To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Devatenácté kolo francouzské Ligue 1 začalo velkou senzací! Zachraňující se Valenciennes dokázalo vyhrát na půdě druhého Monaka 2:1 a takový výsledek nečekal zřejmě vůbec nikdo! Hosté odehráli na Stade Louis II. velmi dobré taktické utkání, byť mohou děkovat hlavně Penneteauovi, který chytil například i penaltu Falcaa. Monaku také nebyly (správně) uznány dva góly díky postavení v ofsajdu a to vše dohromady dává právě tento překvapivý výsledek!
90+3
Probíhají poslední vteřiny utkání, s nadějemi domácího týmu to nevypadá dobře.
90+2
Zatím je ale deptá skvělým výkonem Penneteau, který překypuje velkým klidem.
90+1
Ještě tři minuty mají domácí na to, aby alespoň vyrovnali. V této fázi zápasu jsou fotbalisté Monaka jasně lepší.
90
Je tu již devadesátá minuta utkání, Monako stále drtí Valenciennes, dokáží domácí v samém závěru alespoň vyrovnat?
89
Domácí se nemají na co zlobit, Rodríguez byl ve zcela evidentním ofsajdu, správně posouzená situace.
88
A pozor, to je gól, který dává Rodríguez, jenže ten byl v ofsajdu, gól neplatí! Již druhý takový gól v dnešním utkání!
88
Další volný kop domácích, který nyní svírají svého soupeře jako kleště.
87
Ale také pro gólmana Penneteaua, který si "došel" pro míč.
87
Zajímavá pozice Monaka pro volný kop, to bude práce pro Moutinha.
86
Hostující Saez je dalším potrestaným hráčem.
86
Domácí si rohový kop zopakují. Tentokrát je to přetažený centr na nikoho...
85
Falcao vybojoval další rohový kop, tentokrát z pravé strany.
85
Tak to náš čeká zajímavý závěr!
84
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí rozehráli další z mnoha rohových kopů v dnešním utkání, tentokrát si však na míč naskakuje JAMES RODRÍGUEZ, který hlavičkuje přesně k tyči a domácí snižují na 1:2!
83
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Francis Massampu.
83
Falcao nedává! Míří přímo do míst, kam se vrhl gólman Penneteau!
82
Dlouho trvá, než rozhodčí usměrní hráče obou týmů.
81
Kagelmacher dostává za zbytečné řeči žlutou kartu.
81
Po faulu na Falcaa nařídil sudí Thual pokutový kop proti Valenciennes!
80
Poslední desetiminutovka. S ambicemi Monaka to vypadá hodně bledě...
79
Nic z toho není, domácí se však stále drží na polovině soupeře.
79
Moutinho rozehraje volný kop na polovině soupeře, je to ale z velké dálky.
78
Monako se opět uchyluje pouze k nákopům na "nikoho", míč má Penneteau.
77
Nyní se hraje ve středu hřiště, to hostům maximálně vyhovuje.
75
A právě Moutinho rozehrává z pravé strany, míč letí do vápna, obrana Valenciennes odvrací.
75
Moutinho si nyní doslova "vymodlil" faul Cisse u pokutového území soupeře.
74
Domácí to nyní zkouší středem, tudy to ovšem nejde, dnes po celou dobu utkání. Chce to jiné řešení.
72
Žlutou kartu dostává také domácí Éric Abidal za ostrý skluz proti pronikajícímu Kagelmacherovi.
71
Rohový kop Monaka z levé strany, obrana Valenciennes odvrací.
70
Je před námi závěrečná dvacetiminutovka a domácí stále nemají "recept" na zformovanou obranu soupeře.
68
Nikoliv rohový kop, ale autové vhazování, hosté vhazují z pravé strany.
67
Za zdržování dostává žlutou kartu hostující Rudy Mater.
67
Dossevi vybojoval rohový kop pro Valenciennes.
66
Penneteau má míč ve své moci, Falcao se nedostal do koncovky.
65
Toulalan posílá centr do vápna z pravé strany, ale Falcao fauluje v souboji o míč, hrát mohou hosté.
65
Hosté mají velké starosti s rozehrávkou, dlouho míč na svých kopačkách nemají.
64
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Andrea Raggi, přichází Yannick Ferreira-Carrasco.
63
Pro míč si "došel" gólman Penneteau, který příliš nespěchá s rozehrávkou.
