To je z mé strany vše a těším se u dalších fotbalových přenosů z francouzské Ligue. Přeji všem krásný večer, dobrou noc a úspěšný vstup do nového týdne.

Rohové kopy: 6:1
Fauly: 23:12
Žluté karty: 3:4
Červené karty: 0:1
A je dobojováno. Sledovali jsem opravdu zajímavé utkání, které nabídlo úplně vše. Začátek zápasu byl velmi opatrný, ale pak se to rozjelo. Do vedení šel domácí celek ve 33. minutě, když André Ayew proměnil pokutový kop. Navíc hostující Motta byl vyloučena a pařížský celek dohrával v deseti. Jenže hosté ukázali svojí sílu a ve 45. minutě dokázal vyrovnat Maxwell. I ve druhém poločase se hosté tlačili dopředu a nakonec vybojovali pokutový kop, ze kterého se nemýlil Zlatan Ibrahimovič, který rozhodl o vítězi tohoto duelu. Celek z Paříže tedy dokázal vyhrát i v deseti a vybojoval hodně cenné a důležité tři body. Domácí bojovali, ale to dnes nestačilo.
90+4
K míči se postavil Ayew, ale poslal ho pouze do zdi, je konec.
90+3
Žlutou kartu uviděl hostující Maxwell.
90+3
Velká a poslední šance pro Marseille. Domácí vybojovali standardní situaci z nějakých dvaceti metrů!
90+3
Marseille rozjíždí poslední akci v tomto duelu!
90+2
Ale hosté zabojovali a získali míč. Vypadá to, že tři body poputují do Paříže.
90+2
Domácí pospíchají před branku PSG.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
U míče jsou domácí, kteří vsadili vše na jednu kartu.
88
Domácí vybojovali míč a podnikli rychlou akci. Ta nakonec skončila slabou hlavičkou, se kterou si Sirigu poradil.
88
Hosté drží míč a nikam nepospíchají.
87
Zbytečný faul domácího hráče a u míče je opět PSG.
86
Hosté ale skvěle napadají a domácí s tím mají obrovské problémy.
85
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo. Domácí zůstávají u míče.
85
Rohový kop pro domácí.
84
Marseille vybojovala míč a pospíchá dopředu.
83
Domácí to opět zkusili po levé straně, ale po centru byl u míče jako první Alex, který dnes ve vzduchu kraluje.
82
Ani tentokrát se domácí neprosadili a u míče jsou opět hosté z Paříže, kteří nikam nepospíchají.
81
A Cavaniho nahradil Lucas.
81
Za zdržování uviděl žlutou kartu i hostující Cavani.
81
Domácí střídají. Odešel Imbula Wanga a zahraje si Thauvin.
80
Romao nakonec uviděl žlutou kartu.
80
Hosté ale skvěle brání a domácí se nemohou k ničemu dostat.
79
Marseille přidala a tlačí se dopředu. Konec zápasu bude hodně zajímavý. Uvidíme, zda pařížský celek udrží své cenné vedení.
78
Domácím se velmi rychle krátí čas a stále prohrávají o jednu branku.
77
Vzápětí Ibrahimović opustil hřiště. Nahradil ho Camara.
77
Ibrahimović zdržoval a uviděl za to žlutou kartu.
76
Nakonec vše ukončila nepřesná přihrávka, po které skončil kulatý nesmysl nad brankou, kterou střeží Sirigu.
75
Domácí fotbalisté opět kombinují, ale zatím daleko od branky PSG.
74
Další rychlou akci Marseille ale zastavil dnes skvěle hrající Alex.
74
Domácí hráči se nyní konečně dostali k míči a pospíchají dopředu.
73
Fanni si vyšlápl na Cavaniho a může být řád, že neuviděl druhou žlutou kartu!
73
Hosté tahají čas a to se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají velmi hlasitě najevo.
72
Držení míče: 51% – 49%.
72
Ibrahimovič byl faulován a u míče jsou stále hosté.
71
Hosté jsou u míče a v klidu kombinují. Pařížský celek nikam nepospíchá, což jen samozřejmě pochopitelné.
70
Marseille střídá. Payeta nahradil Khalifa.
69
Domácí poslali do vápna hostů dva centry, ale ve vzduchu vždy kraloval důrazný Alex.
68
Marseille je u míče a tlačí se před branku PSG.
67
Hosté tedy dokázali otočit nepříznivý výsledkem i v deseti a na tahu je domácí Marseille, kterou nečeká vůbec nic lehkého.
67
Domácí střídají. Odešel Jordan Ayew a zahraje si Gignac.
66
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
K míči se postavil hvězdný ZLATAN IBRAHIMOVIČ, který penaltu s přehledem proměnil a posílál Paris Saint-Germain do vedení!
65
Po faulu domácího hráče je tu pokutový kop pro Paris Saint-Germain.
