To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání končí jasným vítězstvím domácího Olympique Marseille, který poráží Bastii 3:0. Hosté dnes předvedli bezkrevný výkon, jako by bez nasazení a na Stade Vélodrome přijeli již s poraženeckou náladou, což se projevilo i na jejich výkonu na hřišti.Vítězství domácích je naprosto zasloužené a rozdíl ve skóre mohl být i větší.
90+3
Poslední vteřiny nastaveného času, hosté si ještě rozehrají volný kop po faulu na Ba.
90+2
Mendes a N'Koulou kombinují ve středu hřiště, hosté nenapadají, není již proč.
90+1
Domácí faulují na polovině soupeře, hosté mohou rozehrát.
90+1
Sudí Millot nastaví ještě tři minuty.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, útočnou akci Bastie končí hvizd rozhodčího, ofsajd.
89
Mendy centruje z levé strany na střed, tam ale musí domácí bojovat s hráči v modrém.
88
Za potlesku tribun Stade Vélodrome opustil dnešní "scénu" dvougólový Payet, který se, hlavně v prvním poločase, prezentoval skvělým výkonem, v tom druhém už tolik "vidět" nebyl.
88
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Brice Dja Djedjé.
88
Autové vhazování domácích na polovině soupeře, mezitím je již připraven Dja Djedjé u postranní čáry.
87
A celá akce hostů končí nepřesným nákopem.
86
Adama Ba uspěl v souboji s dvěma bránícími hráči, jenže míč se vrací zpět do "druhé vlny".
84
Domácí připravují poslední střídání v dnešním utkání.
82
Dlouhý nákop domácích odvrací obranná řada Bastie.
80
Je před námi závěrečná desetiminutovka a sledujeme spíš tréninkové utkání, než prvoligový zápas.
79
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Saber Khalifa.
78
A. Ayew fauluje ve středu hřiště, čas na střídání.
75
Hraje se převážně ve středu hřiště, tempo zápasu povadlo.
74
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází André Ayew.
73
Také domácí připravují střídání, na hřiště se chystá A. Ayew.
72
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Djibril Cissé, přichází Gianni Bruno.
70
Je před námi závěrečná dvacetiminutovka tohoto utkání, již rozhodnutého utkání, dočkáme se ještě nějakého gólu?
67
Cissé těsně před Mandandou, ale v ofsajdu, míč navíc i tak končí v náruči gólmana.
64
Mendy posílá přesný centr na Thauvina, z levé strany, ten ale u vzdálenější tyče nedokázal míč lépe zpracovat, odkop od branky Bastie.
63
Ale narážečka se Gignacem nevyšla, přesto domácí zůstávají u míče.
62
Nepřesný pas hostů, do útoku se žene domácí Valbuena.
61
Míč se vrací k Mandandovi, který rozehrává.
59
Yatabaré se těžce zvedá z hrací plochy, hrají však fotbalisté Marseille.
58
Skoro to dnes na Stade Vélodrome začíná "zavánět" debaklem.
55
Marseille právě vstřelilo branku!
Imbula vypálil z pětadvaceti metrů, orazítkoval břevno, ale pohotový ANDRÉ-PIERRE GIGNAC doráží do sítě odražený míč, kde byla obrana?
55
Mendy faulován Yatabarém, domácí získávají míč ve středu hřiště.
54
Hosté přišli o svou brankářskou jedničku, zranění Landreaua bylo zřejmě vážnější, než jak to vypadalo, gólman nemohl na levou nohu ani došlápnout.
53
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Mickaël Landreau, přichází Jean-Louis Leca.
52
Landreau asi nebude moci pokračovat v utkání, náhradní gólman Leca se již rozcvičuje.
51
Landreau utrpěl zranění na levé noze, rozhodčí přerušuje hru.
50
Khazri rozehrál z levé strany, ale míč končí v náruči Mandandy.
49
Hosté vstoupili hodně aktivně do druhého poločasu a Adama Ba vybojoval rohový kop.
48
Ale po přihrávce Cissého je tu Khazri podruhé, tentokrát těsně před Mandandou, ale od jeho nohy se míč odráží nad branku!
47
Khazri rozehrál volný kop hostů na polovině soupeře, ale hosté se nedostali do zakončení.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně v 18:05 hodin.
První poločas nabídl dva góly v síti Bastie, oba vstřelil velmi dobře hrající Payet a zatím sledujeme poměrně jasnou partii v podání domácího týmu. V závěru poločase hosté vyrovnali hru, hrálo se hlavně ve středu hřiště, na zvrat ve skóre to ale, z pohledu Bastie, nevypadá.
45+2
45+2
V posledních vteřinách nastaveného času ještě dává Gignac gól, ale v hlubokém ofsajdu, takže samozřejmě neplatí.
45+1
Rozhodčí Millot se rozhodl nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby první půle.
45
Pětačtyřicátá minuta, hraje se převážně ve středu hřiště.
43
Statistika držení míče: 56% : 44%.
40
Je před námi závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, domácí v pohodě hájí svůj náskok.
39
Gignacova střela míří vedle branky a Landreau bude moci vykopávat.
39
Olympique zůstává u pokutového území Bastie.
38
Gignacovo střela z hranice vápna, Landreau vyráží na roh.
37
Ale Khazrimu je odpískán ofsajd, tím celá akce hostů končí.
36
Bastia má k dispozici volný kop na polovině soupeře, z pravé strany.
35
Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (SC Bastia), který na polovině Marseille "přišlápl" domácího Valbuenu.
33
Domácí vhazují z levé strany, na polovině soupeře, ale míč získávají hosté.
30
Je za námi první půl hodina zápasu, domácí vedou 2:0, když obě branky zaznamenal Payet a hosté to budou mít v dalším průběhu hodně těžké.
29
Yatabaré pálí ze třiceti metrů, jenže míč má opačnou rotaci, než by bylo zapotřebí, Mandanda může zůstat v klidu.
27
Yatabaré až příliš důrazný ve středovém kruhu, rozhodčí píská faul.
25
Když nevíš co s míčem, vystřel! Tato stará fotbalová poučka platí i nyní, kdy DIMITRI PAYET přehazuje míč z levé nohy na pravou, ve vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů a parádní střelou překonává bránící val soupeře, včetně gólmana Landreaua.
23
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gilles Cioni, přichází Sambou Yatabaré.
22
Vypadá to, že Cioni již nebude moci pokračovat v utkání, pokyn ke svléknutí se dostává Yatabaré.
21
Vypadá to na poranění pravé nohy.
20
Rozhodčí přerušuje hru, ve vápně Bastie zůstává ležet hostující Cioni, na něhož padl pronikající Payet.
19
Domácím odpískán útočný faul, hrát mohou hosté.
19
Žlutou kartu dostává Romaric (SC Bastia).
18
Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Olympique Marseille).
17
A pozor, ostrá potyčka mezi hráči obou klubů na polovině Marseille.
16
A celá akce Marseille končí odpískaným ofsajdem.
16
Obrana Bastie odvrací nebezpečí pro svou branku.
15
Volný kop pro domácí Olympique na polovině Bastie.
13
Na hranici ofsajdu si nabíhá DIMITRI PAYET na oblouček za obranu Bastie a lehkým dotykem usměrňuje míč k bližší tyči, Landreau již nestihl na změnu směru zareagovat a domácí vedou.
12
Odkop od branky Bastie, míč letí až na polovinu Marseille, kde ho získávají domácí.
11
Cissé však na polovině soupeře fauluje a hosté se tak sami připravují o míč.
10
Ano, Boudebouz pokračuje v utkání, hosté kombinují na vlastní polovině.
9
Tak snad to nebude nic vážného a Boudebouz bude moci pokračovat v utkání.
8
Hostující Boudebouz inkasoval nepříjemný úder míčem do hlavy a musí být ošetřován.
7
Tam fauluje Cissého domácí NN'Koulou a hosté budou mít k dispozici volný kop.
6
Míč opět u gólmana Bastie, který vykopává až na polovinu soupeře.
4
Dobrá šance domácích, ale vše končí faulem Mendese, odkop od branky Bastie.
2
Z pravé strany rozehrává Thauvin, ale obrana Bastie odvrací do bezpečí.
2
Ale bránící Cissé odvrací centr z pravé strany na roh.
1
Hned v úvodu utkání rozehrává domácí Thauvin volný kop na polovině soupeře.
1
Utkání začne s mírným zpožděním.
Oba týmy právě nastupují na hrací plochu.

