To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemně strávený večer a u dalších sportovních událostí napočtenou.

Rohy: 5 – 1
Fauly: 11 – 20
Žluté karty: 2 – 4
Červené karty: 1 – 0
Je dobojováno. Ač se Nantes ve druhém poločase snažilo o vyrovnání, tak zkušený celek hostí si vedení pohlídal a získal do tabulky další 3 body. Domácí se za svůj výkon nemusí stydět, rozhodně má v dalším průběhu sezóny na čem stavět.
90+7
Pro centrovaný míč si došel brankář Lille a ukryl jej do svých rukavic.
90+6
Už se hraje 2 minuty přes nastavený čas. Domácí budou mít ještě možnost standardní situace asi ze 40 metrů.
90+6
Tak přece jen byl žlutou oceněn Pape Souaré.
90+5
Obešlo se to bez karet. Hra pokračuje dále.
90+4
Sissokho předvedl výborný obranný zákrok před Souarém, kterému se nechce vstávat z trávníku. Sissokho mu chtěl pomoci za čáru, ale to se nelíbilo hráčům Lille a strhla se mela.
90+3
Již probíhá třetí minuta nastavení a domácí trenér žene své ovečky směrem k Enyeamovi.
90+1
Nastaveny budou 4 minuty.
90+1
A vzápětí i Florenta Balmonta na poslední minuty vymění na trávníku Jonathan Delaplace.
90+1
Taktické střídání Lille. Salomona Kaloua nahrazuje Tulio De Melo.
90
Další roh po zásahu Bérii.
90
Probíhá poslední minuta vymezená pro normální hrací dobu. S míčem na svých kopačkách hrají borci z Lille.
89
Hra se přelévá ze strany na stranu, jen chybí přesnější zakončení.
88
Domácí však míč získali a rychle přešli až do vápna soupeře. A jen zákrok hostujícího brankáře jim zkazil radost.
87
Útok Lille vede Salomon Kalou, skončil u rohového praporku, což hostům stačí. Zatím zdržují hru.
85
Domácí to i v deseti nevzdávají. Rozehnal zachránil hosty před Đorđevićem, který by hlavičkoval do branky.
83
To je pro domácí šok. V největším náporu fauluje Papy Mison Djilobodji a vidí druhou žlutou kartu, což znamená, že se jde postupně sprchovat.
81
Nový hráč Aristeguieta se ihned ocitl v obrovské šanci, kdy zůstal sám ve velkém vápně. Z voleje trefuje Enyeamu, který mu zmenšil střelecký úhel.
79
Vincent Bessat pro dnešek dohrál na poslední minuty jej nahradí Banel Nicoliță.
79
Kalou se v šestnátce uvolnil, předkopl si však míč daleko od nohy, Riou se po něm vrhl a útočník Lille domácího brankáře fauluje.
78
Domácí už začínají spěchat.
78
Chvilka oddechu pro oba týmy, hra se přesunula do středu hřiště.
75
Nolan Roux pak prošlápl Bessata a vidí za to žlutou kartu.
75
Bessat jej zahrál dobře, Enyeama pěstmi vyráží.
74
Kjaer zastavil nedovoleně domácího hráče. Nantes bude kopat přímý kop. Hostující hráč vidí žlutou kartu.
74
Znovu Kalou, který byl na penaltě sám, trefil jen připravenou náruč Rioua.
73
Ztráta uprostřed hřiště však znamená nebezpečí v podobě střely Kaloua. Riou nemusel zasahovat.
72
Nantes se znovu pokouší dobýt branku Lille.
71
Držení míče se mírně vyrovnalo, nyní je 49% – 51%.
69
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Birama Touré, přichází Fernando Aristeguieta.
69
Ronnyho Rodelina nahrazuje Soualiho Meïté.
69
Píská se nedovolený zákrok domácích, což se nelíbí divákům.
68
Domácí výborně pokrývají Kaloua s Rouxem, kteří jsou nejvážnějšími ohrožovateli branky Nantes.
67
Nolan Roux se vrátil se Sissokhem, kterému nedovolil přihrát před branku. Domácí zůstanou u míče.
65
Enyeama si došel pro vysoký centr Tourého, i když mu poprvé míč vypadl, podruhé již drží míč ve svých rukavicích.
64
Míč jim však uzmul Roux, který připravil šanci u vápna Rodelinovi. Jeho pokus skončil vysoko nad.
64
Touré, Vizcarrondo i další spoluhráči ve žlutém kombinují okolo půlící čáry.
63
Gakpé se stává nejpilnějším střelcem domácích, jeho pokusy však postrádají přesnost.
62
Lille u míče. Roux se nechtěl pouštět do souboje s přesilou, tak raději přihrál zpět na Kjaera. Hosté to budou zkoušet jinudy.
61
Đorđević na centr ve vápně nedoskočil, Gapké podle soudu sudích stál v ofsajdu.
60
Po odkopu od branky Lille se k míči dostali zas domácí, ale Béria je zastavuje nedovoleným způsobem.
60
Roh domácích končí nad brankou.
59
Domácí se dostali až před branku, kde se snažil hlavičkovat Gakpé. Enyeama byl na místě.
58
Hosté ztrácejí míč častěji než by se na zkušené mužstvo slušelo. Nantes znovu přechází na soupeřovu polovinu.
57
Levá strana Nantes je pohyblivější, získala rohový kop. Předtím se v hlavičkovém souboji zranil Rodelin. Pravděpodobně si natáhl sval na pravé noze, za který se drží.
56
Salomonu Kalouovi míč utekl, snažil se jej ještě zachránit, přitom skluzem projel přes Tourého.
55
Domácí se snaží s výsledkem udělat něco už teď, prozatím je zastavil důrazný odkop Rozehnala.
54
Těžiště hry se od vápna Lille přesunulo do středu, kde Nantes marně nahání obranu hostů.
53
Rodelin stihl na levé straně míč, poslal jej do vápna, kde jej za pomoci obrany získal Riou.
52
Na druhé straně mohl zahrozit Đorđević, ale zvolil rozehrávku na spoluhráče, kterého dobře pokryla obrana Lille.
51
Nolan Roux dostal přesný pas za obranu, obešel i brankáře, jenže z velkého úhlu poslal míč přes celou branku mimo.
49
Balmont se uvolnil na levé straně došel téměř před šestnáctku, kde zvolil střelu na bližší tyč, ale tu pokazil. Riou nemusel zasahovat.
48
Lille se do svého soupeře znovu pustilo s vervou. Nantes se však brání spolehlivě.
46
Žlutou kartu dostává Papy Mison Djilobodji (FC Nantes).
46
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Chaker Alhadhur, přichází Olivier Veigneau.