64
U míče jsou hosté, kteří se snaží něco vymyslet na polovině Marseille.
63
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy stále nemění.
63
A další roh pro Marseille.
62
Z dálky to zkusil Romao a hostující brankář měl co dělat, aby míč vyrazil na rohový kop!
61
Na druhé straně se dral dopředu Cavani, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
61
Domácí se nyní dostali k centru z pravé strany, ale Alex zkušeně sklepl míč svému brankáři.
60
Marseille to zkusila po levé straně, ale další nepřesná přihrávka ukončila i tuto akci.
59
Ale tentokrát to hostům vůbec nevyšlo a lacině přišli o míč, který mají ve své moci domácí fotbalisté.
58
Pařížský celek rozjíždí další útočnou akci.
57
Domácí to nyní zkoušeli po levé straně, ale celá akce Marseille nakonec skončila zbytečným útočným faulem.
56
Žlutou kartu uviděl domácí Payet.
55
Hosté jsou opět u míče a kombinují. V posledních minutkách to vypadá, jako kdyby v deseti hráli domácí.
54
Ibrahimovič poslal další parádní přihrávku do vápna domácích, ale Matuidi byl tvrdě sražen k zemi, ale nepíská se a hraje se tedy dál.
53
Nakonec z toho ale byla pouze nepřesná přihrávka a od své branky bude rozehrávat Mandanda.
53
U míče jsou opět hráči z Paříže, kteří se snaží něco vymyslet na polovině Marseille.
52
Stále sledujeme velmi bojovné a vyhecované utkání. Bojuje se o každý centimetr a zápas bude ještě hodně zajímavý.
51
Po bleskové akci se hosté dostali k centru z pravé strany, ale míč prosvištěl až do zámezí.
50
Vzápětí se Cavani provinil útočným faulem a hosté o kulatý nesmysl přišli.
49
Nakonec to Alex zkusil dlouhým nákopem na Ibrahimoviče, ale ten se ani tentokrát k míči nedostal.
49
Hosté jsou u míče a v klidu kombinují na své polovině.
48
Druhý poločas je zatím plný nepřesných přihrávek.
47
Hosté ale výborně napadají a nakonec se i dostali k míči. Domácí nečeká nic lehkého, a to i přesto, že PSG hraje v deseti.
46
Domácí borci začali zostra a hned se tlačí před branku PSG.
46
Vše je připraveno a druhé dějství tedy může začít!
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Žluté karty: 1:1
První poločas je za námi. Sledujeme velmi vyhecované utkání, které přineslo dvě branku, ale i červenou kartu. Motta fauloval Valbuenu a nařízený pokutový kop proměnil André Ayew. Hostující hráč byl navíc vyloučen. Jenže celek z Paříže se nevzdal a na konci prvního poločasu dokázal vyrovnat, když se trefil Maxwell. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase, který bude ještě hodně zajímavý.
45+2
Ale ani z tohoto rohu domácí nic nevytěžili a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
45+2
Domácí vybojovali rohový kop.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
45
Tak hostům se nakonec přeci jen podařilo vyrovnat a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Po centru do vápna si na míč naběhl MAXWELL, který přeskočil i Mandandu a vyrovnal na 1:1!
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Po centru do vápna Marseille vznikl před brankou opět velký závar, ale ani tentokrát z toho nic nebylo.
43
Pařížský celek se usadil na polovině Marseille.
42
Držení míče: 47% – 53%.
42
Ibrahimovič je velmi těsně bráněn a zatím domácím tento systém vychází.
41
Hosté jsou nyní jasně lepší a i v deseti se stále tlačí dopředu. Uvidíme, zda ještě v prvním poločase něco vymyslí.
40
Po centru z levé strany se k zakončení dostal Zlatan Ibrahimovič, ale parádním zákrokem se prezentoval Mandanda, který míč vyrazil a zachránil domácí celek!
39
Slibnou akci hostů zastavil Fanni, který za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
38
Domácí Marseille se i tentokrát v pohodě ubránila. Hostům se zatím v útočné fázi vůbec nedaří.
37
Hosté jsou u míče a kombinují, ale domácí výborně brání.
36
Celek z Paříže střídá. Lavezziho nahradil Rabiot.
35
Po centru do vápna Marseille hlavičkoval Verratti, ale s jeho slabým pokusem si Mandanda v pohodě poradil.
