Tolik pro dnešek z dnešního večerního velice zajímavého mače, u dalších přenosů se budu těšit zase příště. Na počtenou.

Střely na bránu: 5:7
Střely mimo: 8:6
Rohy: 1:9
Fauly: 7:12
Závěrečný hvizd právě přišel a je dobojováno. Poslední tým tabulky nakonec vydoloval bod za remízu 2:2. Ač prohrával o dva góly, dokazál si s nepříznivým výsledkem poradit a svůj velice dobrý výkon je tak korunován dělbou bodů. I dle statistik byl duel vesměs vyrovnaný, o čemž se za chvíli přesvědčíme.
90+3
Pak se ještě chvíli hrálo, ale rozhodčí už má v ústech píšťálku a každou chvíli ukončí zápas.
90+2
V nefotbalové pozici leží na hřišti Danzé, chvíli se nebude hrát.
90+2
S rozehrávkou vůbec nikam nepospíchá Bahebeck, který takticky podržel míč.
90+1
Domácí chtějí, obléhají bránu protivníka, do vápna létá jeden míč za druhým, ale obrana Valenciennes zuby nehty drží velice dobrý výsledek.
90
Nic se z něj neurodila, ještě se budou hrát tři minuty nad plán druhého poločasu.
89
Kopat budou roh.
88
Domácí se usadili před bránou soupeře a snaží se ještě s výsledkem něco udělat.
86
Rennais vstřelilo gól, ale byl z ofsajdu a ještě se zdálo, že byl brankář Penneteau v ostrém souboji faulován. Pajot byl jednoznačně za obránci a pískalo se správně.
85
Ještě zhruba pět minut a hosté by chtěli ještě víc. Dobrou střelu vyslal Bahebeck, ale tentokrát si Costil připsal úspěšný zákrok.
83
Teď se hodně střídalo, než hrálo a je to vidět. Hra je hodně rozkouskovaná a nepřesná.
82
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází José Saez.
80
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Julien Féret, přichází Adrien Hunou.
78
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Tiemoue Bakayoko, přichází Anders Konradsen.
78
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází , přichází Wesley Saïd.
76
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Maor Melikson, přichází Opa Nguette.
75
Pajotova hlavička zablokována a jdeme do posledních patnácti minut. Rozhodně se dějí věci a málo kdo asi čekal, že Valenciennes něco s výsledek dokážel udělat. Ovšem hosté dnes nehrají vůbec špatně a dva góly jsou toho důkazem.
73
Valenciennes právě vstřelilo branku!
A tak přichází trest. MARCO DA SILVA se rozhodl vystřelil z dobrých dvaceti metrů a ta rána mu vyšla na jedničku s hvězdičkou. Hostující fotbalista trochu překvapil Costila, před kterým míč zaplaval a je překvapivě, nicméně zaslouženě, vyrovnáno. Asistence: Maor Melikson.
73
Obrovská šance domácích, kteří ale celou akci překombinovali. To byla rozborka do posledního šroubku, ale ani Bakayoko a ani Pajot nedokázali zakončit. Pod nohy se vrhl Penneteau.
72
Domácí ale výrazně přidali a jejich výkon po inkasované brance se hodně zvedl. Rozhodně nechtějí ponechat nic náhodě.
70
Přesností se nijak neprezentoval ani Alessandrini, který měl vychýlenou mušku.
69
Posléze pálil dnešní dvorní asistent, Pitroipova bomba letěla daleko předaleko od Penneteau brány.
67
Bakayoko se snažil výsledek rychle pozměnit, opřel se do míče a vysoko přestřeluje bránu.
66
Ještě nás může čekat drama, pro děj zápasu je snížení velice prospěšné. Uvidíme, co hosté ještě vymyslí.
65
Je sníženo. ANTHONY LE TALLEC vykřesal naději pro svůj tým. Melikson zahrával standardku z velice dobré vzdálenosti a udělal to šikovně. Obstřelil obranu, gólman Costil zasáhl konečky prstů, leč pouze na kopačky autora první branky hostů. Bez asistence.
64
Žlutou kartu dostává Cheikh M'Bengue (Stade Rennais FC).
62
Byl to vůbec první a nevypadal úplně zle. Míč propadl na zadní tyč k Pajotovi, který ale rychle se přesunujícího Penneteau nedokázal překonat.
61
Střela Néryho byla nepřesná a do útoku jdou po delší době domácí. Ti vzápětí vybojovali rohový kop.
60
Po hodině hry lapil centr Meliksona pohodlně do rukavic gólman Costil. Ten se rozhodně nenudí a jeho spoluhráči mu mohou děkovat za tento stav.
58
Ani Le Tallecova střela se neujala a skóre zůstává proto stále stejné.
57
Bahebeck mohl snížit, ale to je ten rozdíl v obou týmech. Zatímco Kadirovi to tam padá, hostům to vůbec nejde. Není se co divit, že mají na svém kontě jen pět vstřelených branek. Ani Bahebeck střelou z levé strany vápna statistiky nerozšířil, proti byl zakročující Costil.
55
Už se vezla další pohroma pro brankáře Penneteau. Naštěstí si tento brankář včas zakřičel a nebezpečný cetr ve vzduchu dokázal zkrotit.
54
Rennais může dnes velice děkovat svému fotbalistovi Kadirovi, jenž pochází z Alžíru.
53
Domácí neměli nijak velké šance, ale pokud se do nich dostali, udeřili. Na druhé straně to skončilo prachbídně.
52
Teď už to bude mít poslední celek tabulky hodně složité. Nehraje špatně, ale bez gólů to nepůjde. V tom je dnes výrazný rozdíl.
50
Rennes právě vstřelilo branku!
A tak přichází trest. Domácí z ničeho nic podruhé udeřili. Byla to prakticky stejná akce jako u prvního gólu a opět ve stejném složení. Z pravé strany odcentroval Pitroipa (0+2) a na to dokázal zareagovat střelou z první FOUED KADIR (2+0). Ten si tak připisuje svou druhou branku v utkání, když z malého vápna zamířil přesně a navíc nekompromisně. Asistence: Jonathan Pitroipa.
49