63
A znovu budou mít domácí výhodu rohového kopu a znovu z levé strany.
62
Vůbec nic, znovu to byla doslova zpackaná standardka.
61
Rohový kop Monaka z levé strany, co vymyslí domácí nyní?
60
Je za námi hodina hry a zatím svítí na ukazateli skóre těžko uvěřitelné skóre – domácí Monako prohrává již 0:2 se zachraňujícím se Valenciennes.
59
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Maor Melikson, přichází José Saez.
59
Tak to je obrovská senzace! Druhé Monako zatím "šlape" vodu a neví si rady s pozorně bránícím soupeřem, který se potácí téměř u dna Ligue 1!
58
Valenciennes právě vstřelilo branku!
Co se to děje?! Nepřesný nákop domácích z pravé strany, bleskový protiútok do pootevřené obrany Monaka a na konci všeho je přesná přízemní střela DAVIDA DUCOUTIOUXE z pravé strany a míč pod padajícím Subašičem míří do branky!
58
Nepřesný nákop z pravé strany, Monaku se nedaří překonat obranný val soupeře.
57
Moutinho centruje do vápna z pravé strany, Penneteau vyráží.
56
Martial opouští hřiště a viditelně kulhá, toto střídání v sestavě Monaka bylo zřejmě vynucené.
56
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Lucas Ocampos.
55
Dossevi v ofsajdu, tím útočné snažení hostů končí.
54
Hosté rozehráli z pravé strany, ale neohrozili branku.
54
Na konci rychlého protiútoku Valenciennes je střela Dosseviho z levé strany, kterou Subašič vytěsnil na rohový kop.
54
Bránící hráč Valenciennes odhlavičkovává do bezpečí a domácí se musí bleskově vracet do obrany.
53
Volný kop Monaka z pravé strany, z nějakých třiceti metrů.
53
Martial tvrdě atakován bránícím Saliou Cissem a je to právem udělená žlutá karta!
52
Rodríguez se skácel k zemi ve vápně Valenciennes, ale sudí je neoblomný, ani tentokrát to faul nebyl!
51
Další zákrok Penneteaua proti střele z pravé strany.
50
Toulalanovo střelu zpoza šestnáctky chytá Penneteau.
50
Přesto je vstup domácích do druhé půle impozantní, hosté se ještě nedostali za půlící čáru!
50
Centr Rodrígueze z levé strany odvrací obrana Valenciennes.
49
Znovu rozehrál Moutinho a i tato střela doslova "lízla" brankovou konstrukci!
49
Domácí rozehrají volný kop ze šestadvaceti metrů.
48
Zablokovaná střela Moutinha, tam Enza-Yamissi zahrál rukou a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu.
47
Od Martila se ale míč odráží do autu, hosté vhazují.
46
Uvidíme, jak se kolumbijské hvězdě Falcaovi podaří smazat ztrátu ve druhém poločase či nikoliv.
46
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Radamel Falcao.
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:33 hodin.
V prvním poločase se již nic nestane, z výrazů domácích je patrné určité rozčarování, není divu, prohrávají po prvním poločase 0:1 a to čekal určitě málokdo! Jediný gól zápasu padl ve 30. minutě, kdy si nešťastný Abidal srazil přihrávku soupeře do vlastní branky. Domácí si v první půli dokázali vytvořit poměrně dost dobrých šancí ke skórování, ale ani jednu nevyužili, musí tak ve druhém poločase dohánět jednobrankovou ztrátu.
45+1
Sudí Thual se rozhodl nastavit jednu minutu, kouč domácího AS, slavný Ital Ranieri, kroutí velmi často hlavou nad výroky sudího.
45
Probíhá poslední minuta první půle, domácí mohli před okamžikem vyrovnat, nepovedlo se a už to vypadá, že favorizované Monako bude odcházet do kabin s prohrou 0:1.
45
Hodně povedený volný kop João Moutinha, míč se otřel o boční síť!
44
Tentokrát již sudí píská faul, je to ve vzdálenosti zhruba třiceti metrů od branky Valenciennes, domácí rozehrávají.
43
Toulalan zkouší ohrozit Penneteau střelou z pravé strany, míč však končí v náruči pozorného gólmana hostí.
42
Další pád domácího hráče ve vápně Valenciennes, tentokrát to byl Obbadi, ale i tentokrát zůstala píšťalka Thuala němá.
42
Ve vápně se tam skácel k zemi jeden z domácích hráčů, ale nepíská se, hosté odvrací.