Olympique Marseille: Mandanda – Fanni, N´Koulou, Mendes, Mendy – Thauvin, Romao, Valbuena, Imbula Wanga, Payet – Gignac.
Náhradníci: Samba – Diawara, Dja Djedjé, Lemina, Bangoura, A. Ayew, Khalifa.

SC Bastia: Landreau – Cioni, Squillaci, Modesto, Palmieri – Ba, Cahuzac, Boudebouz, Romaric, Khazri – Cissé.
Náhradníci: Leca – Harek, Krasić, S. Yatabaré, Sablé, Bruno, Ilan.

Rozhodčí: Millot – Perruaux, Henninot.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Benoit Millot. Na čarách mu budou pomáhat Johann Perruaux a Nicolas Henninot. Čtvrtým rozhodčím je Sebastien Desiage.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se střetly v této sezóně na podzim, kdy v Bastii, v šestém ligovém kole, remizovaly oba týmy 0:0, což je výsledek, který by Bastia brala všema deseti i z odvety.
Olympique Marseille
Olympique je aktuálně na pátém místě ligové tabulky, když ve třiadvaceti zápasech desetkrát vyhrál a šestkárt remizoval. Na svém kontě má šestatřicet bodů a na čtvrté místo, které jako poslední zajišťuje ještě postup do pohárové Evropy, ztrácí čtyři body. Na třetí místo Lille OSC, které by v tuto chvíli postupovalo do předkola Ligy Mistrů, ztrácí Marseille bodů pět.
Poslední odehrané zápasy:
Marseille – Bordeaux 2:2
Évian TG – Marseille 1:2
AS Monaco – Marseille 2:0
Marseille – Valencien. 2:1
Marseille – Toulouse FC 2:2

Nejlepším střelcem domácího celku je André-Pierre GIGNAC, který má na svém kontě deset branek.
SC Bastia
Hosté jsou v pořadí Ligue 1 na jedenáctém místě, tedy zhruba v polovině ligové tabulky, když ve dvaadvaceti zápasech získali třicet bodů za osm výher a šest remíz. Oproti ostaním má Bastia navíc k dobru ještě utkání v Toulouse, které bylo ve 22. kole odloženo.
SC Bastia – Montpellier 0:0
Valencien. – SC Bastia 3:2
SC Bastia – Bordeaux 1:0
Toulouse FC – SC Bastia odloženo
SC Bastia – EA Guingamp 3:2

Nejlepšími střelci hostujícího celku jsou se čtyřmi góly Tunisan Wahbi KHAZRI a Christian Koffi ROMARIC N'DRI z Pobřeží Slonoviny.
Vítejte u onlajn přenosu utkání čtyřiadvacátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí OLYMPIQUE MARSEILLE přivítá na Stade Vélodrome v Marseille SC BASTIU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.