostujícího týmu velké problémy, proto míč raději přenechávají Monacu.
10
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Samuel Umtiti, přichází Bakary Koné.
8
Na trávníku se po střetu s Berbatovem ocitl Umtiti, s domácím bekem to nevypadá dobře. Zdá se hodně otřesen.
7
A znovu se nechali domácí zaskočit, Germain měl míč na dlouhou nohu, i tak jej usměrnil na Lopese, ten s velkou námahou jeho pokus vyrazil.
6
Ale oklepali se celkem rychle, v dobré pozici se ocitl Lacazette, jeho oblouček přeletěl kromě brankáře i branku.
5
S domácími to notně zamávalo.
4
Tak to je neuvěřitelné, Monaco s nenápadné akce dostalo míč do vápna Berbatov sklepl míč pod sebe, kde stál volný VALERE GERMAIN, který nedal Lopesovi šanci.
3
Domácí si na vlastní polovině nekomplikují situaci a do kombinace se zapojil i brankář Lopes.
2
Dnes se očekává velmi vyrovnané střetnutí. Hosté stále nemohou využít služeb zraněného Radamela Falcaa.
1
Přímý kop Fofany letěl do vápna, Subašič jej vyrazil, ale domácí mohli ještě pokračovat v akci. Obrana Monaca jim však další střely nedovolila.
1
Jeden ze šlágrů tohoto kola byl zahájen. Lyon se zhostil rozehrávky.
1
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše.

Olympique Lyon: Lopes – Lopes, Biševac, Umtiti, Bedimo – Fofana, Mvuemba, Gonalons (C), Ferri – Lacazette, Briand.
Náhradníci: Vercoutre – Koné, Dabo, Gourcuff, Tolisso, Gomis, N'Jie.

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Carvalho, Isimat-Mirin, Kurzawa – Moutinho, Kondogbia, Obbadi – Berbatov, Rodríguez, Germain (C).
Náhradníci: Romero – Raggi, Ocampos, Pi, Dirar, Martial, Rivière.

Olympique Lyon

Domácí se zatím pohybují na 5. místě a na pohárovou Evropu ztrácí body 3. V 28 utkáních nasbírali 45 bodů za 12 vítězství, 9 remíz a 7 proher, při celkové brankovém poměru 42:32. Na svém hřišti zatím získali 25 bodů při skóre 22:8.

AS Monaco FC

Hosté jsou na druhém místě tabulky a jen stěží budou dohánět vedoucí PSG. V 28 utkáních si připsali 17 výher, 8 remíz a 3 prohry. Jejich branková bilance je 46:22. Zisky ze soupeřových hřišť je řadí na druhé místo této statistiky, když získali 26 bodů při skóre 21:12.

Monaco – Sochaux 2:1
St. Étienne – Monaco 2:0
Monaco – Reims 3:2
Bastia – Monaco 0:2
Monaco – PSG 1:1

Nejlepší střelec: Emmanuel Riviere, Radamel Falcao – 9 branek
Dobé odpoledne u utkání 29. kola francouzské Ligue1. Na stadion Olympiqueu Lyon přijede celek AS Monaco FC. Bude to nesmírně zajímavé utkání, ve kterém je favoritem hostující celek. Výkop bude proveden v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.