To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Favorizované PSG si dnes připsalo "povinné" body a po výhře 2:0 nad Saint-Étienne si do tabulky připisuje další body a jen potvrzuje svou letošní ligovou suverenitu. Hosté dnes nehráli špatně, ve druhé půli byli domácím vyrovnaným soupeřem, ovšem dnes ani jednu ze svých šancí využít nedokázali a nakonec odjíždí z Paříže, dle očekávání, bez bodu.
90+4
Mollo ostrým skluzem fauluje a dostává za to v posledních vteřinách zápasu žlutou kartu.
90+3
Ale to nebyl dobře zahraný roh, žádné nebezpečí pro branku PSG.
90+3
Rohový kop pro AS, hosté rozehrají z pravé strany.
90+2
Autové vhazování hostů z pravé strany, na polovině soupeře.
90+1
Rozhodčí nastaví čtyři minuty, domácí již zdaleka nejsou tak aktivní, hosté mají čím dál více prostoru.
90
Poslední minuta dnešního utkání, resp. základní hrací doby.
89
Na druhé straně centruje z levé strany Trémoulanis, ale Jallet odvrací alespoň do autu.
87
Co nevyšlo poprvé, vyjde podruhé, Zlatan nakonec přihrál do vápna z levé strany, ale Silva netrefil branku.
86
Skvělá střela, ještě lepší zákrok Ruffiera, bravo!
86
Ruffier si staví zeď, k míči se staví Zlatan Ibrahimović, vzdálenost od branky 19,8 metrů!
85
Poslední pětiminutovka před námi, hosté se nyní musí bránit při volném kopu PSG v těsné blízkosti vlastní šestnáctky.
84
Sall přenáší hru na levou stranu, Trémoulanis spěchá s míčem k pokutovému území, jenže nakonec ztrácí míč.
83
Brandão však fauluje a tím celá akce končí.
83
Hosté kombinují na polovině PSG.
81
Švédský "snajpr" je zpět na hřišti, ale jeho pohyb je zatím spíše "úsporný".
80
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Romain Hamouma.
79
Zlatan odchází v doprovodu lékaře za postranní čáru.
78
Ano, Ibra je ošetřován na hrací ploše, problém s achilovkou na levé noze.
77
Zatím to nevypadá, že by to byl nějaký tvrdý faul, spíše tam dostala v souboji o míč zabrat achilovka.
76
Ibrahimović faulován ve středovém kruhu.
74
Volný kop rozehrál Ibrahimović, ale ta střela mu hodně nesedla.
73
Perrin fauluje na své půli Brazilce Lucase.
72
I ze statistiky držení míče je patrné, že hosté se snaží držet tempo s domácím týmem.
71
Statistika držení míče: 55% : 45%.
70
Poslední přihrávka na Ibrahimoviće nepřesná, míč "sbírá" ze země Ruffier, hosté si oddechli.
70
Pozor, rychlý brejk PSG.
69
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jérémy Clément, přichází Fabien Lemoine.
68
Pohledná kombinace PSG, přihrávka za obranu soupeře však postrádala více přesnosti.
67
Ten z levé strany rozehrávali nadvakrát, ani jednou však branku PSG neohrozili.
66
Po střele Erdinça mají hosté rohový kop.
65
Střídání Cabayeho bylo vynucené, středopolař PSG má viditelně bolesti zad, které mu nedovolily pokračovat v zápase.
64
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Marco Verratti.
64
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Lucas.
63
Cabaye se těžce zvedá z trávníku, nějaké problémy se zády.
62
Lavička PSG připravuje střídání.
61
Nechybělo mnoho a před chvílí střídající Erdinç mohl skórovat, jeho střelu z pravé strany Sirigu skvělým zákrokem vyráží.
60
Je za námi hodina hry, domácí stále vedou 2:0, sledujeme velmi dobré utkání, dokáží hosté zkorigovat nepříznivé skóre?
59
Volný kop AS z levé strany, ve vápně hlavičkuje Guilavogui, míč prolétl těsně nad branku PSG!
58
Žlutou kartu dostává Yohan Cabaye (Paris Saint-Germain) za faul na Trémoulanise.
57
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Franck Tabanou, přichází Mevlüt Erdinç.
