Pěkný fotbal, plno gólů, slušná zápletka. Nu, proč ne. Jen houšť. Z mé strany je to vše, přeji pěkný zbytek večera a užívejte víkendu.
Duel skončil a nakonec se radují hráči Marseille, i když měli velký kus štěstí. Po poločase vedli, ale soupeř se na ně ihned vrhl a vyrovnal Cabellou. To však hosty nezlomilo a znovu udeřili. V zajímavém průběhu pěkného zápasu znovu vyrovnali střídajícím Sansonem. Jenže ani bod nebyl HSC přán. Šťastnou trefou se prezentoval minutu před koncem Payet. I on byl střídajícím žolíkem, který odehrál sotva dvacet minut.
90+2
Už to ale nevypadá příliš dobře. Blíží se konec zápasu a Montpellier si dnes nutno říct vybralo kopec smůly.
90
Nastavují se tři minuty. Tolik času mají domácí na to, aby se potřetí v duelu pokusili o vyrovnání.
89
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečné, co dnes musí Jourdren schytat. V jeho síti končí těsně před koncem zápasu další smolný gól. DIMITRI PAYET vypálil z hranice vápna a trefil padajícího obránce Montpellier. Balon se odrazil tak nešikovně, že zapadl za záda francouzského brankáře. Podruhé ho dnes hosté přelobovali.
88
...nemuselo to ale platit. Cabella odcentroval z pravé strany přesně na hlavičku Nianga a ten si může nehty ukousat, jaký byl kousek od velkého překvapení a šoku.
87
Vypadá to, že se Olympique bude muset spolehnout pouze s bodem...
86
Nikdo nechce udělat chybu, hraje se ve středu hrací plochy.
85
Ještě pět minut do konce základní hrací doby, u míče Marseille.
84
Míč u Mandandy, který si v podstatě mnoho zákroků nepřipsal. Ale už dvakrát musel kapitulovat.
83
No, Hilton šel do souboje s Mandandou a fauloval. Není se čemu divit.
82
Cabella hraje také velký zápas a odehraje nyní trestný kop.
81
Ještě nás asi čeká zajímavá poslední desetiminutovka, Montpellier je opět při chuti a řádně ožilo.
79
Montpellier právě vstřelil branku!
Vše ale jinak. Domácím stačí málo a nemilosrdně trestají z ojedinělé akce. Nejprve přišla Cabellova pumelice, kterou ještě Mandanda dokázal konečky prstů vyrazit. Jenže pouze na kopačky MORGANA SANSONA a střídající žolík po dvou minutách pobytu na hřišti vyrovnává.
78
Deset minut před koncem je stav stále 1:2 a nic nenasvědčuje tomu, že by se Montpellier dostával do nějakého soustavnějšího tlaku.
78
Kouč Courbis má potřetí a naposledy vystřídáno, nyní záleží na tom, jaký to bude mít výsledný efekt.
77
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jean Deza, přichází Morgan Sanson.
77
Vzájemná strkanice byla vyřešena žlutými kartami pro oba hráče.
76
Žlutou kartu dostává Karim Aït-Fana (Montpellier HSC).
76
Žlutou kartu dostává Jacques-Alaixys Romao (Olympique Marseille).
76
Chumel hráčů a vzájemné pošťuchování. Přiznám se, že důvod strkanice těžko odhadovat.
75
Domácí se do nějakého tlaku nedostávají, v podstatě z jedné šance vytěžili branku. Pak to sice vypadalo, že by mohla přijít další, ale rychlý výpad hostů notně zmrazil výkon HSC.
74
Valbuena odvedl dobrou práci, dnes zaslouží určitě velkou pochvalu.
73
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Dimitri Payet.
72
Tentokrát se bude střídat i na druhé straně. Payet už je připraven u postranní čáry.
71
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Anthony Mounier, přichází Karim Aït-Fana.
71
Míč proletěl na hlavičku Stambouliho, jeho pokus končí vysoko nad.
71
Chystá se druhé střídání u týmu Montpellier, ale ještě budeme sledovat roh.
