Tolik z dnešního zápasu, přeji hezký zbytek večera a na počtenou.
Je dobojováno, Lyon prožívá zklamání, tento výsledek jistě nečekal. Na druhou stranu je třeba hosty pochválit, ve druhém poločase převedli slušný výkon a bodík si jistě zaslouží. Poslední zápasy prokazují slušnou formu a dnes ji pocítil domácí celek. Ačkoliv vedl již od 16. minuty Gomisem, v 66. minutě vyrovnal pěknou střelou Bahebeck.
90+2
Penneteau nikam s rozehrávkou nepospíchá a už běží poslední minuta duelu.
90+1
Lyon kopal rohový kop, obrana hostů dělá co může, aby výsledek ubránila.
90
Tři minuty se nastavují nad rámec řádné hrací doby.
90
Už běží devadesátá minuta zápasu a nepřesný volej vyslal na bránu Gonalons.
89
Hosté toho mají evidetně plné zuby, Masuaku dokonce ukazoval, že jej chytají křeče a potřebuje střídat. Jenže kouč už využil všechny tři možné změny.
88
Nyní to zkusil sám, protože spoluhráči nebyli nikde kolem něj, trefil jen obránce Matera.
86
Fofana bojuje, snaží se z každé pozice střílet, ale sám na to nestačí.
85
Něco málo přes pět minut do konce a Lyon je u míče.
84
Hosté už nemohou střídat, ale jejich hráč je zpět a čase už má Lyon zase o něco méně.
83
Lacazette fauloval, provinil se útočným zákrokem a nyní probíhá ošetřování.
82
Jenže jsou otevřená vrátka a střídající Le Tallec mohl senzačně otočit výsledek. Běžel sám na bránu a Vercoutre jej tváří v tvář dokázal vychytat. Valenciennes bylo blízko překvapení.
81
Duel začíná gradovat, konečně se je na co dívat. Většinu času to byl spíše nezáživný fotbal, Lyon však začíná přitápět pod kotlem.
80
...k odraženému míči se dostal Fofana, potáhl míč směrem na bránu a v obrovské šanci přestřeluje hostující bránu. To byla jasná tutovka a Lyon mohl jít znovu do vedení.
79
Domácí budou kopat rohový kop...
78
Hotovo však ještě není, Lyon ožil a nyní přitlačil soupeře do hluboké defenzivy.
77
Není tajemstvím, že hosté by bod z horké půdy brali. Zatím jsou mu velice blízko.
76
Fofanovi chyběl kousek, aby trefil zařízení. Prudká střela šla dobře k pravé tyči, kam letěl i Penneteau, avšak by na míč nedosáhl. Měl štěstí, že zmizel těsně vedle.
75
Něco přes patnáct minut do konce zápasu a stále je to 1:1, ovšem domácí stupňují svůj tlak...
74
Ganolans napřáhl z dálky a míč nebezpečně skočil před bránu, ale do sítě se nakonec nedostal. Hezká střela a mnoho nechybělo.
74
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Alassane Pléa.
72
Lyon musí přistoupit k vyšší aktivitě, výsledek 1:1 určitě nemůže s týmem z dolních pater tabulky brát.
71
Každopádně hosté hrají sympaticky a výsledek duelu odpovídá.
70
Kvalita v útoku, kdyby byla o něco větší, asi by bylo pro Vercoutreho daleko hůř. Slušnou pozici na střelu měl Silva, jenže naložil s ní velice špatně.
68
A hned přišla šance, Penneteau ovšem předvedl výborný zákrok po prudké střele Gourcuffa.
67
Tak a teď musí zase začít hrát Lyon, který působil bohorovně a vůbec si nehlídal hosty, kteří se zlepšili.
66
Valenciennes právě vstřelilo branku!
A je to tady, pasivita domácích se vůbec nevyplatila. K tomu všemu zmatky v obraně a překvapivá remíza je tady. Střídající JEAN-CHRISTOPHE BAHEBECK se už na to nemohl dívat, nic dlouho nevymýšlel a práskl do míče. Ten zapadl krásně k levé tyči.
64
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bafétimbi Gomis, přichází Jimmy Briand.
64
Hosté už vystřídali třikrát, domácí budou za malou chvíli.
63
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Maor Melikson.
62
Střílený centr Fofany propadl před hostující bránu, ale tam si brankář bezpečně poradil. Neujala se ani střela Lacazzeteho.
60
Po hodině hry vidíme stále stejný průběh jako v poločasem první, tedy fotbal bez šancí a zajímavých akcí.
59
Nepřesný centr Gonalonse nemohl projít do vápna. Tam byla soupeřova obrana řádně seřazena.