Červené karty: 0 – 0
Je za námi první poločas vyrovnaného střetnutí mezi Nantes a Lille. Domácí se svého soupeře nezalekli a snažili se hrát aktivně, hosté postupem času přebírali iniciativu, která v 41. minutě vyústila ve vedoucí branku Rouxe.
45+1
Byla nastavena pouze jediná minuta.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Držení míče 48% – 52%.
43
Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Lille OSC), který nedovoleně zastavil Sissokha.
41
Lille právě vstřelilo branku!
Centrovaný míč poslal před branku Rodelin. NOLAN ROUX předskočil na malém vápně Vizcarronda a v pádu rozvlnil síť za bezmocným Riouem.
40
Do konce prvního poločasu zbývá okolo 5 minut, oba týmy hrají v obraně pozorně a je k vidění minimum šancí.
39
Tak konečně se osmělili i domácí, Veretout si navedl míč zprava na osu hřiště a asi z pětadvaceti metrů vystřelil, jeho levačka nedala míči dostatečný směr ani razanci. Odkop od branky Lille.
38
Nepřesnost domácích u středového kruhu dává šanci Lille.
38
Nantes se nemůže dostat do nějaké kloudné akce, hosté jsou v této části hry aktivnějším týmem.
36
Znovu tatáž dvojice, Kalou poslal míč podél hranice vápna na střed hřiště, tam stál neatakovaný Roux, jeho placírka netrefila zařízení, které hájí Riou.
35
Kalou s Rouxem se dostali až do šestnáctky, druhý jmenovaný měl míč na dlouhou nohu, takže se k míči dostal dříve brankář Riou.
34
Hra se přesunula k půlící čáře. Lille se snaží hrát, ale domácí val před vápnem je zatím neprostupný.
32
Z rohu šlo Nantes do přečíslení, u míče se objevil Deaux. K němu rychle přispěchal Gueye a přerušil hru. Hlavní sudí mu musí jít domluvit, že příště už to nebude bez trestu.
31
Rodelin nejprve neodcentroval, pak zkusil parádu alá Cristiano Ronaldo, tj nohou za nohou, odražený míč končí v zámezí, roh si kopne i Lille.
30
Salomon Kalou při průniku před vápno padá, hlavní sudí vehementně gestikuluje "Vstávej, vstávej, nic to nebylo".
29
Ten se jim nepovedl, míč přistál u kopaček hostujících hráčů.
28
Rozehnal získal míč a snažil se pomoci si s Enyeamou, ale tomu míč v rozhodující fázi uskočil a skončil v zámezí. První ho utkání budou zahrávat domácí.
27
Nantes prošlo po své pravé straně až k šestnáctce, centr do ní hledal nabíhajícího Bessata. Tomu snad chyběl krok, aby na letící míč dosáhl.
26
Jednu z nich pokazil Rozehnal, míč se rychle dostal ke Kalouovi, který se na hranici šestnáctky uvolnil a Riou musel poprvé na zem.
25
Domácí jsou v osobních soubojích důraznější, ale jejich kombinace kazí nepřesnosti.
24
Už to vypadalo, že by mohla přijít vážnější akce na straně Nantes, když se odražený míč dostal ke Gakpému. Dle soudu pomezního rozhodčího se jednalo o ofsajd.
22
Domácí diváci se diví, proč teď rozhodčí nepískl nedovolený zákrok na jejich hráče. Podle sudího Castra bylo vše v pořádku.
21
Đorđević se po odraženém míči vrhl a získal jej do své moci, pasem chtěl oslovit spoluhráče, který jej však nepochopil. Lille opět u míče.
20
Je odehráno 20 minut střetnutí. Ani jeden z brankářů ještě nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci. Počet střel v součtu je v tuto chvíli 3. Všechny pokusy šli mimo tři tyče.
19
Přímý kop Berii odvrací domácí do bezpečí.
17
Gapké nevěděl co s míčem, tak jej poslal na bránu. Trajektorie míče nabrala směr ochozy.
17
Rodelin se snažil dvakrát získat míč, ten pokaždé skončil v zámezí.
15
Sissokho již na hrací ploše a důkladně prohnal levou stranu hostů, jenže k centru se neodvážil.
14
Bessat zasáhl do kombinace hráčů Lille, ti zůstanou u míče díky autovému vhazování.
13
Domácí obránce odchází po svých za postranní čáru, hra může pokračovat.
12
Sissokho se srazil s Vizcarrondem a musí být ošetřován.
12
Je za námi prvních deset minut utkání a ani jeden z týmů stále neměl vážnější šanci. Míč na svých kopačkách drží hosté, ale většinou okolo středového kruhu.
10
Lille se uchýlilo ke kombinaci okolo půlící čáry, zatím pouze vyhlíží kudy vůbec vést útok.
9
Souaré si u levé čáry zpracoval míč na prsa, poposunul si jej do běhu, pak odcentroval do vápna, jenže tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Riou měl jednoduchou práci.
7
Na zahrávaný přímý kop si nejvýše naskočil domácí Vizcarrondo, jenže nemířil přesně.
7
Cissokho nepřešel přes Gueyeho, ten ho však zadržel nedovoleným způsobem.
6
Ani jeden tým ještě přímo nevystřelil na branku, brankáři jsou zatím bez práce. hraje se spíše mezi šestnáctkami.
5
Střelu Balmonta z velké vzdálenosti zastavil svým tělem Rodelin. Domácí obracejí hru.
4
Domácí se na chvíli usídlili na polovici Lille, ale obrana hostů zafungovala výborně a domácí borci jsou bez míče.
3
Roux dostával dlouhý míč za obranu, ale míč na hřišti nakonec neudržel, bude se kopat od branky Rioua.
2
Lille začíná druhou minutu utkání kombinací na vlastní polovině hřiště.
1
Po nepřesnostech Nantes míč uvádí do hry soupeř.
1
Domácí začali výkopem.
1
Domácí nastoupí v tradiční žluté kombinaci, hosté si přivezli červené dresy a černými trenýrkami.
Hlavním sudím dnešního střetnutí je pan Alexandre Castro, jemuž na čarách budou pomáhat pánové Ceric Moreau a Philippe Jeanne. Čtvrtým rozhodčím je pan Jérôme Miguelgorry.
Trenérem domácího celku je pan Michel Der Zakarian. Hosty z lavičky řídí René Girard.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Alhadhur – Bessat, Deaux, Veretout, Touré, Gakpé – Đorđević (C).