42
Hosté odvrací na rohový kop, domácí rozehrají z pravé strany.
41
Hosté znovu faulují a João Moutinho tak bude mít možnost složit reparát téměř ze stejného místa, jako před okamžikem.
40
Je před námi závěrečná pětiminutovka prvního poločasu a na světelném ukazateli zatím svítí velmi překvapivý výsledek – domácí prohrávají 0:1!
40
João Moutinho posílá míč do vápna, ale tam si naskakuje Penneteau, který vyboxovává míč do bezpečí.
39
Alespoň rohový kop pro Monako, domácí rozehrají z levé strany.
39
Trvalo to, než Moutinho rozehrál volný kop z pravé strany, ovšem trefuje pouze "zeď".
38
Kagelmacher fauluje a Monako má k dispozici volný kop na polovině soupeře.
37
Moutinho vybojoval míč pro svůj tým, který tak může přejít do protiútoku.
36
Hosté postupují po pravém křídle, Dossevi má míč, který nakonec končí v autu, Dossevi bude vhazovat.
35
Jenže celá akce Monaka končí odpískaným faulem domácích.
35
I když něco přece jenom – rohový kop!
35
Abidal centruje do vápna z levé strany, ale nic z toho nebude.
34
Obbadi to s Kurzawou mysleli dobře, ale proti jejich plánům u šestnáctky Valenciennes byl jeden z obránců soupeře.
34
Ovšem je tu další útok Monaka.
33
Rohový kop bleskově rozehrán, Martial zkouší přenést míč do vápna, ale nepovedlo se, hosté se osvobozují.
33
Rohový kop pro Monako, domácí rozehrají z pravé strany.
32
Publikum sice hlasitě protestuje, ale je pravda, že oba hráči Monaka stáli minimálně metr v ofsajdu, správné rozhodnutí!
31
Domácí bleskově odpověděli, dokonce dopravili míč do branky, ale gól neplatí! Dva hráči v červenobílém byli totiž v ofsajdu!
30
To je zajímavý okamžik! Hosté z ničeho nic zaútočili, z levé strany letí do vápna přízemní přihrávka, kterou si nešťastným obranným zákrokem srazil do vlastní branky kapitán mužstva ERIC ABIDAL!
29
Dobrá obranná práce Masuaku, odkop od branky Valenciennes.
28
Monako má zatím vývoj utkání ve svých rukou, kdy se dočkáme prvního gólu?
27
Mounir Obbadi faulován Ducoutiouxem na polovině hostů.
27
Střela Moutinha z hranice pokutového území zablokována, přesto domácí zůstávají u míče.
26
Ofsajd odpískán Monaku, Penneteau rozehrává.
24
Martial postupuje směrem k brance, ve vápně ale ztrácí míč, navíc tam domácím píská sudí Thual faul.
23
Rodríguez tak jak ho známe, ze střední vzdálenosti vyšle tvrdou střelu na branku, kterou tentokrát Penneteau chytá.
22
Kurzawa hlavičkuje v pokutovém území, ale posílá míč pouze vysoko nad branku.
21
První gólová šance utkání, Kurzawa přihrává z levé strany do vápna, přímo na nohu Riviéreho, který pálí z voleje, ale trefuje pouze dobře postaveného obránce, od něhož se míč odráží na roh.
20
Tam ovšem dobře zafungovala obrana Valenciennes.
20
Nakonec Subašič rozehrál po zemi a domácí to zkouší po pravé straně.
19
Z nařízeného rohového kopu se hosté prosadit nedokázali, odkop od branky Monaka.
19
No vida a Subašič musel řešit ošemetnou situaci, po přihrávce z pravé strany se do zakončení dostal Dossevi, ovšem domácí gólman míč dokázal vyrazit!
18
Mater vhazuje na polovině Monaka, ale rozhodčí píská špatně provedené autové vhazování a míč získávají domácí.
17
Statistika držení míče: 61% : 39%.
16
Nákop na Kurzawu nepřesný, míč končí v autu.
15
Enza-Yamissi fauluje na polovině soupeře, v souboji o míč, zbytečný faul a hlavně žlutá karta.
15
Hosté se čím dál častěji osmělují k protiútokům.
14
Zatím sledujeme poměrně opatrné utkání, domácí mají patrnou převahu, ale bez střeleckých příležitostí.