70
Dlouhý míč dostal do běhu Niang, před ním byl ale v pravý čas Mandanda.
69
Hra se bude postupem času dost možná kouskovat, Marseille to bude vyhovovat.
68
Na hřišti Deza a znovu je na hřišti plno emocí. Obejde se to bez karty.
67
Autor jediné trefy Cabella se hodně zlobí, že rozhodčí na něj neodpískal faul.
66
Kdepak, tohle nemohlo vyjít. Gignac dostal těžký pas a nedosáhl na něj.
65
Trošku těmi krátkými přihrávkami brnkají protovníkovi na nervy. Nic to nemění na faktu, že v modrých dresech hrající hosté bojují o další šance.
64
Olympique nikam nepospíchá, hraje si přesně to co potřebuje.
62
Trošku tam zmrazil Montpellier, které mělo více ze hry. Pak ale přišla střela Gignaca, a i když si na míč Jourdren sáhl, nezabránil druhému výlovu ze své kádě.
61
HSC to rozhodně nebalí a pokračuje v dobrém výkonu. Ačkoliv přišlo vyrovnání, tak soupeř poté velice rychle uštknul.
60
Máme za sebou hodinu hry a druhý poločas nabízí fanouškům pohledný fotbal.
58
Radost z vyrovnání trvala domácím pouze deset minut. Zásluhou ANDRÉ-PIERRE GIGNACA jdou hosté znovu do vedení. Centr na zadní tyč prošel na kopačky právě francouzského útočníka, jenž propálil Jourdrena. Asistence: Brice Dja Djedjé.
58
Prostředkem hřiště běžel Valbuana, zkusil to sám a čekal, až mu naběhnou spoluhráči, ti ovšem nikde.
57
Na obou stranách jsme sledovali standardky, ale bez nějakého efektu.
56
Niang přihrával do běhu na Cabellu, ten se však do druhého gólové akce nemohl dostat. Odpískán mu byl ofsajd.
55
Po centru Mouniera sice hlavičkoval střídající Congré, ale jednak to bylo z ofsajdu a jednak to bylo nad.
54
Jak vidno, Montpellier hodně po vyrovnávací brance ožilo. Nyní bude kopat trestný kop.
53
Druhý poločas nabízí zajímavý fotbal na obou stranách.
52
Hilton si koledoval o žlutou kartu, když potáhl Gignaca, nakonec to rozhodčí vyřešili v klidu.
51
Protivník se ale nechce nechat rozhodit a bojuje před Jourdrenovou bránou.
50
Z rohu se už nic vážného nestalo, ale nutno domácí hráče pochválit za daleko živější projev v této pasáži utkání.
49
Vzápětí mohlo udeřit na druhé straně. Svižnou střelou Valbueny na poslední chvíli tečoval těsně nad bránu jeden z obránce HSC. To byla velká šance na změnu skóre.
48
Tak to je nástup do druhého poločasu jak se patří. Niang šel do těžkého souboje a vybojoval míč. Mandanda už po něm sahal, ale ještě přišla přihrávka na malé vápno, kde se zjevil nikým nekrytý RÉMY CABELLA a jeho střela končí v hostující kuchyni.
47
Domácí trenér také vystřídal, chce oživit výkon svého týmu, který v prvním poločase nebyl zrovna nejlepší.
46
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Yassine Jebbour, přichází Daniel Congré.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Je za námi první poločas, ve které bylo Marseille daleko nebezpečnějším týmem a zaslouženě vede po střele Valbueny. Byla to šťastná branka, ale i takové občas padají. Na Mandandu toho nešlo, naopak Jourdren musel řešit ještě několik ošemetných situací. Jednou však kapituloval. Tak tedy zatím 0:1.
45+2
45
Nastavují se dvě minuty nad rámec prvního dějství.
44
Už se hrají poslední minuty prvního poločasu a o vedení Olympiqu nemůže být pochyb. Byl lepší a aktivnější.