34
Hosté se ale snaží okamžitě odpovědět a tlačí se dopředu.
33
Marseille právě vstřelilo branku!
K míči se postavil ANDRÉ AYEW, který ho poslal přesně pod břevno a nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci.
32
Faulovaný Valbuena je na nohou a na řadě je tedy pokutový kop.
32
Verratti nakonec uviděl za řeči žlutou kartu.
31
Hostující hráči se vrhli na hlavního rozhodčího, ale ten nehodlá diskutovat.
31
A další komplikace pro PSG, protože Motta uviděl za svůj faul červenou kartu a musí ze hřiště!
30
Po faulu hostujícího hráče je tu pokutový kop pro Marseille!
29
Tak nakonec rozhodčí svůj výrok opravil a od své branky rozehrával Sirigu.
28
Alex skvěle zasáhl na malém vápno, odkud ukopl míč na rohový kop.
27
Centrovaný míč ale sebral opět pozorný Mandanda, který ve svém vápně zatím kraluje.
26
Hosté vybojovali první rohový kop.
25
Hvězdy z Paříže nyní velmi dobře napadaly a Mandanda musel míč pod tlakem nakopnout dopředu.
24
Hostům útočná akce vůbec nevyšla a míč mají na svých kopačkách hráči Marseille.
23
Tentokrát se hráči z Paříže v pohodě ubránili a na první branku tedy stále čekáme.
22
Domácí se nyní snaží a tlačí se dopředu, ale hosté zatím dobře brání.
21
První branku měl na noze Valbuena, ale po přihrávce na hranici penalty nepropálil hostujícího brankáře, který předvedl dobrý zákrok a míč vyrazil!
20
Hvězdný Zlatan Ibrahimovič zatím baví fanoušky. Předvedl několik technických fines, ale nic z toho ještě nebylo.
19
Ibrahimovič hledal Lavezziho, ale tomu na malém vápně chybělo k míči pár centimetrů!
18
Hosté jsou opět u míče a tlačí se před branku Marseille.
17
Po bleskové akci hostující hráč odcentroval z pravé strany, ale míč proletěl pokutovým územím pouze do zámezí.
16
U míče jsou hostující hráči, kteří v klidu kombinují.
16
Držení míče: 44% – 56%.
15
Pořadatelé vše vyřešili a utkání může pokračovat.
15
Na trávník nyní přiletěla světlice a chvíli se zřejmě hrát nebude.
14
Lavezzi se dostal k centru z levé strany, ale míč sebral důrazný Mandanda, který tak hodně pomohl svým zadákům.
13
Hosté to nyní sehráli velmi dobře, ale po finální přihrávce skončil míč v zámezí. Pěkná kombinace pařížských hráčů.
12
Z následného rohového kopu ale nic nebylo a stav zápasu se tedy stále nemění.
12
Valbuena to zkusil chytře a poslal míč pod zdí. Hostující brankář měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!
11
Zajímavá standardní situace pro domácí, z nějakých dvaceti metrů.
10
Je za námi úvodních deset minut a zatím jsme nic zajímavého neviděli. Na první střelecký pokus stále čekáme, protože hráči se zatím ´oťukávají´.
9
K vidění je zatím mnoho nepřesných přihrávek a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.
8
O chvíli později se dral dopředu Lavezzi, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl faulem.
8
Ibrahmovič nezpracoval dlouhou přihrávku a hosté o kulatý nesmysl přišli.
7
Ale i hosté nic nevymysleli a museli poslat míč na vlastní polovinu. Zatím je to velmi opatrné utkání, což se ale dalo čekat.
6
U míče jsou hráči pařížského celku, kteří v klidu kombinují na polovině domácích.
5
Nakonec to Marseille zkusila dlouhým nákopem za obranu PSG, ale míč propadl až do zámezí.
5
Jenže hosté dobře napadají a domácí museli poslat míč až k Mandandovi.
4
U míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují na polovině pařížského celku.
3
Už od úvodních minut je zápas velmi vyhecovaný a rozhodčí musí napomínat Valbuenu a hostujícího Verrattiho.
2
Oba celky se už vydaly dopředu, ale zatím z toho nic nebylo a na první střelecký pokus si tedy ještě musíme počkat.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání začne za malý okamžik.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Fanni, N´Koulou, Mendes, Mendy – Payet, Romao, Valbuena, Imbula Wanga, A. Ayew – J. Ayew.
Náhradníci: Samba – Cheyrou, Gignac, Lemina, Thauvin, Diawara, Khalifa.