58
Je to takové stále rozhárané, neurovnané. Nic moc se na hřišti neděje a upřímně od Lyonu se dalo čekat daleko víc.
57
Žlutou kartu dostává Arthur Masuaku (Valenciennes FC).
55
Hraje se ve středu hřiště, Lyon se nikam nežene a trpělivě čeká.
54
Ale ta útočná fáze je skutečně jalová, tedy zatím. Chybí finální přihrávka nebo moment překvapení. Snaha by byla, ale je to bohužel málo.
53
Hosté již podruhé vystřídali, vysílají jasný impuls, že chtějí s výsledkem něco udělat.
52
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Gary Kagelmacher, přichází Jean-Christophe Bahebeck.
51
Už bylo na čase, aby o sobě dal vědět také Lyon. Střela Lopese ale byla sražena a gólman Penneteau mohl zůstát v klidu. Muži v bílých dresech ale zůstanou u míče.
50
Tak druhý poločas patří značně oživlým hráčům hostí. Jejich jedenáct branek v tabulce však stále zůstává.
49
Valenciennes je stále u míče, Ducourtioux centroval do vápna, kde byl však připraven domácí gólman.
48
Hosté ve druhém poločase ukázali, že by se v útoku mohli ještě ukázat nějakou dobrou šancí. Jenže ta koncovka Dosseviho, který měl dobrou pozici na střelu, naložil s ní však prachbídně.
47
Další střídání neproběhlo, zůstali jsme tak u nucené změny v prvním poločase.
46
Snad se dočkáme ve druhém poločase, který začíná v 21:03.
První poločas uzavřel své brány a Lyon po něm vede 1:0. O gól se postarala jednoduchá akce v podání Bedima s Gomisem. Druhý jmenovaný hlavičkoval do sítě naprosto přesně a jeho mužstvo tak vede. Bohužel to na šance je chudé utkání a nějaké dramatické události bychom hledali marně.
45
Nad rámec poločasu se nastavují dvě minuty.
45
Gomis se nebojí vystřelit, i v tomto případě se s ničím nepáral a napálil míč na hostující bránu. Penneteau v poklidu kryje.
44
Hráči v bílých dresech drží míč na svých kopačkách, aktuálně je to 61:39% v držení kulatého nesmyslu.
42
Lopes je za lajnou ošetřován a dle výrazu v obličeji to muselo pořádně bolet.
41
Kagelmacher dal pořádnou kosu Lopesovi, sudí přesto faul nepíská a divákům se to pramálo líbí.
40
Lyon utkání jasně dominuje, soupeře vůbec nepouští k míči.
39
Z levé strany centroval Fofana a šikovna cpal balon před bránu. Penneteau musel být znovu ve střehu.
38
Tak přeci jen jsme viděli od domácích jakés takés šance, v závěru poločasu zvyšují svůj tlak.
37
Za obranu si zaběhl aktivní Gomis a Penneteau musel vyběhnout a zmenšit úhel. Nakonec si přeci jen nadvakrát poradil.
36
Mohla málem přijít. Gourcuff nejprve trefil před sebou stojícího Angoua a posléze ranou z dálky přestřeluje bránu.
35
Deset minut před koncem poločasu je stále stav 1:0 a netrpělivě čekáme na nějakou další vážnější šanci.
34
Hosté vystřídali, těžko říct, zda to bylo kvůli zranění nebo díky nespokojenosti trenéra s výkonem.
33
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Grégory Pujol, přichází Anthony Le Tallec.
32
Chtělo by to více odvahy, Lyon už prokázal, že v obraně má určitá okénka, kudy by se dalo dostat.
31
Valenciennes dobře brání, o tom žádná, ale do útoku to není žádná sláva.
30
Máme za sebou půlhodiny hry, pravdou je, že jsme nějaké ofenzivní hody neviděli. Je to průměrné utkání a Lyon je jistě rád, že alespoň jednou prošel přes zahuštěnou obranu.
29
Tato spolupráce už dnes jednou fungovala, Bedimo hledal ve vápně Gomise, leč byl pokrytý stopery.
28
Lyon špatně rozehrál a pětice hráčů soupeře se vydalo směrem na Vercoutreho bránu. Přišla střela Dosseviho, jenže byla přízemní a šla přesně doprostřed.
27
Trošku se nám přitvrdilo, Biševac inkasuje také žlutou kartu. A hodně se na středu hřiště zlobí, rozhodčí ho musí usměrnit.
26
Žlutou kartu dostává Milan Biševac (Olympique Lyon).
24
Poslední minuty se odehrávají výhradně před hostující bránou a Penneteau musí být ve střehu. Nyní lapil pro jistotu centr Gonalonse.