Náhradníci: Zelazny – Veigneau, Cichero, Nicoliță, Bedoya, Trebel, Aristeguieta.

Lille OSC: Enyeama – Béria, Kjaer, Rozehnal, Souaré – Balmont, Mavuba (C), Gueye – Roux, Kalou, Rodelin.

Náhradníci: Elana – Sidibé, Delaplace, Meïté, Ruiz, de Melo, Origi.

Rozhodčí: Castro – Moreau, Jeanne.
Vzájemné zápasy

Oba celky se naposledy utkaly v sezoně 2008/2009 a oba zápasy vyhrálo Lille. To nejdřív vyhrálo doma 2:0 a poté dokázalo vyhrát i na hřišti Nantes, kde vyhrálo také 2:0.
Lille OSC

I hostům se v této sezoně zatím daří. Lille má na svém kontě 20 bodů a nachází se na výborném třetím místě. Lille se daří hlavně v obraně, protože zatím inkasovalo pouze čtyři branky a má nejlepší obranu v celé soutěži. Lille zatím šestkrát vyhrálo, dvakrát remizovalo a dvakrát prohrálo při skóre 12:4.

FC Nantes

Domácímu celku se zatím v této sezoně daří. Po deseti zápasech má na svém kontě 19 bodů a nachází se na čtvrtém místě. Nantes dokázalo zatím šestkrát vyhrát, jednou remizovalo a třikrát prohrálo, to vše při skóre 15:8

Ajaccio – Nantes 0:1
Nantes – Evian 3:0
Rennes – Nantes 1:3
Nantes – Nice 2:0
Lyon – Nantes 3:1
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Francouzská Ligue 1 má na programu 11. kolo a my budeme sledovat úvodní duel mezi Nantes a Lille. Mírným favoritem tohoto zápasu je domácí celek, ale uvidíme, jak to nakonec celé dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.