56
Odkop od branky AS, ale hosté mají problémy s rozehrávkou.
55
Hosté hrají mnohem odvážněji, než v první půli a na hře je to vidět, o míč se bojuje hlavně ve středu hřiště.
54
Zouma fauluje na půli soupeře Maxwella.
53
Ofsajdem končí útočná akce hostů.
52
Cabaye zachytil přihrávku soupeře ve středu hřiště, domácí mohou zaútočit.
50
Ruffier se natahuje po střele Lavezziho z pravé strany, ale míče se ani nedotkl, ten končí vedle branky.
49
Tam to vypadalo na velmi tvrdý skluz od jednoho z obránců PSG, ale sudí to posoudil jinak, odkop od branky.
48
Hosté zahrozili, Sirigu se tam blýskl skvělým zákrokem.
47
A právě Zlatan ve vápně těsně míč netrefil, stejně jako bránící Sall, bude to tedy odkop od branky.
46
Volný kop pro PSG na půli soupeře, domácí rozehrají z levé strany, ve vápně si již vybírá místo Zlatan.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Po prvním poločase vedou domácí 2:0, když oba góly zaznamenal "božský" Ibra! Švédský útočník zaskočil dvakrát obranu soupeře a pokaždé se dokázal ve vápně skvěle zorientovat a nechytatelně zakončit. Hosté nehrají rozhodně špatně, ale zatím se jim prostě nedaří bránit Ibrahimoviće, což je ovšem nad míru těžký úkol pro kterékoliv mužstvo.
45+1
45+1
Jedna minuta se bude nastavovat nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45
Poslední minuta první půle, Clément fauluje bránícího Matuidiho, útočná akce hostů končí.
44
Cavani napálil míč a ten prolétl těsně nad břevnem!
43
Nebezpečí pro branku AS, volný kop z nějakých dvaadvaceti metrů!
42
Maxwell vhazuje z levé strany, na vlastní polovině.
41
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Švédský superstřelec ZLATAN IBRAHIMOVIĆ si znovu dokázal v pokutovém území najít nejlepší místo pro zakončení, po přihrávce z levé strany dokázal před Ruffierem usměrnit míč tak, že gólman AS byl bez šance.
40
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, o míč se bojuje ve středu hřiště.
39
Odkop od branky AS.
37
Na druhé straně získává míč gólman Sirigu, který rozehrává.
35
Je z toho rohový kop pro PSG, který z levé strany rozehrál Cavani, míč letí na bližší tyč, kde není nikdo v modrobíločerveném.
34
Cabaye napřáhl ke střele, která "protáhla" zasahujícího Ruffiera.
33
Hosté nyní pod tlakem, PSG jasným "králem".
32
Další nebezpečná šance PSG, Cavani si naběhl na centr z pravé strany, ale z malého vápna netrefuje branku AS!
30
Na jehož konci je přesný centr Lavezziho z pravé strany, míč se snaží před Ruffierem usměrnit Zlatan Ibrahimović, ale těsně minul!
29
A tentokrát se musí hosté bleskově vracet, domácí podnikají bleskový protiútok.
29
Perrin pálí z pravé strany, míč je zablokován a bude to další roh pro AS.
28
Míč letí až na polovinu PSG, hosté vybojovali rohový kop z levé strany.
26
Z něho se domácí také neprosazují, mezitím se na hrací plochu vrací Cabaye, již v novém dresu.
26
Nakonec domácí rozehráli, ale obrana hostů odvrací na roh.
25
Cabaye musí k ošetření mimo hřiště, na jeho dresu je k vidění i krev.
24
Volný kop pro PSG, z lepší pozice, než při předchozí standardce.
23
Ale Brandão (AS Saint-Étienne) tam ostře "zajel" do Cabayeho a dostává za tento zákrok žlutou kartu.
23
Nakonec domácí rozehráli "na krátko", obrana Saint-Étienne se snaží dostat míč od vlastního vápna.
22
Lavezzi faulován na půli soupeře Guilavoguim, domácí mají volný kop z levé strany.
20
Doufejme, že po gólu PSG nabere hra očekávané obrátky.