13
Od Toulalana se míč odráží do autu, hosté se osvobozují a mohou vhazovat z levé strany.
12
Míč se však téměř okamžitě vrací až k Subašičovi.
12
Enza-Yamissi fauluje, domácí rozehrávají.
10
Rudy Mater fauluje na polovině Monaka v souboji o míč a hosté tak ztrácí míč.
9
Další útočná akce Monaka, před nabíhajícím Obbadim musí zasahovat gólman Penneteau.
8
Z levé strany, z nějakých třiceti metrů, rozehrál volný kop domácích Moutinho, ale nepřesně, hosté se ubránili.
7
Anthony Martial zkouší projít do pokutového území, ale je při tom faulován, volný kop Monaka.
6
Míč končí u Subašiče, který bleskově rozehrává.
5
Na druhé straně zaznamenáváme první útočnou akci hostů a hned je pískán ofsajd.
4
Kurzawa hlavičkuje na polovině soupeře pouze do autu, hosté získávají míč.
3
Odkop Ducourtiouxe řeší situaci ve vápně Valenciennes.
3
Monako vybojovalo rohový kop. Domácí rozehrají z pravé strany.
3
Kagelmacher vyhrál hlavičkový souboj na vlastní polovině a odhlavičkoval alespoň do autu.
2
Martial si to namířil po pravé straně k pokutovému území, ale neprošel přes obránce soupeře.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše, máme za sebou i úvodní formality, utkání za malý okamžik začne.

AS Monaco FC: Subašič – Raggi, Carvalho, Abidal (C), Kurzawa – Moutinho, Toulalan, Obbadi – Martial, Rodríguez, Rivière.
Náhradníci: Romero – Fabinho, Isimat-Mirin, Ocampos, Ferreira-Carrasco, Kondogbia, Falcao.

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Masuaku, Lala, Ciss, Kagelmacher – Mater, Ducourtioux, Enza-Yamissi, Doumbia – Dossevi, Bahebeck.
Náhradníci: Novaes – Néry, Saez, da Silva, Melikson, Massampu, Houri.

Rozhodčí: Thual – Saint-Cricq Lompre, Henninot.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Olivier Thual. Na čarách mu budou pomáhat Nicolas Henninot a Cyril Saint-Cricq Lompre. Čtvrtým rozhodčím je Abdelali Chaoui.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2010/2011, kdy nejprve v podzimní části zvítězilo Valenciennes v Monaku 2:0, aby poté v jarní odvetě doma se stejným soupeřem "pouze" remizovalo 0:0.
AS Monaco
Knížecí klub stíhá vedoucí PSG jak jen to jde a v souboji dvou nejbohatších klubů Ligue 1 zatím Monako ztrácí na druhé příčce dva body, když má na svém kontě o jednu remízu navíc, oproti svému konkurentovi. Na svém kontě má AS po osmnácti odehraných zápasech jedenačtyřicet bodů za dvanáct vítězství a pět remíz. Náskok před třetím Lille je pouze dvoubodový, ovšem před čtvrtým Bordeaux již jedenáctibodový!
Poslední odehrané zápasy:
FC Nantes – AS Monaco 0:1
AS Monaco – Stade Rennes 2:0
OGC Nice – AS Monaco 0:3
AS Monaco – AC Ajaccio 1:0
EA Guingamp – AS Monaco 0:2

Nejlepším střelcem domácího celku je Kolumbijec Radamel FALCAO, který má na svém kontě devět branek.
Valenciennes FC
Hosté jsou na tom v pořadí Ligue 1 mnohem hůře, když po osmnácti kolech bojují o záchranu na osmnáctém místě tabulky, tedy na první sestupové příčce! Na svém kontě má Valenciennes pouze jedenáct bodů, což je již o pět bodů méně, než sedmnáctý Montpellier a o devět méně, než šestnáctý Évian. Dnes se navíc nedá příliš s bodovým ziskem na hřišti druhého týmu počítat...
Olympique Lyon – Valenciennes FC 1:1
Valenciennes FC – Lille OSC 0:1
FC Nantes – Valenciennes FC 2:1
Valenciennes FC – EA Guingamp 1:1
Bordeaux – Valencien. 2:1

Nejlepším střelcem domácího celku je Francouz Grégory PUJOL, který má na svém kontě tři góly.
Vítejte u onlajn přenosu utkání devatenáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí AS MONACO přivítá na Stade Louis II. v Monaku VALENCIENNES FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.