Hezky se uvolnil ve vápně da Silva, jenž se obtočil kolem dvou hráčů, ale nedokázal v ideální pozici zakončit.
48
První jakous takous střelu chtěl vyslat Féret, ale chyběla tomu přesnost.
47
Zatím se žádná další změna nekoná, pokračujeme tedy ve stejném složení.
46
Hráči jsou zpět na zeleném pažitu, za pár chvil odstartuje druhá část hry.
Do druhého poločasu už nevyběhne zraněný Rose, jehož musel v závěru úvodního dějství nahradit Angoua.
Pokračujeme krátce po 21 hodině.
Je to tak, výsledek zatím 1:0. I když je utkání poměrně vyrovnané, hosté nehrají vůbec špatně, například na rohy vedou již 7:0. Je jim to však platné, jak mrtvému zimník. Do druhého poločasu tak mají hráči Valenciennes rozhodně o čem přemýšlet. Musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
45+3
Už se blíží konec poločasu a nevypadá to, že by se mělo něco dít.
45
Střídání v týmu Valenciennes FC: ze hřiště odchází Lindsay Rose, přichází Benjamin Brou Angoua. Bylo to vynucené střídání, prvně jmenovaný už nemůže pokračovat v deulu.
45
Nastavují se tři minuty nad rámec prvního poločasu. Důvod je jasný, častá přerušení díky zranění.
44
Hodně nepřesnou střelu vyslal zpoza šestnáctky Pitroipa, míč šel vysoko nad.
43
Hosté jsou pouze v deseti a vypadá to, že budou muset střídat.
42
Nehraje se v rukavičkách, hostující Rose je u postranní čáry ošetřován a drží se za obličej.
40
Ještě zhruba pět minut do konce prvního poločasu, Rennais stále vedou po úspěšné trefě Kadira.
39
Celá velice solidní akce zůstala opět jen u náznaku.
38
Teď už je vše v pořádku. Další rohový kop, tentokrát na druhé straně. Po centru Meliksona se k míči dostal Doumbia a mnoho nechybělo, aby zakončit. Měl to ale složité v houštině těl v těsně blízkosti kolem sebe.
36
Hrálo se jen chvíli, obrana FC Valenciennes se dokázala na zmíněný roh připravit.
35
První roh také pro domácí tým. Féretuv centr zablkoval Rose a bude se hrát před Penneteauem. Tak nakonec to tak nebude, již předtím byl pískán ofsajd.
34
Poslední minuty sledujeme neurovnanou kopanou, k vidění je mnoho nepřesných přihrávek.
33
Bakayoko dostal centr do pokutového území, ale srazil se tam s jedním z protihráčů a drží se za hlavu. To byl silný náraz, ale vypadá to, že bude pokračovat.
31
Pouze pět vstřelených branek mají hosté v této sezóně ve svém skóre. I tohoto pohledu to nebudou mít u aktuálně jedenáctého týmu tabulky jednoduché.
30
Máme za sebou třicet minut hry a stále je stav o něco lepší pro domácí. Více ze hry však mají borci z Valenciennes. I čemž svědčí i držení míče 61 ku 39. Také na rohy vedou, dokonce 5:0. Nic to není platné, hraje se pochopitelně na góly.
29
Domácí zřejmě budou hrát na brejky, nikam se neženou a nechávají hrát soupeře, který má co dohánět. Zatím stále prohrává 1:0.
27
Domácí právě vstřelili branku. To by se dalo napsat jen v tom případě, že by Alessandrini nebyl v těsném ofsajdu. Nutno uznat, že dostal pěkný pas od Pajota, ale jeho zakončení bylo až po přerušení, kdy rozhodčí ukázal na postavení mimo hru.
26
K odraženému míči se dostal Bahebeck, ale jeho pokus byl sražený.
25
Před dotírajícím Meliksonem v poslední moment zasáhl skluzem obránce Aramnd a bude z toho další roh pro sympaticky bojující hosty.
24
Asi vás to nikterak nepřekvapí, ale hraje se útočné polovině Valenciennes. Ti obléhají prostor před bránou jako házenkáři.
23
Po rohu už se nic nestalo, nicméně je potřeba hosty pochválit za aktivitu. Rozhodně nehrají špatně a brzký gól je musí hodně mrzet.
22
Pěkná střela v podání Dosseviho, který se do míče pořádně opřel a Costil musel vzhůru do nebes. Parádním zákrokem vyškrábl míč na rohový kop.
20
Máme za sebou dvacet minut a hosté se snaží s výsledkem něco udělat. Neustále hrozí po stranách hřiště a posílají na Costila nebezpečné centry. Ten je zatím chytá do náruče jako mouchy mucholapka.
19
Ke střele se nyní dostal Romain Alessandrini, jenže jeho slaboučké střela chyběla navíc i přesnost.
17
A pohlídala si i centr Bahebecka, který cpal míč do vápna, ale Costil dokázal včas vyběhnout.
15
Valenciennes zahrávalo rohový kop, ovšem Doumbiuv centr si obrana Rennais dokázala pohlídat.
14
Přitom nezačal špatně, nicméně jedno zaváhání a soupeř trestal.
13
Držení míče je zatím 50:50%. Hraje se poměrně vyrovnané utkání, poslední tým tabulky si určitě tak špatný vstup do utkání nepředstavoval.
12
Hosté poprvé ohrozili bránu Costila střelou Masuaka, ale jeho pumelice neměla patřičné parametry.
11
Kadir byl v další akci, ale zastavil ho praporek rozhodčího.
9
Tak to bychom měli. Velice rychlý gól, utkání to může jen prospět.
7
To je tedy rychlost, domácí favorit jde do vedení. Z levé strany odcentroval Pitroipa a rozběhnutý FOUED KADIR si našel prostor k zakončení a provedl to s naprostou přesností. Bez větších problémů prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Jonathan Pitroipa.
5
Na druhé straně centroval Melikson, ale ani on neměl zrovna seřízená mířidla.
4
Ani teď z toho nic nebylo, centr Bakayoka proletěl pouze vápnem a tam už nikdo.
2
Zatím se hraje ve středu hřiště, ani jeden z týmů se nedostal před vápno.
1
Utkání za malou chvíli začíná, hráči jsou na hřišti, jdeme na to.