42
Hosté se zaslouženě dostávají do vedení, i když to bylo s trochou štěstí nebo díky umění? Těžko říct, každopádně MATHIEU VALBUENA vystřelil v tísni na dlouhou nohu, byl to takový padáček, který přehodil vyběhnuvšího Jourdrena. Toho asi trenér příliš nepochválí. Asistence: André Ayew.
42
Gignac se navíc provinil útočným faulem a hodně se zlobí na rozhodčího, že jej nenechal zakončit.
41
...místo střely hosté kombinují, nemají to ale vůbec lehké. Soupeř dobře zahustil prostor.
40
Pět minut před koncem poločasu je tu další trestný kop z výhodné pozice...
39
Propagační střela Stambouliho nemohla zkušeného Mandandu rozhodit ze svého klidu.
37
Hosté působí daleko zkušenější a jistějším dojmem. První poločas jim bezesporu patří, byť gól nevstřelili.
36
To bylo příliš dlouhé, Jourdren si pro přetažený míč navíc bezpečně došel.
35
Deset minut před poločasem leží na zeleném pažitu Romao a bude se kopat standardka pro Marseille.
34
Jourdren si rozhodně na nějakou nudnou pracovní šichtu nemůže stěžovat. Opět ho prověřil útočník Gignac a měl s jeho střelou problémy. Utlumil ji nadvakrát.
33
Lodivod hostů musel střídat, Morel má zřejmě svalové potíže a duel pro něj nuceně končí.
32
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jérémy Morel, přichází Benjamin Mendy.
32
Střela Dezeho trefila Mendese do hlavy, ale už to bylo zbytečně. Před tím bylo pískáno pro útočný faul.
31
Jeho mužstvo však zůstane u míče. Rohový kop a Mandanda musí vyhlásit stav ohrožení.
30
Montpellier šlo jak jinak do brejku, ale Niangovi míč utekl do zámezí.
29
Nakonec z toho byla největší šance zápasu. Centr Cheyrouha prošel na hlavičku Gignaca a jen díky úspěsněnému zákroku Jourdrena se skóre nemění.
28
Na hřišti leží v nefotbalové pozici hostující Morel, který byl zastaven ostrým faulem Hiltona. Že to byla kosa, o tom netřeba polemizovat.
27
Přišla také střela, ale Gignac nemohl Jourdren nějak překvapit. Pro něj to bylo spíše protahovací cvičení.
26
Držení míče vyznívá jasně pro hosty, více jak 60%. Stále jsou velice nebezpeční před vápnem Montpellier.
25
Nakonec balon vybojoval Morel, ale dlouho mu to trvalo. Moment na střelu prováhal.
24
Rozehrál ho Morel, leč po sérii odrazů je míč zase daleko od branky.
23
Zajímavý ťukec rozjel znovu Valbuena, který hýří aktivitou a bude z toho rohový kop.
22
Důkazem střela Ayewa, který z levé strany vápna vyzkoušel pozornost Jourdren. Domácí brankář byl u své levé tyče v pravou chvíli.
21
Zatím sledujeme celkem vyrovnanou bitvu, více ze hry mají hosté, kteří si už jakés takés možnosti vytvořili.
20
Dvacet minut hry za námi, faulem se nyní provinil Cheyrou. Bude se kopat od Jourdrenovy brány.
18
Příliš dlouhý míč aktivního Valbueny na Gignaca. Ten se snažil skluzem míč zachytit, marně.
17
I když tu byl další brejk domácích. Po levé straně pláchl Mareaux, ale dostal se do těžké úhlu a zamířil do boční sítě.
16
Ve Francii není zrovna nejtepleji, někteří hráči zvolili i rukavice. No, zatím je ve větší provozní teplotě hostující Olympique.
15
Byl z toho roh a po něm střela Mendese. Pouze do těla Bocalyho, který možná lehce škrtl míč rukou. Ale tohle se většinou nepíská.
14
Nemusí to ale vždy stačit, protože soupeř zahrozil nebezpečnou střelou Valbueny. Míč ještě před Jourdrenem skočil, nakonec ho ale vyrazil mimo tři tyče.