18
Cavani padá v pokutovém území, po souboji s obráncem Sallem, ale rozhodčí nepíská, hraje se dál.
17
Hosté ještě po vstřelení gólu domácích protestovali u rozhodčího, ale ten se nenechal přesvědčit a gól uznal.
16
Statistika držení míče: 66% : 34%.
14
ZLATAN IBRAHIMOVIĆ dnes poprvé "udeřil", míč se k němu trochu se štěstím odrazil uvnitř pokutového území a pro tak skvělého střelce, jakým Zlatan je, pak nebyl problém zakončit.
13
Z rohového kopu se již hosté prosadit nedokázali.
13
Z ničeho nic zaútočili hosté, Tabanou napřáhl na hranici pokutového území a Sirigu musel předvést parádní zákrok, aby vytěsnil míč alespoň na roh!
12
Maxwell vhazuje z levé strany, míč se však okamžitě přesouvá na opačnou stranu, domácí kombinují na půli soupeře.
11
Pokračuje opatrná hra, nyní rozehrává od branky gólman PSG.
9
Ruffier rozehrává po faulu soupeře v blízkosti vlastní šestnáctky.
7
Ruffier má míč ve své moci a "vyhání" hráče z vlastní šestnáctky.
6
Trémoulinas dokázal "nasadit housle" Brazilci Maxwellovi, pěkný fotbalový okamžik.
5
Zatím klasická hra PSG, které drží míč a čeká na chybu soupeře.
4
Domácí drží míč na svých kopačkách a znovu se dostávají až na půlící čáru.
3
Ale hosté vytěsnili soupeře až na půlící čáru.
3
Ibrahimovič zachytil ještě míč na hřišti po nepřesném centru z pravé strany.
2
Nákop domácích na Cavaniho, ten zpracovává míč na pravém křídle.
1
Sirigu se zapojil do rozehrávky PSG.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Jallet, Silva (C), Alex, Maxwell – Cabaye, Motta, Matuidi – Cavani, Ibrahimović, Lavezzi.
Náhradníci: Douchez – Marquinhos, Digne, Verratti, Pastore, Lucas, Ménez.

AS Saint-Étienne: Ruffier – K. Zouma, Bayal Sall, Perrin (C), Trémoulinas – Mollo, Corgnet, Clément, Guilavogui, Tabanou – Brandão.
Náhradníci: Moulin – Brison, Clerc, Cohade, Lemoine, Hamouma, Erdinç.

Rozhodčí: Jaffredo – Chevreux, Philippe.
Vítejte u onlajn přenosu utkání devětadvacátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí PARIS SAINT-GERMAIN přivítá v Parc des Princes v Paříži AS SAINT-ÉTIENNE.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Lionell Jaffredo. Na čarách mu budou pomáhat Chevreux a Philippe. Čtvrtým rozhodčím je Lesage.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se střetly v této sezóně na podzim, kdy nejprve v ligovém utkání (říjen) remizovalo Saint-Étienne s PSG 2:2 a také v ligovém poháru (prosinec), kdy PSG v domácím prostředí vyhrálo 2:1 až v prodloužení.
Paris Saint-Germain
PSG je ligový suverén, který si ve francouzské nejvyšší soutěži kráčí za titulem. Na čele ligy má osmibodový náskok před druhým Monakem a pokud nezačne ztrácet nějak výrazně, těžko bude Monako takovou ztrátu dotahovat. Pohodu Pařížanů dokazují i výsledky z Ligy Mistrů, kde si PSG zajistilo hladký postup před německý Leverkusen.

AS Saint-Étienne
Hosté vstupují do tohoto zápasu ze čtvrté pozice a budou se snažit o zisk bodů i na hřišti ligového suveréna. Na kontě AS je aktuálně osmačtyřicet bodů za čtrnáct výher a šest remíz. Zezadu již na poslední pohárovou příčku dotírá pátý Olympique Lyon (44 b.) i šestý Olympique Marseille, který má však již ligový zápas tohoto kola za sebou.

Toulouse FC – St-Étienne 0:0
St-Étienne – Marseille 1:1
SC Bastia – St-Étienne 0:2
St-Étienne – AS Monaco 2:0
FC Lorient – St-Étienne 1:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.