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Marquinhos, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Cavani, Ibrahimović (C), Lavezzi.
Náhradníci: Douchez – Camara, Digne, Jallet, Rabiot, Pastore, Kebano.

Rozhodčí: Turpin – Stien, Danos.
Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas v minulé sezoně, který se hrál také na hřišti v Marseille, skončil nerozhodně 2:2. Odvetný duel, který se hrál samozřejmě v Paříži, zvládl lépe domácí celek, který vyhrál 2:0. Oba branky tehdy vstřelil hvězdný Zlatan Ibrahimović, který v dresu domácího celku nebude chybět ani dnes.
Paris Saint-Germain

Hvězdný celek z Paříže zatím nasbíral 18 bodů a nachází se na třetím místě Ligue 1. PSG dokázalo pětkrát vyhrát, třikrát remizovalo a zatím ještě neprohrálo, čímž se může pochlubit už pouze vedoucí Monaco.
Na hřištích soupeřů odehrál pařížský celek čtyři zápasy a tři z toho dokázal vyhrát. jeden skončil nerozhodně.

Olympique Marseille

Domácí celek vstoupil do nové sezony poměrně dobře a po osmi kolech má na svém kontě 17 bodů a nachází se na třetím místě. Olympique zatím dokázal pětkrát vyhrát, dvakrát remizoval a pouze jednou prohrál, to vše při skvělém skóre 12:5.
Na svém hřišti odehrál Olympique tři zápasy a z toho dva dokázal vyhrát. Nezvládl pouze zápas s Monacem.

Lorient – Marseille 0:2
Marseille – St Etienne 2:1
Bastia – Marseille 0:0
Toulouse – Marseille 1:1
Marseille – Monaco 1:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu poslední zápas devátého kola, ve kterém na sebe narazí Olympique Marseille a Paris Saint-Germain. Čeká nás tedy zároveň šlágr kola, ve kterém půjde o velmi důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.