13
Je jasné, že budou hráči HSC spoléhat na rychlé brejky, dva tři dobré náznaky už k vidění byly.
12
V modrých dresech hrající Marseille se málem dostalo ke střele, konkrétně si chystal svou levačku Niang, ale trefil jen před sebou stojícího hráče.
11
Otázkou je, jak jim to dlouho vydrží. Jsou tam samozřejmě vidět i nepřesné přihrávky a fauly
10
Od začátku má duel slušné tempo, oba týmy se snaží produkovat útočný fotbal.
9
Ten však chytil míč do rukavic a posílá ho co nejdál od své brány.
8
Dobrou práci odvedl obránce Hilton, který zablokoval Morela. Ovšem pouze na chvíli, ten si ihned srovnal míč na kopačky a centroval na Jourdrena.
7
Olympique zatím potvrzuje, že to s tímto zápasem myslí vážně a je daleko častěji u míče. Soupeř se do ničeho vážného nedostal.
6
Jenže, jen na chvíli. Z následného rohu hlavičkoval Mendes a mnoho nechybělo.
5
To na druhé straně se rýsovala obrovská šance pro Marseille. Z levé strany centroval Morel a jen skluz a blokace Stambouliho odvrátila nebezpečí.
4
Domácí Deza se uvolnil středem hřiště a čekal na přihrávku. Ta sice přišla, ale byla ofsajdová.
3
Do první akce se řítil po centru Valbueny útočník Gignac, ale domácí obrana si nakonec s obtížemi poradila. Joundren si poprvé mohl osahat míč.
2
Už se hraje, kostky jsou vrženy jasně. Favoritem jsou hosté, záleží však na tom, jak se svou pozicí naloží.
1
Hráči nastupují na hrací plochu, utkání za pár chvil bude moci odstartovat. A zahájí ho legendární kolumbijský fotbalista Carlos Walderama.

Montpellier HSC: Jourdren – Jebbour, Hilton (C), Bocaly, El Kaoutari – Mounier, Stambouli, Marveaux, Cabella, Deza – Niang.
Náhradníci: Pionnier – Congré, Martin, Sanson, Assoumin, Aït-Fana, Camara.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, N´Koulou, Mendes, Morel – Khalifa, Valbuena, Cheyrou, Romao, A. Ayew – Gignac.
Náhradníci: Samba – Diawara, Mendy, Fanni, Lemina, Payet, Imbula Wanga.

Rozhodčí: Bien – Plancon, Danizan.
Montpellier HSC

Domácí by už měli mít jistotu záchrany, ale ještě nějaký ten potvrzují bod potřebují. Jsou třináctí se ziskem 38 bodů. Na sestupové místo je to náskok devíti bodů, což by už mělo stačit. Ve vyrovnané tabulce francouzské ligy však nikdy nevíte.

Forma je podobná, jako soupeřova. Prohra, remíza, výhra – přesně v této posloupnousti uplynulých týdnů. Vítězství přišlo minulou sobotu na půdě nevyzpytatelného Guingampu, kde se urodila výhra 2:1.
Olympique Marseille:

Olympique Marseille je aktuálně na šestém místě se ziskem 48 bodů. Na pátého ztráta tři body, na čtvrtého už sedm bodů. Stále však není boj o poháry ztracen. Hosté však musí dnes bodovat a v dalších kolech taktéž.

Co se týká jejich formy, je taková spíše kolísavá. Jednou prohra, jednou remíza a jednou výhra. Takový je sumář za poslední tři víkendy. V tom posledním přišla povinná výhra s posledním Ajacciem v poměru 3:1.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký páteční den přeji u sledování předehrávky již 33. kola nejvyšší francouzské soutěže. A už jde přátelé do tuhého, jak v boji o záchranu, tak o ligový titul nebo pohárové umístění. Domácího Montpellier se toto tvrzení až tak netýká, je na třináctém místě a náskok na sestupové pozice má dostatečný. Naopak Marseille je šesté a stále má naději na minimálně Evropskou ligu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.