23
Na trávniku leží Mater, který se smolně srazil s protihráčem.
22
Z následné standardky se nic zvlášního nestalo a Valenciennes může kopat od své brány.
21
Néry před pokutovým územím poslal k zemi Gourcuffa a vidí za to žlutou akrtu.
20
Lyon bude kopat standardku, ale je to z poměrně velké dálky.
19
Hraje se ve středu hrací plochy.
18
Lyon určitě tato branka musela uklidnit, soupeř přitom nehrál vůbec špatně, nějaký náznak šance tam přeci jen byl.
16
Lyon právě vstřelil branku!
Není co řešit. V jednoduchosti je prostě pořád síla. BAFETIMBI GOMIS si naběhl na přesný centr z levé strany, který vyslal Bedimo a pohroma pro hosty byla na světě. Přesný centr, přesná hlavička – 1:0. Asistence: Henri Bedimo.
15
Držení míče je prozatím lepší pro domácí, ale není to nikterak závratný rozdíl.
14
Na druhé straně se urodil slibný brejk, z levé strany odcentroval Fofana a nebezpečná hlavička Gomise končí na rukavicích brankáře hostů.
12
No podívejme se. Masuaku si dovolil hodně. Z dálky vystřelil nebo spíše přetáhl centr a Vercoutre musel konečky prstů míč vyrazit nad bránu.
11
Není to nějaká ofenzivní smršť, je to taková z obou stran vyčkávaná. Domácí tlačí, ale kýžený efekt nikde.
10
Poté jsme sledovali velice pěkný moment, o který se postaral Lacazette, jenž vystřihl pěkné nůžky. Jenže míč se k bráně vůbec nedostal. Snaha se ale musí ocenit.
8
První slibný náznak šance, Koné si šteloval míč na kopačky, ale do jeho rány se položil obránce Mater.
6
Zkušený Courcuff se prodíral přes dva obránce, ale příliš dlouho si s míčem nepohrál.
5
Prozatím je to takové opatrné utkání, je jasné, že tým z chvostu tabulky se bude soustředit na obranu.
4
Přetažený centr Masuaka končí v náručí brankáře Vercoutreho, který byl dobře připraven.
3
Domácí dle očekávání drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci.
2
Snad tedy uvidíme i přes všechny trable pěkný fotbal. Netřeba připomínat, že favoritem je Lyon.
1
Zima, chladno a nečas. Už se hraje, a protože počasí není nic moc, hráči se rozhodli hrát s červeným míčem, aby byl lépe na hřišti vidět.
1

Olympique Lyon: Vercoutre – Lopes, Biševac, Umtiti, Bedimo – Fofana, Gonalons (C), Malbranque – Lacazette, Gomis, Gourcuff.
Náhradníci: Frick – Koné, Pléa, Danic, Mvuemba, Tolisso, Briand.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Mater, Angoua, Kagelmacher, Masuaku – Ducourtioux, Doumbia, da Silva – Dossevi, Pujol, Néry.
Náhradníci: Novaes – Lala, Enza-Yamissi, Saez, Melikson, Bahebeck, Le Tallec.

Rozhodčí: Delerue – Harchay, Denis.
Pokud však chtějí domácí myslet na lepší příčky v tabulce, musí dnes určitě proti slabšímu soupeři bodovat. Zda se jim to povede, budeme sledovat v sobotní večer. Přeji příjemnou zábavu.
Olympique Lyon:

Favoritem tohoto mače je logicky Lyon, jenže jeho letošní výkonnost je pro všechny fanoušky jedno velké zklamání. Aktuálně sedmé místo a do pohárů je bodová cesta až příliš daleko. Například na první PSG potřebují získat třináct bodů. Na třetí Monaco osm. Sice v minulém kole přišla výhra 2:1 nad Saint-Étienne, ale jinak je to výsledková houpačka.
Valenciennes FC:

Hosté přijeli v roli outsidera. Nicméně dlouho dobu se krčili na chvostu tabulky a nyní se postupně tlačí z jeho dna. Na svém kontě mají prozatím devět bodů a na nesestupovou příčku je třeba už pouhé dva body. Pokud se podíváme na poslední výsledky, zjistíme, že Valenciennes FC na tom není špatně. V důležitém zápase venku vyhrálo 3:1 na Ajacciu, bod získalo s Montpellier. Takže forma je celkem slušná.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký sobotní večer přeji všem fanouškům francouzského fotbalu, kteří se rozhodli sledovat duel mezi sedmým Lyonem a osmnáctým Valenciennes. Především postavení domácích v tabulce není příliš optimální a asi ho málokdo čekal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.