Stade Rennais FC: Costil – M'Bengue, Kana-Biyik, Armand, Danzé – Féret, Pajot, Alessandrini – Bakayoko, Kadir, Pitroipa.
Náhradníci: N´Diaye – Hountondji, da Conçeiçao, Konradsen, Hunou, Saïd, Romero.

Valenciennes FC: Penneteau – Masuaku, Néry, Rose, Kagelmacher – Doumbia, Dossevi, da Silva, Melikson – Bahebeck, Le Tallec.
Náhradníci: Charruau – Angoua, Ciss, Mater, Chitu, Saez, Nguette.

Rozhodčí: Desiage – Dansault, Grosbost.
Poslední vzájemný zápas se datuje k 11. květnu 2013. Valenciennes naprosto v pohodě vyhrálo 4:1. V té stejné sezóně, tedy loni, vyhrálo i Rennais, a to výsledkem 2:0. Co se týče loňska, bylo to takříkajíc fifty fifty. Letos se oba soupeři potkávají poprvé.
Stade Rennais FC:

Domácí mají na svém účtu celkem dvanáct bodů a jsou momentálně jedenáctí. Chtěli by určitě někam do poloviny tabulky, dnes k tomu budou mít příležitost a porazit papírového favorita. Také je třeba odčinit prohru 2:0 na půdě Guingampu. Domácí o své výhře rozhodli ve druhém poločase. Ve 47. minutě se trefil Sarbon a v 69. minutě Yatabaré.
Valenciennes FC:

Dnešní hosté nevstoupili do sezóny vůbec dobře a s pouhými čtyřmi body již delší čas okupují poslední místo tabulky. V minulém kole hostili Reims a jen díky Enza-Yamissimu, který v 90. minutě vyrovnal, se urodila remíza 1:1. Za devět kol to stále není ono a ani dnes to nebude pro FC VAL lehký soupeř.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji při sledování francouzské nejvyšší soutěže. Budeme sledovat duel mezi týmy, jenž se pohybují ve spodních patrech tabulky. Stade Rennais je na jedenáctém místě a soupeř z Valenciennes je dokonce poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.